Jump to content

Moto Zajednica

VOGE 525 DSX

Recommended Posts

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca
On 5/29/2023 at 9:27 AM, Gordak985 said:

a mnogo volim ovu kategoriju ali lično su mi za dlaku preskupi Kinezi da bi potegao i kupio. Sam model mi se vrlo sviđa, mada ja gađam "običan" odnosno 500DS, moraću da svratim da ih pogledam uživo. Radim na Makišu, Ostružnica je baš blizu.

Skrenuo bih ti pažnju da su im u Ostružnici plovila. Motori i ATV-ovi su im u salonu na autoputu za ZG, pre aerodroma kad se prođe Ikarbus nadvožnjak ima skretanje desno. To skretanje je za salon, čini mi se i za neku kros stazu i magacin TNT speditera.

 

Mi smo planirali isto da ih obiđemo pošto je brat jako zagrejan za ovaj model, ali nismo uspeli da se uklopimo u radno vreme zbog posla. Zvao sam ih u petak i tad su u salonu imali sva tri modela tj 300, 500 i 650, ali ne znam koji tačno model od 500ccm imaju u salonu, nije mi precizirao.

 

Javi utiske ako odeš, pogotovo u vezi gabarita (nama slabija tačka pošto smo ko mečke :) )

 

P.S. Pogledali smo već QJ Moto 800x (moj favorit, ali u 700x izvedbi) i čini nam se da je motor i više nego ok za taj novac. Verujem da je i sa Voge-om slična priča.

Promenio član Rolle2010
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca
On 5/29/2023 at 5:08 PM, mick said:

U americi nećeš nikad videti niti jedan kineski brend koji ide na dva točka a da je ozbiljna priča...prosto to je NONO u USA. Ako se to dogodi ode komplet svaki američki brend pod stečaj...pored toga što amerika drži Kinu pod sankcijama oko tehnologije.

Mislim da je samo pitanje vremena kad će se odomaćiti i na US tržištu. Malo skrećem sa teme ali npr QJ Moto je poče da prodaje Beneli u US još od 2016. a od ove godine idu i sa osnovnim brendom tj QJ Moto.

A HD i Indian su u problemu i bez kineza tako da ako nešto radikalno ne promene svakako će se samougasiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 16 sati, Rolle2010 je napisao:

Mislim da je samo pitanje vremena kad će se odomaćiti i na US tržištu. Malo skrećem sa teme ali npr QJ Moto je poče da prodaje Beneli u US još od 2016. a od ove godine idu i sa osnovnim brendom tj QJ Moto.

A HD i Indian su u problemu i bez kineza tako da ako nešto radikalno ne promene svakako će se samougasiti.

Nema šanse...vidiš šta se dešava sa Huawei brendom. Na sve strane se trude da zaustave Kineze jer znaju da se sve ruši ako oni ulete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 952 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

CF moto dilerska mreža u Illinoju, ne bih rekao da su kinezi neprisutni :-)7594a94a8750ce5dc73006294f2bcf37.jpg

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Ja ih malo gledao na Moto Festu,nisu loši,za zvuk se slažem. Ali zbog kiše su bili na štenderima,nisam ih probao. Cjena je interesantna.. Provozat ću se do Širokog Brijega ,kad uhvatim slobodnu subotu,da dogovorim testnu vožnjicu. 156298b10e93e8fac16fb482b2020092.jpg

Sent from my 2201116TG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca
21 hours ago, mick said:

Nema šanse...vidiš šta se dešava sa Huawei brendom. Na sve strane se trude da zaustave Kineze jer znaju da se sve ruši ako oni ulete.

Nije uopšte uporedivo. Huawei proizvodi jako puno opreme koja je trenutno tehnološki vrh, pritom je u pitanju oprema za komunikaciju i prenos podataka koja relativno lako može da se zloupotrebi. Manje je poznato da je npr proizvodnja telefona njima totalno sekundarna stvar, dok se skoro kompletna infrastruktura mobilnih provajdera u nekim zemljama zasniva na njihovoj opremi (npr u našem Telekomu) a što bi pritom moglo da se možda podvede i pod resurs od nacionalnog značaja. Ogroman novac se tu vrti a Ameri žele kontrolu i ceo kolač za sebe.

 

Sa druge strane kineski motori koliko god da su napredovali u odnosu na ono što smo navikli realno još uvek se baziraju na pretežno starijim i proverenim tehnologijama, i kao takvi još uvek nikog ne ugrožavaju u značajnoj meri, pogotovo ne američku moto industriju kojoj nije konkurencija ni u modelima ni u zastupljenosti a koja se svakako već raspada sama od sebe ali to već nije priča za ovu temu. Iovako sam već otišao u prevelik off.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Burazer i ja smo svratili danas do salona. U salonu imaju dsx verzije sva tri motora(300, 500 i 650ccm). 525 nemaju uopste na stanju i tek treba da stigne u Srbiju. Takodje iste modele imaju i u magacinu pored registrovane i spremne za test voznju.

500ccm nizi nego sto mi se cinilo na slikama i u pitanju je cisto turing motor, zaboravite na ono "adventure".

650ccm mi je lepsi uzivo i meni licno dosta zanimljiviji motor (cisto licna preferencija). On vec deluje da bi mogao da krene za Afrikom, TA, KLEom i sl motorima koji se kod nas voze na blazim off voznjama, ali ima samo 5 brzina (500ccm ima 6) i ne znam kako bi se to odrazilo na neka dalja putovanja.

Polozaj sedenja na oba motora je uspravan, nije strasno za nas krakate(ja sam 192cm) sa tim da su mi noge manje savijene na 650. Sve deluje veoma pristojno i nista mi nije upadalo u oci kao previse lose/jeftino. Mislim da su za taj novac i vise nego pristojni motori. 

Brat je napravio i jedan bas kraci krug na 500ccm i kaze da sve ok radi, lepo ubrzava, nista ne skripi/lupa mada u pitanju je nov motor, a ko zna kakav ce biti posle 20k km.

Imam i par slika polozaja nogu, ali posto smo bas meckavi ne znam koliko su relevantne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Zaboravih da dodam da imaju i Rally 300 model u salonu. Joj kako se meni to cudo dopada. :)

Dusu dao za obilazak Srbije bez trunke asfalta ili ne daj Boze autoputa.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Ima li neko iskustva sa voge brendom? Koliko ste presli kilometara i kakvi su vam utisci sto se ovlascenog servisa tice? Da li ste imali nekih problema sa motorom?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Ja verujem da su to skroz ok motori u eksploataciji, prosto je nemoguce da ne valjaju sa ovom tehnologijom i u 21. veku. Uzeo sam CF Moto kvad pre 3 godine, iz salona nov, nema tu greske, sljaka kao prvog dana, a ide u rentu plus ga ja maltretiram. Ali imajte na umu da ako kupite bilo kog novog Kineza vi ste se prakticno vencali sa njim. Nadjite mi jednog kupca koji je raspolozen da uzme polovan kineski motor, ma koliko da je pouzdan i ocuvan, osim ako nije bas bas mnogo ispod cene. Ko ne voli da menja i planira da ga zadrzi bar desetak godina ima logike i da ga kupi, svima ostalima je neisplativo sa finansijske strane, i ako u startu deluje povoljnije. To je jedini razlog sto jos uvek nisam rasprodao svoju ergelu i uzeo novog Morini X Cape-a. Inace sam odusevljen samim motociklom.

Promenio član Gile
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd, BBrdo
  • Motocikl: '93. VFR750F

Gile, ja sam 100% siguran da će kroz godinu, dve, tri pa i pet taj Morini polovan brzo da ode i to po normalnoj ceni. Menja se svest o kinezima, plus za par godina će se pokazati koliko je trajan (a verujem da jeste) i biće kinezi tražena roba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@sasa_f1 Benelli ljudi ne gledaju kao kineza,   Jeste on Kinez ali je i Italijan :) znas kad se prica o iphone i o xiaomi a oba sklapana u Kini ali jedan je Kinez drugi nije 

Promenio član bobangsxr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Mozda si u pravu. Svakako mislim da nece biti problem sa prodajom ovoga, polovni motori su nerealno skupi, nema logike kupovati ih, a sledeci stepenik za poznatiji brend je tipa 7500e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

100% ok bike posto sam imao priliku da ga probam pre neku nedelju . 

Do sad sam od Kineza vozio Trk , 500Ds i 525 , ovaj zadnji ostavio naj utisak ! 

Naravno da ima picaboca koje bodu u oko kao npr ; displej se lose vidi kada je sunčan dan , raspored papučica za noge mi je nekako blentrav ali samo kada treba da se stoji u mjestu - prosto smetaju , ima neko zviždanje u prednjem kraju - vazduh na nekom spoju negde pravi Fiiiiii , vibracija od mašine gotovo da nema osim na visokim obrtajima iznad 120 km/h ( za razliku od 500Ds i ranijih primjeraka Trk ) , mesta za sjedenje za pilota koliko ti volja i tvrdi je od Trk , potrošnja oko 3,4 L .....

Rado bih ja to pazario bez dvojbe jel Kinez ili ne 

 

IMG_20230624_151259_906.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Nedavno sam video uzivo 500ds , stajao je pored v-stroma, u prvi mah sam pomislio da stoje dva stroma. Cini mi se da uopste nije mali motor, jedino sto mi smeta to je onaj rol bar sto ide preko maske. Mogli su i malo elegantnije to da izvedu. Dalje, rekao bih da je u pitanju voge-ova verzija honde cb500x, silueta je slicna a ako je verovati podacima na sajtu polovniautomobili, i masine su im identicne zapremine 471ccm. Sa istog sajta je i podatak za akciju voge motocikala tako da 500ds kosta 5500e a 500dsx 5659e. Za 2000e manje od honde mozda i nije los izbor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
37 minutes ago, No_LiMiT said:

A honda 7500? Ok dodje opreme vise ali opet...

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Dodje sa puno opreme i felnama koje su 1000+ evra... Boga mi... Nisam siguran da je honda bolja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Evo jo jednog čistokrvnog kineza

 

KTM 790 ADVENTURE

 
    •  
  • OSNOVNA CIJENA: 11.390,00 EUR*

*uklj. 20% PDV

2023 KTM 790 ADVENTURE dizajniran je da olakša avanturističko putovanje na 2 točka. Sposoban, udoban i isplativ, ne samo da ispunjava sve okvire onoga što bi avanturistička mašina trebala biti. umjesto toga, potpuno izlazi iz kutije. Izgrađen oko paralelnog dvocilindričnog agregata s okretnim momentom i koji ima vodeći paket elektronike u klasi, savršen je izbor za vozače koji žele juriti horizont.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Vidjeh i ja da je na popust, da ga uporedim sta je drugacije na 525 kad je toliko jeftiniji.

Danas sam gledao hondu i top je stvarno samo jbg 0 opreme pa doradjuj malo po malo, beneli i vogue cu iducu vikend a ne znam nude li test voznje. Vogue 500 na popust sad zvuci kao dobra kupovina al sta znam.

Nemam garazu u bg, trebam da vidim u komsiluk ima li bajkera sto iznajmljuju pa da vidim mogu li upanut s njima

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Suzuki vstrom 650,Kymco agility 300
On 8. 8. 2023. at 13:49, viktor1986 je napisao:

U grckoj je koliko vidim 6000e. Nisam pratio oglase, ne znam da li je pojeftinio kod nas. 

 

U Italiji 6300.Trenutno je, uglavnom, na akcijama za 5990. 

WWW.SUBITO.IT

Voge VALICO 525DSX PRONTA CONSEGNA -PRONTA CONSEGNA IN...

 

Promenio član Dranik66

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

@sasa_f1 da ne gušimo temu o SVT 650, jeste kod nas je nova cena za Voge 525dsx 6400e i to nije akcijska nego je klasična trgovačka fora. Zvao sam i oni su dobili nižu nabavnu cenu za porudžbinu koja treba da pristigne, tako da možda ima prostora i za koji evro niže. Inače jako lep motocikl na oko i po mom ukusu možda i najlepši u klasi srednjih ADV motora, pogotovo na ovim slikama koje napravi obična raja, a ne profesionalac. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja