Jump to content

Moto Zajednica

Benelli trk502x VS Honda CB500X

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Pozdrav clanovima grupe, mozda je neko vec postavio ovako pitanje, ali ga nisam uspeo naci.. Zanima me vase misljenje sta bi pre uzeli a2 kat u pitanju.. Hondu ili Benelija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Zavisi od tvoje visine i tezine. Ako si visok i krupan, plasim se da ne izgledas smesno na Hondi. 

 

Ako si do 185 cm, i nisi previse krupan, onda moze Honda. 

 

Ako imas 2 metra, onda batali Hondu i uzmi Beneli. 

 

Kinezi danas sve proizvode bez obzira na licencu, kvalitet je losiji nego pre 25 godina evidentno i to je svakoj budali jasno. Sve je to kvarljiva roba. Sto novije, to kvarljivije. Bez obzira na brend. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Imao sam Benelli 502, a lomio se posle dal da uzmem cb500 il nc750... i uzeo veći.

 

Glavni problem za trk je premalo konja za previše kila.

Zavisi najviše za šta ti treba motor i šta očekuješ od njega.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 minutes ago, DraganBenelli said:

Ne treba mi za neku brzu voznju, ali zelim siguran motor, na koji mogu da krenem na bilo koji put

Nisam imao ni jedan od ta dva. 

Ali sam imao puno Hondi.

Honda pa tri mesta prazno.

 

A ti ćeš odgovor dobiti sam samo idi probaj oba. To je moj savet.

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Gledao trk i za moju visinu 178 i gradju je ogroman i tezak, Nc sam 100 puta video uzivo i probao od drugara pre kupovine, cb500x i dan danas gledam i mnogo lepsi, vise se sedi od nc i laksi je, trk 235kg, nc 214kg, cb500x 199kg.

Cb500x nije bio na stanju i nisu znali kad ce biti, ima par po Bg-u pa ako ste u Bg-u vidite da se nadjete s njima pa pogledate. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Imaš i Voge 500DS ili tako nešto se zove, meni deluje interesantno u toj klasi koju gledaš, a koja je meni lično top, do 500 kubika, oko 50 konja. Kad bi Kawasaki oživeo KLEkavca...

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
16 minutes ago, Gordak985 said:

Imaš i Voge 500DS ili tako nešto se zove, meni deluje interesantno u toj klasi koju gledaš, a koja je meni lično top, do 500 kubika, oko 50 konja. Kad bi Kawasaki oživeo KLEkavca...

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

I Kawasaki i Suzuki su idioti. Prodavali su KLE kada ga niko nije hteo, kao i DRZ400, sada kada su Adv motori u piku svoje slave, oni nude bajato... Versus 300 su ukinuli a 400 ne izbacuju, ali su izbacili zxr400... Ne znam šta bi rekao...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bome KLE je uvek bila dobro prodavana kobila, nebi oni to štancali toliko dugo da se nije prodavalo, ali posle 15-ak godina su hteli da se modernizuju pa su krenuli sa Versys 650, koji je takođe vrlo popularan motor, ali napravili su grešku što nisu uradili Versys-a u dve varijante, fali im u ponudi druga "endurasta" varijanta sa većim žbičanim točkovima i odgovarajućim ogibljenjem, to bi se prodavalo ko halva, bolje nego vaskrsli KLR 650, al ajd i to prolazi kanda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
1 hour ago, Gordak985 said:

Imaš i Voge 500DS ili tako nešto se zove, meni deluje interesantno u toj klasi koju gledaš, a koja je meni lično top, do 500 kubika, oko 50 konja. Kad bi Kawasaki oživeo KLEkavca...

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

Probao sam i Voge i 300 i 500 i 650.

Svašta sam razmatrao od motora, ima negde moja tema šta sam sve probao i gledao.

 

I glavni razlog zašto sam sa Benellija prešao na Hondu je to što je to na kraju dana... Honda.

 

Kao i @Andrej_Hotstepper imao sam više Hondi, od Afrike do CBR-a, i mislim da su ti svi lepo odgovorili.

 

Jedini razlog da uzmeš Benelli je izgled.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 4 sati, DraganBenelli je napisao:

Pozdrav clanovima grupe, mozda je neko vec postavio ovako pitanje, ali ga nisam uspeo naci.. Zanima me vase misljenje sta bi pre uzeli a2 kat u pitanju.. Hondu ili Benelija...

Sasvim ti je lepo odgovorio @Pingvin37 dalje od toga nema potrebe zalaziti. Oba motora ista snaga, ogrmona razlika u gabaritima...oba motora imaju svoju ciljnu grupu koje se razlikuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
53 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

A dodao bi i motomorini. Za moje novce...

 

2 minutes ago, Gordak985 said:

Koliko sam skapirao tema je A2 kategorija.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Može i na A2 Moto Morini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 750 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

@DraganBenelli je otvori temu da mu neko konkretno napiše razliku između ova dva modela, ako sam dobro ratumeo. Tehničke karakteristike jednog i drugog motora. Šta su prednosti a šta mane i predpostavljam obrazloženje zašto bi kupili taj  motor. Ne vidim poentu da se u svakoj temi svaštari i raspravlja nešto što nije tema otvorene teme. Meni je mnogo ovaj forum pomogao čitajući uporedbene komenentare dva modela, ovde to nema. Ili je broj vozača izuzetno mali za ove motore pa nema niko da se javi. Nisam vozio ni jedan od ova dva a izuzetno me tema zainteresovala i obradovala, ali sadržina baš i ne. Vrv će neko reći ima tema za oba modela, ok i jeste tako ali se ovde radi o poredjenju dva navedena modela. Izvinjavam se na off al je baš počelo da me nervira raspravljanje o nečemu što nije tema.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x
Pre 13 sati, DraganBenelli je napisao:

Ne treba mi za neku brzu voznju, ali zelim siguran motor, na koji mogu da krenem na bilo koji put

Ako put podrazumeva cesto koriscenje autoputa, Trk nije motor za to.

Ne znam kako je kod Honde, ali Trk-u nije prijatno (a ni vozacu) nista iznad nekih 110 (licno misljenje, posedujem jedan).

 

Oba su mi jako lepi motori, gabariti mogu biti prednost ali i mana, kilaza takodje.

 

Ako ne juris, i ako ti je autoput poslednja opcija, Trk je po meni super.

Hondu nisam vozio, kapiram da treba da bude samo jos bolja jer je - Honda

 

Promenio član sasa_f1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Mislim da je najbolje da odem i da probam oba modela i tako se odlucim koji cu uzeti.. Hvala svima na komentarima, po ovime sa video da je vise ljudi za hondu, sto je i logicno.. ipak je to honda.. Voleo bih nekog da cujem ko je poseduje..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Posle dosta istrazivanja dosao sam do ovog zakljucka..

Benelli ima dosta dobre opreme koja ide uz njega, sto honda nema.. To je odma u startu jos nekih 500/1000€... Honda je laksa i za nijansu manja, sto mi odgovara sa 180cm.. Po videima sam zakljucio da honda defitnitno ima vise snage, bez obzira na konje, jer je laksa.. 

honda 180km/h 

benelli 167km/h 

I na kraju sto se tice neke prodaje za nekih 5/10 god.. Sigurno ce biti jaca cena i pre ce se prodati polovna honda nego polovan benelli... 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Ima tema za CB500x, Jedan je kolega iz BiH, drugi je iz Bg-a a mozda i jos jedan iz Bg-a, svi su uzeli poslednja dva meseca nove modele.
Racunaj i samo odrzavanj kao i delovi, npr povisen vizir i same plastike kod Benelia su tri puta jeftnije i tako neke stvari, kao sto rekoh gore na pocetku, da je bio u salonu CB uzeo bi ga bez razmisljanja, jes da nema modove kao NC al slabiji je pa kontam da mu i nisu potrebni.

Promenio član RankoBg87

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Probaj oba ako je to uopste moguce u Srb.

Nemoj da se hvatas za cifre max brzine, izadji na autoput i pogledaj kako se motori ponasaju na 100-120 kmh, skontaces neke stvari.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1968 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, DraganBenelli je napisao:

Posle dosta istrazivanja dosao sam do ovog zakljucka..

Benelli ima dosta dobre opreme koja ide uz njega, sto honda nema.. To je odma u startu jos nekih 500/1000€... Honda je laksa i za nijansu manja, sto mi odgovara sa 180cm.. Po videima sam zakljucio da honda defitnitno ima vise snage, bez obzira na konje, jer je laksa.. 

honda 180km/h 

benelli 167km/h 

I na kraju sto se tice neke prodaje za nekih 5/10 god.. Sigurno ce biti jaca cena i pre ce se prodati polovna honda nego polovan benelli... 

U startu si napravio grešku...niti jedan motor ne treba gledati po maksimalnoj brzini jer oni nisu namenjeni za jurcanje već za uživanje u vožnji.

Ti si nizak za 502X tvoja varijanta ako gledaš beneli je putna verzija 502. Honda je po snazi ista i nema tu mnogo priče razlika je što je 502X rađen za offroad a CB je za asfalt što se tiče opreme. Gotovo sam siguran da Honda ima bolje kočnice, u garaži mi je jedna NC750 pa upoređujem 502X sa njom ali kapiram da je slično sa CBX-om. 

 

Sa tvojih 180cm visine Honda je tvoja mera...502X je ogroman motor u odnosu na Hondu i pitanje koliko bi bio siguran sa toliko visokim motorom ako nemaš iskustva. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja