Jump to content

Moto Zajednica

Benelli trk502x VS Honda CB500X

Recommended Posts

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
pre 1 minut, mick je napisao:

niti jedan motor ne treba gledati po maksimalnoj brzini jer oni nisu namenjeni za jurcanje već za uživanje u vožnji.

Reče Miroslav i raspali auto putem, ne možeš ga stići "hiljadarkom".:)

Koliko taj motor može da pruži u pravim rukama čudo jedno. Pre neku nedelju kad smo vozili, TRK išao u korak sa ostalim hiljadarkama u pristojnom tempu. Pri tome @mick je i visok i ima ga, a na pumpi posle 235 km, sipao nešto više od 9 litara...

:aha:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 9 minuta, shlem je napisao:

Reče Miroslav i raspali auto putem, ne možeš ga stići "hiljadarkom".:)

Koliko taj motor može da pruži u pravim rukama čudo jedno. Pre neku nedelju kad smo vozili, TRK išao u korak sa ostalim hiljadarkama u pristojnom tempu. Pri tome @mick je i visok i ima ga, a na pumpi posle 235 km, sipao nešto više od 9 litara...

:aha:

 

Ćuuutiiii ne ofiraj!!! :lol3: Kad je družina sjajna i trotineti nam odgovaraju!!! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

@DraganBenelli sličnih smo dimenzija kolega, 182cm sam i sigurno da je TRK gabaritniji, seo sam bio na njega i stvarno je masivan, u poređenju sa CB je tenk. 

Od opreme zavisi šta ćeš sve da stavljaš, ali eto neka je i minimum kofer sa nosačem i kreš bar pa ode preko 500e.

 

Mislio sam da će mi biti problem menjač jer prelazim sa skutera, ali čini mi se da se dosta brzo navikavam. Lako se šalta, lako se manevriše, zapremina rezervoara je manja za 3 litra kod Honde, ali kada uzmeš u obzir da i manje troši autonomija ti dođe na isto otprilike. Na motoru se lepo sedi, za sada ne vidim potrebu da stavljam gel u sedište kao što su u temi o CB pričali ljudi da im sve trne posle sat vremena vožnje.

 

Ne znam da li imaju u salonu neki izložen primerak CB, ali svakako se javi da pogledaš motor, opipaš, sedneš. Ja sam na slepo uzeo i poklopilo se :jee5:

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Pozdrav clanovima grupe, mozda je neko vec postavio ovako pitanje, ali ga nisam uspeo naci.. Zanima me vase misljenje sta bi pre uzeli a2 kat u pitanju.. Hondu ili Benelija...
Imam u najavi V Strom 650 ograničen na A2. Ako ti pije vodu, javi se na PP.

Послато са 21091116UG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Za brzinu sam dao samo primer, nisam ni mislio to da isprobavam.. Na beneliju sam sedeo i obe noge mi dohvataju pod, ne bas idealno do pete ali dohvataju sasvim dovoljno.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'
Koliko sam skapirao tema je A2 kategorija.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Moze da bude i a2

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Zanima me jos za benellija, dosta ljudi prica da postoje neke vibracije u voznji... 

Promenio član DraganBenelli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
Pre 5 sati, shlem je napisao:

Reče Miroslav i raspali auto putem, ne možeš ga stići "hiljadarkom".:)

Koliko taj motor može da pruži u pravim rukama čudo jedno. Pre neku nedelju kad smo vozili, TRK išao u korak sa ostalim hiljadarkama u pristojnom tempu. Pri tome @mick je i visok i ima ga, a na pumpi posle 235 km, sipao nešto više od 9 litara...

:aha:

 

 

Pre 5 sati, mick je napisao:

Ćuuutiiii ne ofiraj!!! :lol3: Kad je družina sjajna i trotineti nam odgovaraju!!! 

Da li ste me vas dvojica primetili, uopšte, kada ste me obišli u Hrtkovcima? Ni da svirnete, ccc... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 56 minuta, DraganBenelli je napisao:

Zanima me jos za benellija, dosta ljudi prica da postoje neke vibracije u voznji... 

Postoje, i veoma izrazene na vecim brzinama i obrtajima,do 90-100 je i ok ali preko se dosta osecaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK502x

Bas tako, zato kazem nije prijatno na vecim brzinama za autoput, bude u visokm obrtajima i vibracije su bas izrazene.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da li vibracije mogu da budi zbog te vrste guma? Ako se stave neke druge, moze li da se vibracija smanji?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Što se tiče vibracija na Hondi nisam baš relevantan da sudim jer sam tek prvi servis uradio i do sada sam terao do nekih 5 hiljada obrtaja. 

 

Čini mi se da se tu stvar lomila, ali sam čuo da se uglavnom nakon tog prvog servisa smanje vibracije i nekako treba sve da legne. Kad ga provozam u petak/subotu javljam stanje...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, DraganNS je napisao:

 

Da li ste me vas dvojica primetili, uopšte, kada ste me obišli u Hrtkovcima? Ni da svirnete, ccc... :jok:

Jesam....vidim pratiš me neko vreme pa si odustao. Ona gužva je bila NENORMALNA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Ajaoooo vibracije!!! Ljudi pa vozite DVA cilindra! Šta očekujete! To je sastavni deo svakog dvocilindraša...prosto tako je! Sad je pametnije prvo posavetovati nove vozače da se edukuju oko vrste agregata pa tek onda da se odluče šta hoće! :D 

 

Kad bi ja rekao da motor nema tako teške vibracije i da je sasvim ok na 7k obrtaja dobar deo bi mi rekao da sam blesav...ali tako je! Prosto dva cilindra ili voziš ili ne!

 

Ja lično mogu da uporedim dva cilindra na 1000cc od pre nekih 20 godina i ovo sad što vozim. Ovo sad je bubica! Ranije sam nosio šrafciger u džepu za zavrtanje šrafova na plastikama dok čekam da se otvori semafor!

 

Evo malo edukativnog materijala...

 

 

 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1552 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Jedva sam vozio koliko me je cepala glavobolja. Zbog toga sam usporio...:wacko:

pre 11 minuta, mick je napisao:

Jesam....vidim pratiš me neko vreme pa si odustao. Ona gužva je bila NENORMALNA!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Mene to ni ne zanima, čitajući forum uvideo sam da su ljudi previše zahtevni po pitanju udobnosti, vibracija... 

Mora postojati neki kompromis u komforu i užitku vožnje na 2 točka. Kolega me je zamolio da se uključim u temu oko vibracija i to bi bilo to.

 

Hondu sam pre svega kupio jer u porodici svi vozimo te automobile i da kucnem u drvo nikada nas nisu ostavili širom Evrope. Vođen time odlučio sam se za motocikl istog proizvođača, vreme će pokazati da li sam ispravno uradio.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
9 hours ago, mick said:

Honda je po snazi ista i nema tu mnogo priče razlika je što je 502X rađen za offroad a CB je za asfalt što se tiče opreme. Gotovo sam siguran da Honda ima bolje kočnice, u garaži mi je jedna NC750 pa upoređujem 502X sa njom ali kapiram da je slično sa CBX-om. 

 

Snaga agregata je "ista", razlika na papiru je minorna, ali je bitnija kriva snage, tj. osećaj u samoj vožnji... To cifre ne mogu da prikažu, pre svega jer je razlika u težini ta dva motora značajna, Honda puna do čepa je 199kg, a TRK 235kg... Ni to nije toliki značajno već gde je težište kojem motoru. Pre koji dan smo se drugar i ja menjali motora, on ima KTM 390, koji je po papiru teži od CRF300L, ali je KTMu težina značajno niže i na offu se nekako i lakše vozi.

Zato kažem, dok se ne proba motor džaba svaka priča.

PS. 

Trk je za off road koliko i BMW X5... Može tucanikom, putem. Čim već nije put, nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1048 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06
pre 15 minuta, mick je napisao:

Ajaoooo vibracije!!! Ljudi pa vozite DVA cilindra! Šta očekujete! To je sastavni deo svakog dvocilindraša...prosto tako je! Sad je pametnije prvo posavetovati nove vozače da se edukuju oko vrste agregata pa tek onda da se odluče šta hoće! :D 

 

Kad bi ja rekao da motor nema tako teške vibracije i da je sasvim ok na 7k obrtaja dobar deo bi mi rekao da sam blesav...ali tako je! Prosto dva cilindra ili voziš ili ne!

 

Ja lično mogu da uporedim dva cilindra na 1000cc od pre nekih 20 godina i ovo sad što vozim. Ovo sad je bubica! Ranije sam nosio šrafciger u džepu za zavrtanje šrafova na plastikama dok čekam da se otvori semafor!

 

Evo malo edukativnog materijala...

 

 

 

Nije do 2 cilindra,vozio sam redne,boxser i dalje vozim V,tako da nije do cilindra vise bih rekao da je do konstrukcije i da nesto nije izbalansirano kako treba. Probao sam da ih ublazim raznim rukavicama na Beneliju ali sam uvek posle voznje osecao kao da mi mravi hodaju po rukama. Nekome smeta,neko se jednostavno navikne ali opet kazem da je sve to ako se potera preko 90kmh. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 7 minuta, Vampa je napisao:

Nije do 2 cilindra,vozio sam redne,boxser i dalje vozim V,tako da nije do cilindra vise bih rekao da je do konstrukcije i da nesto nije izbalansirano kako treba. Probao sam da ih ublazim raznim rukavicama na Beneliju ali sam uvek posle voznje osecao kao da mi mravi hodaju po rukama. Nekome smeta,neko se jednostavno navikne ali opet kazem da je sve to ako se potera preko 90kmh. 

Paaaa prijatelju...volan se ''ne stiska'' već se pridržava kao ženu kad miluješ :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Evo koliko je Benelli za off :jee:

 

 

Što se tiče vibracija, imao ih je, ali meni nisu smetale. Kada me @sasa_f1 pitao kad je probao motor pre kupovine, isto sam mu rekao.

NC isto ima dva cilindra, ali ih ima primetno manje, ili da kažem - drugačije. Nekako ne zvekeće.

A ne znam za CB na žalost.

 

Ali mi je Benelli bio nekako udobniji što se tiče sedišta a možda i položaja, morao bih da sednem opet sad kad sam se navikao na NC pa da lepo uporedim.

 

edit: to na brzinama do 110-120, preko toga NC ide i ne smeta mu, a B ti da do znanja da mu ne prija.

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 18 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

 

Trk je za off road koliko i BMW X5... Može tucanikom, putem. Čim već nije put, nisam siguran...

Pazi laki off je za TRK bombona! Čak njegova težina daje dosta stabilnosti...ja sam pak prošle godine pokušao da pređem od Semegnjeva do BiH granice ka Višegradu ali sam na nekih 7km od zacrtane tačke odustao jer sam ukapirao da idem sam po čistoj divljini preko baš baš lošeg terena bez ikakve šanse da okrenem ili podignem motor ako ga spustim. Teren je išao od lakog off-a, preko prelaska potoka do nasutog kamena koji je bio rastresit ispod točkova toliko da sam klizio po strani prilično. 

 

Svakako čist off nije baš za TRK kao što nije ni za jednog ADV u kategoriji preko 150kg...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x
Evo koliko je Benelli za off :jee:
 
 
Što se tiče vibracija, imao ih je, ali meni nisu smetale. Kada me @sasa_f1 pitao kad je probao motor pre kupovine, isto sam mu rekao.
NC isto ima dva cilindra, ali ih ima primetno manje, ili da kažem - drugačije. Nekako ne zvekeće.
A ne znam za CB na žalost.
 
Ali mi je Benelli bio nekako udobniji što se tiče sedišta a možda i položaja, morao bih da sednem opet sad kad sam se navikao na NC pa da lepo uporedim.
 
edit: to na brzinama do 110-120, preko toga NC ide i ne smeta mu, a B ti da do znanja da mu ne prija.
greota voziti ovde novu masinu

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
Pre 3 sati, DraganNS je napisao:

 

Da li ste me vas dvojica primetili, uopšte, kada ste me obišli u Hrtkovcima? Ni da svirnete, ccc... :jok:

Priznajem nisam te video kad smo te obišli, posle sam te pratio u retrovizoru ali @mickje držao ritam a ja iza njega morao da forsiram da ga stignem, video si gužvu.

A zbog glave ja u džep Brufen i za ne daj bože. Nisam hipohondar i ne pijem nikakve lekove ali imam užasne glavobolje pogotovo izazvane dehidracijijom.

 

 

Promenio član shlem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja