Jump to content

Moto Zajednica

Benelli trk502x VS Honda CB500X

Recommended Posts

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 28 minuta, shlem je napisao:

Priznajem nisam te video kad smo te obišli, posle sam te pratio u retrovizoru ali @mickje držao ritam a ja iza njega morao da forsiram da ga stignem, video si gužvu.

A zbog glave ja u džep Brufen i za ne daj bože. Nisam hipohondar i ne pijem nikakve lekove ali imam užasne glavobolje pogotovo izazvane dehidracijijom.

 

 

Nama je dehidratacija kao dobar dan kad vozimo...meni recimo veeeliki problem pravi vibracija kacige kad ima čeonog vetra. Glava posle toga kao bubanj!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Visok si i teško ćeš naći neku idealnu zaštitu od vetra na bilo kom motoru. Vidim da nosiš čepove za uši, pomaže li to šta? Pošto bilo koja flip up kaciga nije neka sreća od šuštanja većeg ili manjeg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 54 minuta, shlem je napisao:

Visok si i teško ćeš naći neku idealnu zaštitu od vetra na bilo kom motoru. Vidim da nosiš čepove za uši, pomaže li to šta? Pošto bilo koja flip up kaciga nije neka sreća od šuštanja većeg ili manjeg.

Ma vetar je ok kad nema tog dodatnog da kažem atmosferskog...a čepovi su obavezni, makar za mene. U zavisnosti koje koristiš imaš i specifičan doživljaj a nema tolikog šuma vazduha koji može da ide i preko 100db-a što je prilično štetno.

 

Za tih par desetina dinara ili par desetina eura dobiješ mnoogo udobniju vožnju. Ja koristim različite vrste u odnosu na to sa kim vozim...ako neko iz ekipe ima komunikator onda ide Alpina GP a ako sam sam onda savršeno odradi posao i onaj jeftiniji par iz safety shop-a. Ti čepići su komplet ear plug 100% pa se pri vožnji oseti/čuje svaka vibracija...bukvalno može da se oseti prednji i zadnji točak, otvaranje gasa, motorno kočenje i td. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

evo da se ukljucim jos jednom, da cujem jos neki komentar.. Mozda su neki i videli ovaj post..
Ovaj kolega je stavio prednji 15 zuba, samim tim dobio na obrtajima, sto je dobro, rastereceniji je pri vecim brzinama, e sad da vidimo vase komentare..8d4531fa99d00a55ce5b58606600e4e7.jpg

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Viđao sam da su to radili, valjda je tako i na gradskoj verziji?

Koliko sam upamtio, dobije se veća top brzina, odnosno manji broj obrtaja na istoj brzini, ali se gubi startnost.

A ako ti je toliko po glavi kako se ponaša na 140+ možda nije taj motor za tebe, jer to nisu brzine za koje je pravljen i gde uživa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Meni je bitno da motor moze, da se ne moci na 100/130 ja preko ne vozim.. Startnost mi nije toliko bitna, vec da vozim motor na nekih 4000/5000/6000 i da se on ne moci a da postize ok brzinu.

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, DraganBenelli je napisao:

Meni je bitno da motor moze, da se ne moci na 100/130 ja preko ne vozim.. Startnost mi nije toliko bitna, vec da vozim motor na nekih 4000/5000/6000 i da se on ne moci a da postize ok brzinu.

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока
 

To može bez problema...8k obrtaja radi sve kako treba. 

15 zubaca se stavlja ako često voziš autoput...nema svrhe to koristiti u gradskim uslovima. 

 

Najbolje je da odeš do Burnout-a zakažeš vožnju i provozaš malo motor. Ne znam da li Honda ima njihovu verziju za probu, ranije nije bilo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Kad smo vec kod hidratacije. 

 

Ja za sat vremena popio 2 i po piva i pojeo 300g teletine ispod saca, 150 g pekarskog, lepinju, sopsku salatu...

 

Seo na motor, posle 35 minuta startovala me gospoda u plavom. Ajde duvaj....ajde. 

 

Duvam i naduvam 0.0

 

Kaze covek svaka cast, tako se vozi. 

 

Nego kako druze. Uvek bio primer. 

 

Samo hidratacija. Znojimo se puno. 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 272 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 500x

Dužan sam @DraganBenelli odgovor oko vibracija, značajno su smanjene nakon prvog servisa. Juče sam da bih izbegao radove i prekratio put od Inđije do Bg išao autobanom. 

Vidi se da motor nije za to, ako ti treba da ideš 130kmh konstantno kao što si negde napisao onda ovo definitivno nije mašina za tebe. Može Honda, čak ni ne trese previše, ali nije prijatno na duže.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Posto neki po grupi pljuju benelli zato sto mu je pukao saf na centralnom stenderu, nije ni honda bas sjajna.. Nova cb 500x 

Svi sad prave isto, nije vise kvalitet kao nekada.. Svi fusarisu, a cene paprene

 

Screenshot_2023-05-26-12-05-08-289_com.facebook_lite.thumb.jpg.688e22368788ff366694b918fd482080.jpgScreenshot_2023-05-26-12-04-49-611_com.facebook_lite.thumb.jpg.8d647d3896b85fb04c26c1fe3ee4481d.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
40 minutes ago, DraganBenelli said:

Posto neki po grupi pljuju benelli zato sto mu je pukao saf na centralnom stenderu, nije ni honda bas sjajna.. Nova cb 500x 

Svi sad prave isto, nije vise kvalitet kao nekada.. Svi fusarisu, a cene paprene

 

Screenshot_2023-05-26-12-05-08-289_com.facebook_lite.thumb.jpg.688e22368788ff366694b918fd482080.jpgScreenshot_2023-05-26-12-04-49-611_com.facebook_lite.thumb.jpg.8d647d3896b85fb04c26c1fe3ee4481d.jpg

 

Ovo baš i nisu naj potpunije informacije... 600km od novog ili šta?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Nebitno je...600 pri kupovini ili na 15k km...prosto kvalitet izrade je kod svih proizvođača lošiji. 

 

Ne znam da li neko prati Fema sajt? Tu se nalazi dobar deo informacija vezanih za opoziv motocikala i uočene nedostatke objavljuju vrlo redovno...ako bi to gledali niko ne bi vozio BMW na prvom mestu...japance takođe.

 

WWW.FEMAMOTORCYCLING.EU

FEMA motorcycle recalls

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x

Evo da se javim nakon nekog vremena. Na kraju sam kupio Benelli trk502x, mogu vam reci da sam prezadovoljan, kako se vozi i ponasa u voznji. Sa mojih 182cm mi je skroz taman, menjac dosta elastican trpi sve obrtaje lepo.. Sve u svemu, prezadovoljan sam motorom!

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, DraganBenelli je napisao:

Evo da se javim nakon nekog vremena. Na kraju sam kupio Benelli trk502x, mogu vam reci da sam prezadovoljan, kako se vozi i ponasa u voznji. Sa mojih 182cm mi je skroz taman, menjac dosta elastican trpi sve obrtaje lepo.. Sve u svemu, prezadovoljan sam motorom!

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока
 

Baci fotke...nemoj da si cicija! :D 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Benelli Trk 502x
Čestitke kolega, da služi mašina

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


hvalaa

Послато са 21061119DG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Ja se lomim izmedju CB500X i TRK502X, Honda je Honda i tu nema dileme, samo mi je nekako mrsava naspram TRK... TRK je mrcina bas. Ako bih kupovao srcem uzeo bih TRK, jer mi je lepsi, al opet razum vaga ka Hondi. Pod.1 ipak je to Honda, pod 2. Honda ce se lakse prodati posle xy godina, a vrv i nadziveti Benelli... Ko ce kupiti polovnog Benelija sa 60 000km na satu, po nekoj ceni gde prodavac nece izgubiti poprilicnu svotu novca... Nemam pojma...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 7 minuta, Rider000 je napisao:

Ja se lomim izmedju CB500X i TRK502X, Honda je Honda i tu nema dileme, samo mi je nekako mrsava naspram TRK... TRK je mrcina bas. Ako bih kupovao srcem uzeo bih TRK, jer mi je lepsi, al opet razum vaga ka Hondi. Pod.1 ipak je to Honda, pod 2. Honda ce se lakse prodati posle xy godina, a vrv i nadziveti Benelli... Ko ce kupiti polovnog Benelija sa 60 000km na satu, po nekoj ceni gde prodavac nece izgubiti poprilicnu svotu novca... Nemam pojma...:neznam:

Nema potrebe da razbijaš glavu...čim u startu prodaješ motor koji nisi ni kupio nema ''leba'' od cele priče. Kupi Hondu i zadovolji se činjenicom da je Honda, Honda i da ćeš izvući novac iz nje na prodaji...možda. Sve između što čini užitak si stavio u zapećak a trebalo bi da bude na prvom mestu.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Beneli nije motor, to je motorčina. Juče je stao na semaforu pored mene....

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin
pre 8 minuta, mick je napisao:

Nema potrebe da razbijaš glavu...čim u startu prodaješ motor koji nisi ni kupio nema ''leba'' od cele priče. Kupi Hondu i zadovolji se činjenicom da je Honda, Honda i da ćeš izvući novac iz nje na prodaji...možda. Sve između što čini užitak si stavio u zapećak a trebalo bi da bude na prvom mestu.

To samo kazem jer sam se par puta zabunario sa stvarima, vozilima, pa se prodalo za budzasto... Nema potrebe da izvodis zakljucke odmah...

 

Nemam pojma. Sescu na oba, pa ce' vidimo kako deluju. Beneliju ide u prilog sto ima nesto od dodatne opreme, dok je Honda poprilicno klot.

 

Sto se tice agregata, nije bas ista prica. Benelli ima interval paljenja na 360°, dok je kod Honde 180°, skroz drugacije zvuče oba, stvar ukusa. TRK me zvukom podseca na GSov boxer. Svidja mi se zvuk oba, al ipak vise Hondin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja