Jump to content

Moto Zajednica

Akumulator za Africa Twin CRF1000D, 2018

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ako se nešto tu ne promeni taj će motor postati "venčanica". Da se nije pokrenula tema ...nije se do sada spominjao taj problem 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1338 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Povlačim sve što sam loše govorio o GS-u nakon gore pročitanog.
Sto mu kardana, akumulator hiljadu evra!!!


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250
24 minutes ago, darko dav said:

Tri puta sam brojao nule,i kao vozač Africe, definitivno mi nije dobro

Sto kaze kolega,tacno u kofer bih stavio od auta akumulator

Ne znam dal je tvoja dct, ja se sve nesto nadam da za obicnu nije ista prica :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Znači u principu, ko za 15 godina bude hteo da kupi polovnu DCT africu poješće veliko govno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1130 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Na veliku žalost pokretača teme, mogu da kažem - ulepšali ste mi dan!!!   :P    

 

Ja sam mislio da ja imam ozbiljan problem, svake sezone maltene (ne baš stvarno ali skoro da je tako) kupujem nov akku zato što LC8 traži 'jaku struju' i jebe me akku koji kad skinem radi bez problema na drugim motorima, a i drugar je trkački auto godinama palio sa Yuasom koju sam ja skinuo sa motora kao nezadovoljavajuću i poklonio mu, kad ono međutim! Ima i gorih od LC8   :jee:

 

Hebu nas samo sa dimenzijama... Nije danas akku neka nauka, sve se zna i sve je jasno šta i kako treba, ali naprave tako neke debilne dimenzije koje onda diktiraju cenu i deru nas kao mlade majmune... Ja sam godinama takođe hteo da izmenim mesto na koje ide akku i da stavim veći. Veći mi je ujedno i znatno jeftiniji...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 401 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Da li postoji fabrička oznaka na aku? Obično je to neka Yuasa. Naš uvoznik Yuasa je slab sa tim specifičnim modelima. Ja sam kupio online u Mađarskoj, i poslali mi na OMV pumpu u Segedinu. Malo se provozao, i pokupio svoj aku. Ytz-14s sam ja kupovao, specifičan jer može položen da radi dugotrajno, i strava izdržljiv aku.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000
2 hours ago, maza1 said:

Da li postoji fabrička oznaka na aku? Obično je to neka Yuasa. Naš uvoznik Yuasa je slab sa tim specifičnim modelima. Ja sam kupio online u Mađarskoj, i poslali mi na OMV pumpu u Segedinu. Malo se provozao, i pokupio svoj aku. Ytz-14s sam ja kupovao, specifičan jer može položen da radi dugotrajno, i strava izdržljiv aku.

https://www.bike-parts-honda.de/honda-motorrad/zuordnung_der_ersatzteile/31500MKKD02

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Problem je veoma mali prostor predviđen za smeštaj akumulatora koji diktira dimenzije akumulatora (112 x 79 x 110mm) . Original jeste bolesno skup, ali nije 1000 evra. Postoje alternative koje zadovoljavaju po dimenzijama i tehnologiji. Potencijalni problem je slabija snaga od originala (6 Ah). Ako je 150 evra mnogo skupo za zamenski od  drugog proizvođača, možda da kontaktiraš Svet Baterija doo Ruma.Mislim da mogu da ponude svoj paket sa elektronikom  za manje para, doduše u folijskom pakovanju.

p.s. javi šta si uradio. Pozdrav.

WWW.SVETBATERIJA.RS

 
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 401 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL

Ovo bi mogao biti odgovarajući aku, na linku niže. Vidim prema dimenzijama koje su spominjali drugi, i da je 6-7AH... Oko 110 eur+ dostava na neku lokaciju verovatno 10-ak eur. Ja sam preko te firme poručio.

 

WWW.AUTO-MOTOR-AKKUMULATOR.HU

Eredeti Yuasa motor akkumulátorok széles választéka raktárról. Erős motor akkumulátort keresel? A válasz...

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Cilj je eliminisati bilo kakvu alternativu i maksimalno vezati za "original taile"......tvz. post prodaja. Kupiti novo i odrati te 3-4 puta još toliko za održavanje. Neisplativa je prodaja ako fabrika kupca više ne vidi kroz održavanje >:(

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
On 17. 4. 2023. at 19:19, BaneVuk58 je napisao:

Mogao sa malo više podataka da daš npr. dimenzije i amperaža i dali si uopšte se potrudio da bilo gde i potražiš,  ali možda bi ti ovo odgovaralo 

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Generalno aku paše za masu Hondi. Ne bih rekao da je neka retkost.

Sada sam pricao s kolegom koji ima isti model motocikla i bukvalno ovaj akumulator na njemu, evo vec 2 godine kako se znamo i jos ga nije mijenjao, a vozio je i prije sa njim.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9094 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 18. 4. 2023. at 1:42, aca-pn je napisao:

Znači li to da verzija sa manuelnim menjacem može da nosi bilo kakav akumulator ?

 

Ne mogu da verujem da bi motor normalno radio mora da se stavi Aku od 1000e ?????

Nisam se udubljivao u tematiku Afrike ali verujem da je slicna ako ne i ista prica kao sto je kod NC.

Oba modela imaju manuelne i automatske menjace. Ima razlike u ponasanju tj simptomima rada kad oslabi baterija u oba slucaja, zborim za NC.

 

Losa baterija kod manuelnog menjaca ispoljava se samo pri verglanju, par sekundi duze vergla nego inace i to je to, prvi simptom. 

Ako se ignorise, kasnije moze upaliti Ecu lampu.

 

Losa baterija kod DCT verzije .... ebalo nanu, hoce da upali Ecu lampu i ABS lampu i da zablokira menjac tj da ne vidi polozaj ili da pak ostane blokiran u nekoj brzini i ondak nema voznje...... jednom recju poludi totalno.

 

Činjenica je da su se nešto gadno zajebali oko baterije na Africi, zamišljeno nema veze sa pameću.

Ove razne budzevine sto se mogu videti na YT tek to ne bi komentarisao jer ne znam da li ste svesni kako se to lako može zapaliti a kad se zapali....gori ko besno!

 

Nema tu nikakve pametne alternative, Afrika je trebala dobiti neku krstenu 18-cu u AGM varijanti i mirna backa a ne ovo malo sprdalo od akumulatora.

Verovali ili ne ima skutera koji nose (oem) 7Ah od 50ccm a ne ovakav bajk od 1000+.... promasaj totalni.

Prebudzio bi ovu brljotinu od baterije pa da ne znam sta da je... da je moj bajk.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2948 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

@SatelisMeni je blinkao ABS na FJR-u zbog slabog Aku. Hoće i kod novog ako se motor pali gasi na kratkim relacijama npr. 2-3 km pa tako nekoliko puta. Ali npr na banditi nisam imao nikad takvu situaciju. Dešavalo se da od stajanja jedva upali ali ABS nikad nije reagovao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9094 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bane sve je relativno, od modela do modela, ne reaguju svi isto.

Kod mene je posle 3 godine bio lajt sou na tabli zbog baterije, par njih je proslo sa zaglavljenim menjacima.

Yuasa odradila 3 sezone i cao, premalo svakako jer sadasnji Exide odlicno radi na pragu 5 sezone.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1130 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

Ajd' samo da se nadovežem i zamolim za mišljenje...oko proizvođača. Pošto je nekoliko predloga ovde u temi i meni odgovarajuće (baš taj akku i meni treba), šta bi vi izabrali: 

 

Exide

Varta

BS

Landport

ili Yuasa

 

Cene variraju od 50 do 150eur za istu stvar. Interesuje me koliko je u pitanju kvalitet a koliko marketing i 'stara slava'.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 3 minuta, PremieRacing je napisao:

Ajd' samo da se nadovežem i zamolim za mišljenje...oko proizvođača. Pošto je nekoliko predloga ovde u temi i meni odgovarajuće (baš taj akku i meni treba), šta bi vi izabrali: 

 

Exide

Varta

BS

Landport

ili Yuasa

 

Cene variraju od 50 do 150eur za istu stvar. Interesuje me koliko je u pitanju kvalitet a koliko marketing i 'stara slava'.

Yuasa definitivno

 

Ja imam trenutno landport, odlično me služi, al sa yuasom ne može da se poredi

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1130 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Uly

I ja sam tako mislio... al' evo šta Dare Satelis gore kaže, Yuasa mu izdržala 3god. a sada Exide 5. 

 

A meni Exide jedva 2 i to uz drkanje i punjenje da dobaci do zime...

 

 

Da li je DANAS Yuasa opravdano 3 puta skuplja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja