Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max

Poštovali ljubitelji motora i ovog foruma,

Konstantno vozim , testiram motor . Pali kao i pre  ide kao i pre , deluje mi sve ok , ali i dalje mi nije isti zvuk . Negde mi je promakla poruka osobe koja je ponudila da dovezen motor,da ga čovek posluša,pregleda.

Konstantno imam osećaj te neke nesigurnosti da li su sve uradili kako treba. Šta kada prodje garancija? Voleo bi da ga maksimalno istestiram -izmučim do tada.

Pozdrav dobri ljudi.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5820 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Osoba koja ti je rekla da doteras da cuje uzivo je Dare Satelis. E sad, on  ti ima malo "pomereno paljenje", njemu je svaki zvuk sumLJiv... :rolleyes:

 

Svakako na bolju "uzivo dijagnostiku" ne mozes otici ne samo kod nas nego i sirom regiona. Kad ga on oslusne, nema vise dilema...

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6351 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vi'š kaki smo mi...majstori za prečice i budž, pa za onog ko radi stvari kako treba, obično se misli i kaže da nije u vinkli...jer je opšte poznato da se ne treba mučiti, nego većim čekićem udariti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima onaj čuveni SF roman "Ja sam legenda" Ričarda Matisona, po kome su snimljena dva filma (stari Omaga men sa Čarltonom Hestonom, i noviji iz 2007-me sa Vil Smitom). Vampiri su okupirali planetu, potamanili sve ljude osim jednog. Napravili svoju vampirsku civilizaciju, deca im idu u vampirske škole :) itd. I onda je ovaj jedini ispravan čovek postao naopak - tj. legenda. Plaše vampirčiće njime...

E na to me sve podseća. Sad kad si posvećen i radiš od srca i kako treba, onda si naopak :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@boza_kg e svaka im cast, normalno da stave, to se podrazumeva za temperaturu, nego cek Bozo ti i dalje posle ovih noviteta na eicma forsiras ovaj QJ? 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A šta znam, novi Kymco model recimo se pojavi na EICMA, pa tek posle 3 godine to dođe kod nas. Neću da se primam pre vremena :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ima jedna anegdota,nece se Dare naljutiti...U junu kad sam preuzeo motor i stignem u Ljubljanu,Nc mi ima cudan zvuk. Kaze Dare ' Ti na neispravnom AA (atlanticu) nisi cuo zveckanje a na ispravnom NC cujes ? ' 

To zveckanje je bila radilica, nas troje islo da pazarim tadasnji skuter i nismo culi,dosli kod Darka,hladan tuš ... :staa2:

 

Da se vratim na temu,otidji kad se vec covek ponudio,nek oslusne i bices mirniji.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9036 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kolko me secanje sluzi, vas 7 je bilo na licinom mestu kad ste gledali a kod mene ste dosli ti, alex, culle , fanky i pizon, ondak je usledila ladna voda :) 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1592 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Ako se secam,nismo svi zagledali... Za kafanu je mozda bilo sedmorica mladih,da zalijemo radilicu koja lupa. :grr: Manje vise,lepa su to vremena bila. Kod Dareta svi na tretman i iscekivanje dal ce se sastaviti stare rage. :takoje:

Promenio član DaliborBP
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9036 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ti si znao pre kupovine, poslao si klip kako radi.....al guzzca zinula da tera nešto :jee:

Leo Vince je kompezovao cukanje :lol3:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Što bi rekla baba - da sam čekala na dedu, ni decu ne bih imala ;)

Liči na svašta po malo, ali meni se sviđa. Što se da primetiti, jelte :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • https://www.instagram.com/vujke.spidermax/, 156 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Zontes 350E

@boza_kg moram da te sabotiram i teram na stranu zontesa, ne zbog mene nego zbog tebe... sa ovog klipa cini mi se da nema mesta ni za ovog malog kako treba, mislim mase on tu nesto rucicama za mesto za kolena ali ja ne bih rekao da moze tu prosecan covek da se smesti kako treba... Ovaj na prste i patos hvata... 
A i gde ces bre u 2024. da ulazis sa kljucem... to ti je sad kao na kurblu da palis! :D

Promenio član Vujke1
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Xexe. Ne može sa videa sve da se zaključi. Kad sam gledao prve snimke Zontesa 350E i nekog malog kineza, isto mi se činilo da nema mesta za noge. To sam baš i prokomentarisao u temi - "veliki skuter a nema mesta za vozača". Stvarno sam to i mislio, pa se ispostavilo da sam pogrešio. A svakako sam odustao od rezervacije unapred. Ništa dok ne dođe kod nas, da to mogu lepo da onjušim, pa ćemo videti.

 

A što se ključa tiče, pa to mi se tek sviđa! Mini nervni slom sam doživeo sa keyless bravom na ovom sadašnjem Kymcu. Ne treba mi wifi uopšte u životu. Što manje senzora i bespotrebne elektronike, tim bolje!

 

Apropo toga, mala digresija - na poslu su nam stavili u WC one fensi dozere za sapunice za pranje ruku, na senzor pokreta. Kao poturiš ruku, a on ti pljucne sapun. Bokte kolko nas je sve nervirao - nemaš pojma kad će štrcne, taman skloniš ruku, a on - pljuc. Ili sam štrcka kad se njemu ćefne, sve živo zamaza... Nedavno ga zameniše klasičnim mehaničkim, duša mi se odmorila :)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250
Pre 7 sati, boza_kg je napisao:

Još jedan pogled na Fort, od komšije Grka. Nažalost, nema prevod:

 

Bas mi se ne sviđaju zadnji migavci i pozicija. Sve mi je to nešto malo, tanko, nikakvo. Možda je noću vidljivije ali nije to dovoljno za naše puteve. I ne daj bože da daš pumpadžiji da ti sipa gorivo, usraće motor u najavi.

Ostalo mi deluje ok, svakako atraktivan model. Sve zavisi od cene al sve preko 7000€ je previše realno.

Promenio član Aleksandar011

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E, sećam se da sam isto to komentarisao kad sam kupio Agility 300. Moj prošli skuter je svetlio kao luna park u odnosu na ovaj nov. Ali tako je uglavnom kod svih novih modela, koji imaju LED osvetljenja. Hteo sam istog momenta da kupim neki dodatni stopper za kofer, mnogo mi je to delovalo nesigurno. Ali eto, prođoše 3 godine, radi to posao i ovako kako je, da kucnem u drvo. Doduše, noću i izbegavam da vozim, osim po gradu.

 

A cenu smo već dobili iz AP - 5.990, stiže u februaru, kažu. Rekao bih da je to sasvim primereno i realno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Ne znam koliko ste ispratili sta se jos iza brda valja...

 

Iz Turske stizu Arora GT250 i 125, i Arora MaxT 125 i 150, Arora Chinf 318, Arora Beatrix. Izasao je i novi Kanuni Reha 250.

 

U Crnoj Gori se prodaju pod brendom NAS, pa tako imaju MaxT 125 i 150 (2200 evra) i po meni prelepi NAS Adv (2800 evra)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja