Jump to content

Moto Zajednica

QJ MOTOR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Pa vidiš da li ti odgovara ili ne. Kako se vozi, upravlja, da li ti sedenje odgovara.
Vidiš kao ide, povlači... Uporedi sa onim kojim imaš, da vidiš da li ti taj tip motora više leži.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
On 19. 9. 2023. at 8:42, BaneNS je napisao:

Pa vidiš da li ti odgovara ili ne. Kako se vozi, upravlja, da li ti sedenje odgovara.
Vidiš kao ide, povlači... Uporedi sa onim kojim imaš, da vidiš da li ti taj tip motora više leži.

Pa meni je imperativ udobnost, a snage ne verujem da bi mi bilo malo s obzirom  da i sa 300cc nemam problema. Najveći razlog eventualne kupovine ovog motora mi je želja za većim komforom kada sam sa suvozačem i veća udobnost kada se ide po lošijim putevima, jer mi je zaista žao da uništavam neki drugi motor nečim čemu nije namenjen.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Što se suvozača tiče 10 cm ima razmaka, ne dodiruje te. Kao da nije sa tobom na motoru. Supruga je oduševljena, kaže da je preudoban. 

 

PS: danas zalepih zaštitu za rezervoar. Evo slika. 

PXL_20230922_114541299.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Što stavljati u naslovima ta poređenja sa GS-om. To samo odbija ljude i bude im jako smešno. 

Bolje staviti "Motor koji najviše nudi u svojoj klasi za uloženi novac". 

Nekako je realnije i primamljivija. 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Slažem se. Ovaj lik isto tako redovno poredi kineske skutere (Zontes, Voge) sa TMax-om. Ne znam kome znači takav marketing i zašto to plaća? Samo degradira priču, koja jeste dobra u suštini.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1377 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja upravo to poredjenje smatram poucnim!

 

Ne zato sto su uporedivi. Na protiv!

Vrh ponude, i, da kazemo, dno ponude. Da vidimo sta se dobija kupovinom "brendiranog", a sta gubi kupovinom "low cost". Da. Sta gubi kupovinom jeftinog motora.

To samo ovde na forumu gadja sujetu vlasnicima skupih motora, a najvise vlasnicima, upravo spominjanog, GS-a. 

I po najvise sa trk-om. Pa mislim, ko jos moze ozbiljno da shvati poredjenje trk ili qj sa gs? Smesno je porediti. 

 

Negde na netu sam gledao komparaciju cf 650 i versys-a 650. Isti su. Ali, bez obzira na manju pocetnu cenu, "novinar" bi pre kupio kawasaki. Odlicno poredjenje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Vidi, gledao sam CF650 pre tri godine. U principu to je isti agregat i menjač. E sad kvalitet plastika, kočnice, vešanje... Ima tu razlike. Ali opet, neznatne su te razlike za toliku razliku u ceni motora. 

Problem je veći u servisnoj mreži i nedostatku znanja kod ovlašćenih servisera. 

Odem je u servis na 1.000 km za QJ. Kad tamo 800X rasklapa majstor u delove. Ja ga pitam što to radi. Kaže mi čovek da su mu poslali jedan primerak da se na njemu vežba, da ga celog rasklopi i sastavi i da mu ceo motor ostane za delove. Pored toga mi kaže da su dobili još brdo delova za "nedaj bože". To mi već deluje ozbiljna priča. Za CF sam čuo da su se u servisu serviseri, bukvalno, "vežbali" na prodatim motorima. Gde su vlasnici odlepljivali. 

Šta hoću da kažem, uz dobru servisnu mrežu, garanciju i dovoljan broj delova, sve jedno je dali si kupio CF, QJ ili neki drugi motor. Naravno iste klase. E sad, ko voli brend i ima da plati, naravno njegov izbor. Meni je van pameti bilo da dam za Hondu CB500 7.800 eura klot, kada sam 550X platio 6.500 sa full opremom i koferom Shad 59X. 

A ajde sada da se dotakne 700X koji košta 7.500 sa kojim ogibljenjem i kojim kočioni sistemom i Trejsera 7 koji je klot 9.000 eura. 

Ok, Yamaha je brend, ali da li stvarno toliko više nudi za 3.000 razlike u ceni, ako bi opremu dodali. I još garancija, nije isti 2 i 4 godine. 

Ja bih pre te 3.000 eura iskoristio za putovanja i uživanje. Drugi imaju drugačiju logiku. Svi smo različiti. 

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 22 minuta, MaxiS je napisao:

Smesno je porediti. 

Da bar ima neki uporedni test, pa da zaista nešto poredi, čak i neuporedivo, pa i nekako. Ovako je samo sezacionalistički i neukusno, običan "clickbait", u rangu vesti - "sevnule gaćice", ili "oduvek ste ljuštili bananu na pogrešan način". Mene, a verijem i mnoge druge, to samo odbija, nije mi to dobra reklama.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Danas prvi ozbiljan test motora na jednoj lepoj turi Novi Sad - Perućac.
U odlasku dolinom Drine, u povratku preko Valjeva i Šapca.
Društvo ozbiljne spravice, BMW 1000 i 1250, Strom 650 i 1000, Afrika 750...
Bez preterivanja, parirao u krivinama i pravcu do 155 km/h, uz potrošnju od 4.1 litar na 100 km.
Malo je reći da sam se oduševio kako motor ide, povlači i ponaša se u krivinama.
Iskreno, i ekipa se oduševila, nisu mogli da veruju da motor tako ide sa 48 konja. Prosto nisu verovali. Sve u svemu, prezadovoljan sam, bez preterivanja. e7b078c2e89cea3e07c9ba5012e2eb0f.jpge6d8a46f7489809abdcbfefe1fa660a2.jpg

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4749 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Pre neki dan na Terazijama stoji Moto Morini x-cape 650 od onog malog glumca. Pričam malo sa dečkom, pipnem kvačilo, kad ono kamen tvrdo.... Za nov motocikl nedopustivo :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1086 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
16 minutes ago, srbac said:

Pre neki dan na Terazijama stoji Moto Morini x-cape 650 od onog malog glumca. Pričam malo sa dečkom, pipnem kvačilo, kad ono kamen tvrdo.... Za nov motocikl nedopustivo :jok:

Mozda ima neki problem… ja sam skoro vozio Xcape i nisam primetio da je tvrdo

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Boli me uvo, za 4 godine kad istekne garancija, dam ga staro za novo i opet vozim nov motor. Za te pare neću da razmišljam. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Ima, uvek voziš motor u garanciji. Za 5.000 mesečno neću da razmišljam. Pa to se potroši za jedan pazar ili izlazak.

Ako čovek razmišlja kao ti što se uopšte prave novi motori, svi treba da ih vozimo 30 godina. Novo je novo, garancija je garancija... Vozio sam polovne motore i samo teoškovi, te semerunzi, te lanac, te nove gume, te bregasta, svećice... Svake godine 300-400 eura za servis i propratne aktivnosti. Pređem 20.000 vratim ga, uzmem nov i ćao.

Promenio član BaneNS
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne razumem računicu.

 

Uzimaš motor na kredit i rata je 5000 dinara na koliko meseci? Tih 300 - 400 eur su ti godišnji troškovi za vreme garancije od četiri godine?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2871 postova
Pre 2 sati, BaneNS je napisao:

Boli me uvo, za 4 godine kad istekne garancija, dam ga staro za novo i opet vozim nov motor. Za te pare neću da razmišljam. 

to sve što ide u garanciju se ionako ne kvari osim tvog novčanika jer su skupi servisi kod ovlaštenih dilera.Ako potrošišš za 4 godine 500 evra za servise nema šanse da potrošš tih istih 500 evra za  popravke za one stvari koje su pod garanncijom .

To sve pod uslovom da je motor kvalitetan ili da baš nemaš sreće sa ttim primerkom što i to može da se desi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700

Servis je 13.000 dinara. Nije to Honda ili BMW gde je redovan servis 25.000-30.000 dinara. 

Alekre, pričam o trošku za stari motor. Svake godine novo ulaganje. Kod novog motora imaš samo redovan servis. Ja sam uzeo na 48 rata 2.000 eura. Rata je fiksna 44 eura. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJMOTOR SRT 700
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Lepo izgledaju, solidne komponente ali i dalje pitanje pouzdanosti i trajnosti. Kako ce sve funkcionisati nakon 5 godina itd...

A šta da mu bude? Voze ljudi Kineske skutere stare 10-20 godina i dalje ide i nemaju problema. Šta tu ima da bude nepouzdano? Ne samo Kineze, Tajvance, Koreance...

Jedino ako ga ne teraš svaki dan po njivama i ne držiš u max obrtajima...

Pa pre 50 godina kada ti je neko pomenuo Japanski auto ili motor svi se smejali. Sada prvo biraš Japanca pa onda dalje.

Šta? Sad samo ti isti Japanci znaju da naprave motor ili auto, kojim su se ljudi toliko smejali. A Srbi su čudan narod, Italijani kupili milione primeraka Benelija i prelaze preko 100.000 km sa njima. A mi i dalje sumnjamo šta će biti. 

Ali to je standard u Srbiji, pre polovan pasat 10 godina star, nego nova Kia. Nemac je Nemac... A čovek iz Veterniku od BMW servisa kupio 2 stana i napravio dve kuće za 10 godina. Toliko o pouzdanosti... Ali jebiga, vozi se BMW. 

Ali opet, ko šta voli nek izvoli. 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2032 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

I ja sam vozio nov Kineski skuter 10 godina.Mehanika je bila ok,kvalitet je padao na elektro instalaciji.Uz redovno odrzavanje mogu da potraju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 8 sati, sasa ns 1 je napisao:

to sve što ide u garanciju se ionako ne kvari osim tvog novčanika jer su skupi servisi kod ovlaštenih dilera

Kvari se i pod garancijom, ne znam odakle ti to? Meni se pokvarila elektronika na novom skuteru, zamenjeno u garanciji, a koštalo bi kao sam đavo da sam morao sam da platim. I sve više će biti takvih slučejeva, jer je sve više elektronike na motorima. I to će većinom servis i morati i  da se radi kod ovlašćenih, zbog dijagnostičkih uređaja i logistike.

 

Pre 11 sati, Motorcyclist je napisao:

ali i dalje pitanje pouzdanosti i trajnosti

Ponavljamo se, novi motori nisu na nivou pouzdanosti starih, jer, em su takvi trendovi, em svi štede na materijalima, em su složeniji zbog silnih elektronskih gadžeta. Kod kineskih motora mene više brine servis\podrška. Da li će domaći distributeri potrajati, ili će sutra da odustanu od podrške, realno je pitanje. A dobrih majstora za van garantnog roka je malo, mogu da biraju posao. Što da se zezaju sa kinezima, ako mogu više da naplate rad na "japancima" i "bavarcima"...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Gledam sad, od novih kineskih motora kod nas u ponudi su: CFMoto, Moto Morini, Benelli, QJMotor, Voge, Zontes, Keeway, Peda, Malaguti...

Dal je realno da svi baš imaju prođu na našem maleckom tržištu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1642 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Navikli srbi da naruce rucni sat sa aliexpressa za 1€, sat stigne, radi ali na svakih sat vremena laze 5min, a kupac ocekivao da ce mu stici rolex za 1€.
Onda krece pljuvanje kineza i sve ostalo.

Mi nikako da se naviknemo da se uredjaji, tehnika, vozila… ne prave vise da kad kupis traje ceo zivot, 5 do 10 godina i kupuje se novo.

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja