Jump to content

Moto Zajednica

Kamp drangulije

Recommended Posts

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 1 sat, Forsberg je napisao:

Vi niste čuli za izreku manje je više :D 

А ти ниси чуо за ..."Јел' имаш.....немам";)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 13 sati, BaneVuk58 je napisao:

Auuuuuu bre s kim ja idem na kampovanje ccccc emoji849.pngemoji849.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png4dada4c545d10b94639bb07475f863db.jpg

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom

 

Da stavim ovoliko stvari, prisilno bih ga vozio na zadnjaka ceo put 

 

Zato sedim na ovome

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD113.35  15%OFF | Foldable Folding Outdoor Camping Mat Seat Foam XPE Cushion Portable Waterproof Chair Beach Picnic Mat Seat Hiking Activities Pad
https://a.aliexpress.com/_mOMY1ya

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Ima i to u dekatlonu, ja isekao na pola i nosim na planinarenje za pauze.

Zgodno, lagano i znači kada gledaš u gramima da što manje nosiš na leđima ceo dan.

 

Na motoru ne moraš to da nosiš kad već imaš nešto još bolje već u jakni :) a i nije ti toliko bitna gramaža.

Ako ćeš da nosiš nešto nek barem ima razlog da donosi neko poboljšanje.

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Pre 2 sati, Tarmi636 je napisao:

Da stavim ovoliko stvari, prisilno bih ga vozio na zadnjaka ceo put 

 

Zato sedim na ovome

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD113.35  15%OFF | Foldable Folding Outdoor Camping Mat Seat Foam XPE Cushion Portable Waterproof Chair Beach Picnic Mat Seat Hiking Activities Pad
https://a.aliexpress.com/_mOMY1ya

Već sam u nekim godinama...kad bi seo na to ne bi mi se isplatilo da ustanem :popovanje::lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1018 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe
On 30. 7. 2023. at 15:18, Skittles je napisao:

Imam i hammock za jednu i za dve osobe, i od kad sam uzeo ovu za dve, nisam seo ponovo u onu za jednu :)

 

A od mesta na motoru imam samo "frunk" od 22L na motoru i ako baš zatreba vežem i ranac na rep.

 

Nije tolika razlika u spakovanoj veličini kolika je u upotrebnoj vrednosti kao i lakoći montiranja.

 

Uz ovu braon dobiješ dva velika strapa za oko drveta, parakord sa "stepenicama" i dva karabinjera.

 

Ako hoćeš svrati pre ove kamp akcije, pogledaj oba, ponesi jedan pa testiraj :) 

Ovo je najbolji odnos neophodnog i iskorišćenog,još od penicilina posle bordela.

20230809_122136.thumb.jpg.ad5bbce0e4bcfb06442773d8937b5103.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Pozdrav ljudi citam i pratim ovu temu
Spremam se za kampovanje u uređenom kampu, usustini imam sve , ppdloge za spavanje, jastuk, vrece, lampu, lezaljku, sto itd... Medjutim fali mi najvaznije a to ke sator, imam mogucnost da kupim sator iz Bugarskog Decatlona (vise izbora tamo nego kod nas). Treba mi šator za dve osobe, dva sloja, sa malim hodnikom (zbog stvari ) a isto tako da se pakuje kao torba pravougaonog oblika ( kruzno pakovanje mi ne odgovara zato sto smo dvoje)

Molim za preporuku neku
Ja sam nasao ovako nesto.

WWW.DECATHLON.BG

За първи път ще нощувате на къмпинг? Тази 3-местна палатка с ниша за багаж се разпъва много лесно и бързо. Създадена с екоконцепция.


WWW.DECATHLON.BG

Импровизирано пътуване? Осигурете си най-ефективното решение с новата генерация на палатката 2 Seconds.


WWW.DECATHLON.BG

За първи път ще нощувате на къмпинг? Тази 2-местна палатка с ниша за багаж се разпъва много лесно и бързо. Създадена с екоконцепция.


WWW.DECATHLON.BG

Нашият екип от любители на трекинга създаде тази 2-местна палатка със самоносеща се куполна конструкция, която осигурява достатъчно тъмнина за удобно спане.


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Glavna stvar, trebas uzeti sator za tri osobe. Ni jedan od ovih vam nece biti dobar, jer necete imati ocekivanu komociju unutra.

 

Kod prvog i drugog ti se nece svidjati dimenzija spakovanog. Imaj na umu da ces nastaviti da kupujes kamp opremu, pa ce te zapremina ogranicavati.

 

Ako cesto menjas destinacije, moze se desiti da te optereti postavljanje prvog satora. To i velicina spakovanog su njegove jedine mane. Sve ostalo je odlicno. Ovo je varijanta 3p.

 

Drugi sator je veliki kompromis, a mislim da ne postoji u verziji 3p. Preglomazan je.

 

Poslednji sator je moj primarni izbor od sest satora koje imam. Ali u varijanti za trojku :D. Najkompletniji je sator koji postoji na nasem trzistu. Mali je spakovan (pravougaoni). Brzo i jednostavno se postavlja. F&B je odlicno osmisljena i po meni, obavezna stvar. Ima dva ulaza da se ne preskacete i za bolje provetravanje. Mana mu je cena. Ma, pisao sam par strana u nazad o tome...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Proračunati minimalizam

Što bliže sredini, što manje u širinu, što teže to niže.(po mogućnosti ne ispod visine sedišta).

Bez poznavanja osnovnih čvorova ne isplovljavaj na vodu.8)

367691873_6399449306840478_5937484898214

 

U predelu donjeg dela leđa dolaze 3 stvari:

- unutra je šator.

- oko šatora ide prozračna podna prostirka

prozracna-podna-prostirka-za-kampovanje-

- finalno obmotavanje sa JNA podloškom (krevet se vozi kod kampovanje autom).

krevet-logo-scaled.jpg

 

U visini bubrega spakovana je jedna od (naj)kvalitetnijih vreća za spavanje

zuhugfuztgiuh.jpg

Njena širina se uklapa u raspon nogara stolice (koja pokriva koferče i omogućava mi da, u njen naslon, spakujem pidžamicu).:)

Pilot-ulozak-zastitna-garderoba-komplet-

 

Ovakva postavka (uz lovačko-ribolovačko-spasilački prsluk) mi omogućava dobar kontakt leđa i prtljaga, naslon za vožnju nizbrdo i "suvozača" koji prati "fabulu radnje" kroz krivine.;)

 

Kofer služi čemu je namenjen:

- Primus na medicinski benzin,

- džezva, termos čaša za kafu (kafa i "cukra u kocke"),

- ulje za motor (1l) i voda (2x1l) - pozicionirani uspravno (kao i rezervni akumulator sa dopunjačem za mobilni),

- rezervni CDI,

- ogromni Columbia i normalni lovački nož,

- baterijska lampa sa magnetom

...

 

Obavezno, šatorsko krilo (za motocikl)

365921500_6397221340396608_9213890622198

 

Motocikl dobro podnosi visinu prtljaga, koju još uvek nadmašuje visina vozača.

367676150_6399447990173943_1815272645517

 

Aerodinamika je minimalno narušena (evo nas u grupi ispred dečaka sa lepom žutom kacigom).

iKwI6KU.jpeg

 

Bolje je teške stvari staviti u repni nego u bočne kofere. Probajte (pa mi reknite da ga imam pravo). :takoje:

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

To su već finese do kojih još nisam stigao. :)

Piš pauza, dok pogled bludi po krajoliku...Usput se pokupi par listića koprive za kuvanje čaja kad razapnem šator. 

Kad mi kopriva izbaci mlečnu kiselinu i snizi pritisak (odnekle i donekle), ophrva me san (jer je onda i "nekle" mirno). :takoje:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 8/13/2023 at 12:14 AM, Stefan Lone Wolf said:

 


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Ja da sam na tvom mestu gledao bih isključivo šator za 3 osobe - dovoljno je veliki za jednu ili dve osobe + stvari da se stave unutra (osim ako se ne selite u šator), a dovoljno su kompaktni da mogu lako da se spakuju na motor. Deo stvari uvek možete ostaviti u koferima na motoru i neće im ništa biti.

 

Što se tiče predsoblja, mislim da je neophodno da i predsoblje bude u potpunosti zatvoreno, dakle da ima i pod kako vlaga, odnosno rosa ili voda koja se sliva od kiše ne bi ugrozila stvari koje želiš da skladištiš u tom predsoblju. Zbog toga meni nisu jasni šatori koji imaju samo stranice i "krov" predsoblja, ali ne i pod. Moguće da u ovoj pretpostavci grešim, pa iskusnije kolege mogu da me isprave. 

 

S obzirom da kupuješ šator, ja bih svakako insistirao na Fresh & Black opciji (ili kako to već drugi proizvođači zovu) kako bi mogao da spavaš ujutru kad svane u 5-6.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

D da ga j... ako cu da šoram u kesu dok kampujem, jedino ima smiska ako se koristi da greje stopala kad je hladno:lol3:

 

Kad dodje do toga da ne mogu da ustanem nocu, prestacu i da kampujem:neznam:

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2860 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
Proračunati minimalizam
Što bliže sredini, što manje u širinu, što teže to niže.(po mogućnosti ne ispod visine sedišta).
Bez poznavanja osnovnih čvorova ne isplovljavaj na vodu.8)
367691873_6399449306840478_5937484898214488687_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=hR4YCzhwTLgAX-sFGmr&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&oh=00_AfAZPHapdDjK-05HHv6OwzYFEc_Vz6pMSHlRhmR0tZGG1g&oe=64DFDCF4
 
U predelu donjeg dela leđa dolaze 3 stvari:
- unutra je šator.
- oko šatora ide prozračna podna prostirka
prozracna-podna-prostirka-za-kampovanje-3-x-25-m.jpg?&f=800x800
- finalno obmotavanje sa JNA podloškom (krevet se vozi kod kampovanje autom).
krevet-logo-scaled.jpg
 
U visini bubrega spakovana je jedna od (naj)kvalitetnijih vreća za spavanje
zuhugfuztgiuh.jpg
Njena širina se uklapa u raspon nogara stolice (koja pokriva koferče i omogućava mi da, u njen naslon, spakujem pidžamicu).
Pilot-ulozak-zastitna-garderoba-komplet-lzo-work-novatex.jpg
 
Ovakva postavka (uz lovačko-ribolovačko-spasilački prsluk) mi omogućava dobar kontakt leđa i prtljaga, naslon za vožnju nizbrdo i "suvozača" koji prati "fabulu radnje" kroz krivine.
 
Kofer služi čemu je namenjen:
- Primus na medicinski benzin,
- džezva, termos čaša za kafu (kafa i "cukra u kocke"),
- ulje za motor (1l) i voda (2x1l) - pozicionirani uspravno (kao i rezervni akumulator sa dopunjačem za mobilni),
- rezervni CDI,
- ogromni Columbia i normalni lovački nož,
- baterijska lampa sa magnetom
...
 
Obavezno, šatorsko krilo (za motocikl)
365921500_6397221340396608_9213890622198601288_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=b7_xQAB_hMAAX-DGXy4&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&oh=00_AfApwV1quVVcHel2_BJZsDu62eaH7ztINjP06SSeprPTBw&oe=64E028E4
 
Motocikl dobro podnosi visinu prtljaga, koju još uvek nadmašuje visina vozača.
367676150_6399447990173943_181527264551775549_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=X-cwmVA5igkAX9jR6xr&_nc_ht=scontent.fbeg5-1.fna&oh=00_AfCXMInncedg7Rs9KA5cpFbXNUkyVzXI37fHYuwmVO7yUQ&oe=64E186A5
 
Aerodinamika je minimalno narušena (evo nas u grupi ispred dečaka sa lepom žutom kacigom).
iKwI6KU.jpeg
 
Bolje je teške stvari staviti u repni nego u bočne kofere. Probajte (pa mi reknite da ga imam pravo). :takoje:
Čitam još jednom, pa evo jedno pakovanje za nesudjeni Stol. Aero dinamičan do jaja, mada moram da se pohvalim vrlo simpatičnom potrošnjom od 5 lit. i to na autoputu . ..150km/h u proseku fe2ce5f05ce92e21aec0f92eb3619644.jpg

Bane lonerider
sa osmehom i stolicom


  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Moto kapovanje

Fenomen gde potrošiš malo bogatstvo, da bi spavao kao beskućnik. :)

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Evo pametne stvari u slucaju povredjivanja (sekotina) u prirodi daleko od medicinske pomoci. Kod nas na trzistu ga nema ali moze da se nabavi u inozemstvu.

WWW.CLOZEX.COM

Clozex Laceration Closures are the perfect choice when you want a medical grade skin closure device...

Svakako kod nas odavno postoji

Steri-strip koji je dobro imati za manje sekotine,kao i rastvor Octenisept u spreju za prethodno ciscenje rane. Prethodno isprati ranu  iskljucivo cistom vodom posto se u kamp uslovima nema uslova za fizioloski rastvor i hidrogen. Sve ovo nije prava obrada rane ali dovoljno da covek pruzi sebi prvu pomoc i ne upropasti kampovanje za tih par dana,nakon toga svakako je potrebno obratiti se lekaru da bi se pregledala rana zbog eventualne infekcije itd...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja