Jump to content

Moto Zajednica

Kamp drangulije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Za stolicu pogledaj i u Jisku. Isti tip stolice čini mi se 2500 din. Vidim da je nema na sajtu ali sam pre neki dan video u radnji u Zaječaru par komada tako da ih verovatno ima. Ja kupio prošle godine dva komada ali ih još nisam probao na kampovanju da bih mogao da dam lično iskustvo vezano za izdržljivost u realnim uslovima. Model se zove UHE.

20230311_191108_resize.jpg

20230311_191136_resize.jpg

20230311_191639_resize.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1092 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Tu iz jska sam kupio ja mislim dok još nije bio dekatlon kod nas, pa kad se otvorio uzeo sam i njihovu.

 

Nemojte bacati pare u jsku, ko hoće može da dođe da proba obe kod mene :) 

 

D49E1F15-8262-423B-99EE-FB139064D04E.thumb.jpeg.c421089df38c7ef1054b028c48ddaa33.jpeg

 

Eno ih u ćošku.

 

Ova braon je najudobnija, ali kabasta za pakovanje.

 

Ova desno tronožac je isto okej, ko neće da se zajebava sa nameštanjem stolice (treba malo vremena za ove dve).

 

 

edit: tema šator, da, ja sam ovaj uzeo zbog težine, jer mu je prvenstvena namena za nošenje u rancu na planinarenju. pa ono, lakše nositi kilo nego dva :) 

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Da ne umaramo druge usmerene teme, evo jedne za sve i svasta. Ovde mozemo pisati o raznim drangulijama koje volimo poneti na kamp.
Da sada nastavimo o stolicama :) Ova je jedina koju sam nasao da ima naslon za glavu, a da je "pakljiva". Ima i dzep za pivo. Cena jest velika, ali mislim da vredi razliku od one krace, bez naslona za glavu. Ne mogu da kazem da je udobna kao one prave, ali je sasvim zadovoljavajuca. Lako se i rasklapa. Atestirana ne na 110kg. Moja preporuka je da se proba pre kupovine.

image.thumb.jpeg.5bb77227b923e4d8520ccc45aa4284c1.jpeg

Promenio član Slammer
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
On 3/12/2023 at 11:34 AM, severian said:

Dobro omladino, jbmmumiša, šta će vam stolice na moto kampovanju?

 

:D

 

Moram da primetim da nikad nisam nosio stolicu na kampovanje, ali mi je uvek zafalila. Da ne moraš, ako hoćeš da sedneš, da sediš i viriš iz šatora. Tako da razmišljam o tronožcu kao nekom rešenju koje ne zauzima veliki prostor, a može dobro da dođe za prvu pomoć.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, Forsberg je napisao:

Moram da primetim da nikad nisam nosio stolicu na kampovanje, ali mi je uvek zafalila. Da ne moraš, ako hoćeš da sedneš, da sediš i viriš iz šatora. Tako da razmišljam o tronožcu kao nekom rešenju koje ne zauzima veliki prostor, a može dobro da dođe za prvu pomoć.

Isto. Ležala sam u šatoru ili sedela na patikama, nalazila panjeve itd... :neznam: Sreća pa je lokacija gde sam tad prvi put kampovala imala kafić i baštu, pa smo imali klupice.

MC Kinley Escape 10.2, unutrašnja visina 1m, oduzmi 30cm za dušek, ostaje 70cm na ulazu koji se smanjuju ka nogama. Ulazak i izlazak kao nindža. Zato sam uzela sad veći šator da imam mesta za sve + predsoblje da ne mora da se puni spavaća soba bubama jer nemam gde da sednem... Svakako bi i neku stolicu uzela.

I papuče su mi trebale, zaboravila sam ih. :D

Bio bi pun pogodak kad bi mogla da ga uparkiram u predsoblje...Testiraćemo uskoro... :jee:

Još samo ne znam kako ću sve to da spakujem na R-a? :stabre:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Što reče @lalajko idem sa ful komforom.... znači nosim sve. @Forsberg tronožac je odličan ...ali da staviš noge. Kupi stolicu i to sa višljim naslonom da se zavališ k'o čovek, digneš noge i pivce.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Posto se u drugoj temi nastavlja prica o stolicama, da ja ovde skrenem na jednu spravicu koju uvek nosim na kampovanje. Nema ime, pa sam je krstio Kocka.
Kocka u sebi ima bateriju od 26800mAh i dva USB izlaza. Kocka ima kablove za startovanje auta/motora, Kocka ima dve lampe. Takodje ima izlaz na uticnicu 12V. I sto je najbitnije, Kocka ima izlaz za 220V (100W). Kocka se jako brzo puni strujnim adapterom, preko 12V uticnice ili solarno. Sluzi mi za punjenje uredjaja, lampa solidno svetli, a ponajvise mi koristi izlaz od 220V na kom prikljucim moj omiljeni Bose zvucnik.
Izlaz moze koristiti za razne uredjaje, kao sto su laptop, TV, projektor, lampu, radio ili drugi uredjaj koji ne prelazi 100W.
Kocku sam kupio na KP za 7000 dinara i moram da priznam da sam bio skeptican zbog cene, ali sam uradio testove i apsolutno sve radi bez problema. Koristim je godinu dana. Preporuka za Kocku.

image.thumb.jpeg.7ce385a27a0135f8e2fee883cd5f98a6.jpeg

Promenio član Slammer
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

156L tovarnog prostora, izracunao sam. Nije stvar u visku prostora, koliko u manjku kilometara. Ovo je zgodno za vikend ture. Za tu svrhu sam i mali kotlic kupio. Moz se nositi na glavu ko kaciga. Da idem u Mongoliju, zaboravio bih na pola drangulija koje imam.

image.thumb.jpeg.4ef40e689e5bb310ede4763866e26aa2.jpeg


Kad nema mesta, moze i ovako

image.jpeg.7065c32e92eb1b566e7bbefd354fa9bd.jpeg

  • Sviđa mi se 12
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2842 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 12 minuta, severian je napisao:

Vidim ja dimate višak prostora! :P

 

PS. Jastuče na duvanje iz Luis, za do 100kg pod guzu radi odlično.

100kg...:lol: :lol: to je odlično ako vodiš decu ;)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Ja sam ga zbog invertera i uzeo. Dimenzije podnosljive, 133x104x104 mm. Malo je u disproporciji na slici u odnosu na druge elemente. Težina: 1.3kg, merio sam. Po mom proracunu, ako ne gresim, trebalo bi gurati 45 minuta na punih 100W. Radi sve. I booster i kapacitet je dobar. Lampe su od 2W snop i 5W flood.
U ostalom, evo linka sa KP, pa ako nekom treba, da se ne muci da trazi. U inostranstvu ga vidjam za preko 100€, ne znam po kojoj semi ovde prodaju za 60€.
 

NOVI.KUPUJEMPRODAJEM.COM

 

Promenio član Slammer
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
pre 8 minuta, Slammer je napisao:

Dimenzije podnosljive, 133x104x104 mm. Težina: 1.3kg,

Sve ok, al ovo gore LELE... Mnogo za tu ulogu. 

 

Ja sam u svom planu f-ju booster/power banka ograničio na 300gr. Uslov ispunjava NOCO, onaj najmanji model. Mislim da je oznaka powersport. 

 

Kolika sam stipsa za ukupnu težinu vidi se da sam tražio booster gde se čak i štipaljke demontiraju sa kabla. Kad zatreba, držim sam bato :)

 

Mnogo sam grešio u prvim putovanjima sa opremom, sada sam minimalista komformista... Ocu reci, volim dimam, al sabiram grame:lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Pa ovo se vise moze deklarisati kao mini Power Station. Svi su teski. Ovaj ima i mali ventilator u sebi koji pali po potrebi, ali je tih.
Nije za svaku priliku, al na motoru mi ne tezi. NOCO je ozbiljnija firma od ovog no name proizvoda. Ja sam bio jako skeptican, ali se nisam pokajao ni najmanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 840 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
1 hour ago, BaneVuk58 said:

@Forsberg tronožac je odličan ...ali da staviš noge. Kupi stolicu i to sa višljim naslonom da se zavališ k'o čovek, digneš noge i pivce.

Imam stolicu, nego mi se ne pakuje još i ona na motor :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Meni Samsung-ov Power Bank od 10.000mAh ne bi završio nikakav posao. To su skoro 2 cela punjenja telefona, za 2 dana u kampu nemoguća misija. Plus drugi telefon, plus komunikacija... Da nije bilo kafića i struje bilo bi zanimljivo... :lol:

 

Nego mi neko reče prošle godine da ne nosim čekić, da nađem neki kamen. I našla ja, izubijala klinove, zemlja beše baš tvrda. Dok neka žena nije donela čekić, onda je išlo lakše.

I eto da ne jurim nikog za sledeću priliku, kupih sebi za 8. mart čekić od pola kile, nakratili smo ručicu za lakši transport. :D

 

0-02-05-40b1363f7d9916dcf610770cfd5fa8916421f7a55448525a461e13f434a47320_203479dd129729a.thumb.jpg.571d3539bf3c490bcda70849849a3b61.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Haha 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 1 minut, MarkoMoto je napisao:

Hahahahha prava zena :D Bese srecno udata? Pitam za druga :jee:

Aha, već 3,5 godine sam u mraku, khm...ovaj, braku! :lol:

Svi koji me dobro znaju kažu da mom mužu treba dati orden kako me trpi... :jee2:

 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 3/11/2023 at 7:19 PM, ekozelj said:

Za stolicu pogledaj i u Jisku. Isti tip stolice čini mi se 2500 din. Vidim da je nema na sajtu ali sam pre neki dan video u radnji u Zaječaru par komada tako da ih verovatno ima. Ja kupio prošle godine dva komada ali ih još nisam probao na kampovanju da bih mogao da dam lično iskustvo vezano za izdržljivost u realnim uslovima. Model se zove UHE.

20230311_191108_resize.jpg

20230311_191136_resize.jpg

20230311_191639_resize.jpg

1952 tele, baja ili AVRI?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
36 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

1952 tele, baja ili AVRI?

Squier Classic Vibe 50's Telac i Epiphone SG G-400 PRO a imam i Fender Strata MIM Sunburst sa rosewood neckom ;) 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja