Jump to content

Moto Zajednica

Kamp drangulije

Recommended Posts

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Bila dobra, dok je urednici nisu uneredili :)

Valjda ce neko skockati to. Ja se bas trudim da svaku temu lepo zapocnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Treba kupovati samostojece šatore, da čekić ne bude toliko važan.

 

PS. eto i pravde (!), kad su drangulije godinama ofovale šator temu, e neka je sad obrnuto! :)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha Neos

Ja najčešće kampujem sa porodicom i prijateljima. Na kampovanje idemo kolima pa mesto nije problem tako da uvek nosimo stolice i stolove. Mnogo stolica smo probali i potrošili pa evo mojih iskustava da ne bacate pare bezveze.

 

1. Jysk stolice

1645016886_stolica2.JPG.607f04acbaceb5b256c488bda87a7d0b.JPG

Imali smo 4 komada. Dobre su, lagane, udobne, lako se pakuju i malo mesta zauzimaju ali su nam se sve raspale posle nekoliko kampovanja i to uvek na isti način. Šipke konstrukcije probuše platno u gornjem delu. Sedne neko malo teži ili deca koja se bacaju kad sedaju i na kraju tekstil popusti. To bi verovatno moglo da se ušije i ojača ali ja nemam ni opremu ni znanje da to popravim. Sa plastičnim delovima i šipkama nikada nije bilo problema.

 

Zaključak: Ove bih preskočio

 

2. Jysk stolice 2

732117584_stolica1.thumb.JPG.d89475e256a882da023b724f03429978.JPG

 

Ovih stolica smo potrošili bar 10. Nisu baš udobne. Kad sediš imaš osećaj kao da te naslon gura napred. Puno mesta zauzimaju i ista priča ili neko teži sedne ili se deca bace i popucaju ovi plastični delovi.

 

Zaključak: Ove bih preskočio

 

3. Lidl stolica

image.png.31348a5c86447cbd84e72eee1df655a4.png

 

Ovih imamo 8 komada i još su žive. Nisu mnogo udobne (isto kao one iz Jyska), zauzimaju puno mesta ali su izdržljivije. Razlog je to što na sedalnom delu imaju ukrštene gurtne koje ne dozvoljavaju da se stolica previše raširi. Cena je ok.

 

Zaključak: Ove su OK

 

4. Decathlon stolica

image.thumb.png.be6cea006ff6bfca69900010a9f89776.png

 

Ovu stolicu imamo samo jednu. Neuništiva je. Veća je, šira i značajno teža od Jysk i Lidl stolica. Šipke su deblje i plastični delovi robusniji. Za osobe preko 100 kg je super ali zauzima previše mesta. Isto kao i kod Lidl i Jysk stolica, naslon gura gornji deo tela malo napred pa nije preterano udobna.

 

Zaključak: Ove su OK

 

5. Robens stolica (sport depot)

image.thumb.png.3f565ad66df7ae7fbd750fafd44729f7.png

image.png.a496dd6f1f93590fb3e6940b25c172ad.png

image.png.9eef701c06ad1b06b4f1f5821a6b0acc.png

 

Ovo su poslednje stolice koje smo nabavili i koristili smo ih celu prošlu sezonu. Imamo 4 komada. Meni su ove najbolje i najoptimalnije od svih koje smo probali. Nisu lagane kao one prve Jysk sklopive ali nisu preteške (1830g). Zauzimaju malo prostora (malo više nego Jysk sklopive). Konstrukcija je kao kod one Decathlon neuništive. Šipke su iste debljine i plastični delovi su robusni. U gornjem delu (naslonu) na tekstil su ušiveni plastični džepovi u koje ulaze šipke tako da ne može da dodje do problema kako kod Jyskovih da šipke probuše tekstil.

Mane: Nisu baš mnogo stabilne i zahtevaju ravan teren jer baza nije previše široka. Nogare se zabadaju u zemnju ako je zemlja malo mekša.

Kupio sam ih u Sport Depot-u u Zemunu. Platio sam ih oko 3000 po komadu što je super cena za stolice tog kvaliteta ali su tad bile na nekom popustu. Mislim da im je redovna cena oko 4500. Trenutno ih na sajtu nemaju ali će ih sigurno dobiti pred sezonu. Nisu ih imali u radnji ni kada sam ja kupovao već su ih poručili za mene tako da ako je neko zainteresovan neka ih pozove sigurno mogu da ih naruče.

 

Zaključak: Ove preporučujem

 

P.S. 

 

Da ne pomislite da sam lud i da trošim stolice kao da su jednokratne ili da se bavim prodajom stolica. Na kampovanje uvek ide najmanje 3 porodice (šestoro odraslih i šestoro dece) a često nam se priključi još ljudi :lud::jee:

 

 

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

E ovo je prava recenzija! Svaka cast!
Kada idem kolima, mesta ima dovoljno, pa obavezno ponesem ove moje ultimejt stolice koje se obaraju, pa budu kao lezaljke.
Ja nisam sedeo na nicemu udobnijem. Prosto pozelim da kamp traje dan duze kada njih nosim. Treba je samo probati.
One toliko ulenje coveka i jedino bi da se zavali i zagleda u neku tacku. Kad nas je vise, uvek je neka suptilna borba oko njih.
Zato su ih i nekoliko mojih drugara pokupovali. Narucivao po 10 komada. I mami sam je kupio za terasu i obozava je. Moze se reci da zauzimaju poprilicno mesta, ali je taj kompromis skroz prihvatljiv, jer je sa njima kamp druga dimenzija. Kupio sam ih u Lidlu pretprosle godine za 4000 po komadu. Desava se da u Jysku budu na popustu za 5000. Preporuka za one koji kampuju kolima, a cene komfor. Hedonizam!

image.thumb.jpeg.644215367b515635e17986ab97d48762.jpegimage.thumb.jpeg.2a8e847b0a326e6edca9c6c3d2a6ebab.jpegimage.thumb.jpeg.311fb1fc6dec7d3ba5ec895170277b6b.jpeg
 

Promenio član Slammer
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 13. 3. 2023. at 17:50, BaneVuk58 je napisao:

Bez stolice ne idem nidžeemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

U potpunosti podržavam. Moj omiljeni rekvizit na iole dužim putovanjima je upravo stolica. Sa stolicom uopšte ne razmišljam o nekom uređenom mestu za piknik ili o parkingu. Stanete bilo gde, napravite pauzu bilo gde, svaka hladovina je vaša, bilo koji kutak u prirodi, pored puta...

 

Osim što je dobra za uživanje kako na usputnim tako i na krajnjim (planiranim) lokacijama, meni je više puta pomogla i tokom samog putovanja, kada bih zapadao u krizu i kada bi umor počeo da me lomi (da mi se spava). Sticajem okolnosti, pamtim, dva puta mi se baš baš prispavalo, prvi put u Poljskoj, drugi put u Francuskoj. Znate sigurno taj osećaj kakda očni kapci postanu toliko teški da skoro više nemate kontrolu. Vidim da neme zezanja, stajem u prvu hladovinu, za minut rasklapam stolicu i zavaljujem se u nju... sekunde su bile potrebne da zaspim. Sam se budim nakon 35-40 minuta, potpuno nov i svež, kao da sam spavao satima.

 

Preporučujem što niže modele (bliže zemlji) sa što dužim naslonom, da možete i glavu da naslonite (mnogo znači). Da bi se "zavalili" kod viših modela, morate da tražite nešto na šta ćete dići noge. Kod niskih modela dovoljno je samo da pružite noge. Takođe, kod viših modela nogare od stolice su uglavnom pod većim uglom u odnosu na podlogu, tako da lakše tonu u mekšu podlogu (zemlja, pesak...). 

 

Po meni, trenutno najjači svetski brend kada govorimo o kamp stolicama, stolovima, krevetima... je južnokorejski HELINOX (bacite pogled na link). Koriste veoma lak i izuzetno robustan aluminijum koji se upotrebljava u avio industriji. Materijali, štepovi (spojevi)... su im, rekao bih, neuništivi. Njihov dizajn i ideje kopiraju mnoge kompanije širom sveta. Mana? Poprilično su skupi. :(

 

Duži niz godina već maltretiram njihovu "BEACH" stolicu. Poseduje sve već opisane karakteristike. Niska je (blizu je zemlje), pa je za potpuno opuštanje potrebno samo pružiti noge. Ima dugačak naslon a u predelu glave ima koristan "čičak". Dovoljno je da u praznu futrolu od stolice stavite bilo šta (majicu, duks, peškir...), i da je uz pomoć "čička" koji se nalazi na njoj zalepite za "čičak" na naslonu od stolice... za tren oka dobijate i jastuk. :) Predviđena je da istrpi nešto manje od 150 kg, sklapa se za minut i sklopljena bez problema po dužini staje u moj bočni kofer. Nogare pod oštrim uglom dolaze do zemlje, dok se na njihovim krajevima nalaze male "papučice", koje sprečavaju da stolica tone na mekanoj podlozi. Sa svojih 115-120 kg težine i 189 cm visine sam se mnogo puta, i to sa sve teškom moto opremom na sebi (jakna, pantalone...) zavalio u nju. Do dana današnjeg, stolica nije zaradila nikakvo oštećenje, deformaciju...

 

Što se njihovih ostalih proizvoda tiče, krevet sam imao prilike samo da probam, to je tek priča za sebe. Takođe, stočić (kome treba) je isto vrhunski, ima ga moj drug. Helinox zaista preporučujem, sve im je vrh, osim visoke cene. 

 

Brzinski pronađoh par fotki sa mojom omiljenom stolicom. 

 

Ova je kada sam se mlatio po BUGARSKIM NEDOĐIJAMA

GOPR025312.jpg.3af68eda3542837dcb214e57c6e011b9.jpg

 

Đerdapska klisura...

280160535_10224626884632308_3619141713878605541_n.thumb.jpg.1331f456631e6976fbd7b4aa9a311941.jpg

 

Negde na Velebitu...

P1130193.thumb.JPG.1da4404638acf1a8a5cf877ea1f41ad2.JPG

    

  • Sviđa mi se 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Mislim da je nekada davno bila tema samo o noževima, ali da spomenem ovde - Morakniv Mora 2000 nož idealan za kamp. Dobar vrh za preciznije neko seckanje, debela baza da mož lomi šta treba. Dobar grip. mislim da je oko 30-40€.

 

Preporuka i za Leatherman Wave multitul.

Njega sam baš dugo birao da ima sve šta želim a ništa viška.

Ima dosta Leatherman modela, a i drugih brendova, i svako može da nađe onaj koji se uklapa u ono šta želi.

Meni je bilo bitno da ima zamenjive bitove, testericu, makazice i da nož može da se otvori jednom rukom.

Koji god da odaberete, odlična stvar za imati.

Noname brand može da se nađe i za 10-20€, ali kao i za većinu stvari, jeftinije je u startu platiti bolju nego više loših pre nego što svejedno uzmeš bolju.

Leathermani kreću od nekih 80-90$, kod nas bogme još više, preporuka da se uzme preko.

 

Čeona lampa - tu isto ima raznih, ali dva modela koja mogu iz iskustva da preporučim su Petzl Aktik Core i Black Diamond Spot.

Ovu drugu trenutno koristim. Zamenjive AAA baterije preferiram u odnosu na lampe koje se pune na usb, jer rezervne baterije mogu da ponesem, više komada, a ova kad se isprazni, to je to :)

Crvena lampica, takozvano kamp svetlo je mnogo dobra stvar za po šatoru kad se probudiš a samo bi da namestiš nešto i da se ne razbudiš, ili ne probudiš još nekoga ko je sa tobom u šatoru. Ove dve idu po 40ak € ja mislim.

 

Hammock sam uzeo iz dekatlona, onaj najjeftiniji za jednu osobu i onaj malo bolji za dve osobe, nema mnogo filozofije, odlični su da se opruži čovek a lako se pakuju i malo mesta zauzimaju.

Ozbiljno potcenjena stvar, da moram da biram da nosim ili hammock ili stolicu, uzeo bih hammock.

Jedina slaba tačka - trebaju ti dva drveta :) 10-20€

 

KAJAK!

ili ona daska, na naduvavanje, ovo je već ako se ide kolima, ali relativno je mali (u odnosu na običan kajak), a relativno je veliki (malo veći od putnog frižidera) da mora da se kalkuliše gde i kako ga poneti/spakovati.

Samo za višednevno kampovanje pored vode kolima. Odlična zabava i nova perspektiva na lokalitet. Oko 350-400€. Ja uzeo sa kumom po pola, jer nije stvar koja ti treba 365 dana godišnje, pa kome kada kako zatreba, a desi se i da idemo zajedno.

 

Mrzi me dalje, dodaću još stvari u nekom sledećem postu :) 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Evo, ako budem mogao malo da ,,izvadim stvar", kod pokretača teme ;).

 

Nisu niske, kao što je to predložio kolega @yogibear, ali su zato daleko jeftinije. Doduše mora da se smisli neka varijanta oko šipinga.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 18 minuta, boki.64 je napisao:

Evo, ako budem mogao malo da ,,izvadim stvar", kod pokretača teme ;).

 

Nisu niske, kao što je to predložio kolega @yogibear, ali su zato daleko jeftinije. Doduše mora da se smisli neka varijanta oko šipinga.

 

 

Dobre su i proverena nosivost ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1094 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Uzeo sam pre neki dan u lindi neke sklapajuće činije za kerove, sa idejom da jel, ja jedem nudle i takve stvari odatle umesto iz kesice

 

2C59DBE8-BBA1-4C0D-8587-1E0475978722.thumb.jpeg.d75d5c70f32debc20fab21e189a7a347.jpeg

 

i teško su đubre, jedna neće da stoji otvorena, druga neće zatvorena, a i zatvorena nije mnogo manja od otvorene.

 

pored je sea to summit xcup čaša koja je 10x manja i radi fantastično, preporuka za nju.

 

F6321644-F296-4C0D-BC96-F215899CD020.thumb.jpeg.01b9692a9e2e771fad0713b0661e7fd4.jpegDAC8FB98-DB0F-4B0F-8E25-A2856E98B9BB.thumb.jpeg.f5715f9a9ee662819c3eea43b2015455.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 13. 3. 2023. at 17:23, Alexandra995 je napisao:

Meni Samsung-ov Power Bank od 10.000mAh ne bi završio nikakav posao. To su skoro 2 cela punjenja telefona, za 2 dana u kampu nemoguća misija. Plus drugi telefon, plus komunikacija... Da nije bilo kafića i struje bilo bi zanimljivo... :lol:

 

Nego mi neko reče prošle godine da ne nosim čekić, da nađem neki kamen. I našla ja, izubijala klinove, zemlja beše baš tvrda. Dok neka žena nije donela čekić, onda je išlo lakše.

I eto da ne jurim nikog za sledeću priliku, kupih sebi za 8. mart čekić od pola kile, nakratili smo ručicu za lakši transport. :D

 

 

 

Mislim da je bolja varijanta neka manja sekirica - moze da se koristi kao cekic za klinove, a moze i da se isecka drvo, a moze i da koristi kao oruzje, zlu ne trebalo.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Imam onaj veliki Lone RIder sator koji ima troja velikih "vrata". Svaka od njih mogu da se postave kao tenda uz pomoc dve sipke od 2m duzine i malo kanapa. Originalni takav set kod Lone Ridera kosta oko 90e plus shipping. 

 

Dakle, ako neko ima info gde kupiti, dobiti ili ukrasti dve sipke od aluminijuma, celika ili fiberglasa, duzine 2m, bio bih zahvalan. I kanap pride.

 

Ovako nesto:

https://www.decathlon.rs/rezervni-delovi-za-sator/123628-15054-sipke-za-sator-2-komada.html#/demodelundefined-8358159/demodelsize-254

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Malo mi se ne dopada sto su teske, alu ili fiberglass su manje od 300gr. Nije bas da vodim racuna o tezini, ali prvo da probam lakse opcije :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Decathlon šipke(195 cm) 1.318 kg 1.499 din
Meni ovo nije baš teško.
Štap za nordijsko hodanje
135 cm(Alu).....3.500 din.
Ovo sam video na YT da koriste....nije loše.
Za fiber ili karbon ne znam ali meni ovo služi odlično. Možda će neki modifikovani pecaroš teleskop štap završiti posao 75d23642325987852c91a052c2942aaa.jpg70b0004b0b587b00abde7ab36470821b.jpg

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Proširujem kapacitete i otvaram mogućnost za neophodne drangulije

IMG20230407141408.jpg

 

IMG20230407141515.jpg

Sad može da se razmišlja i o stolici, tendi... 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 374 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT
Pre sat vremena, lalajko je napisao:

Malo mi se ne dopada sto su teske, alu ili fiberglass su manje od 300gr. Nije bas da vodim racuna o tezini, ali prvo da probam lakse opcije :)

Ja sam cekao dugo da nesto naleti na KP i na kraju sam uzeo te iz Decathlona. Metalne su, nisu alu. Ima laksih na Aliexpressu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
Pre 1 sat, lalajko je napisao:

Malo mi se ne dopada sto su teske, alu ili fiberglass su manje od 300gr. Nije bas da vodim racuna o tezini, ali prvo da probam lakse opcije :)

E, volim te stvarno, ali kupiš Lone Rider šator(činu) :D, a onda nam vamo štediš težinu na dve šipke :P

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kapiram sta hoces da kazes, ali nije da ne izbegavam dodatno tezinu. Ako mogu da ustedim, sto da ne? Sa druge strane, Lone Rider sator je sa 5.5kg jos lak u poredjenju sa konkurencijom. Za te karakteristike i kvalitet materijala, prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 53 minuta, severian je napisao:

E, volim te stvarno, ali kupiš Lone Rider šator(činu) :D, a onda nam vamo štediš težinu na dve šipke :P

Na vrh mi jezika, ali kovelim da ne talasam. Ako ne ponesem 50kg robe kao da nisam bio na kampu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
44 minutes ago, BaneVuk58 said:

Na vrh mi jezika, ali kovelim da ne talasam. Ako ne ponesem 50kg robe kao da nisam bio na kampu

Meni samo sator skolo toliko tezak,sramota me i da pisem ovde:lol2:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ma Lone Rider je vrh ponude, hotel. I nije 5.5kg previsoka cena za udobnost koja se dobije, pogotovo kada se priča o gs-u kao vozilu. Za manje motore to je nepremostiva okolnost, ceo teret svega ukupno ne treba da predje npr 15ak kg. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ne mora da znači. Nije isto ako skuter 125 ccm vozi neko od 70 kg. i 40 kg tereta  ili neko kao ja kome bi i sa kondomom  bio u "overweight" 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja