Jump to content

Moto Zajednica

15. međunarodni sajam motocikala "Motopassion" 22-28. mart 2023.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4886 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre 18 sati, rogaceboy je napisao:

Sad kad sam pogledao fotke I procitao postove, nema potrebe da se cimam I idem :)

 

Sajmovi su svakako odavno izgubili smisao. Sad se sve zna I vidi I pre nego zvanicno izadje iz fabrike. Pride organizacija l troskovi za izlagace koji uopste nisu mali a cemu realno... koga zanima, dodje u salon i pogleda. 

I jesi i nisu u pravu. Ako si mislio na motocikle, da je izgubio svaki smisao npr. EICMA i Tokyo Motorcycle Show ne bi postojali. Mora live, sedneš, pipaš, probaš više modela.

Za ovaj naš jad i čemer, ovo je dobar "happening" i rekao bih sasvim solidna ponuda motocikala za vreme i okolnositi u kojima živimo.

Juče gomila autobusa sa srednjoškolcima iz raznih krajeva (minus, jedino što vole da drkaju gas, ručice kvačila i kočnica, dižu poklopac rezervoara).

Svako od dilera valjda izračuna ranije da li mu se isplati izlagati ili ne.

E sad, kao što tebe boli q. da se cimaš jer ti je sve servirano online, isto tako nekog boli q. da se smara i ide od jednog do drugog salona i vidi izložen po jedan ili dva modela, juri jaknu i kacigu, pogotovo ako nije iz Beograda gde je gro salona. Za tipove "hoću odmah" i sve na jednom mestu, ovo je odlična prilika! 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Danas samo prošao pored sajma oko 12h.Gazela blokirana,čekanu uključenje na parking sajma( izBul.Vojvode Mišića pa preko šina pravac).Zatim iz istog Bulevara uključenje kod hale 4 ,je napravilo kolonu od kilometar..Ispred ulaza u halu 4 "zmija"za ulaz do ulice..Skoro nisam video toliku gužvu gore nego oko stadiona..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, blok 45
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Meni sajam ispade koristan. Postavka mi se dopala, i auta i motori. Pozdrav za @slobasuper9. Uzeh dainese air moto cipele za toplije vreme i shad sh44 u plattneru sa 10% popusta.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

15% bez ikakvog problema daju u plattneru tako da i nisu se nešto pretrgli sa sajamskim popustom 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS, Yamaha TDM 900, Yamaha RD 250, Honda CB500, Aprilia Scarabeo

Najskuplji i najjeftiniji motor na sajmu!
Ima i nekoliko premijera!
Platisa i Voja se posvadjali!
https://youtu.be/xD64uBX14-0

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Solidan sajam, bilo je dosta opreme, moglo se probati sve i svašta, nemož se požaliti oko toga. Dosta modela izloženih, osim eto npr par proizvođača što nije bilo, meni je bilo sasvim solidno! Popusti..... onako i ne baš :) ali ajd. Da, nisam pojeo pljesku, nisam znao gde da je pojedem hehe, nisam bio na sajmu motora 10god....

Promenio član zZavarivach

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Nema Honde 500x, nema Rebel 500... Najviše me privlači od "brendiranih" KTM 390 adventure, koga sam probao prošle godine.

Ima dosta kopija BMW 1250 adv u vidu Benelija, i jbga, zaboravio sam druge marke :).

Ako spremiš 5-6 hiljada za kineza, pitaš se zašto ne bi dodao još 1.500 evra za najjeftiniji brend. To su samo moja zapažanja.

Btw, neće niko staro za novo :neznam:, tako da...Aprilija je zakon ! :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Upravo se vratio sa sajma pa da se nadovežem. Nema 500x na Hondinom štandu zato što su poslednji koji su imali prodali pre tipa 8 meseci i od tad stisli se Japanci ne šalju nove. :D

 

Opšti utisak je da je najebao onaj ko je išao kolima i da je skroz OK otići i videti. Skoro svi izlagači će Vas pustiti da sednete na vozilo ako pitate radnike na štandu. Kontam da su papire da nema sedelja stavili da klinci ne bi obarali motore svaki čas pošto skoro ni jedan, čast izuzecima, nije imao izložbene stalke za motore.

 

Najveće iznenađenje Pežo i Moto Morini, najveće izdrkavanje BMV i Aprilija, najveće zvezde Suzuki, Trijumf i Rojal Enfild, moram Enfild da uvrstim pošto vozim jedan. :D Počasno pominjanje zaslužuju Dukati i Indijan.

 

Eurošumar sa Suzukijem i Honda ima pare da namlate.

 

Šteta što Jamaha nije izalgala ili sam ja slep pa ih nisam video mada je Platner izlagao opremu i odeću.

 

Ko nije kupio KTM čarape taj nije ni trebao da ide na sajam.

 

image.thumb.jpeg.fdfde3bbd590266986f8a16b4b2ef389.jpeg

 

image.thumb.jpeg.cc2b97215d9eadde28175ea166e67626.jpeg

image.thumb.jpeg.b9c4b8a14b97188a7319f28cef8c5666.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0be2c5cb90f5ec01d1c880c239bc94f3.jpeg

 

image.thumb.jpeg.c7664100bda317d60bf20559e07f0ba8.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Lično me je oduševio Moto Morini,i to onaj model 6 ipo,tu oznaku sam video.Ludo izgleda.Sedeo na QJ 800,visoko i ozbiljno izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Nemoj tako ja sam se javio
Pa dobro ja nisam rekao "svi koji ste bili niste se javili" :) hhahhaha

Bilo je dosta kolega koji su se javili da se upoznamo :)
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Bili kod mene na štandu, niko da se javi da se makar upoznamo :)

Na kom štandu si bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Ne znam za ostale, al ja sam se malo razočarao postavkom i cenama, popusti isti kao u radnjama...

 

Dukati je baš imao postavku za primer, sa stenderima i sve je to baš uredno..

 

Što se tiče opreme, cene su :lud:

Ktm majice, čarape i ostalo, kvalitet kineski, reklamiraš ih preeeskupooo

 

ktm rukavice, kvalitet pod rukama očaj, 17000 

 

ima tu izlagača koji su baš lepo odradili svoj posao

 

Primer bardahl ulja, 10w-50 1755din litra

ful sintetika.

 

Al generalno, moglo je dosta bolje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Bio sam juče, imalo je šta da se vidi iako je bila velika gužva.

 

Što se tiče motora, najviše mi se svideo suzuki gsxs 1000 GT, smatram da je nova hayabusa za 16,300 evra best  buy celog moto sajma, da je nova honda transalp i lepša i bolja od novog stroma 800 i da me kinezi ne zanimaju, ali da je medju njima cf 800 mt zvezda.

 

Automobili su preskupi. Ono što je meni privuklo pažnju je novi-stari suzuki swift i toyota corolla, prvi je oko 17 000 evra u jakoj opremi, drugi je 27 000 evra. Corolla mi je prelepa, a jedini normalan sa cenom je klot fiat panda oko 13 000 evra.

 

Bukvalno se svelo na to da za auto, ako želiš nov, moraš da iskeširaš makar 20 000 evra. Do pre 3 godine, to nije bio slučaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

У односу на прошлу годину много бољи Сајам. 

 

Нажалост, далеко је то од квалитета који је био прије неколико година али увијек остаје нада да ће следеће годите бити још боље. 

 

Елем, синоћ разговарао са старим и рекох му да је добро што више не возим чопере. Мало шта има да се види :)

 

Али зато ових мотора за дуга путовања има каквих хоћеш и волиш :)

 

Углавном, пар модела ме је оставило без даха али Стром нови ме је разочарао и уживо :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Motocikl: Himalajac

Sto ljudi, sto ćudi. Sto žena...

Moj pogled na Transalp VS Strom 800 DE je potpuno drugačiji. Ni jedan nije dobar, ni jedan nije loš. Oba su komercijalno dobri potezi svojih proizvođača koji debelo tuku po nostaligiji i već pozicioniranoj robnoj marki.

Honda je izbacila srednji turing motor koji smrducka na ADV stajlingom. Nešto što je možda falilo u lepzi ponude kakvu ni jedan drugi veliki proizvođač nema. Transalpu je marketing u saradnji sa inženjerima 10 godina unapred odredio šta će da poboljša svake sledeće sezone kako bi uvek bio svež, rosom orošen san sredovečnih muškaraca.

Suzuki je skontao da je vreme da zanove, čitaj iskopaju iz ranih 2000. svoju tehnološku ponudu i prošire je. Pošto već imaju legandarnu turing mašinu koja smrducka na ADV, tj. V-Strom iskoristili su pozicioniran brend da razviju noviju platformu koja probija u segment većih ADV mašina. Naravno, BMWu se ne tresu gaće od Stroma DE. Ipak, neko ko voli svog Stroma će pri prelasku na malo više ADV orijentisan motor ponovo dati pare Suzukiju. Time će izbeći kupovinu BMW gaća od 50 EUR koje se slažu sa BMW naočarima za sunce od 200 EUR koje tako lepo stoje dok voziš preskupu i perfektno napravljenu mašinu čiji je bokser konstruisan u 19. veku i od tada švapski usavršavan.

Promenio član opsidiannight
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da, video sam da je Transalp baš nizak - tek sada sam shvatio da je to zato što je privatni model koji je već modifikovan i spušten. Trandža je klasika, meni se sviđa.
Strom 800 DE mi je bio jako čudan kad sam seo. Da li zbog onog visokog kormana povijenog u nazad, dugačkog rezervoara, ili čudno postavljenih viljuški (ugao koji više priliči čoperima nego adv motoru :D ) - tek - odmah mi je bilo jasno da nemam šta da tražim na tom motoru.

Sajam ok, ogromna gužva juče, nenormalne cene automobila. Nekoliko drugara je kupovalo nova vozila pre 2 - 3 - 4 godine, neverovatno je da ti modeli sada koštaju skoro duplo! Ne uspeh ni ja da pojedem tu pljeskavicu, ako ih je uopšte i bilo negde :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja