Jump to content

Moto Zajednica

Da li je Suzuki postao najisplativija kupovina?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 49 minuta, dvlns je napisao:

Skapirao sam, nov Suzuki je dobar jer ce za 20 godina biti bolji od drugih novih kojima ce da rikne sve sto nov Suzuki nema.

 

Zajeb'o sam se priznajem ja pisem o 2023 a ne o 2043 

Stvar je samo u parama.

Imam 2 prijatelja koji imaju pare ko salate. Obojica godinama voze nove sa svim tim điđa miđama. Kada kupuju ni ne pitaju koliko košta. 

Svake 2 godine motor na bubanj i kupuje se ponovo novi.

Popravaka nema, cjena servisa ih ne zanima, itd.

Vozim njihove motore kada god hoću i kada sjednem na moju MT 07 koja nema ništa (ni abs) kao da sam na pony biciklu bez kočnica.

Nema veze. Ja prezadovoljan, ali razlika je nebo i zemlja.

Skromnost mi je vrlina, a čitaj: Nemam para za bolje

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova
pre 5 minuta, sale600 je napisao:

Stvar je samo u parama.

Imam 2 prijatelja koji imaju pare ko salate. Obojica godinama voze nove sa svim tim điđa miđama. Kada kupuju ni ne pitaju koliko košta. 

Svake 2 godine motor na bubanj i kupuje se ponovo novi.

Popravaka nema, cjena servisa ih ne zanima, itd.

Vozim njihove motore kada god hoću i kada sjednem na moju MT 07 koja nema ništa (ni abs) kao da sam na pony biciklu bez kočnica.

Nema veze. Ja prezadovoljan, ali razlika je nebo i zemlja.

Skromnost mi je vrlina, a čitaj: Nemam para za bolje

Upravo tako. Kada izbacimo pare iz jednacine onda pricamo o realnim dopadanjima.

 

E sad ne znam nisam vozio ali sustina je da stizu Kinezi koji ce za te pare da nude sve te dzidza bidze. Normalno je da su ljudi skepticni ali vreme ce pokazati.

 

Kada je krenula eksplozija Koreanaca isto su ljudi bili skepticni a sad je Samsung, LG, HJC, Kia, Hyndai sasvim ok ako ne i premium.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 421 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Sledeci motor mora da ima Netflix i streaming video inace nista od voznje.

Zamisli sednes u kafic i bindzujes omiljenu seriju:sampion:. Em malo trosi(500 met do u kafanu) ,em si se vozio, em nema zena da zvoca .

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova

Nego da se vratim temi, kao sto sam pre par strana napisao meni je Suzukijeva taktika jasna i poputno prihvatljiva. Nudimo pouzdane proizvode malo starije tehnologije po nizim cenama. Vreme ce pokazati rezultate taktike ali mogu da kazem da bi sa ogranicenim parama uzeo najpre nov Suzuki svakako pre nego Kineza. Govorim o ovom momentu.

 

Meni nije jasna taktika odtalih Japanaca koji bi da trce trku sa evropljanima a nesto im ne ide poslednjih godina. Mada sam se odlucio za Yamahu i dalje mislim da lutaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 7 minuta, dvlns je napisao:

Upravo tako. Kada izbacimo pare iz jednacine onda pricamo o realnim dopadanjima.

 

E sad ne znam nisam vozio ali sustina je da stizu Kinezi koji ce za te pare da nude sve te dzidza bidze. Normalno je da su ljudi skepticni ali vreme ce pokazati.

 

Kada je krenula eksplozija Koreanaca isto su ljudi bili skepticni a sad je Samsung, LG, HJC, Kia, Hyndai sasvim ok ako ne i premium.

Vozi ih prijatelj i testira. Radi u moto svijetu. Doduše on vozi isključivo samo nove. Tako da o kvarovima ne zna ništa. Ja vozio 2. 

Njegovo mišljenje s kojim se i ja slažem je: Sve je ok. Negdje je izrada malo bolja negdje se vidi da još malo fali poboljšanja, ali najprimjetnije je upravljanje i manevriranje. Tj. osjeti se sama težina. Nisu još savladali pravilan raspored mase.

Drugi problem je razgranatost servisne mreže i nabava rezervnih dijelova.

Treće je da su se drastično cijenom približili provjerenim brendovima.

Guraju se oni opasno, prate trendove i napadaju momački

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd
27 minutes ago, dvlns said:

Inace obzirom da mi je bliska tema, kategorije best buy i value for money su izmisljene od strane marketing strucnjaka da bi proizvod na kojem proizvodjac najbolje zaradjuje dobio "titulu" kojom bi mogao da komunicira sa potrosacima.

 

To je zapravo proizvod koji sve radi po malo i nista kako bi trebalo.

 

Posto je najspominjaniji mali strom uz njegovu ocenu uglavnom ide ima lose kocnice, lose ogibljenje, fali mu snage za dvoje a nije ni da je ima u izobilju i za solo voznju ali je odlican motor. Moje pitanje je sta je onda odlicno? Isto vazi i za SV.

 

Da bi realno ocenili najisplativiju kupovinu (sto je nemoguce) potrebno je da poredimo koliko ce vozilo kostati ukupno po predjenom kilometru i kakav osecaj u voznji pruza i koliko ce nam osmeha izmamiti. Druge dve kategorije su subjektivne pa je malo teze za oceniti.

 

Kupis Suzuki za 8000 i kupis Ducati za 12000 posle 4 - 5 godina prodajes motor Suzuki za 6000 a Ducati za 9000. Zadrzao se odnos ali Ducati kostao 200 eur vise godisnje (pod uslovom da isto trose i isto kosta odrzavanje a ne kosta znam). Ako ti druge dve subjektivne kategorije ne znace puno onda je Suzuki najbolja kupovina ali ako znace moras da odredis da li to vredi 200 eur godisnje tebi ili ne. E mi sad polemisemo o tih 200 eur i o tim subjektivnim stvarima, zato se i ne slazemo.

 

Ne postoji proizvodjac nicega na svetu koji nudi "vise za pare" uvek je to neki kompromis gde neko ocenjuje sta je vama bitno a vi posle to prihvatite ili ne prihvatite. 

 

GS. :Mina:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova
Upravo sada, vex je napisao:

Sledeci motor mora da ima Netflix i streaming video inace nista od voznje.

Zamisli sednes u kafic i bindzujes omiljenu seriju:sampion:. Em malo trosi(500 met do u kafanu) ,em si se vozio, em nema zena da zvoca .

Kapiram sarkazam ali kako bih bez tft mogao da podesim sve gluposti koje imam kao opcije? Moglo bi ali bilo bi komplikovano.

 

Ja sam hteo da imam blipper, da imam traction, da imam anti wheelie, da imam slide control da imam engine brake podesavanje jedino sam abs skinuo fizicki :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1625 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
1 hour ago, dvlns said:

Skapirao sam, nov Suzuki je dobar jer ce za 20 godina biti bolji od drugih novih kojima ce da rikne sve sto nov Suzuki nema.

 

Zajeb'o sam se priznajem ja pisem o 2023 a ne o 2043 

Pa i nije baš da nema. Suzuki v strom dl 650 xt je 2018. nov koštao 8000 evra, ima traction control (2 moda, blažu i agresivniju) i abs (doduše nije cornering), na versysu 650 mislim da se dobija samo abs za iste ili veće pare. Nova hayabusa je prošle godine bila oko 16 000 evra, imala je jako savremen IMU i manje više sve elektronske gedžete koje dobiješ uz, npr gs za 24 000.

 

30 minutes ago, dvlns said:

Posto je najspominjaniji mali strom uz njegovu ocenu uglavnom ide ima lose kocnice, lose ogibljenje, fali mu snage za dvoje a nije ni da je ima u izobilju i za solo voznju ali je odlican motor. Moje pitanje je sta je onda odlicno? Isto vazi i za SV.

I kočnice i ogibljenje su dovoljno dobre za čoveka koji vozi relaksirano ili je početnik u moto svetu. Odlična je ciklistika, udobnost, lakoća upravljanja, pouzdanost i odnos dobijeno/uloženo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1357 postova
  • Lokacija: BGD
1 minute ago, Skyrunner said:

Evo, koji motor do 7000-7500€ bi kupili.

To su pare koje u ovo doba zahtevaju kompromis.

Pričam o novom naravno 

 

Nijedan (jer ono sto je novo nema snage, racunajuci i Suzuki Strom DL 650 koji kosta 8400). Kod Yamahe isti slucaj. Kineze ni ne gledam ne jer su kinezi samo nego ni oni nemaju snage za taj novac. 

 

Uzeo bih polovan. 

 

Tj upravo trazim jedan polovan za tako neki novac.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3195 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Apropo tih poreza,euro normi u prevodu muljaža,da kopiram šta pisah "onomad",pre dve godine:

 

Sumnjivo meni skroz... ne može motocikl koji ovako ubrzava imati manje od 100KS... jednostavno ne! I krenem da njuškam globalno... i nešto iznjuškam...neki Ruski sajt... tekst je podugačak sa svim modelima i specifikacijama, osobinama... isekoh samo ovo:

Interesantno ako ništa drugo... 

 

Suzuki Bandit... ovo je ime postalo kult u Europi, prvenstveno zahvaljujući njemu, najvećem Banditu - GSF1200. On krunira liniju od tri motocikla - ovo je GSF600 Bandit, GSF750 (napravljen za japansko tržište) i sam GSF1200 Bandit. Sva tri motocikla izgrađena su na istoj podlozi, mada je popis razlika, naravno, takođe velik, a glavni je, naravno, motor. Motocikl je impresionirao svojim brutalnim izgledom: kratak i zategnut, kao da je sastavljen u šaku, s ogromnim cilindrima ispucanim u bočne stranice, zračio je snagom i snagom svim svojim izgledom. A potvrda ove snage bio je redizajnirani motor iz GSX-R1100, povećan u zapremini na 1156 kubika ali istodobno se činilo da je deformiran na 98 KS....međutim ...

 

 ... stvarna snaga ovog motocikla poznata je samo Suzukiju. Činjenica je da je deklarisana snaga manja od 100 KS. Bilo je vrlo "prikladno", omogućujući vam da lako prodajete ove motocikle u Japanu, s njegovom ograničenom snagom... i u Nemačkoj gde su porezi na motorna vozila snage preko 100 KS vrlo visoki. Zato su, usput, mnogi proizvođači motocikala snabdevali tamo “zadavljene” verzije čak i njihovih najsnažnijih motocikala - štedljivi pljeskavci često su ih radije kupovali nego plaćali ogromne poreze i osiguranje (i uvek ih možete zadaviti).

Stvarne mere pokazale su od 105 do 115 "konja" na zadnjem točku, što može govoriti o 120 - 130 KS. snaga na osovini. To je dovelo do besa osiguratelja ali Suzuki je bio nepokolebljiv, nastavljajući savijati svoju liniju i sve je ostalo kako treba.

Šta mogu reći, Suzuki GSF1200 Bandit divlje ubrzava - nesumnjivo je da je do danas jedan od najdinamičnijih uličnih motocikala.

 

Pa još...

Generalno mislim na moguće fingiranje specifikacija na uštrb poreza tj. prodaje po Evropi... tada! 

Još zanimljivosti... 

 

Priča se da je fabrička četvorna linija, nasleđena  iz Suzuki GSX-R 1100, zapravo prešla svoj deklarisani kapacitet od 98 litara. Ovaj je podatak verovatnije je diktiran evropskim poreznim zakonom nego stvarnim mogućnostima motora. Unutar japanske verzije temeljno su zadavljene (vredi za sve "Bandite").

 

 

Na kraju...

Ne, ne... mislim na sadašnje, sirovo stanje... sad kad bi ga "premerili" bio bi na većim vrednostima... 1200 Bandit se vodi 71.5kw-98 KS... 1250   70.5kw-96KS...o čemu pričamo... TDM900 ima 64kw-86KS...

U suštini neka ima kol'ko ima... nebitno mi nego se čudim da li je stvarno muljaža zbog poreza tj. veće prodaje?I da li je moguće? To... 

Ako je Suzuki napisao 98KS,a ima više... prodaja ide, kupci prezadovoljni...ko gubi? Osiguravatelji...haha...pa i ko ih šiša... Podržavam!

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Prosek registrovanih motora u Srbiji je 17.5 godina, zato generalno svi gledamo šta će biti za tih 20tak godina jer velika većina će tek tad moći da kupi nešto što je sad novo

 

Tako da za naše tržište je najbolje da Nemci, Švajcarci i ostali odakle se motori uvoze, kupuju Storma i ostale Suzukijeve klotare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9105 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Skyrunner je napisao:

Evo, koji motor do 7000-7500€ bi kupili.

To su pare koje u ovo doba zahtevaju kompromis.

Pričam o novom naravno 

 

Slabo ti je to para za nov bajk, ides na polovan ili da uzmes nesto iz maxi skuter sveta.

Novo valjano nema ispod 10K€, 12-15K€ što je ludilo mozga trenutno za prosecnog čoveka.

Svaka čast onima koji mogu izdvojiti 20-26K€ i to podrzavam ko kupi, super.

 

Da su cene motocikla iz perioda 2012-2016 pa da se diskutuje, ovako sa ovim cenama.... gubi se smisao.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova
Pre sat vremena, milomir22 je napisao:

Pa i nije baš da nema. Suzuki v strom dl 650 xt je 2018. nov koštao 8000 evra, ima traction control (2 moda, blažu i agresivniju) i abs (doduše nije cornering), na versysu 650 mislim da se dobija samo abs za iste ili veće pare. Nova hayabusa je prošle godine bila oko 16 000 evra, imala je jako savremen IMU i manje više sve elektronske gedžete koje dobiješ uz, npr gs za 24 000.

 

I kočnice i ogibljenje su dovoljno dobre za čoveka koji vozi relaksirano ili je početnik u moto svetu. Odlična je ciklistika, udobnost, lakoća upravljanja, pouzdanost i odnos dobijeno/uloženo. 

Pa eto stigosmo do zakljucka da i na Stromu ima sta da crkne za 20 godina

 

Salim se ali u tome je fora ako branis stav da sve dodatno crkava onda crkava i njima, ako ti nista ne treba onda ti ne treba ni kod njih ni kod drugih. Sve je to ok vrlo brzo cemo videti sudbinu Suzukija a i ostalih Japanaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova
pre 13 minuta, Tošbo je napisao:

Prosek registrovanih motora u Srbiji je 17.5 godina, zato generalno svi gledamo šta će biti za tih 20tak godina jer velika većina će tek tad moći da kupi nešto što je sad novo

 

Tako da za naše tržište je najbolje da Nemci, Švajcarci i ostali odakle se motori uvoze, kupuju Storma i ostale Suzukijeve klotare

Kakve to veze ima u temi o kupovini novog motora. Ok nije tema za tebe razumem ali nemoj mesati u kupovinu novog sta ce biti za 20 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ja mislim da sam najbolje što sam ikad uradio je "uzeo kredit i kupio motor", zavisi od dosta faktora.
Ako samo ovako napišeš, izgleda da je crno belo, a nije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova

A ko te ubedjuje da dignes kredit.

 

Evo @Pingvin37 lepo napisao nece da vozi motor od 70-tak KS hoce veci i jaci i toga nema za 7-8000 koliko je spreman da da i kupice polovan. Posteno da postenije ne moze da bude. Nema potrebe da pise mene ne zanima elektronika to se kvari za 20 godina ce sve da eksplodira ... 

 

Nego tema je da li je Suzuki best buy ili nije. Alternative su realno samo Kinezi i samo u enduro, skuter i nejked segmetnu gde ih ima. Nema ni suzuki nista vise da ponudi osim trimodela, Hajabusa i GSXS 1000 ili 1000 GT i veliki Strom. Za ta tri modela su alternative skuplje i mozda nude nesto vise. To mozemo da otvorimo kao diskusiju.

 

GSXS ili SX (mislim da sam nabo modele) ili neki streetfighter ili mala multistrada ....

 

Ja cene ne znam a ovi nasi uvoznici su pod zakletvom da nikome nece odati tajnu koliko kosta motor koji prodaju

 

Ako neko zna cene Strom 1050 Ducati MS 950, Tracer 900 Verys 1000 ili sta god da bi bila slicna kategorija neka napise pa da vidimo ko sta nudi za koliko para

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Beograd

A realno, je li GS best buy? Najprodavaniji u svojoj kategoriji, a ni u čemu nije najbolji, osim možda u udobnosti. I to je to. Ima ga takođe koliko hoćeš kod nas, jer imamo para. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6947 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Spremajte se polako na to da će motociklizam kao hobi biti preskup za prosečnog čoveka.

 

Danas se prodaja automobila i motocikla svodi na odeljenje marketinga. Nemojte da se pecate na promociju gluposti. Ovde se pogotovo ističe ADVENTURE segment. Na sve zalepe ADVENTURE i cene od kojih otpadaju uši. 

 

Vreme prolazi brzo a šta mi radimo? Umesto da vozimo, jurimo nov motor, pa daj ovo od opreme, daj ono od opreme a gde su tu pređeni kilometri?

 

Tvrdim, uzmi Bandita 1200 ili Varadera 1000, podesi ga po sebi i ništa neće biti u zaostatku za ostalim motociklima. Pogotovo ovim novim sranjima iz srednje klase. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
pre 3 minuta, Jupiter je napisao:

A realno, je li GS best buy? Najprodavaniji u svojoj kategoriji, a ni u čemu nije najbolji, osim možda u udobnosti. I to je to. Ima ga takođe koliko hoćeš kod nas, jer imamo para. 

Imao si ga,ili samo pišeš da bi eto nešto napisao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 54 minuta, Motorcyclist je napisao:

Ne bih digao kredit za motor pa da mi je zadnji koji cu voziti.

 

Zasto? Nemas redovna primanja ili ti je plata mala?

 

Ja ne bih u zivotu dao kes za nov motor, dokle god mogu da izdvojim za ratu, a da ne osetim... Sada samo i trazim nov.

Promenio član MaxiS
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova
pre 18 minuta, Jupiter je napisao:

A realno, je li GS best buy? Najprodavaniji u svojoj kategoriji, a ni u čemu nije najbolji, osim možda u udobnosti. I to je to. Ima ga takođe koliko hoćeš kod nas, jer imamo para. 

Nije, a jesi cuo da neko nekada GS reklamira sa best buy ili value for money? Pa nisi oni jednostavno kazu ako das 25.000 dobices sve moderno i status. Ako ti to odgovara super ako ne kupi best buy

 

I eto ljudi kupuju sto ce reci da se strategija isplatila

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5906 postova
pre 21 minuta, Alekre je napisao:

Spremajte se polako na to da će motociklizam kao hobi biti preskup za prosečnog čoveka.

 

Danas se prodaja automobila i motocikla svodi na odeljenje marketinga. Nemojte da se pecate na promociju gluposti. Ovde se pogotovo ističe ADVENTURE segment. Na sve zalepe ADVENTURE i cene od kojih otpadaju uši. 

 

Vreme prolazi brzo a šta mi radimo? Umesto da vozimo, jurimo nov motor, pa daj ovo od opreme, daj ono od opreme a gde su tu pređeni kilometri?

 

Tvrdim, uzmi Bandita 1200 ili Varadera 1000, podesi ga po sebi i ništa neće biti u zaostatku za ostalim motociklima. Pogotovo ovim novim sranjima iz srednje klase. 

 

A jbg, ozeni debelu ciganku sa jednom nogom i tvrdim isto ces je trpati kao i manekenku

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja