Jump to content

Moto Zajednica

Dostava hrane-Glovo/Wolt Iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Postovanje svima.

Razmisljam se oko glovo-wolta, da pokusam kao dodatni posao nekih 20ak sati da radim. Interesuje me kako sada (znam da stalno nesto menjaju), izgleda zarada - po km, vremenu, porudzbini, koliko mesecno uzimaju od toga sto zaradis i sl. Hvala ako nekog ne mrzi da napise ukratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Nis

Pozdrav svima. Radim u Woltu od pocetka 2020 godine.

Iz Nisa sam. Najvise sto sam izasao je 240k, radio sam svaki dan, po 8 - 9 sati. Uhvatio sam svaki nedeljni bonus, imao sam srece. Sada vec nije tako. Mnogo manje ima posla, zbog broja dostavljaca. 
Glovo dostavljaci moraju sve da plate u radnjama, za svaku porudzbinu slikaju racun, i uploaduju ga na aplikaciju.

Dok Wolt dostavljacima pise u aplikaciji kada je porudzbina gotova, samo udjes, kazes broj porudzbine, uzmes kesu, ne placas nista, i izadjes kao gospodin covek.

Glovo dostavljaci vise zaradjuju, to provereno znam, jer se svi vidjamo po gradu, stanemo, ispusimo cigaretu, gledamo jedni drugima aplikaciju, dostave.

Glovo mi se ne svidja iz razloga sto moras 2x nedeljno da zakazujes dane i sate, koje moras da odradis. I imaju ocenu. Sto manja ocena, to ti manje dostave daje. Sto veca ocena, vise dostave.

Dok to u Woltu nema. Radis kad hoces, kad neces iskljucis se. Sada mozes i da odbijes dostavu ako ti ne odgovara, ne gubis kredibilitet kao dostavljac zbog toga, algoritam jednostavno tu dostavu prebaci na nekog drugog dostavljaca.

 

Znaci da vam rezimiram, vama novima koji se razmisljate.

Glovo veca zarada, ali vise muka, zajebancija, gubljenje vremena oko placanja, slikanja svakog racuna.

Wolt manja zarada, ali mnogo manje muka. Samo je vas posao da svaki drugi treci dan, zavisi od kolicine kesa kod sebe, uplacujete depozit, i slikate uplatnicu iz menjacnice za svaki slucaj, ako vas stave offline, da im uploadujete da vas ukljuce. Ali to je u slucaju ako ne radite vise od  4 5 dana.

Veci porez placate u Glovu, 10 posto, i 250 dinara odrzavanje aplikacije.

Dok u Woltu, zavisi od agencije. Mi u Nisu uzimamo po 4.000 dinara na svaki presek.

Bez obzira sto radim za agenciju, i ja dostavljam, cisto da mi se nalog ne ugasi. xD

I torbe za auto su diskretne, markantne crne, gospodske. Ima manja i veca.

I vi vidite iz porudzbine koju torbu da ponesete sa sobom u radnju.

Najbitnije od svega je da imate torbu dostavljacke kuce kod sebe kada odete po porudzbinu, a sto se odece tice, mozete i u kupacem kostimu da je preuzmete.

Znaci TORBA je bitna, jakna, majica totalno nebitno.

 

Biciklisti, i skuteri nemaju naknadu na predjenu kilometrazu, dok ko dostavlja autom ima.

 

Promenio član toponicar
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
Pre 11 sati, toponicar je napisao:

Pozdrav svima. Radim u Woltu od pocetka 2020 godine.

Iz Nisa sam. Najvise sto sam izasao je 240k, radio sam svaki dan, po 8 - 9 sati. Uhvatio sam svaki nedeljni bonus, imao sam srece. Sada vec nije tako. Mnogo manje ima posla, zbog broja dostavljaca. 
Glovo dostavljaci moraju sve da plate u radnjama, za svaku porudzbinu slikaju racun, i uploaduju ga na aplikaciju.

Dok Wolt dostavljacima pise u aplikaciji kada je porudzbina gotova, samo udjes, kazes broj porudzbine, uzmes kesu, ne placas nista, i izadjes kao gospodin covek.

Glovo dostavljaci vise zaradjuju, to provereno znam, jer se svi vidjamo po gradu, stanemo, ispusimo cigaretu, gledamo jedni drugima aplikaciju, dostave.

Glovo mi se ne svidja iz razloga sto moras 2x nedeljno da zakazujes dane i sate, koje moras da odradis. I imaju ocenu. Sto manja ocena, to ti manje dostave daje. Sto veca ocena, vise dostave.

Dok to u Woltu nema. Radis kad hoces, kad neces iskljucis se. Sada mozes i da odbijes dostavu ako ti ne odgovara, ne gubis kredibilitet kao dostavljac zbog toga, algoritam jednostavno tu dostavu prebaci na nekog drugog dostavljaca.

 

Znaci da vam rezimiram, vama novima koji se razmisljate.

Glovo veca zarada, ali vise muka, zajebancija, gubljenje vremena oko placanja, slikanja svakog racuna.

Wolt manja zarada, ali mnogo manje muka. Samo je vas posao da svaki drugi treci dan, zavisi od kolicine kesa kod sebe, uplacujete depozit, i slikate uplatnicu iz menjacnice za svaki slucaj, ako vas stave offline, da im uploadujete da vas ukljuce. Ali to je u slucaju ako ne radite vise od  4 5 dana.

Veci porez placate u Glovu, 10 posto, i 250 dinara odrzavanje aplikacije.

Dok u Woltu, zavisi od agencije. Mi u Nisu uzimamo po 4.000 dinara na svaki presek.

Bez obzira sto radim za agenciju, i ja dostavljam, cisto da mi se nalog ne ugasi. xD

I torbe za auto su diskretne, markantne crne, gospodske. Ima manja i veca.

I vi vidite iz porudzbine koju torbu da ponesete sa sobom u radnju.

Najbitnije od svega je da imate torbu dostavljacke kuce kod sebe kada odete po porudzbinu, a sto se odece tice, mozete i u kupacem kostimu da je preuzmete.

Znaci TORBA je bitna, jakna, majica totalno nebitno.

 

Biciklisti, i skuteri nemaju naknadu na predjenu kilometrazu, dok ko dostavlja autom ima.

 

Hvala puno za info. Da li mozda znas koliko wolt sada nadoknadjuje po km (vozio bih auto koji malo trosi) ? A koliko po porudzbini placaju ? I kako wolt dostavljac samo preuzme porudzbinu u prodavnici, ako kupac hoce da plati kesom pri preuzimanju? Takodje cuo sam da ako se registrujes direktno preko app i pocnes da radis, onda ti valjda posrednicke firme ne uzimaju deo novca.

Promenio član SienaBg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Nis
Pre 3 sati, SienaBg je napisao:

Hvala puno za info. Da li mozda znas koliko wolt sada nadoknadjuje po km (vozio bih auto koji malo trosi) ? A koliko po porudzbini placaju ? I kako wolt dostavljac samo preuzme porudzbinu u prodavnici, ako kupac hoce da plati kesom pri preuzimanju? Takodje cuo sam da ako se registrujes direktno preko app i pocnes da radis, onda ti valjda posrednicke firme ne uzimaju deo novca.

Ni jedan dostavljac ne radi direktno za Wolt. Zasto bi Finci kuburili sa Srbijom ili bilo kojom drugom drzavom, kada imaju novac da plate nekog drugog za to. Wolt je sam trazio radnike preko posrednickih agencija. Ne znam tacno, ali nadoknadjuje za auto. Ranije se to nadoknadjivanje kilometraze merilo od radnje do potrosaca vazdusnom linijom. Ali vise nije tako. Ti i trebas da se registrujes preko aplikacije za kurire, ali onda posle gledanja prezentacije ti izadje lista posrednickih agencija koje imaju ugovor sa Woltom. Ali prethodno moras da se cujes sa nekom agencijom, posaljes im ime, prezime, broj telefona, i e-mail, i zatim oni salju Wolt mail, Wolt preverava u njihovom sistemu da li ima neko registrovan sa tim podacima, zatim neko iz agencije ode u Wolt, zaduzi opremu za koju si se prijavio, i tebi covek iz agencije donosi opremu. Na primer kod nas u Nisu je prijem petkom. Sakupe se vise dostavljaca, i onda im se svima podeli oprema.

A sto se tice porudzbine, kupac placa kesom, ali plati tebi porudzbinu direktno, i ti uzimas novac od potrosaca. Imas u aplikaciji uvek uvid u kes stanje, koje morasa da deponujes u menjacnici, sa kojim Wolt ima ugovor, samo das referentni broj, i uplatis taj kes koji uzmes od potrosaca. Naravno kes porudznine krene da ti daje tek posle 100 porudzbina placene karticom.

A sto se tice porudzbine, sve zavisi odakle vozis, i od udaljenosti.

Promenio član toponicar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Nije tema vezana direktno za Wolt i Glovo, ali pokušaću da dam doprinos u vezi sa dostavom MrD "Mister D"

 

U pitanju je bivši Donesi.com, radio sam od aprila do oktobra ove godine na skuteru 50ccm na teritoriji Novog Sada, radi se na smene od minimalno 4 sata pa do 8 sati, možete uzeti i više smena u jednom danu ako možete da postignete. Plaća se fiksno po satu (imali/ ne imali porudžbina) i još dodatak za svaku isporučenu dostavu. Postoje bonusi koji nisu veliki i vezani su za target koji je lakše postići nego kod ostali aplikacija, ali znači da se makar pokriju troškovi goriva. Trenutno u Novom Sadu prednost imaju skuteri jer i je malo, kao i automobili, dok većinom svi rade sa biciklom/električnim biciklom. Smene se uzimaju četvrtkom preko aplikacije za celu sledeću nedelju. Moguće je da se smena preuzme ili ustupi nekome od kolega po potrebi ili nuždi. 

 

Nije preterano velika zarada tako da ne treba imati velika očekivanja. U suštini se slabo isplati ako ne radite makar 4 smene nedeljno po 4 sata. Dobra je opcija ukoliko imate snage i volje da vam ovo bude dodatni posao.

 

To je ovako ukratko, za više informacija slobodno postavljajte pitanja, koga zanima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Sta je sa onim prijavama direktno na wolt ili glovo sajtu jesu to isto agencije ? 

Ja ne bih hteo da se nesto unistavam od posla, radio bi autom a cilj mi je da zaradim do 80k i da proces bude sto laksi ili kad vec ciljam tako manju zaradu da li bi mi bilo bolje da rentam e-bajs pa posle da kupim, video sam po komentarima da bi mi vise odgovaralo da radim u woltu? Ako neko ima vise iskustva sta bi mi preporucio i kojoj agenciji da se javim. Poz !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Nis
On 24. 10. 2023. at 15:00, civortep je napisao:

Sta je sa onim prijavama direktno na wolt ili glovo sajtu jesu to isto agencije ? 

Ja ne bih hteo da se nesto unistavam od posla, radio bi autom a cilj mi je da zaradim do 80k i da proces bude sto laksi ili kad vec ciljam tako manju zaradu da li bi mi bilo bolje da rentam e-bajs pa posle da kupim, video sam po komentarima da bi mi vise odgovaralo da radim u woltu? Ako neko ima vise iskustva sta bi mi preporucio i kojoj agenciji da se javim. Poz !

Sve ide preko posrednickih agencija. Za ovih zadnjih par dana koliko sam dostavljao, video sam mozda 5 6 coveka iz Mister D, a Donesi je kupio Glovo, a ne Mister D. 
Udjite samo na google store, i tamo vidite koliko je ljudi skinulo koju aplikaciju.

Prosle godine 10.000+ Mister D, Glovo 1 milku, a Wolt pola miliona.

I procenio sam, Mister D propada, i jedna od ovih dostavljackih preostalih kuca opstaje.

Eno, u Nisu je trenutno prosek 10 Wolt dostavljaca na 1 Glovera. A nekada je bilo obrnuto.

2019 godine kada je Wolt dosao u Srbiju, bilo je isto na satnicu, placalo se 250 dinara sat vremena, plus sve sto se dostavi. Pa su posle toga uveli osnovicu, koju su polako smanjivali, dok sada placaju po predjenim kilometrima. Sad sve zavisi od zona. Neka dostava od 3km je na primer 225 dinara, dok neka od 5 km je 150 dinara, pa ajde budite pametni. :D 

Inace dosta Glovera prelaze masovno u Wolt, jer nemaju sate. Gledam sinoc kod drugara, on je jos uvek Glover, on ima dnevno po jedan sat da rezervise, dok su to ranije bili tone i tone sati. A novim Gloverima daju sate koliko god hoce.

Wolt se kao dodatni posao ne isplati. Jer ako na primer radis u Yuri, ili Jhonsonu, to su fabrike koje prave elektro delove za razne marke automobila, radis na liniji 8h stojis u mestu, dodjes kuci, istusiras se, rucas, i nema nista od toga da ides da dostavljas. Mozes izdrzati 3 4 dana max, 5 dan ces da padnes. Jer covek nije robot.

Ali ako se neko odluci da radi samo Wolt, moze dobro da zaradi, nedeljni bonusi su 19.000 za 180 dostava, i vrlo lako mogu da se ostvare. Mozete uplacivati samodoprinose na malo vecoj skali. Mene je u Glovu i Mister D najvise nerviralo sto sve mora da se placa, svaki racun slika, uploaduje, dok u Woltu samo udjes, kazes broj porudzbine, uzmes kesu i izadjes. E jedina obaveza ti je kada uplacujes kes depozit od korisnika, tj.potrosaca u menjacnici, da slikas uplatnicu za svaki slucaj, i picis dalje. Druga stvar, u samom pocetku u Glovu je priman apsolutno svako ko je imao novca za opremu, dok u Woltu nije bilo tako. A sada te iste ljude primaju u Wolt. Mislim ja licno pre nego sto bilo kog primim, organizujem grupni sastanak u nekom kaficu, ponesem notes, svesku, i sa svakim potencijalnim kandidatom popricam.

Jer bolje kada im u oci kazes da ih ne ceka lak put do zarade, da necu ja da idem da dostavljam za njih. Dosao decko iz Vranja, studira u Nisu, nije imao veze kako i sta, sve mu ja lepo objasnim, i prvi presek izasao 50k. A imate neke agencije, gde vas non stop zivkaju, teraju vas da radite. Zato ja odmah kazem, ako radis, i mislis da radis ovo kao dodatni posao, nemoj uopste da pocinjes. Covek nije robot. Moze neko i da se zainati, i da radi i svoj posao, i Wolt, ali onda mu se zivot pretvara u novac, i samim tim se gubi smisao za zivot. Kad ce on da izvede zenu i dete u parku, na sladoled, kafu, bilo gde? Svoje vreme treba organizovati, i ziveti zivot kako dolikuje. U pocetku mi je najteze bilo penjati se na visespratnice bez liftova, zgrade koje nisu imale u planu lift, one stare, pa dok se popnem, ne mogu da se povratim.

Prvo cekam da se odmorim malo, da ne zvonim sav zadihan. xD

Sve si ima svoje. E sad sve zavisi i od agencije do agencije. Neke uzimaju vise neke manje na presek kad je uplata. Presek je 1 i 16, imas dve isplate u toku meseca, jedna ti je izmedju 10 i 15, druga izmedju 25 i 1.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
3 hours ago, toponicar said:

Mozes izdrzati 3 4 dana max, 5 dan ces da padnes. Jer covek nije robot.

Nije tacno. Moj dobar prijatelj radi u neltu od 06-14,15h. Dodje kuci, jede, istusira se i ide da dostavlja za jednu piceriju u gradu do ponoci. I tako vec 7god svaki dan. Dobar period je znao da ni ne ode kuci izmedju dva posla, nego sa jednog na drugi. U piceriji je trazio 1 dan slobodno ali i tad radi u neltu preko dana, a u neltu ima 2, ali ta dva slobodna u neltu koristi da bi radio u piceriji. Znaci nema slobodnog dana. Jebi ga, zena, deca, krediti," da li " mozes se ne dovodi u pitanje ;) 

 

p.s. ovo je inace moto forum na koji ste upali tipkajuci o glovu i woltu, al ajd nije na odmet da i mi procitamo nesto

Promenio član drmilan_
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 864 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 13 minuta, aca-pn je napisao:

I kad se družite ti i taj prijatelj ako radi stalno ?

Pa preko poruka . A i to kad je umoran ne mora da mu kuca slova imaju "smajliji" vracamo se na slikovno pismo kao stari egipcani.

Promenio član punisa 16
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
29 minutes ago, aca-pn said:

I kad se družite ti i taj prijatelj ako radi stalno ?

Za njegov i moj rodjendan, znaci u februaru i decembru. A ostalo pricamo preko telefona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Na Wolt platformi posrednik uzima 5000 po preseku (15 dana), sada se javio da treba da uzima dodatnih 4000 na ime prijave da ga nebi jurila inspekcija (navodno od daje 4000 i mi 4000 na mesečnom nivou) tj. sada uzima 14000 mesečno.

Woltaši da li ste čuli nešto o tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1976 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Aj jedno glupo pitanje...

Za tih 14.000 din mesečno, jesi li prijavljen, imaš li plaćeni odmor, zdravstveno itd ? Znam da svi uzimaju harač...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Jbg još ništa ne znam. Samo kum i ja radimo, oboje u penziji a on vozi na sinov nalog, a ja na svoj, reče da će kumov na sinov nalog a za mene ne zna.

Zato i pitam da li i drugi imaju tu priču ili samo ovaj moj.

Davao sam do sad 10 iljada  harač je ovih 4-

Promenio član Mugos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2333 postova
  • Motocikl: Motora bez
Pre 3 sati, Blaza je napisao:

Aj jedno glupo pitanje...

Za tih 14.000 din mesečno, jesi li prijavljen, imaš li plaćeni odmor, zdravstveno itd ? Znam da svi uzimaju harač...

,:lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Nis
Pre 20 sati, drmilan_ je napisao:

Nije tacno. Moj dobar prijatelj radi u neltu od 06-14,15h. Dodje kuci, jede, istusira se i ide da dostavlja za jednu piceriju u gradu do ponoci. I tako vec 7god svaki dan. Dobar period je znao da ni ne ode kuci izmedju dva posla, nego sa jednog na drugi. U piceriji je trazio 1 dan slobodno ali i tad radi u neltu preko dana, a u neltu ima 2, ali ta dva slobodna u neltu koristi da bi radio u piceriji. Znaci nema slobodnog dana. Jebi ga, zena, deca, krediti," da li " mozes se ne dovodi u pitanje ;) 

 

p.s. ovo je inace moto forum na koji ste upali tipkajuci o glovu i woltu, al ajd nije na odmet da i mi procitamo nesto

Trebao si da citiras i deo gde sam napisao i kako moze neko da se zainati, i da radi oba posla, ali se onda taj covek pretvori u dinar, i zivot gubi svaki smisao.

P.S. Ne interesuje me i da je forum krstarice, ja sam poceo da kuckam na 11 strani, odnosno na poslednjoj strani ovog posta. ;)

P.S.S. Sve se dovodi u pitanje kada su krediti u pitanju. ;)

Pre 15 sati, punisa 16 je napisao:

Pa preko poruka . A i to kad je umoran ne mora da mu kuca slova imaju "smajliji" vracamo se na slikovno pismo kao stari egipcani.

Salju goluba pismonosu.

 

Pre 14 sati, Mugos je napisao:

Na Wolt platformi posrednik uzima 5000 po preseku (15 dana), sada se javio da treba da uzima dodatnih 4000 na ime prijave da ga nebi jurila inspekcija (navodno od daje 4000 i mi 4000 na mesečnom nivou) tj. sada uzima 14000 mesečno.

Woltaši da li ste čuli nešto o tome?

Nije tacno to uopste. Nemoj da nasedate. Prvi bih znao.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Nis
Pre 12 sati, Bojan82 je napisao:

,:lol3:

Boki druze, ako radis samo Wolt 8h dnevno svakog dana, mozes da izadjes blizu 200.000 dinara, i vise sa bonusima. Nedeljno 180 dostave se dodatno placaju 19.000.

Od tog novca, ja pola dajem za samodoprinose, a pola trosim. Naravno tu je novac i od ostalih dostavljaca kada je presek, ali i ja sam sam bio dostavljac, i jos uvek sam. Ne posustajem nikada. Svoje radnike postujem, jer znam kakva je to muka u pocetku dok se ne naviknu, dok ne nauce radnje sa kojima imamo ugovore, posle ima da znaju i kome treba da dostave, bez navigacije. Ima da bude ceo grad na dlanu. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

A 180 porudzbina nedeljno da svaki dan bez slobodnog radis 8h nemoguce je, pogotovo kolima u Bgu. 
 

Ja bi mu za to sto ga ne interesuje pa da je i forum krstarice, zveknuo ban. Ipak tu postoje pravila ponasanja. Kad tipkamo sa nekim, makar malo da znamo sa kim tipkamo. 

 

 

Promenio član drmilan_
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1669 postova
  • Motocikl: /

180 u Beogradu uradis za 5 dana jer bukvalno ima posla da se vrtis samo u jednoj opstini.

 

Moji odrade kamionom 25 porudzina dnevno za 6h, nebitno dal je prva ili druga smena. I porudzbina nije 2 pljeskavice, nego ljudi narucuju namirnice za nedelju dana za celu porodicu plus vodurine, niko ne pije cesmovacu. I reon je prilicno sirok, leva strana auto puta, desna strana i Nbgd-Zemun

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 859 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Nije isto kad imaš 25 dostava već unapred utovarenih pa ih vežeš linijski i radiš jednu po jednu i čekaš da se sledeća pojavi,da preuzmeš, ideš na vrata....

Ali svakako je moguće i to komotno.

Ja sam na dostavi lekova za radno vreme 30 ak dostava u gradu i još ostane lufta.

Dešavalo se da imam skoro 40 isporuka na potezu BG - Leskovac (skoro svaki drag uz auto put se skrene).

Tako da realno, ovi sto to rade da zarade su dnevno na ulici 10ak sati, nekad uhvate 2 dostave kad su kolima odjednom tako da ja mislim da je realno da uhvati 180 nedeljno.

Послато са ŽaoMi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

@ser nisam mislio da su bas tako svi razmazeni u Bgu. Onda povlacim sta sam rekao :D 

 

Al da, od drugara sestra je u Bgu, 5 sprat nema lift. Naruci namirnice a maxi joj ispod zgrade, na pitanje sto to radis, kaze pa za to malo dostave sto platim mi ne vredi da teglim stvari iz radnje na 5 sprat peske. Ima nesto i u tome. Al stvarno postajemo ko ameri. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1669 postova
  • Motocikl: /
pre 52 minuta, slobasuper9 je napisao:

Nije isto kad imaš 25 dostava već unapred utovarenih pa ih vežeš linijski i radiš jednu po jednu i čekaš da se sledeća pojavi,da preuzmeš, ideš na vrata

Jesu sve utovarene al se ne voze linijski. Imas termine koje moras da postujes, pa moras da vozis u drugi deo grada iako imas odmah pored dostavu, al joj je kasniji termin.

Da je linijski max 5h.

 

 

Pre sat vremena, drmilan_ je napisao:

nisam mislio da su bas tako svi razmazeni u Bgu

Glovo, Volt, mrD, Maxi i Idea dostave i taxi sluzbe su postale ozbiljna "industrija" u Bgu. I ima lufta za sirenje jer svi rade sa max kapacitetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja