Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa nosačima za motor za GPS/mobilne

Recommended Posts

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Pa da , to sam i ja čuo, pa zato hoću da se informišem. Pogotovo što moj motor ima izražene vibracije, a i često vozim van puta. Ali sa druge strane i ne kupujem neke skupe telefone - tako da koliko traje - traje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja imam ovakav u fioci nisam ga montirao jer deluje prilično kruto, a navigaciju koristim na offroad uglavnom, p ami treba fleksibinost

 

Koristim onaj drzac sa gumicom , prodaje se na aliju kako drzac za bicikle i motocikle. Jeftin je i ne uliva poverenje, ali sam ja sa 2 takva prešao stotine km po teskom terenu i ni jednom nije zakazao, tj otkacio se i sl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

@lemy , ne bilo ti zapoveđeno - pusti link ka tome što koristiš da bacim pogled. I meni baš ovo što si napisao deluje kao problem, mislim da bi se vibracije baš mnogo prenosile do telefona na ovom modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ja montirao onaj nosac, kao ekstender za retrovizore, na srafu koji steze volan za trokut. Ona obicna torbica sa ali-ja, samo sam isekao najlon/prozorce :)  i nema problema sa zagrevanjem. Nadam se i da su vibracije resene jer u torbici ima dovoljno lufta. Telefon je vodootporan pa mislim da je ok.

Ipak , moram da potrazim neko resenje za montiranje iznad sata, lakse bi bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
18 hours ago, antir3ality said:

@lemy , ne bilo ti zapoveđeno - pusti link ka tome što koristiš da bacim pogled. I meni baš ovo što si napisao deluje kao problem, mislim da bi se vibracije baš mnogo prenosile do telefona na ovom modelu.

€ 4,02 42%OFF | FLOVEME Bicycle Phone Holder 360 Degree Universal Phone Holder For Bike Bicycle Motorcycle Handlebar Mobile Smartphone Support

https://a.aliexpress.com/_mNKALp2

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac

Kewig nosac sa punjacem, 360⁰ rotacija, adapter za 22mm i 25mm korman, moguce minimalno podesavanje nagiba, steze se na sraf, redovan i rezervni osigurac... Placen ~20e

 

Vozio sam na putu i ok je, off sam probao bez telefona i drzi, ali to nije merilo...

 

TBD0572214201A.jpg.7501121a0aeb1bdb2a4d39ffac45f53a.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 12/25/2021 at 9:37 AM, lemy said:

€ 4,02 42%OFF | FLOVEME Bicycle Phone Holder 360 Degree Universal Phone Holder For Bike Bicycle Motorcycle Handlebar Mobile Smartphone Support

https://a.aliexpress.com/_mNKALp2

Naručeno! Trenutno košta samo 4 evra, pa ako valja - super :) AKo ne , tražim dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Jeste malo skuplji, izadje oko 25$, ali je najuniverzalniji koji sam našao. Kačenje na volan ili ispod retrovizora, brzi punjač, maksimalna fleksibilnost zahvaljujući gumenoj kuglici (RAM Mount sistem). Dobijaju se i samolepive trake za smanjenje vibracija i oštećenja telefona, ja ih nisam stavio jer stavljam telefon u futroli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Opet je prošlo dosta vremena od mog zadnjeg pisanja u ovoj temi...

Svašta sam probao od tih jeftinih nosača i iz svakog je uspeo telefon da ispadne pre ili kasnije, ili na neki drugi način da se pojavi neki problem koji nije naivan...

 

Na kraju, skupe se pare i kupi se pravi nosač. Svo to vežbanje da se "uštedi" koštalo je i para i vremena.

 

Trenutno koristim SW-Motech X-Grip već više od dve godine i nikada se u bilo kakvoj varijanti nije ništa desilo ili telefonu ili nosaču. Ali je cena 10.800 din.

 

SW-MOTECH.COM

This versatile kit is suitable for securely fastening a large smartphone or smartlet to (almost) any motorcycle.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014
Pre 2 sati, markone je napisao:

Opet je prošlo dosta vremena od mog zadnjeg pisanja u ovoj temi...

Svašta sam probao od tih jeftinih nosača i iz svakog je uspeo telefon da ispadne pre ili kasnije, ili na neki drugi način da se pojavi neki problem koji nije naivan...

 

Na kraju, skupe se pare i kupi se pravi nosač. Svo to vežbanje da se "uštedi" koštalo je i para i vremena.

 

Trenutno koristim SW-Motech X-Grip već više od dve godine i nikada se u bilo kakvoj varijanti nije ništa desilo ili telefonu ili nosaču. Ali je cena 10.800 din.

 

 

.
Bio sam svedok kad ti se u Austriji (kad smo vozili po onoj jakoj kisi) telefon pokvasio pa crkao. A, onda smo isli pravac Mediamarkt, da kupis nov ;) 
Meni telefon sluzi za telefoniranje, poruku i slikanje, a za navigaciju koristim kvalitetan GPS uredjaj, jer je on samo za to i namenjen. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
14 hours ago, K_A_W_A said:

.
Bio sam svedok kad ti se u Austriji (kad smo vozili po onoj jakoj kisi) telefon pokvasio pa crkao. A, onda smo isli pravac Mediamarkt, da kupis nov ;) 
Meni telefon sluzi za telefoniranje, poruku i slikanje, a za navigaciju koristim kvalitetan GPS uredjaj, jer je on samo za to i namenjen. 

Tačno. Ali mi je telefon bio u džepu tada. Doduše spoljnom koji nije vodonepropustan.

Uostalom, ja se od Garmina ne odvajam već duže od 15 godina. ;) I tada nas je Garmin zumo vodio.

Međutim, nekada mi odgovara da telefon imam pred očima. Ne za navigaciju. Za druge stvari... A onda mi treba i kvalitetan nosač za telefon.

 

SOA-WRCTC6Qx5SZEydfSKahDRFHLRgJSCL5MFSZi5-Mo27lCRNyOBeCDeGxSnZagVslk4QtGZcGhUP2fwa6h-4foKJ-HiHWheVWnVvQqKlW6X-BO2sBb6mZjuRri0NXis8fm3XfX4gc_109PdZPz5Q-ZE_rSBFGy3j-gerumm4HbhKFNTn8TID67-AED-jce-PczZuxQOkBk1Lr2xQaMiiAuJg92GrWPHRE6XTeGJdPbPCIbMVJGMu86OWxoY26IPoCgacUC_NrlJllLZQjMXC1qnurpX4MhdVGqCS3W8yEmT5vibrqfTYMKgw96SnTrKBYb9D6OtpS3yUCUL7o92A2NKs-xLzInlXe_jTqBtG3eM4g8ZRmMVRpWMPnVAI1eSj6nY1bOcKlPioltxe2nclGpN8UTr3Qv3nd3o_UGmV8srMBt6Riz1GJQgBk189ddgF_ENCskieojqxWmlZ8QkDFVoNJG7h7DJIAs4-p6wv6Zsx4cIU7ez9gvdk0DG9muRCJ4X8fpPPyCFow6xJfE7lU6-_yzhnSteZmJ8uYaRXYmWAH6rUy_akHi2hxCAIk9RjclMT56zsgvV0f57pfmvN4r_uTdWI55pyuhiWgcGJ3pG1tXOdir9bR_1qnA2ZCH4Ooy1M_Z9vhb1QCEBbZSvdpzySQexW-8xTJOngui4Nm32eqYWux3xy5OszrQTZQTnTF2UcZxKmAj78RzEs8i2RqOOw=w1920-h960-no?authuser=0

 

Vidi se i SW-Motech X-Grip nosač za telefon (ovo što piše RAM) i Garmin zumo XT koji je stalno u funkciji.

Promenio član markone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Problem sa kišom (dok mi je telefon na nosaču u ulozi navigacije) rešavam prikladnom najlon kesom i gumicom.

Nije elegantno, ali završava posao. 

Opet naglašavam da je najveći problem izvesti sigurno napajanje  telefona strujom, jer kada je u ulozi navigacije baterija veoma teško može da izdrži više od dva sata. 

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2358 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja kad napravim gvozdeni nosac sa gumenim uloscima i stegnem leptir maticom nema sanse da ispadne. Mozda to bude malo buzdasto, ali nema bojazni da će ispasti telefon. 

Takodje, nikad tako ne nosim telefon koji koristim, vec imam neki stari Sony sa HD kamerom koji mi radi kao navigacija , a moze po potrebi da bude i kamera. Kabl mi je na 5cm od telefona zakacen na nosac da ne mrda. Imam i sigurnosnu trakicu za svaki slucaj, ali nikad mi nije ispao telefon u voznji. 

Prosle godine napravim jedan elegantni od aluminijuma. Taj mi nije izdržao do kapije i morao sam da ga skartiram. Stvar je u tome što nisam imao vremena da ga testitam, vec sam ga "zavrsio" pre polaska na put. Samo sam ga zafrljacio u djubre, telefon u džep i gas. 

Nikad nisam imao priliku da korisim navigaciju po kisi, ali uvek imam spremnu kesu i gumice za prvu pomoc. 

Jedne godine kad smo se vracali s mora po pljusku, ugasio mi se onaj mali satic iz Louisa. On je kasnije proradio, ali fotoaparat koji mi je bio u dzepu nije. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Navadio sam se na Quadlock držač, pa me zanima jel neko od vas ima iskustva sa njim? Deluje najrobusnije, jeste da je cena paprena, ali mislim da vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
15 minutes ago, blackmore said:

Navadio sam se na Quadlock držač, pa me zanima jel neko od vas ima iskustva sa njim? Deluje najrobusnije, jeste da je cena paprena, ali mislim da vredi.

Moj najbolji drugar ga koristi vec par godina i prezadovoljan je. 

Ako imas telefon sa optickim senzorom kamere obavezno i vibration dampener uzmi uz quadlock. Ustecedes sebi dosta muke posle..

Promenio član gavrela
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 5 minuta, gavrela je napisao:

Moj najbolji drugar ga koristi vec par godina i prezadovoljan je. 

Ako imas telefon sa optickim senzorom kamere obavezno i vibration dampener uzmi uz quadlock. Ustecedes sebi dosta muke posle..

Vibration dampener je must, razmišljam čak da uzmem i verziju sa punjačem, pošto imam wireless charging na telefonu, nakucaću ga na €200 na kraju :D 

Videh da je ljudima crkavala kamera zbog vibracija, pogotovu na iPhone, ne bih se zezao sa tim.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 hour ago, blackmore said:

Vibration dampener je must, razmišljam čak da uzmem i verziju sa punjačem, pošto imam wireless charging na telefonu, nakucaću ga na €200 na kraju :D 

Videh da je ljudima crkavala kamera zbog vibracija, pogotovu na iPhone, ne bih se zezao sa tim.

Da da, i meni je kamera sjebana i drugaru isto. Pokriva ti to garancija telefona, svaki telefon koji ima opticku stabilizaciju je ugrozen da se sjebe kamera od vibracija, ja imam s20 ultra i odneo sam ga u servis u garanciji i zamenili su modul kamere i sve je ok sad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
pre 1 minut, gavrela je napisao:

Da da, i meni je kamera sjebana i drugaru isto. Pokriva ti to garancija telefona, svaki telefon koji ima opticku stabilizaciju je ugrozen da se sjebe kamera od vibracija, ja imam s20 ultra i odneo sam ga u servis u garanciji i zamenili su modul kamere i sve je ok sad.

Mislim da mi je istekla garancija, nisam uzeo extended warranty... Doduše možda uzmem i nešto novo, valja zameniti 11 Pro Max u nekom trenutku :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
Just now, blackmore said:

Mislim da mi je istekla garancija, nisam uzeo extended warranty... Doduše možda uzmem i nešto novo, valja zameniti 11 Pro Max u nekom trenutku :D 

Ja sam poludeo, desilo se pre god dana sigurno i tad jos nije bilo skroz poznato to sa vibracijama, odnosno nisu priznavali proizvodjaci javno da se to desava. A pogodi mi se update neki kad se modul sjebao i ja sam mesecima pizdeo zbog kamere misleci da je update nesto sjebao i da ce srediti. Hteo sam par puta da izlupam telefon, ne koristim kameru nesto mnogo ja, ali jednostavno iritira.
Tako da 20e za dampener je nista, mirna ce ti glava biti :cirka1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 654 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Kopija Quadlock-a?

€ 4,42 36%OFF | Bike Phone Holder,Motorcycle Cellphone Mount,Universal Out Front Handlebar Mount for Mountain/Road Bicycle ,MTB,Scooter,Electric




€ 4,42 36%OFF | Bike Phone Holder,Motorcycle Cellphone Mount,Universal Out Front Handlebar Mount for Mountain/Road Bicycle ,MTB,Scooter,Electric

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Posle spremanja moto  garaze,pronasao sam davno zaboravljen punjac za Garmin navigaciju.Sa kompletnom instalacijom.Ne znam koliko vredi,ako nekom treba,neka ponudi neku realnu cenu,lako cemo se dogovoriti 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Praktično sve... Kupi i prodaj u najvećoj online zajednici u Srbiji. Probaj na kp!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX
WWW.EBAY.IE

Garmin Motorcycle Power Cable Zumo 340 345 350 390 395 396 Sat Navs 010-11843-01 | Vehicle Parts & Accessories, In-Car Technology, GPS & Security, GPS & Sat Nav Devices | eBay!

Evo link  koliko kosta  identicna kao moja 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja