Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna preporuka za full face kacigu oko 350 eura

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Pozdrav kolege

Potrebna mi je preporuka za full face kacigu sa pinlockom i suncanim vizirom po mogucstvu sto tisa jer je namenjena za duza putovanja.

Boja crno siva kombinacija.

Budzet oko 40.000 din. Ove ispod 150 eura ne bi ni gledao.

Dosta radnji sad ima neke akcije pa bi da  iskoristim priliku.

Promenio član baneBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Preporuka, kao i za bilo šta drugo od garderobe...je, da se komad proba. To što je nekom drugom ok, to nije merilo.

Iako je kod nas ponuda...takva, kakva je...dobro je uzeti kacigu ovde. Probati, eventualno zameniti, možda će biti problema u garanciji....delovi (viziri, nosači, postava, druge zajebancije)...i tako to.

To je već fin budžet.....eto ja bih recimo, zbog lošeg iskustva, AGV ozbiljno zaobišao (i to ne kod nas)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Kacigu svakako moram probati pre kupovine nego mi čisto treba savet za model da znam šta da vijam po prodavnicama.

Ls2 modeli mi ne odgovaraju zbog kalupa.

Od Agv probao sam K3 i kalup je ok ali mi kaciga deluje socijalno.

Idem sledeće nedelje do Maxa i Motolenda da vidim šta oni nude. Svidela mi se HJC RPHA 70

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 8 sati, pronto je napisao:

To je već fin budžet.....eto ja bih recimo, zbog lošeg iskustva, AGV ozbiljno zaobišao (i to ne kod nas)

Kakvo si loše iskustvo imao sa AGV-om? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Prešao sa Nolana na AGV. Navika je ipak moćna stvar..ima i toga sigurno. Model je bio K3 sa tamnim vizirom unutra. Na putovanja sa "golaćem", noseći Nolan, pakovao sam i bistri originalni vizir, za loše vreme, mrak, kišu i sl...i menjao po potrebi. Nikad šušnula nije.

AGV je gotovo odmah odizala vizir i puštala vazduh, tanko, pravo nekako u oko. Možda je moglo da se našteluje, dihtung, trte mrte...uopšte nisam hteo da se jebavam. Čim sam doputovao, prodata je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 3 sati, pronto je napisao:

Prešao sa Nolana na AGV. Navika je ipak moćna stvar..ima i toga sigurno. Model je bio K3 sa tamnim vizirom unutra. Na putovanja sa "golaćem", noseći Nolan, pakovao sam i bistri originalni vizir, za loše vreme, mrak, kišu i sl...i menjao po potrebi. Nikad šušnula nije.

AGV je gotovo odmah odizala vizir i puštala vazduh, tanko, pravo nekako u oko. Možda je moglo da se našteluje, dihtung, trte mrte...uopšte nisam hteo da se jebavam. Čim sam doputovao, prodata je.

Aha, jasno. Nisam nikad nosio K3 pa nemam iskustva sa njom. Koristio sam K5S i sada K6. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

AGV najgori odnos cena kvalitet

X-lite x-903 mozes naci za tu cifru sada u inostranstvu ili HJC RPHA 70 - za touring ne mozes bolje od ove dve kacige.

Imao sam iskustva sa dosta kaciga u poslednje vreme ove dve su best buy za tu cifru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Javi se u pp mozda imam neke od kaciga koje su ti zaninljive u tvojoj velicini pa makar da probas


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650
Jel zna mozda neko kakve su ove HJC RPHA 70 kacige po pitanju ventilacije i buke?

RPHA70 je najtiša kaciga koju sam nosio.
Sad nosim Scorpion EXO1400 Carbon Air, slične je cene, lakša, lepša i za nijansu bučnija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
38 minutes ago, baneBP said:

Jel zna mozda neko kakve su ove HJC RPHA 70 kacige po pitanju ventilacije i buke?

Odlična, nosim je već nekoliko sezona. Jedino što treba da uzmeš u obzir je da faktori poput položaja vozača, visine vizira, samog motocikla, agregata i topa, utiču na osobine. Ja sam je nosio na različitim tipovima motora, samim tim menjali su se navedeni uslovi, i bilo je drugačije. Generalno, odlična kaciga. Čak sam razmišljao i da kupim još jednu, baš kolega Kovačević mislim da je u jednom trenutku ovde oglasio svoju, ja razmišljao, on je povukao iz prodaje. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
pre 48 minuta, baneBP je napisao:

HJC RPHA 70 kacige po pitanju ventilacije i buke?

Imam je već 2 godine, i nekih 45k km sa njom, čim idem van grada, ona mi je izbor, Shark samo za da budem viđen ( :D ). Dobra ventilacija, udobna, nije bučna (mada nosim i čepiće za uši na dužim putovanjima). Unutra dobar materijal, nije popustila nigde (mada nosim potkapu uvek, pa ima malo i do toga). Gore 3 venta (srednji veliki i sa strane oni mali kanalići. Na bradi 2 ventilacije. DD kopča.
Jedina zamerka plastikica ispod brade je napukla, i to sam video na još jednoj rpha70 kod drugara. Samo kozmetički problem. Vizir dobar, dihtuje (jednom sam kinuo sa zabravljevim vizirom, uši su me bolele danima od pritiska :) ), retko kad ga zatvorim da klikne, samo ga primaknem, dovoljno da malko ulazi vazduha, lakše se diše. Pinlock je išao uz kacigu, tu nema šta.. Magli kad je velika vlažnost vazduha posle nekog vremena kad se zasiti, ali to je to, ne vidim da je to do kacige, u normalnim uslovima (kad je samo hladno, vozio sam se dosta prošle 2 zime) -> sve ok. Sunčane naočare, dobar mehanizam, mogle su biti maaaaalko duže, ovako ostaje crta dole, pa se mora spuštati glava da se vide cajgeri.

U poređenju sa Shark Lorenzo, dosta je tiša, dok je ventilacija na strani sharka. Kvalitet izrade definitivno HJC.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016
Odlična, nosim je već nekoliko sezona. Jedino što treba da uzmeš u obzir je da faktori poput položaja vozača, visine vizira, samog motocikla, agregata i topa, utiču na osobine. Ja sam je nosio na različitim tipovima motora, samim tim menjali su se navedeni uslovi, i bilo je drugačije. Generalno, odlična kaciga. Čak sam razmišljao i da kupim još jednu, baš kolega Kovačević mislim da je u jednom trenutku ovde oglasio svoju, ja razmišljao, on je povukao iz prodaje. 

Ja prodajem svoju ako si zainteresovan (XL) zamenio sam je sa gt-air 2


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 652 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

I vredi li gt-air 2 tih para koje traze za nju? Nju reklamiraju kao vrhunsku turing kacigu, najtisu, najkvalitetniju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Ne mogu jos da dam objektivan sud jer je nisam vozio jos. Ima in depth review-ova dosta na youtube-u pa kapiram da opravdava cenu bar donekle ako ne u celosti…

Legenda kaze Arai>Shoei>svi ostali sta znam…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Ništa onda odoh ovih dana do Motolanda da probam HJC RPHA 70

Malo su tanki sa bojama i veličinama.

Jel ima još neko da prodaje HJC u Srbiji a da ima kacige na stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

Mozes da probas da porucis u xmoto, mozda ti se posreci.

Samo nadji velicinu koja ti odgovara.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5495 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
55 minutes ago, baneBP said:

Ništa onda odoh ovih dana do Motolanda da probam HJC RPHA 70

Malo su tanki sa bojama i veličinama.

Jel ima još neko da prodaje HJC u Srbiji a da ima kacige na stanju?

Prodaje onaj tip u Jagodini, ima ga na face-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Probaj i shark spartan RS . Sad je na akciji u barrelu , ja sam sa rpha 70 prešao na nju i prezadovoljan sam . Bolji vizir, ece22.06, bolje naočare od rpha. Težina ista, buka mislim da je i manja nego na rpha.
Takodje je bitno da gledaš oblik glave, možda i najbitnije . Ja imam okrugliju i agv,arai i shark ko dupe na nošu, M veličina . Za hjc moram L i posle nekog vremena kad popuste sunđeri imam dosta lufta na čelu. Hjc, shoei za jajastiju glavu.

 

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
On 1.12.2022. at 11:05, nafetS je napisao:

Jedina zamerka plastikica ispod brade je napukla, i to sam video na još jednoj rpha70 kod drugara. Samo kozmetički problem.

Kod mene isto, niti je padala niti išta. U motolandu rekli da to ne podleze garanciji , jer vrv je pala . Nisam zeleo da se raspravljam . Plastika je pukla posle mesec dana korišćenja, tj naprsla . Posle godinu dana naprsla i plastika oko polugice za naočare . Ne kažem da je loš kvalitet, moguće da je nama zapao loš primerak . Ništa na funkcionalnost ne utiče .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja