Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Je l neko naručivao rukavice?

 

Naravno da ne pričam o bezbednosti nego informativno samo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD

Jesam ja. Ove: € 7,76 28%OFF | Men Motorcycle Gloves Outdoor Sports Full Finger black driving Riding Protective Armor Black Short Leather Gloves


Naručio sam posle jedne i za suprugu, a i kum je naručio za sebe. Stiglo i ok su. Koristim ih za gradsku vožnju uglavnom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

I ja sam naručivao 3 puta. Odnosom kvaliteta i cene su baš korektne ali je problem u veličinskim brojevima.

Ja nosim br.11 ili ti XXL i takve sam i naručivao, čak sam poštovao i mere navedene na slikama (dužina srednjeg prsta i obim šake) ali su mi uvek bile male za 1 do 1,5 broj.

Pokušavao sam i sa različitim modelima i ista priča.

Tako da sam ih sve prodao po nabavnoj ceni i više mi mrsko i da pokušavam...

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 2 sati, Tošbo je napisao:

Mislim da ti neko ovde krade ;)

Znam. Ali paketici idu bez potpisa, trag ne ostavljaju. Kinezi ga prate kako kazu do Lazarevca, ali tu nastaje crna rupa.  Nemam ideju kome bih mogao da se zalim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 2 sati, lalajko je napisao:

Znam. Ali paketici idu bez potpisa, trag ne ostavljaju. Kinezi ga prate kako kazu do Lazarevca, ali tu nastaje crna rupa.  Nemam ideju kome bih mogao da se zalim.

Jedino svemogućem :Joska:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
Pre 14 sati, Kadezi je napisao:

Jesam ja. Ove: € 7,76 28%OFF | Men Motorcycle Gloves Outdoor Sports Full Finger black driving Riding Protective Armor Black Short Leather Gloves


Naručio sam posle jedne i za suprugu, a i kum je naručio za sebe. Stiglo i ok su. Koristim ih za gradsku vožnju uglavnom.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Ja sam kupio od kolege sa foruma ove sa štinicima (poslednja sličica), pre dve godine. Knap su mi ali su mi odlične, nisu vruće leti ni po najvećim vrućimama, imaju lepu ventilaciju... Izgledaju kao da su za Robocap-a, ali baš me briga, služe svrsi i stvarno nemam problem sa vrućinom. Pre sam nosio biciklističe (bez prstiju) leti i mislio sam da će mi ove biti vruće i da će se znojiti ruke, ali na moje veliko oduševljenje može se reći da ih ne osetim na rukama, osim što si knap ;)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650
Je l neko naručivao rukavice?
 
Naravno da ne pričam o bezbednosti nego informativno samo

Shop911261172 Store
A.ALIEXPRESS.COM

Discover the wide range of products from AliExpress Top Seller Shop911261172 Store. Enjoy ✓Free Shipping Worldwide! ✓Limited Time Sale ✓Easy Return.


Dosta korektan kvalitet, al su brojevi diskutabilni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 1/9/2023 at 5:37 PM, Paljevina said:

Aham, otisak prsta, šifra, tag, običan ključ i preko bluetootha na telefonu. 

 

https://www.aliexpress.com/item/1005004743709985.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.35.52131802csQJoY

 

A kao je na popustu sa $200, mada mislim da je to fora. I evo ga taj FedEx IP shipping o kome sam pričao.

 

Imaš dole i dimenzije da premeriš kod njih, a što se tiče same brave, radi na 4 obične baterije, i super je, ja sam zadovoljan, samo ako je kupuješ, paaaazi kad montiraš, ili me cimaj da ti objasnim ima jedna jako glupa fora koja je mene koštala 2 sata života.

Znaju ti od kojih si narucio caku da stave manju vrednost robe, bas zbog carine. A i Fedex se popravio , nije bas rigorozan, kao sto je bio.

Problem kod Fedexa je kad odluce cariniti, idu sped usluge 5000 din plus carina i porez. Dok preko poste nema dodatnih troskova speditera.

 

I ja sam narucio slicnu bravu jos skuplju, isto preko Fedexa 800din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 Inazuma

Ako ti nešto znači ja sam kupio sad već možda ima i tri godine.

Nije bilo poštarine. Cena je bila 34 evra. Nije me zakačila carina.

U mom kompletu nije bilo šrafcigera, o-ringova i kutije.

Što se kvaliteta tiče rekao bih da je sve korektno izuzev ventila. Oni na oko ne deluju ubedljivo i kod mene je jedan bio neispravan. Zamenio sam ga ventilom koji služi za nešto za akvarijum.

Naštelovao sam sva 4 instrumenta da pokazuju isto i to mi se čini da jeste u redu.

Na samom motoru nisam otklonio ono što sam mislio da bi sinhronizacija rešila pa ne znam da li je do vakumetara ili mog (ne)umeća ili do motora da bih mogao da kažem da završavaju ili ne zavrsavaju posao.

Odlučio sam se da ih kupim pošto sam odgledao više klipova na jutjubu gde je zaključeno da jeftini vakumetri nisu savršen alat ali mogu da posluže.

 

 

 

Promenio član dulegolub

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 11 sati, Tošbo je napisao:

Je l kupovao neko?

S poštarinom izađe 5 crvenihScreenshot_20230115-015842_AliExpress.thumb.jpg.bfe8c764d1fde7f72c0dd7c052cf1a16.jpg

Imam pored onih digitalnih, i te baš. Samo što sam ja to naručio s eBaya dok nije bilo kod braće kineza na Aliexpresu, ali je isti kvalitet u principu.

 

Završava posao onome kome treba sinhronizacija, što u 90% slučajeva i ne treba onom ko radi. :happy:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
On 9.1.2023. at 20:33, Tošbo je napisao:

Je l neko naručivao rukavice?

 

Naravno da ne pričam o bezbednosti nego informativno samo

Pročitao sam ovo sad gledajući temu i moram da napomenem, par drugar nosi te "obične" kineske rukavice za motor, i par njih je palo s njima. U suštini, odradile su sasvim dovoljno svoj posao, pocepale se načisto ali zaštitile ruke. Razlika je u tome što posle jednog pada, kineske rukavice mogu pravac u kantu da idu, dok kožne mogu opet da se nose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

€ 3,45  30% Off | SUOMY Breathable Full Finger Racing Motorcycle Gloves Quality Stylishly Decorated Antiskid Wearable Gloves Large Size XXL Black


uzeo sam ove, letnje su i nisam ih jos probao na skuteru ali na oko deluju odlicno i jako su udobne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 7 sati, Paljevina je napisao:

Imam pored onih digitalnih, i te baš. Samo što sam ja to naručio s eBaya dok nije bilo kod braće kineza na Aliexpresu, ali je isti kvalitet u principu.

 

Završava posao onome kome treba sinhronizacija, što u 90% slučajeva i ne treba onom ko radi. :happy:

E al za 5 soma neću propasti ako radi, a alata uvek treba, da ti neko sinhronizuje 4 karba i uzme 80e, pa brate nije to bogom dano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
Pre 1 sat, Tošbo je napisao:

da ti neko sinhronizuje 4 karba i uzme 80e

A dobro jbg, ne treba ni tuđi rad obezvrediti, ;) Sve zavisi kako kome šta odgovara. Ja recimo volim da se prčkam oko motora, i naravno da neću da platim nekom da radi to isto - kad već to volim! Ali isto tako, rado ću da platim nekom da mi odradi neki moleraj za 80 eura, ili neki drugi posao koji generalno ne volim. :D

 

Sinhronizacija, karburatora pogotovu, može da bude teška mačka u džaku, zavisi od modela motora i proizvođača težina same operacije. Meni je npr. najteže bilo da radim karburatore na Hondama, dok opet na Hondama su ajnšprici bili najlakši. Nema pravila. I opet je posao od dobrih 2-3 i kusur sata, gde pored satnice, ti naplaćuješ taj alat, a i znanje za to što radiš, tako da tih tričavih 80 eura, stvarno i nije mnogo kad bolje razmisliš.

 

E sad, druga je stvar to što ljudi vole da sinhronizuju karburatore/ajnšprice, kad ono im uopšte ni ne pomogne, a ni ne znaju kad je to potrebno da se uradi, već to zaključuju nekom svojoj amaterskom dijagnozom skroz desetog problema koji pre ima veze s rđom u rezervoaru/pumpi/slavini ili sa ventilima, nego sa sinhronizacijom. ;)

Promenio član Paljevina
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 11 minuta, Paljevina je napisao:

A dobro jbg, ne treba ni tuđi rad obezvrediti, ;) Sve zavisi kako kome šta odgovara. Ja recimo volim da se prčkam oko motora, i naravno da neću da platim nekom da radi to isto - kad već to volim! Ali isto tako, rado ću da platim nekom da mi odradi neki moleraj za 80 eura, ili neki drugi posao koji generalno ne volim. :D

 

Sinhronizacija, karburatora pogotovu, može da bude teška mačka u džaku, zavisi od modela motora i proizvođača težina same operacije. Meni je npr. najteže bilo da radim karburatore na Hondama, dok opet na Hondama su ajnšprici bili najlakši. Nema pravila. I opet je posao od dobrih 2-3 i kusur sata, gde pored satnice, ti naplaćuješ taj alat, a i znanje za to što radiš, tako da tih tričavih 80 eura, stvarno i nije mnogo kad bolje razmisliš.

 

E sad, druga je stvar to što ljudi vole da sinhronizuju karburatore/ajnšprice, kad ono im uopšte ni ne pomogne, a ni ne znaju kad je to potrebno da se uradi, već to zaključuju nekom svojoj amaterskom dijagnozom skroz desetog problema koji pre ima veze s rđom u rezervoaru/pumpi/slavini ili sa ventilima, nego sa sinhronizacijom. ;)

Ne treba meni sinhronizacija, nego manometar jer eto čisto da imam :jee:

 

Neću nikome dinar da dam ako već mogu sam da uradim, a pritom mi ostane alat i znanje

 

A za ovo treće, svaki oglas za neispravan motor sve ispravno samo treba da se vakumiraju karburatori da bi upalio

 

E jest k malo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 361 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
6 hours ago, Tošbo said:

sve ispravno samo treba da se vakumiraju karburatori da bi upalio

 

E jest k malo

To su zaista najsmešniji oglasi. Pa uradite ga braćo, podignite cenu tih 80eur, i nema problema. Slično napišu i : ventili samo treba da se našteluju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 1 sat, maza1 je napisao:

To su zaista najsmešniji oglasi. Pa uradite ga braćo, podignite cenu tih 80eur, i nema problema. Slično napišu i : ventili samo treba da se našteluju...

To samo ovo samo ono stigne na generalku

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Samo da se ne desi kao meni, da na suncu dobije kao da je blago istopljena plastika. Onako da se preliva, pu pu da ne ureknem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 34 minuta, Zarkela je napisao:

Samo da se ne desi kao meni, da na suncu dobije kao da je blago istopljena plastika. Onako da se preliva, pu pu da ne ureknem

Pa pazi kod kineza sve je moguće :)

 

Ne očekujem neki kvalitet, nije da se vozi bez potkape jer magli, al ne ostaje dugo ta vlaga tako da nije strašno.

 

I jedina zamerka je ta što mi je kaciga M veličine pa ima maaalo praznog prostora na sredini, kažu da je vizir napravljen za L i XL veličinu.

 

Al ovako je super (za sad jer mi je danas stiglo), verovatno ću uzeti i providan njihov

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 4 sati, Gordak985 je napisao:

 

 


Stiglo danas, 10 dana u tranzitu, izgleda dobar kvalitet, javljam kad ga nemikerimdafcbfcbb687dc0f9519297c9b064982.jpg29ec0ab5452a1410d327e7f68c26da74.jpg

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

 

Ako ga stavljaš na motor, vidi da ubaciš osigurač minimum, ako možeš, stavi i relej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Gde god ga ugradio nece mu trebati dodatni osigurac jer ga ima na instalaciji (10A).

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Mislis da ti nece vuci struju? Imam isto sa Alike al se nikad nisam usudio da ga stavim na motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja