Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 6 sati, Zuba87 je napisao:

@cikamikeово је све прилично добро образложено, уз пар грешака, које не чине велику разлику крајњем кориснику, те нећу компликовати даље. 

Dosta postova a malo vremena...no apropo tvog pojašnjenja oko prispeća. Kad pošiljka krene iz Kine a to je u 90% slučajeva sa paketima koji idu za Srbiju postoji tracking broj po kome i sam šiping sistem razvrstava pošiljke. Kako misliš da pošiljka stigne u Srbiju ako ne postoji praćenje? Prosto evidentira se elektronski pošiljka kad stigne u određenu zemlju/aerodrom tokom tranzita. Po tom broju vidiš da li je pošiljka ušla u Srbiju @Branko je tu u pravu. Kinez zalepi tracking broj i onog trenutka kad uđe u Srbiju to je to...njega ništa više ne zanima. Tu nastupa haos carina-pošta i to je naš problem.

 

@ekozelj ne mislim na tebe lično već na deo carine koja sarađuje sa poštom jer najveće parče isporuke još uvek radi pošta. Dakle moje je pitanje zbog čega pošta kao prva ustanova koja ima kontakt sa pošiljkama zvanično ne reaguje i ne traži pojašnjenje od carine pošto kapiram da na to ima pravo. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

 

pre 31 minuta, mick je napisao:

Kad pošiljka krene iz Kine a to je u 90% slučajeva sa paketima koji idu za Srbiju

Уопште не креће из Кине, не знам да ли је 2% пошиљака из Кине сада. А ни пре короне није више од 70% полазило из Кине. 

pre 31 minuta, mick je napisao:

Postoji tracking broj po kome i sam šiping sistem razvrstava pošiljke.

Да претпоставим да причаш о обичним пошиљкама, јер је за препоручене други систем и онда праћење скоро да постоји све време.

Они дају тај неки број, махом "LP" и гомила цифара. Под тим бројем, да није Али експрес платформе, не би ни у једној пошти у свету нашао било коју пошиљку. 

 

pre 31 minuta, mick je napisao:

Kako misliš da pošiljka stigne u Srbiju ako ne postoji praćenje?

Као и до појаве Алија, убаци се у врећу, дође, разврста, поштар ти донесе. Замисли, некада нису постојали рачунари, а постојала је пошта. 

pre 31 minuta, mick je napisao:

Prosto evidentira se elektronski pošiljka kad stigne u određenu zemlju/aerodrom tokom tranzita.

Скоро већу глупост нисам чуо. Замисли да Франкфурт мора свако писмо које прође кроз њихов аеродром да скенира, цела светска популација би била недовољна да се то уради.

pre 31 minuta, mick je napisao:

Po tom broju vidiš da li je pošiljka ušla u Srbiju

Не видиш. Ако изузмемо баш велике пакете, све остало долази у врећама са више (десетина, стотина) пошиљка и док се не отвори (а то је на аеродрому строго забрањено!), нико не зна шта је унутра. 

pre 31 minuta, mick je napisao:

@Branko je tu u pravu. Kinez zalepi tracking broj i onog trenutka kad uđe u Srbiju to je to...njega ništa više ne zanima.

Њега не занима јер му је то изговор да те откачи, а не зато што он по било ком правилнику било које поште у свету може да потврди да је пошиљка уопште кренула, а камоли стигла. 

pre 31 minuta, mick je napisao:

Tu nastupa haos carina-pošta i to je naš problem.

Да, хаоса ту има, али ви нисте ни свесни колико због тог хаоса добро пролазите. 

Замисли да је све под конац, па да ти свако писамце са робом отварају и лупају пдв и трошкове отварања? Ем би било скупо, ем би чекао на пошиљку далеко дуже него сада. 

pre 31 minuta, mick je napisao:

@ekozelj ne mislim na tebe lično već na deo carine koja sarađuje sa poštom jer najveće parče isporuke još uvek radi pošta. Dakle moje je pitanje zbog čega pošta kao prva ustanova koja ima kontakt sa pošiljkama zvanično ne reaguje i ne traži pojašnjenje od carine pošto kapiram da na to ima pravo. 

Какво појашњење да тражи? Па седе људи на истом одељењу и заједно раде на том разврставању, отварању, паковању... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
 
Какво појашњење да тражи? Па седе људи на истом одељењу и заједно раде на том разврставању, отварању, паковању... 
Pa barem da se pojasni da je problem u Carini, mada verujem da je pošta odgovornija jer je pitanje koliki deo uopšte dolazi fizički u dodir sa nekim iz carine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 8 minuta, X8 Vračar je napisao:
pre 47 minuta, Zuba87 je napisao:
 
Какво појашњење да тражи? Па седе људи на истом одељењу и заједно раде на том разврставању, отварању, паковању... 

Pa barem da se pojasni da je problem u Carini, mada verujem da je pošta odgovornija jer je pitanje koliki deo uopšte dolazi fizički u dodir sa nekim iz carine.

У чему је проблем? Као и у свему у овој земљи, нема довољно радника. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 3 minuta, Zuba87 je napisao:

У чему је проблем? Као и у свему у овој земљи, нема довољно радника. 

 

 

 Ja bih to malo drugacije rekao: Kod nas "niko" ne radi svoj posao odgovorno.:kafa:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 28.11.2022. at 16:27, X8 Vračar je napisao:

Jel se neko žalio pošti pismeno za ovo što je nestalo?

Naravno da jeste, mnogo nas se zalilo i njihov odgovor je da su to posiljke bez pracenja, a da su tracking brojevi koje dobijemo na Aliju samo zbog kineske evidencije i da ne znace nista, niti da je potvrda sa sajta o ulasku posiljke u Srbiju validan dokaz da je paket ikad dosao kod nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
On 28.11.2022. at 11:19, Branko je napisao:

 

Vrijednos uvezene robe online kupovinom je regulisna Zakonom uprave za indirektno oporezivanje ili ti carine. Za BiH je to vrijednost po jednom paketu 90KM. Preko tog` iznosa se placa carina i porez na razliku cijene. Ja sam do sada narucivao vise paketa odjednom i sad imam 11 paketa na cekanju, ali ni jedan nikada nije bio preko 90KM i nikada mi nije nista naplaceno od strane drzave, sem 2x zbog gabaritnosti posiljke carinski pregled. Ali ima tu jos jedna dodatna stavka uvedena od jula 2021. godine, a to je dostavna postarina koju ubiru poste Srpske, a i poste BiH u federaciji u lokalnoj dostavi od 1.80KM po posiljci koja dolazi iz Kine i drugih zemalja van EU. Sto dolazi iz EU ne naplacuju tu postarinu. Neki dan sam dobio posiljku narucenu preko Allija iz Litvanije i bila je oslobodjena dostavne postarine.

Molim te, reci mi da li je taj iznos od 90KM i dalje na snazi, jer sam narucivala nesto za Bijeljinu nedavno na osnovu informacije radnice u posti da je limit 150e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra





У чему је проблем? Као и у свему у овој земљи, нема довољно радника. 
 


Dobro. Ne može ni na drugim mestima sve da se skenira čak ni krupnije. Evo recimo u Roterdamu ne mogu ni cele kontejnere da skeniraju ali ne nestaju stvari nego droga slobodno prolazi. Zato kažem da znamo gde nestaju stvari...


Te pošiljke UA HU nikada ne stižu.


Dobro da si rekao da ja odmah pokrenem dispute. Imam 1 od 3 naručena sa tim oznakama


Naravno da jeste, mnogo nas se zalilo i njihov odgovor je da su to posiljke bez pracenja, a da su tracking brojevi koje dobijemo na Aliju samo zbog kineske evidencije i da ne znace nista, niti da je potvrda sa sajta o ulasku posiljke u Srbiju validan dokaz da je paket ikad dosao kod nas.


Opet, dakle to što nema praćenja ne znači da moraju da nestanu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

И опет у круг, причате о томе као да су вам све пошиљке икада наручене нестале. 

 

Овако могу само о системским стварима да говорим, а ту је више него дебилно помислити да вам неко краде милионе пошиљака. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 13 minuta, Nolanka je napisao:

Molim te, reci mi da li je taj iznos od 90KM i dalje na snazi, jer sam narucivala nesto za Bijeljinu nedavno na osnovu informacije radnice u posti da je limit 150e.

 

Jeste za online kupovinu je 90KM, a 150E-300KM je dozvoljen uvoz stvari za licnu upotrebu ( sem tehnickih ) prilikom ulaska u zemlju, tj. na granicnom prelazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, bajker71 je napisao:

Kao i uvek mlaćenje slame od strane direktora. Realno ne potvrdi kinez da je pošiljka prispela u srbiju već onaj koji pošiljku skenira po skidanju sa aviona. Po traking broju mi putem određenih servisa vidimo gde se nalazi pošiljka. Problem je u tome što Srbija i Kina nemaju određene regulatorne stvari i priznanja pa je našim balvanima lakše da paket ćušnu negde uz obrazloženje da pošiljka nije prispela. 

 

Ta druga priča oko direktne avio linije iz kine ne znam koliko je realna obzirom da je za to potrebna logistika koju srbija nema ni u naznakama a da smo pametni kao što nismo mogli bi da budemo opasan pandan drugim EU zemljama u tom smislu makar za region...oni aerodromi koji zvrje prazni bi mogli da se uposle 24/7. Ovako...zavisimo od ''mileta carinika'' i njegovog pohotnog pogleda u nad i da će jedan set nalepnica za motor da prosledi na pravu adresu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
Pre sat vremena, mick je napisao:

Kao i uvek mlaćenje slame od strane direktora. Realno ne potvrdi kinez da je pošiljka prispela u srbiju već onaj koji pošiljku skenira po skidanju sa aviona. 

Реално, опет не читаш шта ти пишем. 

Пошиљку, ако причамо о обичној пошти, не скенира нико. Тако да су сва та праћења глупост, измишљотина. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, Branko je napisao:

@mick

Da skeniraju robu nebi vrsili carnski pregled-otvarali paket koji naplacuju, a na svakom paketu pise sta se nalazi u njemu.

Ne govorimo o istoj stvari...svaki paket ima svoj broj po slanju, on ide u recimo kargo od određene kilaže za Srbiju. Na taj tovar se nakači opet traking broj i on se prati tokom transporta. To mi vidimo kao traking broj a ja se pitam zašto niko od naših ne rešava problem jer te pošiljke neko plati i izgubi novac u tome, veliki je novac u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Зато што не иде баш тако. 

Ако се пошиљка не прати, онда се не зна у којој је врећи.

Ако се не зна у којој је врећи, онда није ни битно која је врећа у ком авиону. 

 

Они нагађају. А шта ако у том првом авиону није било места за врећу у којој се налази та пошиљка? Стало је 26 палета, али 4 нису. Које пошиљке су остале на аеродрому, а које су полетеле? 

 

Стигне 26 палета на транзитни аеродром. Ту преседају на авион до последње дестинације. Стане у авион 17 палета. Још 9 их је остало да чека следећи лет на коме има места. 

 

Дакле, истог дана послате пошиљке. Неке су још на полазном аеродрому, неке на транзитном, а неке су већ код примаоца. 

 

Шта ће Кинез да напише? 

 

Па да су све стигле. Боле га уво да се зајебава са било чиме, он је послао и пошто, у савршеним условима, то има времена да стигне, он пише да је све стигло, а ти се жали коме хоћеш. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 10 minuta, Zuba87 je napisao:

Зато што не иде баш тако. 

Ако се пошиљка не прати, онда се не зна у којој је врећи.

Ако се не зна у којој је врећи, онда није ни битно која је врећа у ком авиону. 

 

Они нагађају. А шта ако у том првом авиону није било места за врећу у којој се налази та пошиљка? Стало је 26 палета, али 4 нису. Које пошиљке су остале на аеродрому, а које су полетеле? 

 

Стигне 26 палета на транзитни аеродром. Ту преседају на авион до последње дестинације. Стане у авион 17 палета. Још 9 их је остало да чека следећи лет на коме има места. 

 

Дакле, истог дана послате пошиљке. Неке су још на полазном аеродрому, неке на транзитном, а неке су већ код примаоца. 

 

Шта ће Кинез да напише? 

 

Па да су све стигле. Боле га уво да се зајебава са било чиме, он је послао и пошто, у савршеним условима, то има времена да стигне, он пише да је све стигло, а ти се жали коме хоћеш. 

 

Generalno, kinezi nemaju život, on pravi to sranje, vrati se u svoj stan od 3 metara kvadratna i boli ga uvo

 

Tako da ako neko misli da će kinez da se cima za tvoj paket od 30 dinara, jok

 

Jedino veće firme kojima je stalo do reputacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

А и те веће фирме могу само да те исплате и ништа више. Иако су и саме свесне да ће ти то највероватније нешто касније стићи. 

Пошто је након Короне било јако тешко организовати транспорт, почели су да отварају магацине свуда по Европи (вероватно и свету), да би смањили перипетије. 

 

Тако данас имамо Мађаре и мислим, не држите ме за реч, не радим више на том одељењу, да транспорт иде површином (камион, у теорији може и воз, али...). 

Они, због исплативости, чекају да се напуни шлепер, па онда шаљу. 

И тако данима нема ништа, па нагрне гомилетина. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 8 sati, mick je napisao:

Ne govorimo o istoj stvari...svaki paket ima svoj broj po slanju, on ide u recimo kargo od određene kilaže za Srbiju. Na taj tovar se nakači opet traking broj i on se prati tokom transporta. To mi vidimo kao traking broj a ja se pitam zašto niko od naših ne rešava problem jer te pošiljke neko plati i izgubi novac u tome, veliki je novac u pitanju.

@Zuba87 ti je odgovorio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 16 sati, Branko je napisao:

E kad se dobije ovaj tracking izvjestaj o prispjecu posiljke iz UVOZA onda je sigurno prispjece i dostava iste kupcu. :kafa:

 

Untitled.jpg

 

Evo paket juce u Banja Luci, a danas u Ugljeviku na isporuci. E sad, ako ga ne dobijem postar ga je zavrnuo, ali i da hoce nece, posto je paket evidentiran i postar mi je drugar. :takoje::jee:

Untitled.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Ajde sad jedno pitanje nevezano za poštarinu, šiping i sva ostala dešavanja koja se dese od kine do naših poštanskih sandučeta.

 

Da li ste nekad uzeli nešto sa Ali-ja (vezano za motore) a da Vam se svidelo (ili nije svidelo;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Sat za korman, sunđeraste ručke koje se prevuku preko običnih, deblja bude ručka meni više odgovara i smanjuje prenos vibracija. Plastične kapice, ukrasne, za srafove. Katadiopteri sa homologacijom, punjac za telefon itd... Puno dobrih stvari ima na aliju samo treba gledati komentare i ocene korisnika. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja