Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Problem i jeste u pošti. I ja uglavnom naručujem sitnice. Zadnjih nekoliko stiglo baš brzo ali poslednji paket mi nije stigao. Novac nisu vratili jer oni imaju informaciju da je u lokalnoj pošti a tamo neće da daju podatak o takvim pošiljkama. Uostalom, kako bi posle prodavali nepreuzete stvari:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
Pre 1 sat, VLAD81 je napisao:

Problem i jeste u pošti. I ja uglavnom naručujem sitnice. Zadnjih nekoliko stiglo baš brzo ali poslednji paket mi nije stigao. Novac nisu vratili jer oni imaju informaciju da je u lokalnoj pošti a tamo neće da daju podatak o takvim pošiljkama. Uostalom, kako bi posle prodavali nepreuzete stvari:grr:

S tim da te stvari pošto su već plaćene, radnici pošte samo zadrže za sebe i niko nema osnova da ih juri, svi se prave prosti.

 

Zato je najbolje ako imate nekog na selu, gde su male pošte i svi se znaju, naručiš na njegovu adresu i milina

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Filter za gorivo

 

U radnjama 200 din komad, Ali 3 komada 145 din.

 

ne dozvolite da Vas pljačka ko stigne

74667422388148755.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 7 sati, Alekre je napisao:

Kod mene ista situacija. Sve pošiljke koje nisu registrovane ne stižu. Zato gledam da platim šiping, da imam registrovanu pošiljku i onda stiže. 

Isti slucaj, a onda iskalkulisem i lakse mi da preuzmem od nekog sa KP, ko mozda zivi od te trgovine nego da cekam i placam posiljku iz Kine sa pracenjem.

Veliki problem sa tim posiljkama prave i sami postari, koje osim sto mrze da nose pakete, mrzi i da napisu obavestenje da je paket u posti i onda se paket vrati. U nekoliko navrata smo u bloku imali problem sa postarima zbog toga, nakon zalbe kontroloru se nista nije promenilo i kroz razgovor shvatam da smo svi odustali od Alija.

 

A najsvrsishodnija stvar koju sam narucila odande je ovo - preporodila sam se otkad smo spustili sediste na motoru:

 

€ 20,47  18%OFF | For MV AGUSTA F3 675/800 Brutale Dragster 2012-2018 Motorcycle Adjustable Rear Suspension Cushion Lever Lowering Links Kit
https://a.aliexpress.com/_mqFTcmC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3075 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Naručujem godinama na Ali-ju i Wish-u ,svaki mi je paket stigao,baš svaki,par njih sa možda 20-ak dana kašnjenja,uglavnom do 50-ak€,bilo je i sa i bez šipinga...Manje mesto,manje posla za poštara?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 11 minuta, Nolanka je napisao:

Isti slucaj, a onda iskalkulisem i lakse mi da preuzmem od nekog sa KP, ko mozda zivi od te trgovine nego da cekam i placam posiljku iz Kine sa pracenjem.

Veliki problem sa tim posiljkama prave i sami postari, koje osim sto mrze da nose pakete, mrzi i da napisu obavestenje da je paket u posti i onda se paket vrati. U nekoliko navrata smo u bloku imali problem sa postarima zbog toga, nakon zalbe kontroloru se nista nije promenilo i kroz razgovor shvatam da smo svi odustali od Alija.

 

A najsvrsishodnija stvar koju sam narucila odande je ovo - preporodila sam se otkad smo spustili sediste na motoru:

 

€ 20,47  18%OFF | For MV AGUSTA F3 675/800 Brutale Dragster 2012-2018 Motorcycle Adjustable Rear Suspension Cushion Lever Lowering Links Kit
https://a.aliexpress.com/_mqFTcmC

A dobro za Beograd nije ništa čudno kad im kroz ruke dnevno prođe par hiljada paketa, baš ih briga što ti to čekaš.

 

E a za ove Link-ove za spuštanje sedišta, imam neki osećaj kao da je to mogao bilo koji metal majstor da napravi za manje para

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
pre 1 minut, Tošbo je napisao:

A dobro za Beograd nije ništa čudno kad im kroz ruke dnevno prođe par hiljada paketa, baš ih briga što ti to čekaš.

 

E a za ove Link-ove za spuštanje sedišta, imam neki osećaj kao da je to mogao bilo koji metal majstor da napravi za manje para

Otvaraju li vama pakete sa Alija i naplacuju li carinu i(li) porez?

 

50 evropskih jedinica traze beogradski majstori (trojica njih).

Kad sam negodovala, jedan se nasao uvredjen sto bih za jako skup motor da prodjem jeftino, pa sam batalila smaranje sa njima i narucila sa Alija.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 2 minuta, Nolanka je napisao:

Otvaraju li vama pakete sa Alija i naplacuju li carinu i(li) porez?

 

50 evropskih jedinica traze beogradski majstori (trojica njih).

Kad sam negodovala, jedan se nasao uvredjen sto bih za jako skup motor da prodjem jeftino, pa sam batalila smaranje sa njima i narucila sa Alija.

Ne otvaraju, ne plaćam sem Ali-ju ništa dodatno, poštar donese, ja se potpišem, doviđenja doviđenja

 

A što se tiče 50e za to :staa2:

Svako to može da napravi ko ima brusilicu, bušilicu i lenjir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

U poslednje vreme paketici sa Alija masovno nestaju u Lazarevackoj posti. Meni je nestalo poslednje cetiri posiljke. Vise mi se i ne kupuje nista na taj nacin. Ne znam o cemu se radi. Tracking doprati paket do Lazarevca, i tu ga neko mazne. Najobicniji lopovluk.

 

Ne znam kako da objasnim Kinezima da necu Free Shipping nego neko placanje koje mi nece skinuti kozu s ledja, ali da sve do mene ide sa potpisom ili uz nekakav trag. Ovako dalje ne ide.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 34 minuta, Nolanka je napisao:

Otvaraju li vama pakete sa Alija i naplacuju li carinu i(li) porez?

 

50 evropskih jedinica traze beogradski majstori (trojica njih).

Kad sam negodovala, jedan se nasao uvredjen sto bih za jako skup motor da prodjem jeftino, pa sam batalila smaranje sa njima i narucila sa Alija.

Ako se šalje redovnom poštom, naša pošta u cilju carinjenja uglavnom nasumično otvara pakete - što je veća kutija - veće su šanse da otvore. Ako otvore, i ako je vrednost robe preko 50 €, a roba nije evropskog porekla, naplatiće carinu 10% i PDV dodatnih 20.

Ukoliko otvore paket čija je vrednost manja od 50 € naplatiće samo PDV od 20%.

 

Ali... svojevremeno, pre nekih 10ak godina, sam poručio par nekih sitnica sa Alija u vrednosti od 20ak€. Pošta je otvorila paket, sa fakturom u iznosu od 20ak €, ali je carina zaključila da ta roba vredi više od fakture i procenila sve na 55€, na šta su mi pisali i carinu i PDV.

 

Sa druge strane, ako se poručuje sa nekom premijum dostavkom (DHL, UPS, TNT...), oni svaki paket otvaraju i automatski rade carinjenje bez obzira na veličinu.

 

Naravno postoji gomila izuzetaka, ali su ovo opšta pravila.

 

 

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 15 minuta, lalajko je napisao:

U poslednje vreme paketici sa Alija masovno nestaju u Lazarevackoj posti. Meni je nestalo poslednje cetiri posiljke. Vise mi se i ne kupuje nista na taj nacin. Ne znam o cemu se radi. Tracking doprati paket do Lazarevca, i tu ga neko mazne. Najobicniji lopovluk.

 

Ne znam kako da objasnim Kinezima da necu Free Shipping nego neko placanje koje mi nece skinuti kozu s ledja, ali da sve do mene ide sa potpisom ili uz nekakav trag. Ovako dalje ne ide.

Jedino da naručis na neku drugu adresu :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 346 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc

Meni poštar to sa alija donosi bez ikakvog potpisa, bar ja ništa ne potpisujem. Ostavi ispred vrata ili u sandučetu i to je to:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 3 sati, lalajko je napisao:

U poslednje vreme paketici sa Alija masovno nestaju u Lazarevackoj posti. Meni je nestalo poslednje cetiri posiljke. Vise mi se i ne kupuje nista na taj nacin. Ne znam o cemu se radi. Tracking doprati paket do Lazarevca, i tu ga neko mazne. Najobicniji lopovluk.

 

Ne znam kako da objasnim Kinezima da necu Free Shipping nego neko placanje koje mi nece skinuti kozu s ledja, ali da sve do mene ide sa potpisom ili uz nekakav trag. Ovako dalje ne ide.

 

Odakle si siguran da nestaju paketi u posti? Paketi nestaju u na dolaznoj destinaciji u carinskom skladisu. Recimo kod nas u BiH je to aerodrom Sarajevo, cak ima prica da je uhvacen lik koji je krao pakete i prodavao robu na OLX oglasima. Medjutim i dan danas se krade "interesantna i lako prodavana roba". Ja sam sebi narucio kljuc-skakavac za moj auto Citroen C3 i stigao mi je bez problema, a kolegi sa posla sam narucivao dva puta skakavac za Opel Merivu i nijedanput nisam dobio iako je po trackingu stigao na aerodrom Sarajevo u sluzbu za indirektno oporezivanje-carinu gdje mu se gubi trag? Opelov kljuc lakse prodati od Citroenovog. :kafa: Sve sto je stiglo u postu meni je bilo isporuceno, ali je problem od carine Sarajevo do carinske poste Banja Luka. Tako da opcija placene postarine ili FREE shippinga nema veze. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Kupovao sam do pre par godina neke sitnice, sve je uredno stizalo ali, ipak sam odustao jer se u 2 slučaja desilo da su mi naplatili ovde nešto pod smešnim obrazloženjem "otvaranje pošiljke - carinski pregled" za nešto što im je iz nekog razloga privuklo pažnju, u iznosu višestruko većem od vrednosti robe!>:( Nije naplaćena ni carina ni PDV, ali, eto, pomučili se! Da sam taj trošak dodao na vrednost naručenog predmeta, ne bi ga ni kupovao.

 

Od tada, samo prosledim linkove ćeri u Wien pa mi ona donese.;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@Nimmin

Carinski pregled se placa na "sve gabaritnije" pakete u kutiji, bez obzira na vrijednost robe, samo ne znam kolikosu ti to naplatili? Ovdje u Republici Srpskoj je carinski pregled 3KM ili 180din.:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 37 minuta, Branko je napisao:

@Nimmin

Carinski pregled se placa na "sve gabaritnije" pakete u kutiji, bez obzira na vrijednost robe, samo ne znam kolikosu ti to naplatili? Ovdje u Republici Srpskoj je carinski pregled 3KM ili 180din.:neznam:

Zašto imam osećaj da je u RS-u sve jeftinije što je vezano za državu

Polaganja, porezi, kazne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
pre 43 minuta, Branko je napisao:

@Nimmin

Carinski pregled se placa na "sve gabaritnije" pakete u kutiji, bez obzira na vrijednost robe, samo ne znam kolikosu ti to naplatili? Ovdje u Republici Srpskoj je carinski pregled 3KM ili 180din.:neznam:

Ne sećam se tačno, otprilike 300-400din, paketići bili mali, recimo 15x15cm, vrednost manja od 2e. Ne bi mi bilo krivo da je nešto veće, skuplje pa čak i da sam platio carinu i PDV, ali ovo mi totalna nebuloza - naplatili mi nešto za šta i inače primaju platu, to su radili u okviru radnog vremena, to im je posao. Zamislimo situaciju koja bi bila ekvivalent ovoj - stigneš autom na granični prelaz, iz nekog razloga reše da ti ispregledaju sadržaj prtljažnika , pootvaraju sve kofere, ne nađu ništa za carinjenje ali ti njihovo utrošeno vreme naplate, jer, eto, radili su nešto!?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 3 sati, Branko je napisao:

@Nimmin

Carinski pregled se placa na "sve gabaritnije" pakete u kutiji, bez obzira na vrijednost robe, samo ne znam kolikosu ti to naplatili? Ovdje u Republici Srpskoj je carinski pregled 3KM ili 180din.:neznam:

Ovde zavisi od toga gde pristizu posiljke. Drustvu iz NS otvaraju cesce nego meni u BG, i naplacuju pdv na odokativno procenjenu vrednost robe. Neretko taj porez bude veci nego placena cena paketa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
pre 6 minuta, Nolanka je napisao:

Ovde zavisi od toga gde pristizu posiljke. Drustvu iz NS otvaraju cesce nego meni u BG, i naplacuju pdv na odokativno procenjenu vrednost robe. Neretko taj porez bude veci nego placena cena paketa.

 

Vrijednos uvezene robe online kupovinom je regulisna Zakonom uprave za indirektno oporezivanje ili ti carine. Za BiH je to vrijednost po jednom paketu 90KM. Preko tog` iznosa se placa carina i porez na razliku cijene. Ja sam do sada narucivao vise paketa odjednom i sad imam 11 paketa na cekanju, ali ni jedan nikada nije bio preko 90KM i nikada mi nije nista naplaceno od strane drzave, sem 2x zbog gabaritnosti posiljke carinski pregled. Ali ima tu jos jedna dodatna stavka uvedena od jula 2021. godine, a to je dostavna postarina koju ubiru poste Srpske, a i poste BiH u federaciji u lokalnoj dostavi od 1.80KM po posiljci koja dolazi iz Kine i drugih zemalja van EU. Sto dolazi iz EU ne naplacuju tu postarinu. Neki dan sam dobio posiljku narucenu preko Allija iz Litvanije i bila je oslobodjena dostavne postarine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja još dobro prolazim znači. Recimo da mesečno naručim 2 stvari u proseku, do sada su mi otvorili 1 ili 2 paketa. Gledam da nema paketa preko 50e i kasne mi manji paketi, to sam provalio, tipa maska za tel, zastita ekrana, narukvica... Sve krupnije mi je stiglo u 20 dana max. Najveci paket je bio zadnji blatobran za moped, ništa nit carinili nit pisali dodatno... I na Zvezdari i na Dorcolu isto odprilike, možda im je veća gužva pa manje kradu a manje i kontrolišu... :/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 20 minuta, X8 Vračar je napisao:

Jel se neko žalio pošti pismeno za ovo što je nestalo?

Mislim da nije niko ali i da se neko žali, odgovor bi bio nešto tipa, ako bi uopšte dobio odgovor

 

Poštovani, paket sa brojem pošiljke "xxx" nije došao u našu ekspozituru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja