Jump to content

Moto Zajednica

AliExpress

Recommended Posts

  • Drug član, 1705 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ako nesto kod jednog prodavca na aliju kosta 2000din i free siping a kod drugog 1000 + 1000din siping, pre cu kupiti kod drugog zato sto su mi uvek brze stizale posiljke gde platim siping.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6502 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jedna grupa stvarčica je ušla u 5 mesec, druga u četvrti. Obraćano prodavcima, rečeno da su  stvari u Srbiji i da se vidi sa našom poštom. U pošti rečeno da ništa ne mogu i da se oprostimo.

Ovo je neverovatan bezobraziluk i lopovluk, izgubio sam barem četrdesetak Evra, potpuna nemoć očigledno i uopšte me ne zanima gde i kako nestaju stvari, a ovo se dešavalo svakom oko mene bukvalno. 

Što se mene tiče, aliekspres više ne postoji, već sam naručio na Temu, sistem koji funkcioniše dijametralno suprotno i kako stvari stoje, sve je u korist i na strani kupca, od brze isporuke, do sigirnosti kupovine i komfora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N / Honda Silver Wing 400

Zavisi od mesta do mesta. Kod mene u poslednja 3-4 meseca sve stize u roku od 15-20 dana, prilicno brze nego ranije. Mada i ranije retko da je nesto stiglo za duze od mesec dana.

 

Sa temu-a nisam porucivao nista jos uvek

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1716 postova
  • Motocikl: /

Jel nekom stiglo nesto sa Temu-a?

Mislim, jel stiglo ono sto je poruceno?

 

Gledam, kao prva kupovina sve neki veliki popusti, al nigde opisa, ocene nema, vec su kao od slicnih artikala. Jedna slika jedno, druga drugo, treca trece...

Npr 1500din neki set gedora, 200 nastavaka kurci palci, totalno nerealna cena, pa da je i od plastike.

Pa udjes u slike prvo taj ogromni set, pa sledeca slika manja kutija i manji set, pa sledeca jos manji i na kraju srafciger sa 5 nastavaka :D 

Nema opis, nema ocena (ima one genericne, pola Srbije kao kupilo taj set), kapiram da za te pare stize samo taj srafciger sa nastavcima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE
On 14.8.2024. at 10:04, Motorcyclist je napisao:

Porucio nekih sitnica a uz to i onu cetkicu za pranje lanca. 100+ kinti a lopovi sa KP traze 500-700din :lol3:

Ma da se ne desi da ti tih 100+ kinti bude propala investicija: naletiš na neku ponudu koju se ne isplati odbiti i na kraju kupiš nešto sa kardanom? (Npr ''onaj što sam spušta ćopavu'':P)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

@ser To ''prva kupovina'' je žešća navlaka: iskočila mi reklama po nekoj ceni koja višestruko niža od već niskih za isti proizvod - kako sam skinuo aplikaciju tako se ponuda netragom izgubila i nema tih ''specijalnih cena'' za nove korisnike. Nije mi nešto krivo ali je pomalo vaćaroška fora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Motocikl: KTM 790 Adventure
1 hour ago, ser said:

Jel nekom stiglo nesto sa Temu-a?

Mislim, jel stiglo ono sto je poruceno?

 

Gledam, kao prva kupovina sve neki veliki popusti, al nigde opisa, ocene nema, vec su kao od slicnih artikala. Jedna slika jedno, druga drugo, treca trece...

Npr 1500din neki set gedora, 200 nastavaka kurci palci, totalno nerealna cena, pa da je i od plastike.

Pa udjes u slike prvo taj ogromni set, pa sledeca slika manja kutija i manji set, pa sledeca jos manji i na kraju srafciger sa 5 nastavaka :D 

Nema opis, nema ocena (ima one genericne, pola Srbije kao kupilo taj set), kapiram da za te pare stize samo taj srafciger sa nastavcima...

 

Do sada sam imao 6-7 porudžbina, sve je stiglo u roku od 9 do 13 dana. Nisam imao problema da mi stigne polovično ili nešto što nisam naručio. Neki proizvodi imaju varijacije i npr prikaže cenu za set ključeva 100 dinara, a zapravo je jedna 100 dinara dok ceo set košta 2000. 

Uzimao sam rukavice, opremu za bicikl, alat, maske za telefon, čarape, majice, haljine.

Imam "popuste" ali to su sve stvarne cene, mada kada se pogleda, prejeftino je. 
image.thumb.png.d53d44b472ca71601002ed0276156b99.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2063 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

У последња три месеца наручено 10-15 стварчица са Алија, све стизало за највише 20-22 дана доста и пре тога. 
За сваку сам кад стигне у Србију користио код за праћење и више пута сам сам отишао до поште да подигнем, пар пута ме сачекало у пакетомату и само једном ми је било испоручено на кућну адресу. Ја сам задовољан, и даље ћу га користити али за ситнице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6502 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Sve je bilo poručeno bez koda, u normalnom okruženju se ne dešava da nestaje i nema potrebe za kodom. Od nekih petnaestak stvari, pet je ali odbio da šalje za SRB, 4 su stigle a 7 nisu, znači skoro duplo više nestalo, ne ulazim ko krade, Kinezi ili mi, ili ispada iz aviona. 

Ovakve objave sam postavio na dve neke fejs grupe, odma sam blokiran, a na jednoj i dobro izvređan, što me ne tangira naravno.

Isporučivao sam sve to isto na Temu, nešto što nisam našao, uputio sam na Beč, tamo sve stiže za oko 2 nedelje i ne nestaje.

Tema jeste Ali, ali moram da kažem da Temu neuporedivo bolje, sigirnuje i brže funkcioniše, čim se roba otpremi, dobija se po automatizmu traking broj i dobijaju stalno obaveštenja gde je roba, 09 avgusta sam poručio, 15. je već kod nas na carini, druga pošiljku su oni razdvojili, verovatno što se čekalo da dođe naručena stvar i sad je kompletirano i čeka transport za Bg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja