Jump to content

Moto Zajednica

Veselo, kamere

Recommended Posts

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Voziće se 50km/h, ali zato sa blinkerima 150 na istom putu. 

Promenio član Atorn
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Oduvek me je fascinirao sistem zakona i (ne)kažnjavanja u saobraćaju kod nas.

 

Za nas "obične smrtnike", zakon sve represivniji, mere sve strožije, kazne sve veće, sistemi za otkrivanje i kažnjavanje sve napredniji...

A za one druge i dalje sve isto... gas, samo bahato, a kad naprave sranje, nit snimka, nit dokaza, nit alkohola u krvi...

Ako baš, baš ne mogu da se izvuku sa ubistvom, nanogica, kućni pritvor (koji im niko ne kontroliše), i to je to.

Za manje prekršaje se uvek mogu dogovoriti - ako ne sa organom na licu mesta, onda sa organom za sporazumno priznanje krivice, i tako...

 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
7 hours ago, djpesic said:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Prosečna brzina ubuduće se neće više meriti samo na auto-putevima. Kako sajt Polovni automobili saznaje, ovaj sistem kontrole vozača u narednim danima počeće da se primenjuje...

Uz debilna ogranicenja brzine, kakva su na dosta mesta po Srbiji, vracamo se lagano na doba kocija i konja. Onda necemo krsiti ogranicenja brzine. 

Verovatno hoce dodatno da naterju vozace da koriste placaanje putarine na autoputu, jer bi jos debilnije bilo uvesti putarine na ostalim putevima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1683 postova
  • Motocikl: /

Ovo je ista prica kao ona gde ce svaka kamera u gradu da registruje prolazak na crveno... Klasicno zastrasivanje.

Nije merenje prosecne smanjilo udese na autoputu kao sto kazu u tekstu, vec kontrola na tehnickim pregledima koja je debelo smanjila broj neispravnih vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 18 sati, Alex74 je napisao:

Mislim da je mali broj neispravnih vozila izazvao udese a veci je broj bezobzirnih ljudi izazvalo udese.

 

Neispravnost vozila kao uzrok nesreće je minimalan.

Kad se povremeno pojave te statistike, toga bukvalno nikad nema na spisku jer je verovatno na nivou greške.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1618 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ne bi se slozio.

Koliko vozila je posle udesa odvezeno na neku ekspertizu, da li ljudi kod nas koji to rade stvarno mogu da utvrde zbog cega je doslo do udesa?

Na uvidjaju posle udesa ako kazes kocio sam ali nije hteo da stane i sliclicno, policajac ce ti reci nemoj to, vodice te na vanredni tehnicki.

 

Licni primer:

Moja zena krene za Ralju preko avalskog, u krivini prokliza, okrene se auto za 180* i zavrsi pored puta na travi, srecom nista ni njoj ni autu.

Krivila je sebe kako je malo brze usla u krivinu, ali posle mesec dana na tehnickom shvatimo da joj zadnje kocnice uopste ne koce i da su svi amortizeri otisli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2007 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Vozac je odgovoran za svoj auto.Mada mislim da je u krivinu mozda usla ipak malo brze.To sto ne koce zadnje kocnice ne bi se okrenula za 180 stepeni.Oduvek vozim krseve sa losim amortizerima,pa me nije bacalo sa puta.Zato rupe previse oseti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 829 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Moguce da je bilo pitanje vec, ali stvarno me zanima ukoliok neko zna. Da li kamere na autoputu snimaju samo napred ili hvataju i tablice pozadi (kada ste na motoru)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1683 postova
  • Motocikl: /

Dugo vec rade to kinezi. Cak ti i ulazi u dosije spisak prekrsaja koji se kasnije proverava prilikom zaposlenja, dizanja kredita, napredovanja u partiji, drzavnoj sluzbi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2858 postova

Ranije je postojao rok od mislim 8 ili 15 dana da sup pošalje sudiji,, papir,, i onda sudija pokreće postupak ako smatra da je osnovano. Ako prođe taj rok sudija odmah odbija  i nikom ništa. Kako je sad to formulisao sa kamerama. Moraju i sad da postoje neki rokovi. Vidim da ljudi dobijaju kazne ali od koga i kakvi su tu rokovi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
7 hours ago, ser said:

Dugo vec rade to kinezi. Cak ti i ulazi u dosije spisak prekrsaja koji se kasnije proverava prilikom zaposlenja, dizanja kredita, napredovanja u partiji, drzavnoj sluzbi...

Hoces da kazes sto vise prekrsaja to bolje napreduju u sluzbi. Il sam pobrkao drzave.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Obratite paznju kolege, stigla je cestitka za brzinu na motoru sa onog novog radara sto je bio na SATu, bez zaustavljanja. Novi Bulevar Patrijarha Pavla u Rakovici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2019 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 36 minuta, Djeronimo je napisao:

Obratite paznju kolege, stigla je cestitka za brzinu na motoru sa onog novog radara sto je bio na SATu, bez zaustavljanja. Novi Bulevar Patrijarha Pavla u Rakovici.

Juče prošli Athorn i ja, ne sećam se brzine, bila lagana vožnja.

Čekam mup da potvrdi !

:)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Mislim da nije fiksan radar, nego ga nose sa sobom, tako sam razumeo. Ali hvata vise ljudi istovremeno i prosledjuje sistemu. Verovatno ima neku toleranciju, ne verujem da ce sve preko 50 da kazni...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 771 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre sat vremena, Blaza je napisao:

Juče prošli Athorn i ja, ne sećam se brzine, bila lagana vožnja.

Čekam mup da potvrdi !

:)

Jbt, ja nisam provalio nikakav radar. 

Gde je postavljen? Ne loži me. 😇

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja