Jump to content

Moto Zajednica

Veselo, kamere

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636

Auuuuf moram da se ubacim u ovu temu zbog voznje u levoj traci.

Batice, braco, likovi, zene i ostali... vozis desnom trakom, levu koristis kad obilazis...ili kad skreces.

Situacija sledeca - vozim zenu hitno u porodiliste (smrtno ugrozena) i sad gomila debila, i zenica voze (vuku se) levom trakom.

Ok nije problem, prolazim kroz crveno, negde i suprotnom trakom, vozim uglavnom desnom...i onda naidjem na coveka koji normalno vozi desnom trakom i vuce se, ok ima pravo... a leva traka puna debila ...i sta sad....treba da se ljutim na njega? Ne bajo, ti si debil jer se vuces, a u levoj si traci na pancevackom mostu (na primer)!

Tako da manite se pravila saobracaja i ostalih q...uvek sam se sklanjao iz leve trake ko god da je iza brzi i kakva god da je situacija.

Budite ljudi i mislite glavama, tebi se mozda ne zuri, a drugom je glava u torbi.

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2026 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ako u gradu vozim u ogranicenju ili cesto malo vise i vidim budalu u retrovizoru da mu se zuri,pustim ga.Ne zato sto bi mozda neki zakon to nalagao,vec sto vidim da nije u vinklu.Obicno je to neki blistavi dzip svapske proizvodnje.Samo neka jure kroz crveno.

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Komunalna milicija Novog Sada pocela da salje prekrsajne kazne vlasnicima vozila, koja su parkirana poduzno uz ulicu. Ne nisu bulevari i glavne saobracajnice, vec male ulicice u naselju gde nema dovoljno reg parking mesta. Znakovi zabrane parkiranja ne postoje niti bilo kakva druga obavestenja. Iznos kazne 5000din, ili pola u roku 8 dana. Fotografisano kamerom montiranom na krovu vozila.

Njihova objasnjenja je da ne postoji znak za parkiranje na ulici.

Pripazite , treba im love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2529 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Koliko se sećam, kad je krenulo to sa komunalnom policijom i naplatom kazni, oni postupaju po nekoj odredbi grada - gde ne postoji znak za DOZVOLJENO PARKIRANJE mi smo u prekršaju i mogu da nam pišu kazne.

Po zakonu kojeg se pridržava saobraćajna policija mi smo u prekršaju ako smo parkirani a postoji znak zabrane parkiranja.

Gradske vlasti su izbunarile ovu foru tako da ovi dripci sad mogu da pišu kaznu svakom ko nije parkiran na obeleženom parking mestu, dal na asfaltu ili postavljen znak.

I ništa im ne možeš, imaju zakonsko pokriće da pune budžet kad zaškripi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: 636
6 hours ago, cezarpa said:

A ja mislio da gde nije zabranjeno ,da je dozvoljeno.Tako je bilo u moje vreme.

U Knez Mihailovoj nije zabranjeno, jbg nema znaka... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
On 18. 5. 2023. at 15:49, ZEMZEM je napisao:

ako smo parkirani a postoji znak zabrane parkiranja

Netacno, pisu i saobracajci u poslednje vreme za istu stvar i to aktivno. Licno dobio :)

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 18. 5. 2023. at 15:00, slave74 je napisao:

Komunalna milicija Novog Sada pocela da salje prekrsajne kazne vlasnicima vozila, koja su parkirana poduzno uz ulicu. Ne nisu bulevari i glavne saobracajnice, vec male ulicice u naselju gde nema dovoljno reg parking mesta. Znakovi zabrane parkiranja ne postoje niti bilo kakva druga obavestenja. Iznos kazne 5000din, ili pola u roku 8 dana. Fotografisano kamerom montiranom na krovu vozila.

Njihova objasnjenja je da ne postoji znak za parkiranje na ulici.

Pripazite , treba im love.

 

Ako se ne varam, negde si već napisao da si platio kaznu.

Da nemaš slučajno nalog? Na njemu mora da piše tačan zakon, član a valjda i stav na osnovu kojeg te kažnjavaju.

Nisam baš 100% siguran, ali mislim da komunalci ne bi trebalo da mogu da pišu kazne po ZOBS-u, tj. da to može samo policija (MUP)

A ta parkiranja na ulicama spadaju pod ZOBS, kao i generalno sve radnje na ulicama. Parkiranje i sl. na zelenim površinama ili bilo kojim drugim površinama koje nisu saobraćajnice mogu da kažnjavaju komunalci, ali ovo... 'bem li ga...

 

Možda @Skyrunner može da nas prosvetli po ovom pitanju? :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 15 sati, ser je napisao:

Pisu na osnovu odluke o komunalnom redu

 

OK, znam gde živim, ali tamo neke odluke o komunalnom redu ne mogu da se odnose na saobraćajnice jer iste ne spadaju pod komunalno.

U ZOBSU je prilično jasno definisano ko ga sprovodi:

 

Kontrolu i neposredno regulisanje saobraćaja na putevima vrši Ministarstvo unutrašnjih poslova - Uprava saobraćajne policije i područne policijske uprave.

Izuzetno, kontrolu i neposredno regulisanje saobraćaja vojnih vozila na putevima mogu da vrše i nadležni vojni organi.

Neposredno regulisanje saobraćaja u zoni škole mogu vršiti školske saobraćajne patrole i saobraćajne patrole građana.

Na delu puta na kome se izvode radovi neposredno regulisanje saobraćaja mogu vršiti lica ovlašćena ovim zakonom.

 

Ali da, znamo gde živimo, pa me zato i interesuje šta kaže praksa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Za određene poslove, Ministarstvo može dati ovlašćenje nadležnim službama, lokalne samouprave. 

To je predmet internog ugovora. 

Promenio član feniks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 7 minuta, feniks je napisao:

Određene poslove Ministarstvo može ustupiti nadležnim službama. 

 

Može neki zakon, član, stav?

 

U ovome što sam ja citirao je navedeno šta i kome se može ustupiti po pitanju sprovođenja kontrole.

 

Nije da sam iščitao svako slovo ZOBS-a, ali nisam naišao na dalja ustupanja po ovome 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
pre 58 minuta, zaludan je napisao:

 

OK, znam gde živim, ali tamo neke odluke o komunalnom redu ne mogu da se odnose na saobraćajnice jer iste ne spadaju pod komunalno.

U ZOBSU je prilično jasno definisano ko ga sprovodi:

 

Kontrolu i neposredno regulisanje saobraćaja na putevima vrši Ministarstvo unutrašnjih poslova - Uprava saobraćajne policije i područne policijske uprave.

Izuzetno, kontrolu i neposredno regulisanje saobraćaja vojnih vozila na putevima mogu da vrše i nadležni vojni organi.

Neposredno regulisanje saobraćaja u zoni škole mogu vršiti školske saobraćajne patrole i saobraćajne patrole građana.

Na delu puta na kome se izvode radovi neposredno regulisanje saobraćaja mogu vršiti lica ovlašćena ovim zakonom.

 

Ali da, znamo gde živimo, pa me zato i interesuje šta kaže praksa.

Pa mogu jer su upisane u te odluke. Evo ti primer:

20230526_105710.thumb.jpg.35c5d189955d1e8d58015486bf4a8671.jpg

 

A clan 66 t.21 zobs-a kaze to isto...

Saobracajac po tom osnovu moze da te uz kaznu najuri odatle, a ovaj moze samo da ti pise nalog.

Znaci, da je posle slikanja komunalca naisla patrola, pozvali bi pauka da ukloni vozilo, a vozac bi platio komunalnu kaznu, saobracajnu kaznu i odnosenje vozila :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1677 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@ser slika koju si okačio se odnosi na parkiranje na Taxi stanici.

Ja sam pitao za varijantu parkinga na ulici na kojoj nema nikakvih oznaka, tj. baš je samo ulica.

Jer, to je onda po definiciji "put", a ZOBS jasno kaže:

Kontrolu i neposredno regulisanje saobraćaja na putevima vrši Ministarstvo unutrašnjih poslova - Uprava saobraćajne policije i područne policijske uprave.

 

Onog momenta kad si na nečemu što je nekako obeleženo za neke druge namene, to više nije samo put, već je to nešto drugo, i onda komunalci mogu da imaju nadležnost, ali za ovo ne bi trebalo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /

Ma isto pise i kad te savataju na ulici. Mislim i da je clan isti.

Izasao sam sa posla, sad cu da izbunarim u mobilnom dal imam neku takvu prijavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Javna povrsina u ovom slucaaju je obicna mala saobracajnica , ulicica. Preko 10 godina se parkira uzduz jedne strane ulice , jer nema dovoljno parking mesta. Parkirano vozilo ne smeta nikome, nije  na prilazima, ulazima u blizini pesackog prelaza.  Nema znaka zabrane parkiranja niti zaustavljanja. 

Jednostavno ovaj prekrsaj ne postoji za saobracajnu policiju niti je protivan ZOBS-u . Doneli odluku na nivou grada, a komunalnu miliciju zaduzili za sprovodjenje takvih odluka.

 

Ovo je u najmanju ruku nekorektno ponasanje izmisljenih nadleznih sluzbi, u stvari je podlo  i nadmeno ponasanje. Pljacka i otimacina. Zalba ne odlaze izvrsenje, a moguca je prekrsajnom sudu. Pitanje je sta ce prekrsajni sud reci na to, a neki sud bi trebalo da se pozabavi ovim problemom.

To znaci da imamo vec dve paralelne sluzbe, od kojih jedna radi na svoju ruku lokalnom odlukom, a ne polaze racune nikome, pa ni republickim sudovima.

Napravice oni jos ovakvih sluzbi. Beli, crni, sareni, zajednicko im je da su pohlepni, neposteni itd.

  • Hvala 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
42 minutes ago, slave74 said:

Javna povrsina u ovom slucaaju je obicna mala saobracajnica , ulicica

Da li je ulica prohodna za saobracaj? Posto javna povrsina i put-ulica nisu isti termini,ukoliko je saobracajnica jednosmerna dozvoljeno je parkiranje,ukoliko je dvosmerna u prekrsaju si po ZOOBS u,ali u oba slucaja mogu da ti pljunu pod prozor. Ako se taj deo puta ne vodi kao saobracajnica moguce da je podvedena pod javnu povrsinu u okviru naselja-zgrade ili sta vec, e tu su u pravu 

 

Ja koliko se secam zakona,kontrolu i sankcionisanje prekrsaja u saobracaju (ZOOBS) nikad nije mogla da vrsi komunalna milicija/policija sta god da su.Njihova nadleznost su komunalni prekrsaji (javne povrsine,zeleni pojasevi itd)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 418 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

                                                                                                               Član 7

Zabranjeno je javnu površinu koristiti suprotno njenoj nameni, kao i ometati njeno namensko korišćenje. U cilju zaštite namenskog korišćenja javne površine zabranjeno je:

1. stvaranje nečistoće ili oštećenje javne površine i ostavljanje stvari, drugih predmeta i raznog otpada,

2. odlaganje ambalaže na javnoj površini ispred poslovnog prostora,

3. kampovanje i postavljanje šatora za obavljanje proslava,

4. oštećenje, pisanje i crtanje po objektima i uređajima,

4a) prodaja proizvoda na javnim površinama i mestima koja nisu određena za prodaju te vrste robe,

5. neovlašćeno postavljanje, uklanjanje, premeštanje objekata i uređaja bez odobrenja nadležnog organa, postavljanje objekata i uređaja suprotno uslovima iz odobrenja i sprečavanje postavljanja tih objekata,

6. kretanje, zaustavljanje, ostavljanje ili parkiranje vozila na javnoj zelenoj površini, zelenoj površini oko objekta javne namene i zelenoj površini u javnom korišćenju,

7. zaustavljanje, parkiranje ili ostavljanje vozila naročito na: - delu trotoara koji nije obeležen za parkiranje, odnosno na parkiralištu izvan granice obeleženih parking mesta, u pešačkoj zoni, na trgu, osim na obeleženim mestima za parkiranje, pešačkom prelazu, biciklističkoj stazi, mestu na kome bi se onemogućio ili otežao pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak vozila sa parkirališta, kolskom ulazu, odnosno izlazu iz zgrade ili dvorišta i sl. - stajalištu javnog prevoza ili na drugom delu puta na način kojim se ometa korišćenje stajališta, taksi stajalištu; delu javne saobraćajne površine rezervisane za postavljanje sudova za odlaganje smeća i sl.

8. zaustavljanje ili ostavljanje vozila kojim se ometa korišćenje pešačke komunikacije, prilaz objektima, korišćenje protivpožarnog puta, kolskog prolaza između stambenih zgrada, interne saobraćajnice i slično,

9. ostavljanje neregistrovanih, havarisanih ili odbačenih vozila, priključnih vozila, priključne opreme, agregata, poljoprivrednih mašina, kamp opreme, kamp kućice i kamp vozila na javnoj površini.

 

@slave74Ovo je iz neke njihove uredbe,jedino mi na pamet pada ovo boldovano,ali mi i dalje nije jasno po kom zakonu oni sankcionisu vozila koja se ne nalaze na komunalnim povrsinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

U svakom slucaju je neposteno bez upozorenja to raditi. Da je njima cilj da urede nesto, nije. Cilj su im lake pare kad im zatreba.

Kako i gde ljudi parkiraju kad i sa ulicnim parkiranjem nema dovoljno mesta za parkiranje vozila.

Ja imam garazu, i uvek parkiram tamo. Medjutim tih dana mi je jedan auto u garazi bio repariran, pa sam privremeno stavio drugi auto na ulicu, ili parking ukoliko je bilo praznih u datom momentu.

Jedan taksista mi kaze da svakih mesecak dana nalete , snime , posalju kazne...

Uskoro ce poceti da otimaju garaze, posto su stanove na dobrim mestima vec odavno na meti lopina.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja