Jump to content

Moto Zajednica

Veselo, kamere

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 472 postova
Pre 1 sat, gebee&co je napisao:

ja poštujem ograničenje od 50km,znači ja bih svesno podržao njegovo kršenje pravila

pa na mestima gde je 50 moze opusteno da te obidje sa desne bez bojazni da ce fasovati kaznu, to su uglavnom naseljena mesta gde su trake ravnopravne. Na autoputu, motoputu, magistralnom sa vise saobracajnih traka si duzan da vozis iskljucivo desnom sem prilikom preticanja. A koliko brzo vozis i dal neko vozi brze nije tvoj problem i nema veze sa ovom pricom.

 

WWW.PARAGRAF.RS

Mnogi vozači, neki iz neznanja, drugi zbog bahatog ponašanja, voze krajnjom levom trakom na auto-putu koja služi samo za preticanje. Zbog toga svi koji se ne pridržavaju ovog...

 

"Mnogi vozači misle da ne moraju da izađu iz krajnje leve trake ako voze maksimalnom dozvoljenom brzinom.

- To je pogrešan stav. Nemate vi pravo da usporavate druge učesnike u saobraćaju pa čak i ako oni krše propise. Ima ko je zadužen da njih sankcioniše. Krajnja leva traka je preticajna traka i služi samo za to. Kad se preticanje završi, vozač je dužan da se vrati u desnu traku. Ukoliko to ne uradi onda pravi prekršaj - započeo je razgovor za Telegraf.rs Damir Okanović, direktor Komiteta za bezbednost saobraćaja."

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 355 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ako vozis levom trakom 50 na sat, i vidis da je neko iza tebe brzi, ide 60-70, zasto se ne pomeris u desnu traku i propustis coveka koji je brzi? Sta, sad ces ti kao da ga naucis da ne sme da vozi preko ogranicenja?! Cisto izdrkavanje i kompleksi

Promenio član ske
  • Hvala 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Naglasio sam da je reč o naseljenom mestu sa duplim trakama i ograničenju od 50km.Na auto putu se podrazumeva da je preticajna traka i tu ne pravim pitanje,ako ide 200 slobodno,ne ometam.I ako je briga oko bezbednosti kompleks,da jesam iskompleksiran,a ovi što kupe atomobile sa 200ks,pa nemaju gde da to pokažu,oni su svi sa finim manirima.......i da.....nemaju komplekse.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1670 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, Bojan82 je napisao:

 vozim po gradu kakav je tok saobraćaja, to je i moja brzina. Kud svi Turci...

Ma naravno. 

Ja ovde pricam o situacijama u praznoj ulici/bulevaru (ne autoput kroz bg ili bilo gde) sa dve trake po smeru gde jedan vozac vozi 50 i gleda svoja posla u desnoj traci, a pametnjakovic 5m iza njega isto vozi 50 ali u levoj traci i ne pada mu na pamet da se skloni meni, Peri, Ziki ili svima nama odjednom koji vozimo 80 i krsimo ogranicenje brzine..

Kapiras?

Evo Sharky vam je i nacrtao...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1670 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, gebee&co je napisao:

ja idem levom trakom i neko iza mene ide 100km,moram da se sklonim iako i ja i on znamo da krši zakon,ja poštujem ograničenje od 50km,znači ja bih svesno podržao njegovo kršenje pravila.

Ti nisi nadlezni organ vec ucesnik u saobracaju i tebe ne treba da interesuje dal neko krsi ogranicenje brzine.

Imas pravo da to prijavis ali ne da sam sprecavas. Za takve stvari imamo saobracajce sa svojim metodama.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

@serizuzetno volim sve tvoje pisanije ovde na forumu,ali se ovde ne slažemo,i ne mogu da razumem......ali poštujem tvoje viđenje stvari,i nemam nameru da kažem da si u pravu ili ne.Stalno se potencira bezbednost,poštovanje pravila bar u naselju,to mi je primarno,i zašto podvoditi pod kompleks,ako neko vozi slabiji ili manji auto.Ne,ne vozim iz inata na taj način,jednostavno ako se nekom žuri,slobodno  neka ide,sa leve ili desne strane,meni je sve jedno.Ako neko negoduje što vozim po ,,pravilima"isto tako mogu da negodujem što taj neko ne vozi.Ovo što pišem nije upućeno nikom lično,samo zdrava priča.Bar je ja tako doživljavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 740 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Kad vozim levom trakom u gradu,po propisu 50,ili malo jače, a vidim somčinu koja mi se primiče bulji (valjda mu je to fetiš), pa mi blica nervozno da mu se sklonim (da,tačno, moram po pravilu da mu se sklonim) iako ispred mene ima još automobila, a pritom ga boli  uvo što je u desnoj traci kolona i ne mogu istog trenutka... Pa jel znate kolko mi pište jaja da se sklonim takvom govedu? :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Molim taj propis po kom moraš da se skloniš (u naseljenom mestu, znači na ulici, ne na putu) ako voziš najvećom dozvoljenom brzinom za taj put. Pa ne sija rotacija iza tebe da moraš da se skloniš nego neki nadobudni koji hoće da te uglavi između autobusa i kamiona da bi on prošao sa svojih 159km/h kroz grad...

Uvek sam rad da učim, te molim cenjeni kolegijum samo za isečak zakona gde to piše.

Inače ja se naravno sklanjam bržima od sebe, bez obzira da li blicaju ili ne, samo naravno kad je to bezbedno za mene i druge učesnike u saobraćaju, ma koliko to Šumahera u tom trenutku nerviralo.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1572 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Dve trake u jednom pravcu su smisljene da bi se saobracaj brze kretao a ne da neko vozi u levoj uporedo sa autobusom/kamionom.

druga stvar, neko mozda vozi dete, majku, oca… u bolnicu, neko kasni na posao, avion, autobus… neko je prosto budala pa vozi u naselju 150…. To nije nas problem, ako vec Ima mesta pusti coveka, bas smo postali samoziv i sebican narod.


Mislim da bi bila odlicna stvar da prilikom svakog produzenja dozvole (na 10 god) bude obavezno polaganje testova, da se svi malo podsete pravila saobracaja.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Dve trake u jednom pravcu su smisljene da bi se saobracaj brze kretao a ne da neko vozi u levoj uporedo sa autobusom/kamionom.
druga stvar, neko mozda vozi dete, majku, oca… u bolnicu, neko kasni na posao, avion, autobus… neko je prosto budala pa vozi u naselju 150…. To nije nas problem, ako vec Ima mesta pusti coveka, bas smo postali samoziv i sebican narod.

Mislim da bi bila odlicna stvar da prilikom svakog produzenja dozvole (na 10 god) bude obavezno polaganje testova, da se svi malo podsete pravila saobracaja.
A jao ne podsećaj me molim te na Teoriju Saobraćajnog Toka i Kapacitete Drumskih Saobraćajnica. Ljudi ne terajte me da vadim index :-D

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1572 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ja stiskao gas, ali od kako su javili da kamere snimaju sve poceo da kocim, mada kazu da ne snimaju zuto nego tek crveno.

Kad kocis je jedino zajebano da se ovaj iza ne zakuca u tebe pa obavezno iretrovizor gledam.

 

Zajebano je i sto je sve manje tih semafora sa treptucim zelenim, sad samo ugasi i prebaci na zuto.

posmatram ljude u saobracaju, dosta njih usporava ispred zelenog za svaki slucaj ako se prebaci na zuto da koce.


ima i onih sto stoje prvi na crvenom pa kad se upali zeleno nisu sigurni nego gledaju ovoga pored sebe da li ce da krene, nezgodno je kad se takvi zadese kao prvi u obe trake za isti pravac pa niko da krene

Promenio član Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1670 postova
  • Motocikl: /

Osim u slucaju kada se vozilo ne moze bezbedno zaustaviti ispred semafora.

 

I kamera ne slika prolazak na zuto, vec 1s nakon sto se upali crveno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 757 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ovo je tacno. Medjutim ako vas uhvati zuto neposredno pre stupanja u raskrsnicu, kamera ce vas snimiti i dobija se kazna. Na sudu pokazuje se snimak samo prolaska, a ne celokupne situacije. Da li moze da se trazi ceo snimak, to ne znam. Vrv da moze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2333 postova
  • Motocikl: Motora bez
pre 53 minuta, ser je napisao:

Osim u slucaju kada se vozilo ne moze bezbedno zaustaviti ispred semafora.

Kažeš sudiji ne rade mi kočnice i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 682 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Što se tiče crvenog svetla, postoji fora koja uglavnom može da pomogne, mada zahteva malo privikavanja.

 

Signal na semaforu za pešake se po pravilu menja pre semafora za vozila. Odnosno, pešacima će biti zeleno i crveno pre nego vozilima, pa kada se približavate rasrsnici, semafor za pešake najavljuje promenu svetla. Razlika je uglavnom oko 2-3 sekunde.

Ovo dole je najbolje što sam našao da bih pokazao, ali bi trebalo da se vidi na šta mislim.

Naravno ovo nije sistem bez mana, tako da ne radi u slučaju skretanja sa posebnim semaforom, a siguran sam da nisu ni svi semafori u zemlji na isti način podešeni, ali može da pomogne.

 

 

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1981 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

To sa semoforom za pesake gledam,ali javlja se drugaciji problem.Ispred mene neko skrece ,propusta ili pesake ili vozilo iz kontra smera,mene zatekne crveno u raskrsnici.Sve to nije problem da kamere ne beleze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja