Jump to content

Moto Zajednica

Motori koji su prešli preko 100.000 km

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Pokušao sam da za svog mezimca (Tracer 7, 2021) nađem podatke vezane za očekivani životni vek i motocikla i agregata CP2 (koji se ugrađuje ili se ugrađivao u više sličnih modela: MT-07, Tenere 700, XSR700, Tracer 700, Tracer 7, FZ-07). 

 

Članak koji prilično dobro objašnjava koliko bi motor trebalo da traje i od čega to zavisi: 

How long Yamaha MT-07 last

 

Nije loše pročitati i ako nemate jedan od ovih motora. 

 

Zaključci su prilično očekivani: 

  • ovo je motor pravljen da traje, jedan od proverenih i godinama usavršavanih modela, 
  • preporučljivo je izbegavati 2014. godište (kaže statistika), 
  • da bi motor trajao, izbegavati bilo kakve ključne prepravke (filtera vazduha itd.), tj. držati se fabričkih parametara i delova,
  • životni vek drastično zavisi od upotrebe (načina vožnje) i održavanja. Pod uslovom da se vozi normalno:
    • za loše održavan motor se smatra da je dosta prešao nakon 40k kilometara (25k milja)
    • dobro održavan motor bez problema prelazi više od 120k kilometara (75k milja) - ovo bi trebalo da bude standardni slučaj kod odgovornog vlasnika
    • kvalitetan majstor (i preporučena provera ventila svakih 25k kilometara), produžavaju očekivani vek motora na preko 160k kilometara (100k milja)

Samo još treba naći tog kvalitetnog majstora. Preporuke? :) 

 

Promenio član MrD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 59 minuta, MrD je napisao:

Pokušao sam da za svog mezimca (Tracer 7, 2021) nađem podatke vezane za očekivani životni vek i motocikla i agregata CP2 (koji se ugrađuje ili se ugrađivao u više sličnih modela: MT-07, Tenere 700, XSR700, Tracer 700, Tracer 7, FZ-07). 

 

Članak koji prilično dobro objašnjava koliko bi motor trebalo da traje i od čega to zavisi: 

How long Yamaha MT-07 last

 

Nije loše pročitati i ako nemate jedan od ovih motora. 

 

Zaključci su prilično očekivani: 

  • ovo je motor pravljen da traje, jedan od proverenih i godinama usavršavanih modela, 
  • preporučljivo je izbegavati 2014. godište (kaže statistika), 
  • da bi motor trajao, izbegavati bilo kakve ključne prepravke (filtera vazduha itd.), tj. držati se fabričkih parametara i delova,
  • životni vek drastično zavisi od upotrebe (načina vožnje) i održavanja. Pod uslovom da se vozi normalno:
    • za loše održavan motor se smatra da je dosta prešao nakon 40k kilometara (25k milja)
    • dobro održavan motor bez problema prelazi više od 120k kilometara (75k milja) - ovo bi trebalo da bude standardni slučaj kod odgovornog vlasnika
    • kvalitetan majstor (i preporučena provera ventila svakih 25k kilometara), produžavaju očekivani vek motora na preko 160k kilometara (100k milja)

Samo još treba naći tog kvalitetnog majstora. Preporuke? :) 

 

Moje iskustvo.

Kupio novu 2015.

Nakon prvog servisa na 1000km odmah stavio komplet Mivv auspuh, KN filter, Booster plug, +2 zuba zadnji lančanik.

Održavam sam.

Sada je prešla malo više od 74t km. Od promjene do promjene ulja ne potroši ni kap. Pali i radi kao singerica. Nikad nikakav kvar.

Dokle će vidjet ćemo, a ti koji su to napisali mislim da su priče za malu djecu.

To je bar moje mišljenje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
On 26. 6. 2023. at 11:06, MrD je napisao:

Pokušao sam da za svog mezimca (Tracer 7, 2021) nađem podatke vezane za očekivani životni vek i motocikla i agregata CP2 (koji se ugrađuje ili se ugrađivao u više sličnih modela: MT-07, Tenere 700, XSR700, Tracer 700, Tracer 7, FZ-07). 

 

Članak koji prilično dobro objašnjava koliko bi motor trebalo da traje i od čega to zavisi: 

How long Yamaha MT-07 last

 

Nije loše pročitati i ako nemate jedan od ovih motora. 

 

Zaključci su prilično očekivani: 

  • ovo je motor pravljen da traje, jedan od proverenih i godinama usavršavanih modela, 
  • preporučljivo je izbegavati 2014. godište (kaže statistika), 
  • da bi motor trajao, izbegavati bilo kakve ključne prepravke (filtera vazduha itd.), tj. držati se fabričkih parametara i delova,
  • životni vek drastično zavisi od upotrebe (načina vožnje) i održavanja. Pod uslovom da se vozi normalno:
    • za loše održavan motor se smatra da je dosta prešao nakon 40k kilometara (25k milja)
    • dobro održavan motor bez problema prelazi više od 120k kilometara (75k milja) - ovo bi trebalo da bude standardni slučaj kod odgovornog vlasnika
    • kvalitetan majstor (i preporučena provera ventila svakih 25k kilometara), produžavaju očekivani vek motora na preko 160k kilometara (100k milja)

Samo još treba naći tog kvalitetnog majstora. Preporuke? :) 

 

Pa koga da tražiš dalje u BG za Yamahu pored živog i zdravog Vuka, aman-zaman....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Сређујем неке слике, па сам случајно налетео на ове, сликане пре 2 недеље на Криту. 

 

Овај Аргентинац је мотором прешао 450.000 км у 120 земаља, па сада скупља новац да настави путовање. 

(стикер са ознаком Србије је на мотору са друге стране)

 

image.thumb.jpeg.ebf19c001856b4b2b70e631e6932cc6c.jpeg

 

image.thumb.jpeg.1662cb120d8e2df7800d0526a644477c.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0f1276bb58351c21a97f54bb1613b37b.jpeg

 

 

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

2015-te na proputovanju po Grčkoj, naletim na njih na Akropolju u Atini, kupio  suvenire koje njegova žena pravi.

Ovaj mali je tada bio još bebac, paprika je bila prešla 300 000 km, a Triko je bio još u životu, vreme leti. Pravi su nomadi.

 

DSCN2299.jpg

 

DSCN2411.jpg

 

DSCN2303.jpg

 

DSCN2404.jpg

 

DSCN2414.jpg

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 208 postova
  • Lokacija: SRB Uzice Rade-Squi...

Neuništiva Kawa zx 1000 sa predjenih 329 hiljada kod mene, za nepunih 20godina.

I dalje se vozi. Za to vreme menjana jedna karika, dihtung glave,par termo davača,

jedna benzinska pumpa a ostalo redovni servisi. Vozio sam je do prošle godine i nisam

je trebao prodati ali nemam puno prostora u garaži pa je morala van.

 

1379839_635247633163404_1861101665_n.jpg

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Gornji Milnaovac
  • Motocikl: Tomos 15SLC/Honda Africa Twin 750
On 8/7/2023 at 5:56 PM, MrD said:

Сређујем неке слике, па сам случајно налетео на ове, сликане пре 2 недеље на Криту. 

 

Овај Аргентинац је мотором прешао 450.000 км у 120 земаља, па сада скупља новац да настави путовање. 

(стикер са ознаком Србије је на мотору са друге стране)

 

image.thumb.jpeg.ebf19c001856b4b2b70e631e6932cc6c.jpeg

 

image.thumb.jpeg.1662cb120d8e2df7800d0526a644477c.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0f1276bb58351c21a97f54bb1613b37b.jpeg

 

 

 

Definitivno najkvalitetniji motorcikl svih vremena!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Prijatelj iz Italije salje poruku. Vozi Malaguti 49cc, znam da tuce dobru kilometrazu. Elem, javlja mi, crkao mu skuter skroz. 

Napravio covek 160.000km. 🫡😄

IMG-20240124-WA0001.thumb.jpg.e284982c7d20434b6ccfd24e9becca69.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Sad napisah u jednoj grupi čiji sam član da mi pokažu kilometraže na svojim primercima 1150.

To izgleda otprilike ovako:

 

IMG_20240124_211044.jpg

FB_IMG_1706126664320.jpg

FB_IMG_1706126650353.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Lako je njima kad imaju Starbucks na svakom ćošku, i milione evra da održavaju BMW

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja