Jump to content

Moto Zajednica

Motori koji su prešli preko 100.000 km

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
35 minutes ago, Darko Mihajlovic said:

Meni pricao jedan pametan decko da na tim versysima tesko namotaji da izguraju toliko... Pa samo cika Rajko motao gomilu .. :) priznaj , koliko si ih menjao ?

 

 

Izgleda da sam ja imao srece. Nisam imao nikakvih dodatih potrosaca osim napajanje navigacije. Ama bas nikakvih problema nisam imao. 

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
On 14. 11. 2022. at 17:58, BaneVuk58 je napisao:

uradjem desmo servis (500€).

Sabiraju svi troskove izgleda, taj dukac se pre 5 godina u Kg prodavao za 2500eura, sada je na oglasima 4500 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
On 4/28/2023 at 9:17 AM, Darko Mihajlovic said:

Meni pricao jedan pametan decko da na tim versysima tesko namotaji da izguraju toliko... Pa samo cika Rajko motao gomilu .. :) priznaj , koliko si ih menjao ?

 

A jeste , milion.. cinjenica je da ima agregata koji prelaze Boga oca , ali ne zezajte , ima milion sporednih , perifernih stvari koji vriskaju na tu kilometrazu...

 

Imam ja drugara koji ima Fiat stila sa 800.000 km , ali menjao 5 turbina , 6 zamajca i pitaj Q sta sve jos

...ali ali ali... Motor je i dalje palio radio išao i malo trošio!

Imao sam stilaća, najslabiji 1.9jtd sa 80ks, motor spolja obliven, curio je gde je stigao. Servis radio redovno iako je dolivano po 1-2L do za 10.000km. Ulje Shell Rimula koja je išla u kamione (to se imalo na burad pri ruci). 

60.000 za tri godine, jednom crkao senzor bregaste (1200din), jednom senzor pedale kvačila pa nervira jer ne radi tempomat, pločice i prednji diskovi zadnji nisu dirani. Kupljen za 1600e prodat za 1200. Stilo je junak radničke klase. :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi

Možda nije za ovu temu al da pitam za još nečije mišljenje. Koliko je realno da putni motor za 20+ godina pređe oko 100000 km? Ovih dana gledam neke bmw 1100 rs i rt, svi su oko stotke, gore dole. Pa ja da dođem 4 puta do bg što i nije neka vožnja nekad mi se desilo to u nedelju dana, ubio sam hiljadarku.  Totalno mi nerealno deluju kilometraže. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

20 godina po 5000km

Vozi se 7 meseci godišnje, što mu dođe na cifru od oko 700km mesečno, odnosno 23.33km dnevno

 

Uopšte nije nerealno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
Pre 10 sati, Tošbo je napisao:

20 godina po 5000km

Vozi se 7 meseci godišnje, što mu dođe na cifru od oko 700km mesečno, odnosno 23.33km dnevno

 

Uopšte nije nerealno

Po toj logici ok. Ja živim u malom mestu, jedno vreme sam išao na posao skuterom, 3-4 km do posla, i nazad, po doručak, do prodavnice... Pravio sam 10 do 20 km dnevno, doduše vozio i po kiši, u svakoj prilici, izlazilo mi oko 3000 godišnje bez da sam mrdnuo van mesta. Da je veći motor pa da sam išao za požarevac, bg, ns kad mi je trebalo pravio bih minimum 10000 garant. Zato mi je čudno. Kao što rekoh (ja sam iz petrovca na Mlavi) meni su 4 odlaska u bg 1000 km. Ajd u toku meseca da odem 4x to je 1000x7 meseci to je 7000x20 =140000 minimum. Što mi je bg na sat i po vožnje plus ovako po gradu i oko njega, pa neka duža tura... Kao da tamo po CH drže motore za ukras :D. Ne znam, kupujem jednog takvog pa ću videti. Svakako ne postoji način da se to proveri ( ili ga bar ja ne znam) jbg. Ja bih za 20 godina napravio puno više ali nismo svi isti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije baš tako crno belo. Ja sam posle srednje škole vozio ER5 i po sezoni sam prelazio preko 10.000. Svuda sam išao motorom. Onda sam prešao na TDM i tu se kilometraža smanjila drastično jer sam nabavio auto u međuvremenu. Pa je došla beba i dve godine skoro da nije vožen uopšte. U jednom trenutku sam zaboravio da imam motor, pa me je mrzelo da se oblačim, pa ako baš siđem ja zaboravim kacigu pa se vraćam u stan i tako... Sad je situacija da se planiraju veće ture par puta godišnje ili namenski za vikend se provoza i to je to.  Prošle godine 2500 km a od toga 1200 samo dva dana Rumunija. Posle dođe neka nabeđena budala i treba da me ubeđuje kako moj motor ima 155.000 a ne 55.000. A znam kad sam ga kupovao šta sam gledao i zašto sam ga kupio. Svaka vezica je bila originalna i na mestu. Neki šrafovi nikad nisu pipani i vidi se da nemaju tragove alata. 

 

Nego mi smo ovde slepci i sirotinja. Ko je malo informansiji i pogleda van, videće da ima puno dugogodišnjih vlasnika koji to zaista vole i održavaju. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

U Svici i Nemackoj je dosta hladnije vreme nego kod nas, racunajte da je i sezona kraca. Plust tamo dosta ljudi koji nisu neki zaljubljenici kupe motor radi fore, kao neku igracku, pa im stoji. Upoznao sam preko posla par ljudi iz CH koji imaju prilicno nove motore i prelaze po par hiljada godisnje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi

U pravu ste obojica, ja gledao ovog RTa ponovo, za te godine očuvan top. Da je više vožen vrv bi se videlo na njemu. Da ne izađem iz teme oko 100000 ima logike da pređe toliko za 20+ godina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 14 minuta, Slađan je napisao:

U pravu ste obojica, ja gledao ovog RTa ponovo, za te godine očuvan top. Da je više vožen vrv bi se videlo na njemu. Da ne izađem iz teme oko 100000 ima logike da pređe toliko za 20+ godina. 

Ako ne prođe za taj period bar 80k, ili ga je vozio kao @Alekre ili je sedeo kod majstora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
pre 6 minuta, Tošbo je napisao:

Ako ne prođe za taj period bar 80k, ili ga je vozio kao @Alekre ili je sedeo kod majstora

Ovaj je 90 i nešto preko, nisam siguran tačno, registrovano sam da je malo ispod 100k. I da je 200k nije mi problem ako je održavan za RT sam čuo da idu i preko 500k. Izgleda dosta dobro na oko za te godine 10tka, još sam u fazi opreza da se ne opečem, šta znam, 99% ću ga kupiti pa što se kaže - s'verom u boga :D. Svakako ću videti neko realno stanje kad se poskidaju plastike da zamenim ulje u kardanu i da ga malo doteram. Generalno sam se pitao koliko je realna km za 23-24 godina. Kod mene bi to bilo puno više... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Isto u Svici oni koji jesu ljubitelji neretko imaju vise od jednog motora, pa se samim tim kilometraza podeli na 2 ili vise komada. Mislim da cak na jedno osiguranje mogu da imaju vise motora (dobiju jednu tablicu), samo moraju svi da prodju tehnicki valjda. Zbog ovih stvari mi nije tesko da poverujem u male kilometraze na motorima. Auti  su mi mnogo sumnjiviji...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

RT ti je u principu kao auto, ako bi kupio auto sa 100k, kupi i RTa, jer s njima niko nije palio gume, pucao po skupovima itd..

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1000 K3

Ja sam u februaru 2022 prodao GSXR 750 K3 sa oko 110.000km na satu, a kupio sam ga sa 65.000 u julu 2016 , od clana sa foruma.
Motor je i sa 110.000km radio skoro isto kao i sa 65.000, iako je bilo vreme da se odradi veliki servis cisto radi kontrole i preventive (ciscenje dizni, provera i stelovanje ventila, lanac bregaste itd) i verujem da bi jos bolje radio.
Zavrsio je negde u okolini NS, neko manje mesto, kupio ga je covek starosti oko 50-ak godina, pre kupovine kad je probao motor, bio je veoma iznenadjen kako motor vuce.
Doduse i ja sam ga vozio vise kao baba, saltanje na 6000obr, uz povremeno potezanje do 10-11 hiljada, tako da je i bio ocuvan motor, nije turiran, dizan, njakan itd.

Bas me zanima ako neko vidi taj motor u NS ili okolini, u fabrickoj je boji (barem bio kod mene) i ima udubljenje malo na levoj strani rezervoara na natpisu "Suzuki", i ima stop svetlo stavljeno od K3-K4 1000 (dioda).
Ovo je slika sa neta cisto radi ilustracije, ali je ta kolor sema.
20321.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E
pre 13 minuta, bojanh je napisao:

Ja sam u februaru 2022 prodao GSXR 750 K3 sa oko 110.000km na satu, a kupio sam ga sa 65.000 u julu 2016 , od clana sa foruma.
Motor je i sa 110.000km radio skoro isto kao i sa 65.000, iako je bilo vreme da se odradi veliki servis cisto radi kontrole i preventive (ciscenje dizni, provera i stelovanje ventila, lanac bregaste itd) i verujem da bi jos bolje radio.
Zavrsio je negde u okolini NS, neko manje mesto, kupio ga je covek starosti oko 50-ak godina, pre kupovine kad je probao motor, bio je veoma iznenadjen kako motor vuce.
Doduse i ja sam ga vozio vise kao baba, saltanje na 6000obr, uz povremeno potezanje do 10-11 hiljada, tako da je i bio ocuvan motor, nije turiran, dizan, njakan itd.

Bas me zanima ako neko vidi taj motor u NS ili okolini, u fabrickoj je boji (barem bio kod mene) i ima udubljenje malo na levoj strani rezervoara na natpisu "Suzuki", i ima stop svetlo stavljeno od K3-K4 1000 (dioda).
Ovo je slika sa neta cisto radi ilustracije, ali je ta kolor sema.
20321.jpg

Mislim da sam video taj (ili sličan), ali sam ga gledao od pozadi,nisam video udubljenje i nije mi bilo jasno da l je 1000 ili 750.

 

Na pumpi nisovoj na Bulevaru Cara Lazara

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
pre 56 minuta, Djeronimo je napisao:

Isto u Svici oni koji jesu ljubitelji neretko imaju vise od jednog motora, pa se samim tim kilometraza podeli na 2 ili vise komada. Mislim da cak na jedno osiguranje mogu da imaju vise motora (dobiju jednu tablicu), samo moraju svi da prodju tehnicki valjda. Zbog ovih stvari mi nije tesko da poverujem u male kilometraze na motorima. Auti  su mi mnogo sumnjiviji...

Sad mi je puno lakše a i jasnije oko toga. Zbog auta sam i bio u rebusu, čuo sam da je u CH sasvim normalno putovati na posao 50-100 km pa računam da se tu bije kilometraža . Ja lično bi u toj situaciji putovao motorom sve dok vreme dozvoljava napravio bih bar 300k :D. Auto samo kad mora. Sad kad uzmem u obzir ove nove info logično mi je i realno da je kilometraža prava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 404 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Lik od kog sam kupio zadnji motor u Svici pored njega ima i dva Harley-a, pa je motor za 10 godina presao 13k km. Covek oko 60 ak godina, koji nema mobilni ni komp. Konverzacija ako ga dobijes na fiksni:). A taj RT sigurno nije sluzio za putovanje na posao, vec za dve tri ture Italija,Francuska,Nemacka.. godisnje.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N
10 hours ago, bojanh said:

Ja sam u februaru 2022 prodao GSXR 750 K3 sa oko 110.000km na satu, a kupio sam ga sa 65.000 u julu 2016 , od clana sa foruma.
Motor je i sa 110.000km radio skoro isto kao i sa 65.000, iako je bilo vreme da se odradi veliki servis cisto radi kontrole i preventive (ciscenje dizni, provera i stelovanje ventila, lanac bregaste itd) i verujem da bi jos bolje radio.
Zavrsio je negde u okolini NS, neko manje mesto, kupio ga je covek starosti oko 50-ak godina, pre kupovine kad je probao motor, bio je veoma iznenadjen kako motor vuce.
Doduse i ja sam ga vozio vise kao baba, saltanje na 6000obr, uz povremeno potezanje do 10-11 hiljada, tako da je i bio ocuvan motor, nije turiran, dizan, njakan itd.

Bas me zanima ako neko vidi taj motor u NS ili okolini, u fabrickoj je boji (barem bio kod mene) i ima udubljenje malo na levoj strani rezervoara na natpisu "Suzuki", i ima stop svetlo stavljeno od K3-K4 1000 (dioda).
Ovo je slika sa neta cisto radi ilustracije, ali je ta kolor sema.
20321.jpg

Da nije lik koji je kupio motor možda ćelav?

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Ne koriste svi motor za svakodnevne potrebe. Neko ima skuter pored motora, neko koristi automobil. Pogotovo vani, dosta ljudi pali motor samo za vikend ili za duze ture. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Kawasaki GPX500R, Yamaha SR125, Suzuki GS500E

Moj Kawasaki GPX500R je obrnuo sat od 1990te, ne znam da l je neko radio mašinu pre nego što sam ga ja kupio.

 

Kompresija je oko 11, potrošnja ulja minimalna, napunim do 3/4 staklenceta, kad dođe zamena ulja(5000km, 2 puta godišnje )bude na pola otprilike, potrošnja goriva kao po fabrici.

 

Ali zato kvalitetno ulje i filteri, ne vozim ga iznad 8000 obrtaja nikada.

 

Ni jednom me nije ostavio na putu, vozi se cele godine, i zimi i leti.

 

Trenutno je na satu 60 hiljada km, s tim da je prošli sat crkao, a na njemu je bilo 30000km(plus 100ka)

 

Sad mu je došlo na zamenu semeringa u vilama i možda reparacija kočionih klešta.

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja