Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB750 Hornet

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Mogao je da bude i drugačije nazvan, jer ovakav, apsolutno ni najmanje ne deluje kao deo CB serije. Eto ona postoji već...koliko...50 godina....razumem (r) evoluciju....ali baš nikakva dodirna tačka. Čudno, u najmanju ruku.

Trebalo je reagovati tamo 2013. kada je izasla CB500 (F/R/X) serija... ili CB650F, sad kasno...

 

CB750 vs CB500F (ne zna se koji je grdji :ups:):

cb_750_vs_cb_500f.thumb.jpg.bbea08cd96f6158a05b2573a2ef10322.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 14 sati, ziks je napisao:

Upravo tako , ono što je nama starijima lepo ne mora da znači da je i 25-ogodišnjacima koji su i ciljna grupa za ovaj motor .  Verujem da je njima cb650r ružan jer ih sa okruglim farom podseća na neki ćaletov motor :D  , 919  hornet npr :D :D :D 

 

Veliki pozdrav za ćaleta! 

 

 

Honda Hornet 900-uvodna580.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije mi jasan ovaj deo dranja GSXR-a 750 K2 od strane GS-a na putu, ali nije to poenta priče.

 

Poenta je da se klasa sportskih motora više ne traži, nema više tog prestiža i trke s kraja 80´´    sledećih dvadesetak godina.

To je postala niša kategorija.

 

Kao što nema ni sportskih auta.

Sad je glavna klasa SUV, koja je toliko preovladala da se limuzine i ne proizvode

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 953 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Mislim da mladjoj populaciji novi motori su izuzetno lepi i primamljivi. Iskreno meni se svaki noviji motor dopada, bolja svetla, upravljivost, kočnice, agregat, manja potrošnja itd... sve što gvozdenjaci nisu imali. Tako je i kod kola, mogu ja da pričam da je Bandit ekstra motor, jeste al brale zastareo i to poprilično. Kad sam seo na noviji SV pa sam se oduševio a da ne govorim o nečem boljem.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mi, aj lajk Aprilia...veri mač.

Hornet volem, pravi, orginal.

 

Jednako bejah razočaran pojavom Suzuki GSRa 750....onomad. Kao vlasnik manjeg mu brata, oštrio sam se na nešto malo gabaritnije....kad je izaš'o, mal' nisam mreo.

Nakaza, da bi nakaza. Motor ekstra, ide, koči..ispadaju oči...džaba.

Žabari kažu "hoće i oko svoj deo", u smislu da treba nešto lepo i da izgleda, da ti se dopadne...neka je sprava 100 puta extra, može pod presu odma'.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 15 sati, srbac je napisao:

Pričali smo o 650 sa 4 cilindra i 750 sa dva, to smo poredili. Hornet 600 je tek anemičan sa njegovih 97,5ks. Da bi potegao treba bar 8000 a tada već juriš mnogo, ge to voziti? Za preticanje je tek bez veze... dve ili tri niže šaltaj da bi potegao... Komentarišem normalnu upotrebu motocikla u saobraćaju.

CBR600f4 je startnija od svakog GSa ali je za normalnu upotrebu nula...

Ma da. Bas zbog toga su i stavili 2 cilindra. Kako bi u saobracaju bio mnogo upotrebljiviji. Stalno lupanje gluposti oko tog obrtnog momenta i niskih obrtaja. Taj CBR 600F4 sto pominjes u 6-oj brzini pretice bilo koji auto, kamion i autobus koji se drzi saobracajnih propisa. A evo ti dokaz da je uglavnom sve u snazi. Slicna snaga. Kawasaki mnogo manje kubika i inline 4 masina koja nije poznata po dobrom obrtnom momentu. U sestoj brzini od 50 do 120 km/h je i jednom i drugom trebalo 5 sekundi. Dzaba BMW-u 1250 kubika i bokser masina.  Prenosni odnos i snaga igraju najvecu ulogu. 

 

 

 

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

CBR 600 F4 i ostale šestotke sa agregatima takvog tipa naravno da imaju veću snagu na višim obrtajima preko 7-8.000 ALI daleko od toga da su anemične na nižim, to su i dalje ozbiljne mašine, koliko anemičan može da bude motor sa 100+ks?? 

Samo treba biti u pravoj brzini i mašina će se vrtoglavom brzinom zavrteti u visoke obrtaje, a na putu do tamo će potegnuti sasvim zadovoljavajuće, za svoju kubikažu.

A pogotovo su idealni za normalnu upotrebu jer su pitomiji na nižim obrtajima.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1658 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Vozio sam malog stroma milion puta, motor 2018. 2 klipa u v, 71ks, 650 ccm.

Moj motor je 600 ccm, 2001. redna 4, 77 ks.

Otprilike su tu negde teški.

Nikada nisam primetio da je strom brži ili elastičniji, samo da on kreće od 3 000 obrtaja da vuče kako treba, a bandit od 4 000. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 31 minuta, milomir22 je napisao:

Vozio sam malog stroma milion puta, motor 2018. 2 klipa u v, 71ks, 650 ccm.

Moj motor je 600 ccm, 2001. redna 4, 77 ks.

Otprilike su tu negde teški.

Nikada nisam primetio da je strom brži ili elastičniji, samo da on kreće od 3 000 obrtaja da vuče kako treba, a bandit od 4 000. 

Cak da je Strom elasticniji i brzi, to su minimalne razlike koje ti nece nista koristiti. Samo sto neki ljudi misle da je razlika izmedju Inline 4 i npr V2 iste snage ogromna, pa kad pricaju koliko je v2 bolji, pricaju kao da su poredili ZXR 400 i ZX10R a ne 2 motora iste snage sa razlicitim agregatima. O tome koliko je inline 4 agregat bolji i laksi za voznju u saobracaju da ne pricam. Kad vec gledamo sta je upotrebljivije za saobracaj. 

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
On 6.10.2022. at 21:24, Alekre je napisao:

A đe nije. Kad sam počinjao da vozim, GSXR K2 750 bio institucija. Sad bi ga Multistrada i GS odrali na putu sa sva tri kofera.

Nisam bas siguran u ovo...ne znam da li si vozio GSXR 750?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ni meni nije jasno kako motocikl čija je maksimalna brzina 200-210 km/h (GS) može drati starog GSXR-a koji može da ide 260+ km/h? :neznam:

Što se tiče novih Hornet-a, a to je tema, očigledna je namera da se maksimalno pojeftini proizvodnja motocikla i dizajnerski iskopira KTM i drugi insektoliki modeli.

Vozim 600-tku i ne mogu se načuditi potrebi pisanja kako pri preticanju treba šaltati dve brzine nadole. To naprosto ne stoji.

Malo objektivnosti pri pisanju ne bi bilo na odmet.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 401 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA
On 7.10.2022. at 15:29, milomir22 je napisao:

Vozio sam malog stroma milion puta, motor 2018. 2 klipa u v, 71ks, 650 ccm.

Moj motor je 600 ccm, 2001. redna 4, 77 ks.

Otprilike su tu negde teški.

Nikada nisam primetio da je strom brži ili elastičniji, samo da on kreće od 3 000 obrtaja da vuče kako treba, a bandit od 4 000. 

Zato sto taj bandit ima veliki obrtni moment na manjim obrtajima, ali ima manju max snagu pa se voze jako slicno. Probaj yamahu fz6 sa 600 kubika i 100ks, pa ces videti koliko ne mogu da se porede bandit i ona iako su oba redna 4 cilindra iste zapremine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Upravo sada, Overpressure je napisao:

Zato sto taj bandit ima veliki obrtni moment na manjim obrtajima, ali ima manju max snagu pa se voze jako slicno. Probaj yamahu fz6 sa 600 kubika i 100ks, pa ces videti koliko ne mogu da se porede bandit i ona iako su oba redna 4 cilindra iste zapremine.

Ne bih se složio da Bandit 600 sa 4 mala cilindra može imati veći obrtni moment (posebno na niskim obrtajima) od  Stroma 650 koji ima veću radnu zapreminu i veći obrtni moment iz V-2 agregata. Takođe Bandit nema manju snagu, već ima 11-12 konja više od Stroma. Brži je i teži, ima niže težište i zapravo se toliko koncepcijski razlikuju da se voze na sasvim drugačiji način.

FZ6, Hornet i ostali iz klase 600 sa 100 ks (ili više) tu snagu ostvaruju na višim obrtajima (pogledaj crveno polje na obrtomerima) i voze se opet na drugi način. 

Svi mi imamo različite afinitete i svako može naći ono što mu odgovara.

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 401 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i, Suzuki GSX-650FA

Kad sam rekao manju snagu, mislio sam na to da bandit ima manju snagu u odnosu na 600ke kao sto je hornet, fz6 i slicni motori, iako su iste zapremine. U normalnoj voznji bandit se sigurno vozi mnogo lepše i sa manje saltanja od gore pomenutih motora. Na punom gasu je to druga prica. Ja sam imao bandit 1250 sa 4 cilindra i na 4000 obrtaja je imao obrtni moment koji ima bmw 1200gs i slične masine te kubikaze sa dva cilindra, ali je zbog takve konstrukcije imao manju maksimalnu snagu. Meni se licno svidjaju motori sa dva cilindra, upotrebljivije u svakodnevnoh voznji, povlace iz nizih obrtaja i za odrzavanje je jeftinije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 369 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Vozim 07 punih 6 godina. Ima nas u ekipi dosta sa različitim motorima.

Isprobavali smo ubrzanje. Vozimo 80km u 6-oj brzini i onda samo puni gas.

Čisto za probu. Da ne nabrajam sve, ali mnogi su se iznenadili.

Uglavnom, motori 600ccm sa 100ks kada krenemo me ni ne vide.

Bandit se držao odlično, a jedini kojeg ja ne vidim je bio z900.

Tko nije vozio i probao jako bi se iznenadio kako 2 cilindra sa malih obrtaja dobro povuče. To i je bit toga.

Ako krećemo od 0 i na max brzinu naravno da šanse nemam nikakve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova

Pa i ona mt07 ima dva cilindra pa ljudi godinama lude za njom i zaista ne znam zbog cega a tek kolko lude za GS.om
Prihvatice i ovo mada dva cilindra odavno postoje i sve to lepo sljaka samo da ne pocnu da ugradjuju zvuvnike koji emituju zvuk motora kao u neka kola sto ubacuju...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Kao što su nekad svi Japanci imali redne četvorocilindraše, tako sad svi imaju paralelne dvocilindraše, to je sad u modi, a za 10 godina kad to dosadi ljudima i prestanu da ih kupuju, doće ponovo četvorocilindraši i tako u krug...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 375 postova
  • Lokacija: Nov' Sat / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

"The 270° crank and uneven firing order create a characterful, twin-cylinder pulse feeling. To make the engine as tightly wrapped as possible there’s no balancer drive gear; the primary drive gear doubles up duties and also spins the balance shaft. The water pump is tucked away inside the lefthand engine cover and there’s no need for a water-cooled oil-cooler. The cylinders also use a Ni-SiC (Nickel-Silicon Carbide) coating, as also used in the CBR1000RR-R Fireblade and CRF450R."

E ovo je deo koji mi se dopada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Cudno je da vecina poredi dizajn novog Horneta sa originalnim iz 98-me umesto da ga uporedi sa njegovim prethodnikom CB600F iz  perioda 07-13 koji je gotovo identicnog dizajna, pa i CB650F koji ga je nasledio (mada mozda se vise nije zvanicno zvao Hornet).

Meni se licno ne svidja izgled i daleko sam vise fan CB650R neo retro stajlinga ali mislim da ce ovo biti odlican motor i konacno prava konkurencija MT07 kako cenovno tako i po performansama. 

Na kraju krajeva ovo je Hornet koji najvise do sada lici na strsljena :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja