Jump to content

Moto Zajednica

Honda CB750 Hornet

Recommended Posts

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Zvuk i dvocilindrasa je dobar, auspuh mi se ne svidja i far. Ali boze moj voleo bih da ga imam u garazi, nova Honda je nova Honda. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 21 sati, Motorcyclist je napisao:

Jos ce da nas ubedjuju kako je dva bolje xD

 

pre 31 minuta, srbac je napisao:

4 cilindra se ne mogu porediti sa 2. Teska anemija do 7000obrtaja, tako da to je to. Da bi upotrebio tih 95 ks treba da voziš ko divljak...

Izgleda da i ne moraju da nas ubedjuju - rekao bih da ima onih koji tvrde bas tako... :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 51 minuta, srbac je napisao:

4 cilindra se ne mogu porediti sa 2. Teska anemija do 7000obrtaja, tako da to je to. Da bi upotrebio tih 95 ks treba da voziš ko divljak...

Ne mora da znači. Npr. Tuareg 660 povlači od 3.000 O/Min pa do kraja prilično lepo sa svojh samo 80 KS. RS660 povlači i odlepi prednji točak najopuštenije i to od nižih obrtaja. Poređenja radi, Tuareg 660 do 205 km/h stigne baš brzo. Tehnologija dvocilindraša je otišla fino napred. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R
Pre sat vremena, srbac je napisao:

4 cilindra se ne mogu porediti sa 2. Teska anemija do 7000obrtaja, tako da to je to. Da bi upotrebio tih 95 ks treba da voziš ko divljak...

Mislio sam na CB650R to su 4 cil.

Promenio član Dejan88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Зваће се Хорнет, али иду да бију најјачег конкурента (уједно и најпродаванијег у Европи) МТ07.

Цена за Француску 7800 евра, за Немачку 7890. Потврђено од званичника Хонде.

Није Хорнет.. само име носи, али за те паре у односу на конкуренцију ће бити најбољи пакет и искрено да кажем биће проблем за МТ07 зато што је електроника топ на Хонди, плус боље кочнице, а и скоро сигурно и вешање.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Mt07 je nekih 20 konja slabiji.

Više mi je u konkurenciji sa Sv650 o Er6 (Ninja 650 ili Z650, zovi ga kako hoćeš)

 

Ne znam koliki će ovaj biti, ali ta Jamaha je baš mali motor.

Spram ovog ludila cena 7500€ mu dođe čak i ok

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Не заборави да је прва категорија коју гађају А2, а после да можеш да одблокираш мотор на фул. Зато је 1:1 конкуренција МТ07.

 

Уосталом видећемо статистику продаје МТ07 и ове Хонде следеће године, да ли ће му узети део колача.

 

Бројке неће да лажу (бар у овом сегменту)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Као илустрацију подаци о продаји двоточкаша на два велика европска тржишта у првих 6 месеци ове године

 

Немачка:

WWW.TOURENFAHRER.DE

In einem aus Vertriebssicht durchwachsenen ersten Halbjahr 2022 hat sich die BMW R 1250 GS einmal mehr als meistverkauftes Motorrad Deutschlands durchgesetzt. Doch...

 

Француска (помешано мотори и скутери, али видећеш ко је лидер):

 

MOTO-STATION.COM

Voici le Top50 des meilleures ventes, moto et scooter et hors 3 roues. Le classement évolue entre les modèles à succès et les nouveaux venus.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Zanimljivo je da nema Honde NC750 ni na jednom spisku.

 

Ne kažem da nije MZ07 prodavan, kul mu je imidž, ali je za skoro 30% slabiji.

 

Što se tiče "metalnih motora" prodaja govori koliko su traženi.

Sv650 je klasični primer, pa i Z900 R etro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Разумем ја шта ти кажеш ти причаш који су мотори као такви ближи овом Хорнету.

 

Међутим логика није ту. Логика је нови возачи, први мотор, лаган за вожњу, ниско седиште, супер цена и Хонда квалитет. 

 

То је до сада био МТ07 најјачи у том сегменту по продаји и то константно већ скоро 7-8 година царује уз бљеске неких других модела када се појаве мало дорађени.

 

Сви ти остали су близу МТ07 по свему и по спецификацијама и по цени и по опреми, али ова Хонда одскаче квалитатвивно од свих њих по свим параметрима и са више него конкурентном ценом. Ако је добро балансиран мотор за 47.5кс има да буде погодак само тако, а после кад отвориш дизну са А категоријом већ добијаш озбиљан мотор са 90 и кусур коња.

 

Е, да, а што се тиче NC750, ствар је имиџа да се третира као транспортно средство типа скутер а и Хонда је имала проблем са производњом ДЦТ модела, па кад нема на стању или се дуго чека људи узму нешто друго. Знам да је популарна код нас, али у Француској се продало тек око 180 комада за првих 8 месеци ове године, баш сам то видео скоро у неком чланку.

 

Ево и Швајцарских података за првих 8 месеци ове године

 

image.png.c2226ff9656f39680ba3baef5ff7aaf3.png

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Ne znam zašto su ljudi sad odjednom toliko razocarani hornetom ? Pa već na tizeru se videlo da neće biti retro , znali smo takođe koji agregat će ići u njega . 


Iskreno , mislim da je Honda popunila prazninu koju je imala za mt07 konkurenta i da će hornetom oduvati sve u klasi .  Malo slabiji od duke-a 890 i mt 09 po ceni mt07 . 


Što se retro izgleda tiče , kao što reče @Skyrunner  , ne prolazi to više toliko ( možda je vreme za retro 80tih sad ( desert x , xsr 900  ) ) . Ne bi me čudilo da kasnije Honda i izbaci neki retro hornet , ko zna  :D 

Agregat je tu , platforma je tu , cena je i više nego konkurentna ,  Honda  je napravila pravu stvar da se ponovo vrati u sam vrh po broju prodatih motora .

 

Definitivno su na  pravom  putu , sad čekamo transalp i komentare kako je razočarao izgledom jer je kao nabudženi cb500x ( pošto smo zaključili da je hornet nabudženi  cb500f ) .
 

 

Promenio član ziks
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mora i da se prizna jedna činjenica:

 

Hornet kakav svi volimo i na koji se vezujemo je izašao 1998. godine.  Evo još malo pa 25 godina! Deca koja su rodila tada već imaju svoju decu.

 

Za novi Hornet treba da se veže mlađa populacija kojoj će ovo biti prvi ozbiljniji motocikl. Mi koji pamtimo originalni Hornet nismo ciljna grupa. 

 

Slobodno mogu da kažem da je Honda devedestih zaista bila neprikosnovena u kvalitetu. Današnja paleta motocikala i dizajnu ni po čemu se ne ističu od ostalih japanaca. Čak što se tiče dizajna, uopšte mi se ne sviđaju. Mada to je subjektivno.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Posle CB650R pomislio sam da ima nade za njih, sto se dizajna tice, ali avaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Za novi Hornet treba da se veže mlađa populacija kojoj će ovo biti prvi ozbiljniji motocikl. Mi koji pamtimo originalni Hornet nismo ciljna grupa. 

Upravo tako , ono što je nama starijima lepo ne mora da znači da je i 25-ogodišnjacima koji su i ciljna grupa za ovaj motor .  Verujem da je njima cb650r ružan jer ih sa okruglim farom podseća na neki ćaletov motor :D  , 919  hornet npr :D :D :D 

Promenio član ziks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Lakše malo, zaboravljate na nas koji ulazimo u krizu srednjih godina... Meni se sviđa ovaj, a bio sam zaljubljen u onaj Hornet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Teško je to skontati. Evo klinci kod mene na poslu ne mogu da shvate kakva je pojava devedesetih bio Patrol i Pajero ili prva generacija A8. Ja ga pamtim tako u paketu sa tadašnjim okolnostima i to vuče neku emociju i ostavlja trag. Za mlađe, to su olupine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
Just now, Skyrunner said:

Ovi podaci o prodaji jasno govore i šta se dešava sa sportskim motorima.

 

Advenčr je novi r izgleda 

A đe nije. Kad sam počinjao da vozim, GSXR K2 750 bio institucija. Sad bi ga Multistrada i GS odrali na putu sa sva tri kofera.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Meni se ovaj trend ne dopada. Pre 25 godina hornet je imao 100 ks, sada 90. Ja tu napredak ne vidim.

2 cilindra se guraju u sve i svašta, i to paralelna 2 klipa, jer je to najjeftiniji agregat za napraviti. Tačnije, najjeftiniji je 1 klip, ali se izbegava jer je gadan za vožnju zbog izraženih vibracija.

 

Ta priča četvorocilindraši su kilavi do 7k obrtaja ne pije vodu. Sedi na suzuki gsxs 750 i na horneta 750, šta misliš šta će bolje da povuče?

 

Prave se motocikli bez karaktera. Pa čuo sam da će novi vstrom 700 da ima paralelni agregat. Pa ime su dali motociklu jbt zbog v rasporeda klipova. Izmislili 270 stepeni ugao radilice,bla bla. Prodaju muda za bubrege.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Pričali smo o 650 sa 4 cilindra i 750 sa dva, to smo poredili. Hornet 600 je tek anemičan sa njegovih 97,5ks. Da bi potegao treba bar 8000 a tada već juriš mnogo, ge to voziti? Za preticanje je tek bez veze... dve ili tri niže šaltaj da bi potegao... Komentarišem normalnu upotrebu motocikla u saobraćaju.

CBR600f4 je startnija od svakog GSa ali je za normalnu upotrebu nula...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ja sam vozio gomilu dvocilindraša i gomilu četvorocilindraša. Tu drastičnu razliku u korist 2 klipa nisam primetio nigde. Realnost je da dva klipa kreću da potežu od oko 2,5- 3 000 rpm, a 4 klipa kreću od oko 4 000 obrtaja, ali nije ti to neka razlika. Kada je 600 ili 650 kubika u pitanju, i 2 i 4 klipa su anemična, a litra je mnogo lepša i linearnija za vožnju sa 4 klipa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Što se tiče agregata...aj' da progutamo priču da nema sirovina, da je potrebno smanjiti potrošnju, da svet kuburi sa energijom...ali ga onda barem spakujte da liči na na nešto...a ne na bogomoljkin spontani pobačaj. 

Nisam pratio, ni ne interesuje me posebno....a šta se dešava sa DCT u ovoj varijanti? Pominje li se uopšte? Tako su agresivno krenuli sa time, da ovakav jedan proizvod baš onako odskače...u lošem mislu. Svakako je osmišljen da bude jeftin, prvenstveno za njih, da ga jeftino proizvedu. Mogao je da bude i drugačije nazvan, jer ovakav, apsolutno ni najmanje ne deluje kao deo CB serije. Eto ona postoji već...koliko...50 godina....razumem (r) evoluciju....ali baš nikakva dodirna tačka. Čudno, u najmanju ruku.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja