Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnik/Koji motor uzeti, i zasto ne NC 750

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pre mesec dana sam polozio za A kategoriju. Razmisljam sta da uzmem na zimu. Vozio sam/polagao na Honda NC 750. I motor je ekstremno udoban i "lak" za voznju. Probao sam i MT07 ali nije to to. Sad, moje pitanje je jel sam lud jer odma zelim da uzmem toliko jak motor. S obzirom da nisam nikada pre ovoga "vozio" motor. Sem par puta sa drugom. Takodje enduro Vstorm.

 

Da li bi trebao da uzmem nesto drugo slabije i lakse od Honde. 
 

"Zaljubio" u Hondu cim sam izasao na ulicu sa njom. 
 

Uzmimo u obzir da bih NC uzeo iz salona nov. I da mi je glavji cilj voznje motora putovanje i voznja po srbiji sa devojkom.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 369 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Po meni, jedina alternativa za NC750 koji je prava bombona, je eventualno CB500X koji mi se takođe izuzetno dopada. Kad me zabole leđa od podizanja na centralni štender mrcine koju vozim, ovo mi je najuži izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100

Kao vlasnik NCa mislim da je to pun pogodak. Samo obrati pažnju da je nov NC malo niži od tog na kom si polagao pa ako si visok, sa novim možeš imati malko "problema".

Što se snage tiče, nje nikada dovoljno (a NC je jedan od slabijih) ako zatreba ali ako u glavi nema ničega, onda je i skuter od 125cm³ opasan.

Kupi ono u čemu ćeš užvati i što će ti nabaciti osmeh na lice

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Iskreno, ja bih krenuo sa polovnim motorom (u mom slučaju Versys 650, slična konstrukcija kao NC). Polaganje je jedno.. Provozaj malo motor, isteraj ga i van asfalta (malo). Posle nekih 5 do 10k imaćeš bolji osećaj da li je taj tip motora zaista "to". Onda kupi novo. Ako odmah uzmeš nov motor, a onda skontaš da želiš nešto drugo (naravno, u međuvremenu ćeš kupiti i nešto od opreme), izgubićeš dosta para.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5713 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
pre 53 minuta, vmutic je napisao:

 Ako odmah uzmeš nov motor, a onda skontaš da želiš nešto drugo (naravno, u međuvremenu ćeš kupiti i nešto od opreme), izgubićeš dosta para.

To je nekad bilo - sad je bolje kupiti nov motor i ako dodje do prodaje, zaradice na njemu ::)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Da sad počinjem da vozim i da imam novca za NC, ne bih razmišljao ni sekund. Pogotovo za dct opciju (automatik). Čak i sad merkam dct za sledeci motor, ili africa ili crosstourer.. To kažem kao neko ko je vozio i skuter i nakeda i enduro i R.. i sad sam na turingu koji mi iskreno najviše i odgovara.. S druge strane treba probati, možda se oduševiš endurom kad probaš, više sedenje, mogućnost makadama i offa itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XA, Yamaha BT 1100




Vozio sam/polagao na Honda NC 750. I motor je ekstremno udoban
 
 


Ovde se samo ne bih složio sa tobom, motor/sedište je neudobno. Nije neka panika ali ne mogu da kažem da je udobno. Zna guzica da utrne samo tako ali nije nesto sto se ne može srediti, a i ne mora...

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

NC je odličan (ne samo) početnički motor. I ja sam ga vozao u školi kad sam polagao (700) i čim sam seo na njega mi se dopao. Nije on prejak za početnika - gledaj snagu, a ne zapreminu. Ako se ne varam, on ima manje od 60 konja, a to je minimum minimuma ako mene pitaš za bilo kakvo ozbiljnije vozanje na dva točka.

 

Da li nov ili ne? Pa, imaj u vidu da ti je prvi - može da se desi da ga ispustiš. Da li si spreman da se ne nerviraš oko toga? I takođe, može i da ti se cela priča ne svidi (ili sam motor ti dosadi posle godinu dana) i da rešiš da ga prodaš - u ovom slučaju ako kupuješ nov, dosta gubiš u uloženom novcu. 

 

S druge strane, kad uzmeš nov, nemaš briga, samo menjanje ulja i filtera.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 230 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Za svoj novac uzimas ono sto ti se svidja i sto ti odgovara, bilo novo ili polovno. Ako ga i ispustis, svjedno ces se nerviras, ali na kraju krajeva novo je novo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova

Uzmi u obzir jos jednu opciju - Moto Morini X Cape. Ja sam njega uzeo kao svoj prvi motor i za sada sam prilicno zadovoljan. U toj klasi us pomeniti NC, Verys 650, Strom 650, Tracer 7...
Nista nije prejako, kako su kolege rekle, sve je do vozaca

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Beverly 250, Honda NC750X RH09

Evo kolega @Yanco ima bas ono sto ti treba. Odmah mozes na put i ne razmisljas o opremi i motoru:)

 

 

Promenio član DarkoB
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

NC 750 sa 6250 obrtaja na 1/min i CB 650F sa 11000 obrtaja na 1/min su skoro isti: 16,67 tj. 16,87 m/s.

A niko za CB 650F ne kaže da nema snage ili da nije brz. Natjeravaju NC na raznim YouTube kipovima skoro do 200.

Ko je god od mojih kolega sjeo na NC prvo je rekao: ovo je baš lagan motor.

A nije. NC je suh nešto preko 200kg pa plus tekućine itd... nabere se težine. Ova Honda ima veoma nisko težište ustvari.

Često se zaboravlja najvažnija činjenica da NC znači Novi Koncept što uključuje novi koncept mashine i ergonomije motocikla (na prvom mjestu) a potom (nešto manje) i ostalih parametara.

Uz sve njegove mane (a ima ih) složen je da bude pristupačan širokom društvu motorista od onih koji počinju preko onih koji se vraćaju pa sve do vozača koji znaju šta traže.

A to je veoma ozbiljno i moćno za samo jedan motor. Imam kolege koji posjeduju torung motore  (gs1200 multistrade...) i onda josh i skuter da imaju po gradu. Sa ovom Hondom to je nepotrebno - u smislu eksploatacije ona može zadovoljiti sve zahtjeve.

Kad sve uzmem u obzir Honda NC750X nikako nije početnički motor ali jeste sposoban biti nekome prvi motor u zivotu!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja