Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Meteor 350

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Giovanni Bandit Neka je sa srećom! Ja sam prvo hteo Fireball Yellow, pa Red, a onda sam kupio  Supernova Brown :) Kao što je kolega iznad napisao uživaj u vožnji. Negativni komentari dolaze uglavnom od ljudi koji su Royal Enfield, u najboljem slučaju, videli samo na slikama.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850
pre 4 minuta, Urban Rider je napisao:

@zZavarivach Misliš to su ti naplatili? ;)

Pa sad.... Ja sam na svoju ruku promenio i sipao isto to kad sam presao 1000km, tako da ono što su napisali, ja sam to sipao, a šta su oni sipali to ne znam, nadam se isto to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@zZavarivach Pazi, nakon što su mi na poslednjem servisu zamenili dihtung glave motora i isti naplatili 50 EUR i nakon svega ostalog što se izdešavalo, postao sam prilično nepoverljiv tako da neću više da održavam motor kod njih, pa i meni preostaje ili da sam zamenim ulje ili da se nadam da su mi ga oni zamenili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@cezarpa Ili nije, ali je zamena uredno naplaćena. Čitam po stranim forumima utiske ljudi koji su prešli više od 50k sa Interceptorom. Jedini problem, osim loših stock guma su releji. Nešto tu definitivno smrdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3116 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Znam nekoliko majstora koji sve lepo uredno slikaju šta je rađeno, a zamenjene i stare delove stave u kesu i vrate mušteriji. To stvarno danas nije teško izvesti, kad svi već imaju smart telefone, a i ostavlja dobar utisak. Hoćureći, glupo je kad to ne rade i tako rizikuju nepoverenje i nezadovoljstvo klijenta, zarad sitne kinte.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350

Већ неко време "луркујем" по форуму, али нисам могао а да не скочим када сам на претходној страни видео да се повела жустра расправа о РЕ и квалитету мотора, то ме је наравно и навело да направим налог :D. Елем, ја сам поносан власник једног Метеора 350. У Ројал Енфилд сам се заљубио на први поглед, мада морам признати одмах да сам имао своје недоумице у вези мотора, и управо и ја сам имао предрасуде баш због тога што долази из Индије, не зато што су Индуси овакви или онакви, него јелте не улива ми нешто много поверење чињеница да земља попут Индије која је заправо екстремно неорганизована и хаотична може да направи некакву машину добро. Због тога нисам био сигуран у квалитет било чега што они производе.

Управо због тога сам се дао у озбиљно истраживање читавог бренда. Чињеница је да је РЕ деведесетих био практично на ивици потпуног колапса. Две хиљадите године је РЕ имао продају од свега 2000 јединица годишње што је катастрофа, али те године почиње преокрет. Од читавих 2000 јединица годишње, РЕ је само у августу прошле године продао преко 74 хиљаде мотоцикала. Укупна бројка продатих мотоцикала за прошлу годину је невероватних 734.840! Дакле ове бројке заиста говоре да се "нешто" десило. А шта се заправо десило? Па хајде да почнемо од тога да је РЕ преузео човек који је заљубљеник у мотоцикле, посебно у РЕ и да заиста разуме како мотор треба да функционише. Са друге стране, он је окупио читав тим људи од којих су већина Европљани тако да РЕ је заправо није чисто индијска компанија (ако вам већ боде очи то што су из Индије) већ је у читаво пројектовање умешано доста људи из Енглеске која је јелте и колевка РЕа. Наравно, РЕ је у својој класи засигурно, не надолазећа звезда, већ убедљиво бренд који је у последњих 20 година успео да се етаблира као поуздан, удобан, естетски леп и мотор за уживање, и наравно морам да поменем оно најбитније - однос цене и квалитета.

Мени лично, после вожње Метеором, је заиста постало небитно ко је све у РЕ (мада признајем, други пут, да нисам баш био сигуран шта су то Индуси склепали). Метеор 350 је један солидан мотоцикл за почетнике, сјајан за управљање, прашта грешке, веома удобан за вожњу и што је најбитније није исувише јака машина за почетника али опет није ни играчка која ће некоме досадити после шест месеци вожње. Што се сервиса тиче, у Србији га сигурно не раде Индуси тако да је то јелте до - Срба, али Боже мој. Дотле додуше још нисам дошао па немам утиске, али чим будем имао прво искуство и то јављам. 

Велики поздрав за све, надам се да сам мало барем разбистрио неке недоумице око мотора (ако се двоумите, даћу вам савет - купите га) :D .

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Voge 525ACX
On 7. 11. 2022. at 14:24, Urban Rider je napisao:

 a uz to su mi isticali kasko

 

 

 

Zdravo svima, u potrazi sam za svojim prvim motorom. Meteor je jedan na koji sam bacio pogled.

Pored planirane opreme, motora i registracije, interesuje me koliko okvirno izadje full kasko za jedan ovakav motor?

 

Hvala

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe

Kad god odlučim da zamenim skuter za pravi motocikl, desi mi se neki reset u glavi i skapiram da mi je jako teško da se odreknem skutera i svih njegovih benefita za svakodnevnicu i urbanu vožnju. 

Sad sam više u fazonu da pokušam da uzmem neki motorić za uživanje pored skutera, a ovaj Meteor mi od samog starta od kad se pojavio skreće pažnju. 

Interesuju me iskustva sadašnjih i bivših članova konkretno kada je reč u udobnosti na nekim putevima nižeg reda. Kako se ponaša po neravninama, da li je neprijatan ili se dobro nosi sa tim? 

Beverlijem kada prelazim preko šina plombe mi poispadaju, a o kretanju po nekom pokrpljenom ili džombastom putu neću ni da pričam. Meteor mi nekako deluje kao primamljiva mašinica za neko lagano krstarenje i uživanje. Moram svakako da odem do nekog salona da vidim kako mi leži. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
Pre 14 sati, bakica je napisao:

Kad god odlučim da zamenim skuter za pravi motocikl, desi mi se neki reset u glavi i skapiram da mi je jako teško da se odreknem skutera i svih njegovih benefita za svakodnevnicu i urbanu vožnju. 

Sad sam više u fazonu da pokušam da uzmem neki motorić za uživanje pored skutera, a ovaj Meteor mi od samog starta od kad se pojavio skreće pažnju. 

Interesuju me iskustva sadašnjih i bivših članova konkretno kada je reč u udobnosti na nekim putevima nižeg reda. Kako se ponaša po neravninama, da li je neprijatan ili se dobro nosi sa tim? 

Beverlijem kada prelazim preko šina plombe mi poispadaju, a o kretanju po nekom pokrpljenom ili džombastom putu neću ni da pričam. Meteor mi nekako deluje kao primamljiva mašinica za neko lagano krstarenje i uživanje. Moram svakako da odem do nekog salona da vidim kako mi leži. 

Brate moj, otidji, sedi i probaj ga, ja sam trebao da uzmem X Maxa. Imam druga Indijca, koji u Indiji ima Himalayana i non stop mi govori da odem i probam. Ja sam se podsmevao i pravio sale na RE motore. Prosle godine nekim spletom okolnost, ukazala mi se prilika da probam Meteora i Hunters. Odmah, kada sam probao Meteora, pojavio se osmeh na licu i rodila se zelja da ga kupim. I evo sta da kazem, u cetvrak sam dao avan i cekam da mi stigne. Savet, otidji, probaj i veruj mi zaljubices se, nece ti vise skuter padati na pamet.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 254 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Koja je cijena sad Meteora u SR? U HR sam primjetio da je cijena novih 350ica u par mjeseci skocila cca 700€, sa oko 5 i nesto na ravno 6k €. 

 

 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: Piaggio Beverly 300 hpe
Pre 1 sat, NightWalker je napisao:

Brate moj, otidji, sedi i probaj ga, ja sam trebao da uzmem X Maxa. Imam druga Indijca, koji u Indiji ima Himalayana i non stop mi govori da odem i probam. Ja sam se podsmevao i pravio sale na RE motore. Prosle godine nekim spletom okolnost, ukazala mi se prilika da probam Meteora i Hunters. Odmah, kada sam probao Meteora, pojavio se osmeh na licu i rodila se zelja da ga kupim. I evo sta da kazem, u cetvrak sam dao avan i cekam da mi stigne. Savet, otidji, probaj i veruj mi zaljubices se, nece ti vise skuter padati na pamet.

Ohrabrujući savet :jee1: . Čestitam na kupovini, da se slatko navozaš. 

Skuter mi je za dosta stvari nezamenjiv. U njega mogu da strpam gomilu stvari koje se svakodnevnu vuku, i još da imaš mesta za sve dodatno što bi poneo usput. U prevodu, zamena za automobil u urbanoj sredini, a da ne brineš o gužvi, parkingu i sve to sa mnogo manjim troškovima za gorivo, održavanje itd...

Međutim kada god izađem van grada, naši putevi me opominju da to i nije najbolja sprava za vožnju baš svuda.

Meteor mi deluje kao nešto čime bi čovek mogao relaksirano da se vozika, bez žurbe i da to bude neki vid terapije. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
Pre 4 sati, bakica je napisao:

Ohrabrujući savet :jee1: . Čestitam na kupovini, da se slatko navozaš. 

Skuter mi je za dosta stvari nezamenjiv. U njega mogu da strpam gomilu stvari koje se svakodnevnu vuku, i još da imaš mesta za sve dodatno što bi poneo usput. U prevodu, zamena za automobil u urbanoj sredini, a da ne brineš o gužvi, parkingu i sve to sa mnogo manjim troškovima za gorivo, održavanje itd...

Međutim kada god izađem van grada, naši putevi me opominju da to i nije najbolja sprava za vožnju baš svuda.

Meteor mi deluje kao nešto čime bi čovek mogao relaksirano da se vozika, bez žurbe i da to bude neki vid terapije. 

Hvala brate moj. 

Sve jasno. 

Otidji probaj Meteor i videces sta ce ti srce reci.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
Pre 10 sati, overtone je napisao:

Koja je cijena sad Meteora u SR? U HR sam primjetio da je cijena novih 350ica u par mjeseci skocila cca 700€, sa oko 5 i nesto na ravno 6k €. 

 

 

Iskreno brate moj, ja sam danas platio (do duse onaj najjeftiniji) Fireball, 4800€ i to je sada sa standardnom Triper navigacijom.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 740 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Pre 3 sati, NightWalker je napisao:

Iskreno brate moj, ja sam danas platio (do duse onaj najjeftiniji) Fireball, 4800€ i to je sada sa standardnom Triper navigacijom.

To je 2022.g, 23 i dalje nema navigaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
Pre 9 sati, Zog je napisao:

To je 2022.g, 23 i dalje nema navigaciju.

Nije ni bitno, ali mislim da mi rekose da ovaj koji dolazi da je sa vec namontiranom. 

Zaista nije mi ni bitno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 740 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Nije ni bitno, ali mislim da mi rekose da ovaj koji dolazi da je sa vec namontiranom. 
Zaista nije mi ni bitno.
Jebeš navigaciju, ta je komplicirana.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
Pre 11 sati, Zog je napisao:

Jebeš navigaciju, ta je komplicirana.

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk
 

I to sto kazes 😉

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Sretno i da se sa osmehom navozate!

 

Navigacija je OK za imati ali suviše mala da bi se oslonio na nju. Interesantno mi izgleda ova na novom Himalayanu.

 

Meteor je meni ODLIČNA povratna mašina/odskočna daska. Verujem i da bi ( u nekom savršenom svetu) sigurno imao i njega u garaži za opuštene vožnje pune osmeha.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja