Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Meteor 350

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Voge AC525X

Bio juče na sajmu i kupio sam Voge 525ACX kao prvi motor. :)

Od Meteora sam odustao samo zbog učestalog servisa i što nemam servis u svom gradu. :(

Promenio član mangup
  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
3 hours ago, mangup said:

Bio juče na sajmu i kupio sam Voge 525ACX kao prvi motor. :)

Od Meteora sam odustao samo zbog učestalog servisa i što nemam servis u svom gradu. :(

Da si ziv i zdrav i u zdravlju i veselju da ga vozis i kada dodje vreme, za bolji da ga zamenis.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@zZavarivach kolegi su u Trionu rekli da može jednom godišnje da radi servis. J*be lud zbunjenog situacija. 🤷‍♂️

 

@mangup Bez obzira na servisne intervale za RE, mislim da si napravio dobar izbor. Uz to, rezervne delove možeš da kupuješ i u Gigatronu ;)

 

GIGATRON.RS

Ukoliko ste ljubitelj vožnje ili ste ljubitelj prirode, osetite potpuni užitak putovanja u...

 

 

  • Haha 1
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

@Urban RiderMa sve znam.....

Evo sad sam upravo u dilemi, Moto Guzzi V7 koji sam kupio iz uvoza ima još 4 meseca fabričke garancije koja važi navodno i ovde (pitao sam, tako bar kažu PGS), potom imam mogućnost da doplatim za još jednu ili dve godine (250-380e). Uslov mi je da uradim servis u ovlašćenom pre toga, znači ići za BG. Prosto mislim da batalim celu priču i da održavam sam. Znam da to ''gubi na vrednosti zbog buduće prodaje'' jer nema servisne istorije ali pošto sam se nagledao svega i svačega ko sve i šta radi, mislim da će mi glava biti mirnija....... Evo nisam pametan ali neću dalje da trujem temu o servisima i Meteoru, zaslužuje bolje :)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@zZavarivach Jasno sve. Ja se nosim istom mišlju. Poslednji servis za Interceptor sam uradio u Tago Moto Centru. U Trionu su serviseri ili potpuno nekompetentni ili nezanteresovani, o čemu ti kao krajnji kupac uopšte ne bi trebalo da razmišljaš, ali eto. Ja sam iz Trionovog servisa izvezao Interceptor sa necentriranim zadnjim točkom pa ti vidi...

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
On 3/26/2024 at 6:45 PM, Urban Rider said:

@zZavarivach Jasno sve. Ja se nosim istom mišlju. Poslednji servis za Interceptor sam uradio u Tago Moto Centru. U Trionu su serviseri ili potpuno nekompetentni ili nezanteresovani, o čemu ti kao krajnji kupac uopšte ne bi trebalo da razmišljaš, ali eto. Ja sam iz Trionovog servisa izvezao Interceptor sa necentriranim zadnjim točkom pa ti vidi...

U Trionu sam trazio da mi centriraju tocak i batica odradio. Po meni su vise nezainteresovani nego nekompetentni jer imaju dosta posla. Na reklamaciju za neki dzek su mi dosli sutradan na kucu zavrsili posao i vratio motor u garazu jos kaze nisam ti stavio ceradu vruc je motor. Ja sam bio na poslu. Zvao me,dosao,zavrsio,javio sta je bilo tako da sam ja imao pozitivno iskustvo. Jedino me nervira kad zakazujem servis sto moram preko neke tete a ona se nista ne razume samo se smeska. Ne zna sta se radi kad se radi i zasto se radi. Ali nije sve idealno (osim meteorke ;-))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Jokics Mene su prvo više od 6 meseci zavlačili govoreći mi da je vibracija na kormanu normalna, pa sam na kraju počeo sam da istražujem šta može da bude problem i otišao prvo da proverim da li su mi točkovi izbalansirani (što su oni morali da urade nakon prve prijave problema). Ispostavilo se da prednja guma ima fabrički defekt zbog kog se prilikom rotacije kreće gore-dole. Kada sam im to rekao na sledećem servisu, na kome su mi, uzgred, zamenili dihtung glave motora, jer je stari navodno propao i to naplatili 50 EUR (pisao sam negde već o tome), pristali su da provere točkove i došli do istog zaključka, ali su odbili da ulože reklamaciju proizvođaču rekavši mi da gume ne podležu garanciji jer su "potrošni materijal". Kada sam tražio da mi to potvrde pismeno u emailu, počeli su da se prave ludi i nastavili su da me zavlače tražeći da im dovezem motor da ga pregledaju i utvrde u čemu je problem. Nosio sam se mišlju da ih tužim ali sam odustao jer takav šljam od ljudi jednostavno nije vredan mojih živaca i vremena. Pritom mislim na ljude koji tamo rade, već na vlasnika i menadžment ili ko god već donosi i sprovodi takvu prevarantsku politiku prema kupcima. 

 

Drago mi je da si ti imao pozitivno iskustvo sa njima, jer bukvalno niko od ljudi koje sam upozvao koji su imali bilo kakav kontakt sa njima, nije.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Citao sam sta si pisao ranije. Priznajem imam malo frku sa servisom ali licno sam ja bas dobro prosao. Ali videcemo dobro je da znam sta i kako. Mi smo malo trziste nazalost i skloni smo tim sitnim prevarama i tumacenjima kome se kako ćefne. Nadajmo se da su Indijci dobro sklopili masine pa da ne brigamo brigu. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1920 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Kod nas ce jos da izadje bolje da kupis motor koji je izasao iz garancije.Bar znas da servisiranje,i popravka ide na tvoj teret.U ovlascenim servisima vise lazu nego sto urade.Kad je nesto u garanciji prave se mutavi.Uvek okrenu pricu ptrotiv kupca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Zato će i da propadnu. Posle toga, nezvaničan servis što je bolje ili raditi sve samostalno. Delovi inostranstvo i to je to. 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

Baš tako, nisu komplikovani, za standardan pregled je dovoljna dijagnostika od 2000 din plus adapter cabel, i to je to. Za reset servisnog intervala - ima u uputstvu u 3 koraka..... Čim se otklone sve dečije bolesti (ako ih ima) ima da ide 200.000km bez problema uz normalno održavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Moto Guzzi V7 Special 850

E da, za one koji imaju problem sa greškom:

P0196 (Engine Oil Temperature Sensor Range/Performance)

Trebalo bi ovlašćeni servis ''naterati'' da urade update ECU prilikom sledećeg servisa.

Kod mene je bila česta pojava, na dijagnostici se vidi da je sve ok - čita temperaturu i raste normalno kako motor radi duže. Samo je softverski ''rigorozan'' opseg i čim je ispod neke granice ~tu negde oko 10ak stepeni, tada izbaci grešku po paljenju. Pisalo se dosta online o tome.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
7 hours ago, cezarpa said:

Kod nas ce jos da izadje bolje da kupis motor koji je izasao iz garancije.

Bukvalno bi u oglasu za prodaju pored "kupljen nov u Srbiji" i "garažiran od prvog dana" kao prednost trebalo navesti i "istekla garancija" i "nije održavan u ovlašćenom servisu"...

 

Drugar iz Indije mi priča da se tamo RE prodaje sa besplatna prva 3 ili 4 servisa i da svi održavaju motore u ovlašćenim servisima dok ne potroše kupone za besplatne servise (i pritom stoje pored motora tokom servisa i gledaju šta serviseri rade jer kaže da kradu delove 🤷‍♂️), a nakon toga održavaju motore kod svojih servisera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1920 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Mora da stoje i kontrolisu verovatno su skloni pajanju.Mi smo ipak neko bolje,posteno drustvo.Kod nas serviseri toliko deru da nemaju potrebu za kradjom.Posteno nas osisaju.

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
On 3/28/2024 at 11:51 AM, zZavarivach said:

E da, za one koji imaju problem sa greškom:

P0196 (Engine Oil Temperature Sensor Range/Performance)

Trebalo bi ovlašćeni servis ''naterati'' da urade update ECU prilikom sledećeg servisa.

Kod mene je bila česta pojava, na dijagnostici se vidi da je sve ok - čita temperaturu i raste normalno kako motor radi duže. Samo je softverski ''rigorozan'' opseg i čim je ispod neke granice ~tu negde oko 10ak stepeni, tada izbaci grešku po paljenju. Pisalo se dosta online o tome.

Meni se redovno novembra/decembra upali check engine lampica i u martu kad otopli ugasi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350

Drustvo, ako mogu jednu digresiju, koliko ste dugo cekali da vam se uradi carina i registracija RE motocikla? U mome slucaju, danas ulazi u trecu nedelju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

U mom slučaju dugo - više od mesec dana. Ja sam svoj Meteor 350 kupio od Tago Moto Centra, ali je stajao izložen u Trionovom salonu za vreme trajanja carinskog postupka, bez mog znanja ili odobrenja, naravno...

  • Zbunjen 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Meteor 350
1 hour ago, Urban Rider said:

U mom slučaju dugo - više od mesec dana. Ja sam svoj Meteor 350 kupio od Tago Moto Centra, ali je stajao izložen u Trionovom salonu za vreme trajanja carinskog postupka, bez mog znanja ili odobrenja, naravno...

Za moj su pretprosle nedelje predati papiri za carinu, u proslu subotu sam potpisao ovlascenje za registraciju, cele prosle nedelje nisam dobio nikakav info i evo sada ulazi proces u trecu nedelju.

Pa nadam se da ce mozda ove nedelje da ga registruju.

Promenio član NightWalker
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Voge AC525X

Još jednom ne žalim što sam odustao odustao od RE.

Motor što sam uzeo na sajmu, vozim već nedelju dana.

 

U svakom slučaju da ti se što pre završi agonija i da provozaš novi motor!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

To je bila je jako glupa situacija. Prodavac iz TMC me je pozvao da mi javi da je motor stigao. Sutradan me je ponovo pozvao da se izvini jer su mu navodno dali pogrešnu informaciju pošto moj motor ipak nije stigao. Nakon toga sam sasvim slučajno u oglasu za Himalayan, koji je Trion postavio na sajtu polovniautomobili, video svoj motor u pozadini. Te 2021. su tek počeli da uvoze Meteor i to u jako malim količinama, a i to je bio prvi Meteor u Supernova varijanti u braon boju koji su uvezli, pa sam jednostavno znao da se radi o mom motoru. Ispostavilo se da sam u pravu jer, kada sam otišao do salona i pitao da li je motor dostupan, rekli su mi da je prodat kupcu iz Novog Sada, ne znajući u tom trenutku da sam to ja.

 

Kako i zašto motor nije otišao pravo u TMC i zašto ga je Trion izložio, to samo oni znaju.

 

Ali da ne bude sve tako crno, moram da naglasim da se Trion na kraju ipak iskupio, jer su mi omogućili da preuzmem motor od njih, tako da nisam morao da idem do Novog Sada, a uz to su mi ga besplatno isporučili na adresu, jer je već bilo krenulo loše vreme, a ja nisam imao dovoljno iskustva da novi motor odvezem do kuće po kiši.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

U N. Sadu teta kaze imamo braon na prodaju. Ja dodjem i ponesem kesh i taman da ga pazarim kaze jaoo ovaj je kaparisan nisam znala menjam koleginicu (bio je 6.1.2022) Ja odem na Nbgd i kazem prodavcu jel ima neki da nije prodat (tog trenutka me nije bilo briga za boju) U salonu su bili crni i braon. Kaze prodavac samo da vidim. Ja rekoh daj Boze da je crni i ispade da je samo on slobodan. Rekoh aj da ga kupim vec mi izmice i panika me hvata posto zbog korone sve nesto nema i kasni. Ja sam im rekao sto se mene tice ja ga ne bih uzimao do proleca a batica prodavac kaze kako da ne nema problema i potpisem za registraciju. Jedino sto im zameram nisu me zvali 18.3 kad su ga registrovali nego su ga koristili u salonu za predstavljanje (jahanje). Ja kad sam ih zvao konacno pocetkom aprila kazu da da dodjite registrovan je vec 15 dana. I tako…

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

@Jokics Čekaj, nisu valjda tvoj motor koristili kao demo vozilo? :/ Btw, kod njih nema kaparisanja, tj. daješ kaparu samo dok njihovo računovodstvo ne napravi fakturu. Ja sam oba svoja motora isplatio u celosti mnogo pre nego što su uopšte stigli u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350
1 minute ago, Urban Rider said:

@Jokics Čekaj, nisu valjda tvoj motor koristili kao demo vozilo? :/ Btw, kod njih nema kaparisanja, tj. daješ kaparu samo dok njihovo računovodstvo ne napravi fakturu. Ja sam oba svoja motora isplatio u celosti mnogo pre nego što su uopšte stigli u Srbiju.

Nisu ga koristili nego je stajao izlozen. Na slikama u oglasima se video bas moj posto je onako rekao bih (crni) najpozeljniji pa je prodavac prihvatio oberucke to sto ja ne zelim da ga teram kuci u januaru. Normalno proverio sam da li su ga mozda izgrebali za to vreme ali sve je bilo ok. Ja generalno ne uzimam za zlo te neke gluposti samo mi je bitno da je makina dobra i da mi servis bude odradjen kako treba a ostalo stavljam ”pod takvi smo mi”. 
Ne nerviram se. Sto ga vise vozim sve mi je bolji i nisam se pokajao. Sad ce treci servis. E sad me “muči” sta ce da mu rade.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja