Jump to content

Moto Zajednica

Royal Enfield Meteor 350

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Posto teme o ovom modelu nema, otvoricu novu. VIdim da je motor postao totalni hit, uz Clasic 350.

 

Ja sam se danas ponovio i umesto skutera presekao da kupim ovaj motor, koji deluje kao odlicna pocetnicka igracka.

Za razliku od skutera, ovde je cena bila jako povoljna za masinu staru godinu dana sa 350cc motorom i oko 1500km na satu. Zelja mi je bila da kupim Meteor Fireball u zutoj boji ali je cekanje dugo, braon i crni su im na stanju. 

Motor je placen, cekam papire i prenos, sve utiske i situacije cu beleziti ovde. BIlo bi lepo da se pojavi jos neki vlasnik pa da obogatimo temu. 

Nemam fotke ali ovako izgleda + roll barovi i zastita od vetra. 

 

maxresdefault.jpg

 

maxresdefault.jpg

craftride_crashbars_a159919-006.jpg

 

 

 

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Интересантан мотор у сваком погледу. Надам се да ћеш се лепо навозати, али да си мало претражио форум писало се и о марки и о моделима.

 

Имаш чак и добро написан текст о Енфилду овде, да не измишљамо стално топлу воду, као да се марка појавила 2022 поново.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Tako je. Ima o Interceptor, Bullet i Himalayan modelima. Pretrazio sam i iscitao. Bio sam slobodan da otvorim temu o Meteor modelu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Pozdrav,

konacno tema o meteoru! 
Ja sam od aprila vlasnik mat crnog meteora i ja sam odusevljen ali posto mi je prvi motor mogu samo da hvalim ai ne i da poredim. Zanima me koliko ima meteora ulicama Srbije za sad. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L

Hvale ga na stranim forumima, mala potrošnja, jeftino i lako održavanje, male vibracije, žale se na stražnje amortizere, loš onaj veliki vizir, sklonost koroziji kromiranih djelova, uglavnom meni se sviđa- žuti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Nisam uzeo s vizirom mislim da na ovim brzinama ne treba (a i lepse izgleda) a sto se tice potrosnje ja sam isao za C.Goru i najmanja potrosnja mi bila 2,25l/100km a na autoputu preko 3,5 pri 100 kmh a prosek mi je do sada 2,7-2,8. Znaci nema bolje od toga,ja sam prezadovoljan. Deluje mi neunistivo. Kazem ne znam da uporedim (npr. za amortizere) sa drugim motorima ali ja sam godinu dana cesljao modele sta bih kako bih i nisam se pokajao. Narocito sto ja volim old school izgled motora ne volim skutere i plastikanere (sportske motore). Lako se vozi,nisko sediste i nisko težiste tako da je po meni koristan kako za kratke  tako i duze relacije. Prosta masina kazu nema sta da se pokvari (nadam se). 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Odlično. Ima nas :D Meni je to isto prvi motor. Zeleo sam zutog ali bi isporuka bila krajem oktobra. Kako stvari funkcionisu, pitanje je da li bi tada stigao. Zato sam resio da uzmem jedan iz salona.

Sto se vizira tice, skidam ga prvom prilikom.

Kao sto rekoh, zeleo sam skuter i to neki maksi. Kada sam video cene polovnih a i novih, presekao sam na ovu stranu.
Bukv celu noc jurio po netu o njima, sutradan otisao do Merkatora i moram da kazem da im je sales za klasu ozbiljniji od drugih salona.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Уживајте момци. Први мотор је увек најбољи мотор, јер је први. После постанемо избирљиви.

За почетнике је добар избор што се тиче снаге и неће да вас непријатно изненади и преплаши.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Honda CRF 250 L
Уживајте момци. Први мотор је увек најбољи мотор, јер је први. После постанемо избирљиви.
За почетнике је добар избор што се тиче снаге и неће да вас непријатно изненади и преплаши.
To govoriš o sexu ili motoru?

Poslano sa mog Redmi 6 koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Fun fact: Royal Enfield ima aplikaciju za navigaciju koja se povezuje na motor i ona pokazuje prava i razdaljinu. E sad, funny deo je da se aplikacija zove Triper :D

Koliko sam je pogledao, nije da je bas korisna, ne mogu da bacim pin nego moram da unesem naziv mesta. Nema baratanja rutom, nego samo ono sto mi on izbaci...

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 373 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Za vlasnike meteora- kako resavate manjak prostora za odlaganje? Jel imate neke top boxove, side boxove i cuda...
Dolazim sa skutera gde mogu kacigu da ubacim negde dok je na motoru to prilicno ograniceno default_0a-smiley.gif


Evo kako to izgleda nekom liku sa youtube:

826a20da5bcd98b01618628917e6e44e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 8 minuta, VladoGrcic je napisao:

Za vlasnike meteora- kako resavate manjak prostora za odlaganje? Jel imate neke top boxove, side boxove i cuda...
Dolazim sa skutera gde mogu kacigu da ubacim negde dok je na motoru to prilicno ograniceno default_0a-smiley.gif


Evo kako to izgleda nekom liku sa youtube:

826a20da5bcd98b01618628917e6e44e.jpg

Ах..... не, само то неееее.. вечита српска бољка.. само што више куфера..... :'( никад доста.. прављење доставних возила од мотора

 

Motorcycle_with_too_much_Luggage.jpg.9e2459879a2e1d8f5c9ce407724c4f2e.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Manjak prostora resavam(o) rancem za sada haha. Imam neke bisage od bicikla nisu lose ali nisam proverio u praksi. Ima svasta da se kupi ali treba shke tako da videcemo. Nikad dosta opreme. Mene je ohrabrilo na kupovinu i to sto se meteor prodaje i na zapadu i u siromasnijim zemljama a svi ga hvale. Pa rekoh izgled,namena,cena,kubikaza za pocetak,brend itd i meni se sklopile kockice. Ne volim polovno a nemam bas previse za neke fensi marke. A i registracija i gorivo mi bude smesno a mogu da odem na kraj sveta (doduse malo sporije ali meni za sad extra). Jos da se prosiri sekta Royal Enfield tri fifti sto bi rekli indijci. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

To je interesantno. S obzirom na konjazu ima dobar obrtni moment na niskim obrtajima pa tako mozes da ga vozis s malo gasa i da vuce. Izlaz iz Bg ka Nisu prva uzbrdica prodjem u 5.brzini bez opadanja brzine (ali i bez ubrzavanja jelte) 90-100 kmh. Ne stenje ali ako je pod brdo 90,zavrnes gas i uz brdo je isto 90. Mozes da ga vozis kao dizela bukvalno.Zato i trosi tako malo. Jedan klip dugog hoda samo klapara na 50 kmh vec mozes u 5. brzinu mada preporucuju da se izvuce 4-tom do 60-70 pa ako je ravno u petu posto je ona overdrive. Npr ides 30 kmh u 4-toj brzini odvrnes gas i ide do 120 (blokada) i vuce lepo s obzirom na “samo” 20 konja. Flexibilna makina ne mora da se salta na 7000 obrtaja jer mu je to u principu i max rpm.  Mozes max brzinom i cetvrtom i petom jer ima blokadu na 120kmh. Najmanje trosi koliko sam testirao na 60-70kmh   Manje ima vibracija na vecim obrtajiima. Radi ravnomernije. 
Drugu sam davao da proba kaze cima haha. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja se boga mi štelujem za jedan Hunter. 

Otprilike je puno toga istog kao i na drugim modelima, ali mi je izgled superekstra. Lagana penzionerica sa stilom...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: Royal Enfield meteor 350

Hunter izgleda bas extra. Da nisam uzeo meteora razmislio bih. Jos je laksi mislim. I meteorka je penzionerski. Taman za mene. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 324 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Prijatelj kupio novog za suprugu. Ja ga preuzeo i vozio joj ga kući. Naravno bio je pod razradom.

Inače vozim MT07, ali Meteor me iznenadio potpuno.

Mjenjač nečujan. Odlično radi i vuče sa malih okretaja. Položaj sjedenja odličan. Potrošnja sitnica. Kočnice super. 

Poluga mjenjača dvostruka tj. petom se lako prebacuje u višu brzinu.

Motor me oduševio, a o cijeni ni neću pisati.

Poslije razrade i prvog servisa provozao sam ga dosta km.

Za ugodnu vožnju (oko 100km na sat) sve 5, a mogao je lagano do 120.

Prodan je nakon 5t km (bez ikakvog kvara) samo zato što je za ostalu ekipu bio malo spor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja