Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ja odustao od tih gumica za oklop jer sam provalio da na dva mesta su mi polomljeni zubci na plastici pa tako nema rezona stavljati gumice. A sa druge strane meni plastike stoje ekstra, kao da ne fale gumice...

 

Meni idalje treba gumica za vizir i niko da pripomogne....udeli jednu...samo jednu  =)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Da li ima u Louis-u gume za plastiku za TA?

Ne mogu da nađem.

Ako neko moze da mi pošalje link sa brojem artikla za gumice i za gumene matice m5,

poručio bih preko brata iz "austriju".

Meni treba 12 matica i 2 gume.

Ako nekog interesuje neka se prijavi pa da poručujemo.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

OK, posto niko ne nudi da ustupi neku gumicu, jel ima neki od ovih sto su se javili da je iz BG-a (nemam vremena sad da istazujem) da se javi kao dobrovoljac da nabavi i da distribuira posle svakom po 1-2, ko je koliko hteo vec (ako je 10 u paketu ja cu 2, ili ako nas ima vise pa treba 2 paketa)!

Pozdrav 8)

Ja odustao od tih gumica za oklop jer sam provalio da na dva mesta su mi polomljeni zubci na plastici pa tako nema rezona stavljati gumice. A sa druge strane meni plastike stoje ekstra, kao da ne fale gumice...

 

Meni idalje treba gumica za vizir i niko da pripomogne....udeli jednu...samo jednu  =)))

 

ja trenutno imam 6 gumica, ali imate link gore sa siframa iz louis-a pa mozete da narucite paketic, nije skup a uvek moze da vam zatreba ( uvek se pri rasklapanju neka zagubi)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ma jes, kad cu da vadim iz rezervoara te gumice kad nema potrebe a i tesko se vade a NEMA ih u Louise-u, daj ustupi samo jednu? :)

P.S. Kad vec tolikim ljudima fale srafcici i gumice, da li postoji opcija da se od Honde naruci komplet srafova za nas motor, kao sto je to slucaj sa kompletom dihtunga recimo, ja sam neke pogubio, nekim malo oblajznuo glave, dva koja drze blatobran su se odlomila od zardjalosti... mogao bi lepo da zamenim kompletno sve i da ne mislim!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Evo našao sam gumene matice:

 

http://www.louis.de/_30c459f17130e74482e5fbadbddf1a8a24/index.php?topic=artnr_gr&anzeige=0&wgr=475&artnr_gr=10003128&mottype=0&herst_bez=&typ_id=&ADTRACTIONSLOT=detail_kontext

 

A za gume koje drže plastiku izgleda nema.???  ???

 

Ako neko nađe neka okači.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Nema njih nigde, gledao sam ja, doduse na nekom Americkom sajtu sam nasao, kad sam trazio CDI (tamo je bio nesto preko 80 US$), samo nemam cime da platim a i morao bih dobrano da se potrudim da potrazim taj sajt jer sam ga ne znam gde video kao link, kliknuo i... ostalo je istorija, mada je glupo narucivati gumice cak iz Amerike!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

dosao je i taj dan kao i svima u poslednje vreme, crkao mi je jedan CDI, pokusao sam sa prelemljavanjem ali nije uspelo tako da pomagajte

gde ima da se nadje CDI ovde kod nas da ne moram preko da jurim jer za to treba jako puno vremena a ja bi da se vozim sto pre

ako neko ima visak neki neka se slobodno javi necu mu nista  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

evo ja mogu da ti uzajmim moj dok se ne snadjesh jer mi motor i onako ne radi na neodredjeno.. krupnije me muke snadjoshe :)

 

063/336-500

ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Pozdrav svima. Vozim transalpa 89.god. i moj CDI je dosao na red, poslije 4 godine bez ikakvih problema. Posto mi je joska daleko to moram sam da pokusam rijesiti. Koji CDI je problematican prednji (lijevi) ili zadnji (desni), gledajuci kada sjedim na motoru? Povremeno radi jedan cilindar i neradi obrtomjer. Unaprijed zahvaljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

hahah shta je ovo danas :D

 

elem, ako ti ne radi obrtaljka onda je levi CDI.. stoji uspravno na starijim modelima i sedishte ga udara i malo po malo se odleme konektori na plochi... mozhe da se otvara i prelemi... ili ako imash neke kombinacije u solunu mozhe da se nadje za 65€ nov u kutiji...

 

privremeno mozhesh da probash malo da pomerash konektor i da vidish dal' se pali cilindar i obrtaljka.. meni je to chuk chuk odlozhilo totalni kvar pola godine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Mogli bi stvarno da se okupimo negde sad kad pocnu lepi dani. Da se pokazemo ko nacionalna manjina =) !!! Posto je Rusic osta samo na jednoj konjskoj snazi, ja cu da ga prevezem do kafane. Nije problem...haha

 

Sad ozbiljno, jel zainteresovan neko iz Bg i okoline sutra eventualno prekosutra da se nadjemo na uscu pa posle napravimo neki krug? Recimo oko 3,4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Opet pozdrav. Sada sam isao da upalim masinu, da probam sa tim cimanjem, ali se desava da motor radi na oba cilindra a obrtomjer ne radi, i poslije cimanja konektora nije proradio (obrtomjer). jeli se to jos nekome desavalo? Meni se prvo to poslo desavati a od skoro prekida i cilindar i obrtomjer, a nakon nekog vremena sve proradi normalno.Dali bi opet moglo pomoci da prelemim kontakte?(Na ovome pod 1, jeli tako?) evo slika kako kod mene stoje CDI. Pozdrav.

post-5048-12879044866552_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ti imas novi drzac za CDI-ove i bas me cudi kako se to tebi smelo desiti, jos vise me cudi sto kazes da samo ponekad ne rade oba cilindra a obrtomer nevezano za rad cilindra uopste ne radi?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

dosao je i taj dan kao i svima u poslednje vreme, crkao mi je jedan CDI, pokusao sam sa prelemljavanjem ali nije uspelo tako da pomagajte

gde ima da se nadje CDI ovde kod nas da ne moram preko da jurim jer za to treba jako puno vremena a ja bi da se vozim sto pre

ako neko ima visak neki neka se slobodno javi necu mu nista  ;D

Ja bih rado da pogledam taj cdi :) Ako je integralac ispravan u njemu,onda ima resenja.

Samo sto i ja idem na odmor od ponedeljka,pa necu biti kuci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova

evo ja mogu da ti uzajmim moj dok se ne snadjesh jer mi motor i onako ne radi na neodredjeno.. krupnije me muke snadjoshe :)

063/336-500 ivan

cujemo se u toku dana pa da se dogovorimo da ti maznem jedan dok meni ne stigne a trebalo bi u toku nedelje to da bude

 

Opet pozdrav. Sada sam isao da upalim masinu, da probam sa tim cimanjem, ali se desava da motor radi na oba cilindra a obrtomjer ne radi, i poslije cimanja konektora nije proradio (obrtomjer). jeli se to jos nekome desavalo? Meni se prvo to poslo desavati a od skoro prekida i cilindar i obrtomjer, a nakon nekog vremena sve proradi normalno.Dali bi opet moglo pomoci da prelemim kontakte?(Na ovome pod 1, jeli tako?) evo slika kako kod mene stoje CDI. Pozdrav.

mislim da je slican slucaj kao i meni, prelemio sam kontakte ali mislim da je nesto unutar CDI-a crklo sto prekida sve ostalo e sad sta je crklo nemam pojma ali zato postoje elektronicari koji zele da saznaju a kojima sam ja puno zahvalan, ako ti je crklo nesto od proste elektronike a na mom je ispravno bice onda delova da se tvoj sredi

 

Ti imas novi drzac za CDI-ove i bas me cudi kako se to tebi smelo desiti, jos vise me cudi sto kazes da samo ponekad ne rade oba cilindra a obrtomer nevezano za rad cilindra uopste ne radi?

Pozdrav 8)

jako je cudno da ima novi drzac i da kolko sam primetio na drzacu je odseceno dno, sto znaci da sediste nema nikakvog uticaja na konektore ili je sve to uradjeno dosta kasno kad je sve krenulo da zeza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

Dno na drzacu sam ja prosjekao, ali kasno. ipak ne preostaje mi nista nego da pokusam prelemiti kontakte pa cemo viditi rezultate. Ako je nesto crklo zar bi obrtomjer proradio nakon nekog vremena. Molim Josku da mi kaze jel imao takav problem dosada. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

idem ja do ade itd pa cu doci u 16h da stuchemo par piva... ajd vidimo se na ushcu kod asteriksa...

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Dno na drzacu sam ja prosjekao, ali kasno. ipak ne preostaje mi nista nego da pokusam prelemiti kontakte pa cemo viditi rezultate. Ako je nesto crklo zar bi obrtomjer proradio nakon nekog vremena. Molim Josku da mi kaze jel imao takav problem dosada. Pozdrav.

Prebaci levi cdi da bude desno,a desni da bude levo.Tj zameni im  mesta,upali motor pa pogledaj da li radi obrtaljka.Ako sada radi,onda onaj cdi koji je bio pre sa leve strane treba prelemiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja