Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Da bas to.

Radi se o onoj garnituri za auto,sa dva trafoa,dve sijalice i jednim relejem za kratko/dugo.Taj relej sam ugradio coveku koji je doneo

celu garnituru,meni je ostala jedna sijalica i jedan trafo.Relej sam sam smislio.

A taj doticni ima funkciju da trafo drzi pod naponom bilo da je uapljeno kratko ili dugo svetlo.Fabricki ima nedostatak da za vreme promene sa kratkog na dugo ili obrnuto,prekine i napajanje trafoa.Ovo sam eliminisao jednim obicnim elektrolitom od 2200 uF paralelno vezanim sa spulnom.

Relej otpusta sekundu kasnije po nestanku napajanja,a napaja se preko 2 diode,jedna za kratko,jedna za dugo.Tako dok je prekidac za prebacivanje u nekom medjupolozaju,on ne prekida napajanje za trafo.Solenoid u sijalici dobija napajanje kada je ukljuceno dugo svetlo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ih, jedva čekam da vidim ;D

 

Da li je Xe sijalica - kućište isto kao i normalna halogena H4?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

ja reko za HID pošto čitajući neku temu za Xe vidim da se narod frlja sa ksenonom bilo da je u pitanju vlaknašica ili sa lukom,

to je ispalo papazjanija neviđena.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Kuciste je isto kao i H4,ali je pun krug,pa sam morao malo da testerisem da bi savrseno upala u leziste,jer kod ovog mog fara H4 nije pozicioniran sa ona tri kraka,nego ravnim delom izmedju donja dva kraka.Mozda ovo nije najbolje objasnjenje,ali drugacije ne znam  ;D

Sinoc sam isprobao toliko da sam motor izgurao na dvoriste iz radionice,i uperio ga prema basti.Visinu fara nisam trebao da namestam,ispalo je dobro iz prve,a svetli za medalju! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...i još jedno pitanje: koja je boja svetlosnog snopa, nije valjda plava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Zamenuo sam i prednji lancanik,jer je skroz u q... Interesantno je da je lanac jos uvek kao onaj dan kada je namontiran.Nije trebalo da se doteze nijednom.Scotty radi posao.

Cika Rajko,daj molim te javi mi za one iglice,da li ima da se kupi,pa da ih menjam ako ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Pre sam imao nightbreaker,i bio sam zadovoljan(napajanje direktno sa akumulatora preko releja).

Slike nemam,a ne znam ni sta bih i kako uslikao  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Pre sam imao nightbreaker,i bio sam zadovoljan(napajanje direktno sa akumulatora preko releja).

 

I ja sam ubacio nightbraker nakon sto sam video da je to i Arakis uradio da ne budem crna ovca medju banderasima.  ;D Zadovoljan sam, mada svetla nikad previse.

 

Slike nemam,a ne znam ni sta bih i kako uslikao  ???

 

Nema veze, nije problem. Inace, ovako se to radi...

 

TripCreeTripSeoulL2.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ja sam montirao nightbreaker i posle mozda nekih 1.000Km crce kratko i to bas pred polazak na Taru, hteo sam da je pojedem, ko je menjao sijalicu po mraku zna na sta mislim >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Testiranje Xe svetla je odlozeno verovatno do sutra,jer sam morao za NS,a jedva sam se dovukao kuci na jedan cilindar,pa je motor malo bio rasturen :)

Neki od vas znaju,a posebno oni koji su bili na reliju,i na proslonedeljnoj voznji,da me zeza karburator zadnjeg cilindra.

Jednostavno ostane bez goriva na vecem gasu.Da popi***s!Veci gas podrazumeva brzinu od 90-100 na sat,i svaku uzbrdicu.

U pocetku je bilo dovoljno da dunem u karburatore kroz crevo za dovod goriva,pa se simptomi nisu javljali nekoliko stotina km.

A sada je bas postalo ucestalo.

Danas sam iscimao i Arakisa da mi proveri u centru s da li imaju novu iglicu i sklop koji ide sa njim u garnituri.Nemaju,ali moze da se naruci,a kosta tricavih 5500 dinara za jedan karb!!!!  :o

Sreca,pa izgleda nece trebati.Koji glup GLUP bezveze kvar!!Ako se uopste moze nazvati "kvar"

Na putu za NS kada je prvi put stao jedan cilindar sam obecao motoru da cu ga zapaliti,prodati,dici u vazduh,spominjao sam mu i blizu i dalju rodbinu,i sve po spisku kako to vec ide  :) (A on jadan ni kriv ni duzan,ali to jos onda nisam znao)

Dosao sam kuci nekako,i rasturio ga,pozvao majstora za karbove,kojeg eto vec 3-i put gnjavim za istu stvar,a ni on nema ideju sta bi moglo biti,jer kako kaze,ovako nesto jos nije video,a uradio ih je vec dosta.

Da sam imao kompresor,verovatno ni sada ne bi otkrili o cemu se radi,ali nemam,pa smo u ocajanju dunuli ustima u crevo za dovod goriva,koji je tada vec bio skinut sa karburatora.Vazduh jedva da prolazi!Hopa!Pa to ne bi trebalo da je tako,jer je dosta debelo.Skinuli smo parce koje ide od slavine do T razvodnika,a na njegovom kraju se vidi nesto u crevu,koje ne bi trebalo da je tamo!

E sada dolazi zona sumraka!-U crevu se nalazi jos jedno parce creva od misterioznog materijal,koja ima boju termo buzira,a ponasa se kao guma natopljena benzinom.Odakle je ona dospela tamo,ostaje neraznjasnjena misterija!

Ja sigurno nisam gurao nista unutra,iz rezervoara nije moglo da dodje,fizicki je nemoguce da se provuce kroz slavinu,a ipak je tamo.

Odstranili smo ga,karbove ipak otvorili da vidimo kako izgledaju,sve je uredu,nivoi po servisnom uputstvu,prljavstine nista,treba da valja!

Sada je sve ponovo sklopljeno,sutra idem da ga isprobam posle posla.

Nadam se da ce posle ovoga prestati da zeza.

Ipak je to honda!Nije se ON pokvario,nego ne moze da radi bez dotoka goriva :)Izvinuo sam mu se,i potapsao ga po rezervoaru,nadam se da ce mi oprostiti na grubim recima izrecenih danas  ;)

Izgleda da gremlini ipak postoje :)

Za jednog i sam znam,ali taj sigurno nije umesao prste  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

E Joska, bas mi je drago da je problem bio tako glup i tako jednostavno resen. Steta samo zivaca zbog takve sitnice, a bilo bi steta i para da si narucio tu supersonicnu, ultrakvalitetnu NASA diznu. ::) Iako nisam strucnjak za moto mehaniku bilo mi je malo cudno kad si rekao da se diznja zaceplja... moralo bi da postoji nesto sto bi je zacepilo... neka necistoca koja povremeno dospe u gorivo. A i ta guma u crevu... mistrerija.

Priznaj da sad magare jos vise volis posle ovoga kad si video da je nevino.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da nije neki sunđerasti "filter" za gorivo??

 

Bože koja glupost i zaje*ancija :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Aj da i ja lupim neku glupost ;D

Da li u rezervoaru na slavini ima neko sito (filter) pa da se nije ono raspalo i napravilo picvajz?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ne,ovo sigurno nije neki fabricki deo u pitanju.

A nije sito,nego je guma.Odakle je dospelo u crevo,nemam pojma!

 

Da nije to crevo pocelo da se raspada posto je sigurno viseslojno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Crevu nista ne fali,i ovo nije bio njegov deo,u to smo 100% sigurni.Kao da je neko namerno gurnuo parce termo buzira duzine 4 cm u crevo.

Uslikacu ga kuci,pa pogledajte.Od benzina je nabreklo bas posteno,i licilo je na gumu(a mozda je i guma  ??? ).Sada se sav smezurao na suvom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja