Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

sve sijalice na talpi skinuti i naprskati ih kontakt sprejom ili wd40 jer na metalnom delu sijalice ili fasung uhvati se neka skrama inema dobar kontakt to uraditi i sa svim buksnama  i lezistima sijalica  sijalice vratiti na svoja mesta i obrisati stakleni deo sijalice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ja sam lepo rekao sta je najcesci problem kod takvih motora jer ipak je to Honda i nema sta da se pokvari :) ( pu pu da ne ureknem) a i nema sta wd 40 ne moze da popravi....nadam se da cu dobiti neku kintu od nemaca  za reklamiranje 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: NBGD

Da li neko, kojim slucajem ima da pozajmi 64 grama IPON-ovog ulja za viljusku gradacija 15, jer sam uzeo litar a za transalpa treba po 532 grama u svaku viljusku. ako je nekom ostalo, bio bih mu vrlo zahvalan:) pozz.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ja jedino da ti prespem iz moje viljuske =)  Pitaj tamo gde budes menjao ulje da ti dodaju malo ili odi do servisa Kymco-a (23. blok) i pitaj tamo u servisu majstora(koji je sa suprotne strane od lokala) da ti daju malo, casti ga simbolicno ako hoces. Oni prodaju Ipone i jedan su od zastupnika koilko ja znam.

A druga varijanta ti je da ti ostane malo starog ulja. Ovo proveri kod nekih iskusnijih clanova da li moze.

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Da li neko, kojim slucajem ima da pozajmi 64 grama IPON-ovog ulja za viljusku gradacija 15, jer sam uzeo litar a za transalpa treba po 532 grama u svaku viljusku. ako je nekom ostalo, bio bih mu vrlo zahvalan:) pozz.

 

Da nece to biti previse tvrdo?? Ja sam se zeznuo proslog leta i umesto fabricki odredjene 5W gustine sipao 10W i od tada se truckam. Ove zime cu vratiti nazad na 5W.

 

Koja je fabricka preporuka gustine ulja za Transalp?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ej drugari, trebao sam jutros da krenem na more ali avaj, jutros mi je crkao cdi na transalpu. Reshenja koja su mi pomogla do sada vishe ne rade... Treba mi ili popravka ili polovan/nov CDI shto pre pa da sustignem drugare... Inache propade odmor a ja cu dozhiveti nervni slom... :)

 

Ajd na ivan.rusic@gmail.com ili 063/336-500 ili ovde ideje predloge ili shta god. Ja sam u bg.

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Podignes prednji tocak od zemlje, odvrnes ona dva srafa sa vrha viljuske, dok ih odvijas pritiskaj kljuc na dole jer feder vrsi pritisak na srafove, pa pazi da ti ne izlete. Izvadis federe. U donjem delu viljuske sa strane imas mali sraf, njega odvijes i tu ispustis staro ulje. Kad ispustis sve par puta sabij viljusku par puta da izadje zaostalo ulje, zavij srafcice nazad i sipaj koliko je ulja potrebno (pise u manualu, a i u temi se pominjalo). Vratis federe, zavijes gornje srafove ponovo i to je to. Vodi racuna kad zavijas srafove da ne uhvatis krivo navoj jer je sitan, a moras da sabijas zbog federa. Ako ide tesko nije dobro, nista na silu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

ovo sto ti je Aca napisao vazi za TA do 97 a od tad je veca jebada jer nema srafcica za ispustanje ulja nego se vile moraju potpuno skinuti i okrenuti naopako da bi ulje iscurelo kad odvrnes gornji veliki sraf koji je lakse odvrnuti dok su vile jos pricvrscene na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

gde mogu da nadjem(kupim) gume na kojima stoje stopala prilikom voznje transalpa,jer su moje dosta pokidane.hvala

Pojedini medju nama su ih namerno skinuli da otkrijemo"zubice"ispod, ja sam jedva docekao, jer je grip obuce mnogo bolji a posebno za offroad voznju, a Transalp je za to rodjen, i moje su solidno propale inace bi ti ih dao ali kao sto rekoh bolje ti je bez njih, jedino ako ne vozis bos (probao, ipak boli)! :)

Drugari treba mi jedan malecni deo, poceo sam konacno restauraciju Transalpa i sad kad sam ga rasturio zagubih sraf ili dva a vidim da nemam i jednu gumicu na rezervoaru za rupu u koju ulazi zabica bocne plastike zbog koje mi je jedna plastika strcala malo od rezervoara, valjda sam vam dobro opisao, a posto neko rece na ranijim stranama da mu isto fali pa je narucio u Centar S ali dolazi, valjda, po 6 ili 10 komada u paketu, i jos mora da se ceka par nedelja da stigne, zanima me da li nekom ko ih je vec kupio mozda ne treba 1-2 tih gumica da mi ih proda, nece da se drzi bocna plastika bez toga a ne treba mi 10 njih, pogotovo tek za nekoliko nedelja!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: NBGD

ako ne uspem da nadjem tu razliku u ulju koliko mi fali, razmisljam da ga sipam po 500 grama jer je i onako ulje gusce. valjda mu nece smetati za toliko malo. inace na sadasnjim semerinzima se ne vidi ni trunka ulja a i viljuske su potpuno suve, sto u mom slucaju s obzirom na godiste motora i stanje onih gumenih harmonika ukazuje da su viljuske mozda i prazne totalno, pre nego da semerinzi rade savrseno svoj posao.

zanima me inace da li je neko menjao ili punio zadnji amortizer i da li je neko pravio zadnji odstojnik za mekane bocne  kofere ili neku spopstvenu varijantu za bocne kofere, posto je zafalilo love pa moram da se dovijam?

i hvala na uputstvu za promenu ulja, bilo je korisno jos jedanput se podsetiti pred rada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Oprugama sigurno nista nece da fali zbog nedostatka 30 gr ulja. Nece da im fali i da nema ni grama ulja u viljuskama. Mislim da si uzeo mnogo gusto ulje, bice ti tvrdi amortizeri. To ces delimicno da kompenzujes time sto ces sipati manje ulja. Znaci sipaj slobodno po 500gr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: VAROŠ NOVOSADSKA
  • Motocikl: PAN EUROPEAN

Sva pamet motora ti je u prednjoj viljusci i trudi se da je bar ona u dobrom stanju i da je pazljivo odradjena.Da li si se zapitao gde je to svo ulje nestalo i zasto je viljuska prazna?(ili je neko pre tebe ''zaboravio'' da  sipa ulje!).U kakvom su stanju stapovi i da li ima nekih uzduznih ostecenja i riseva?Da li su semerinzi osteceni?To ces tek videti kad ih rasklopis,a ako ostecenja nisu velika mogu da se izvuku poliranjem ali o tome drugi put (a i zahvat nije jednostavan i ne zna se ishod dok se ponovo ne sklopi).Moj ti je savet,za sada, da samo sipas ulje(bez rasklapanja stapova) i pratis gde gubi ulje,onda je rastavi i odradi.Obrati paznju da li se stapovi maste posle uranjanja viljuske(ostaje trag od ulja na stapovima).U vecini slucajeva se ulje sliva niz stapove,preko celjusti na kocione plocice i disk,tako da od kocenja nece biti nista, a to ti ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Ljudi jel ima neko onu gumicu sa navojem sto pricvrscuje oklop sa vizirom( ta '98) viska. Narucio sam onom liku sto to donosi iz Madjarske ali ocigledno mu je glupo da mi samo to salje. Ako neko hoce jos nesto da poruci kod tog lika pa da porucimo zajedno. Tako mi mozda i stigne porudzbina =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ljudi jel ima neko onu gumicu sa navojem sto pricvrscuje oklop sa vizirom( ta '98) viska. Narucio sam onom liku sto to donosi iz Madjarske ali ocigledno mu je glupo da mi samo to salje. Ako neko hoce jos nesto da poruci kod tog lika pa da porucimo zajedno. Tako mi mozda i stigne porudzbina =)

 

Jel si pitao u Markosu Johnynovak i ja smo tamo kupili te gumice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

gde mogu da nadjem(kupim) gume na kojima stoje stopala prilikom voznje transalpa,jer su moje dosta pokidane.hvala

Pojedini medju nama su ih namerno skinuli da otkrijemo"zubice"ispod, ja sam jedva docekao, jer je grip obuce mnogo bolji a posebno za offroad voznju, a Transalp je za to rodjen, i moje su solidno propale inace bi ti ih dao ali kao sto rekoh bolje ti je bez njih, jedino ako ne vozis bos (probao, ipak boli)! :)

Drugari treba mi jedan malecni deo, poceo sam konacno restauraciju Transalpa i sad kad sam ga rasturio zagubih sraf ili dva a vidim da nemam i jednu gumicu na rezervoaru za rupu u koju ulazi zabica bocne plastike zbog koje mi je jedna plastika strcala malo od rezervoara, valjda sam vam dobro opisao, a posto neko rece na ranijim stranama da mu isto fali pa je narucio u Centar S ali dolazi, valjda, po 6 ili 10 komada u paketu, i jos mora da se ceka par nedelja da stigne, zanima me da li nekom ko ih je vec kupio mozda ne treba 1-2 tih gumica da mi ih proda, nece da se drzi bocna plastika bez toga a ne treba mi 10 njih, pogotovo tek za nekoliko nedelja!?

Pozdrav 8)

 

I meni treba ta jedna gumica sto ide na rezervoar, stalno mi ispada leva stana oklopa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Dace bog da nam neko od ovih sto su kupili po celo pakovanje ustupi po jednu, ako nece onda nam ne gine narucivanje pa mozemo i da podelimo pakovanje, nije mi za pare nego cu posle te viskove da pogubim kao sto sam izgubio i onoliki sraf sto drzi korpu za ram pa sad i njega moram da trazim, nema nista gore nego kad covek nema garazu pa mora po dvoristu da majstorise i onda dok rucam dodje keva da"pomete prasinu"sa plocica i posle fale delici!  ;D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Kad sam pitao u Markosu( na netu sam nasao broj pri kucanju markos u google i nadam se da je to taj Markos doo) lik sto radi je prvo pomislio da ga psujem dok mu objasnjavam sta mi treba i na kraju mi je rekao da nema. I da pozovem za koju nedelju ali ne veruje da ce imati.

 

I meni fali po koja gumica za plastiku tako da i ja dajem na talon ako treba da se udruzimo  za jedno pakovanje(pod uslovom da su iste gumice za 98 i ostala godista). Mozda da narucimo kod tog Dejana i on ce nam brzo poslati. Ako treba jos nesto nekome ajd da se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Kad sam pitao u Markosu( na netu sam nasao broj pri kucanju markos u google i nadam se da je to taj Markos doo) lik sto radi je prvo pomislio da ga psujem dok mu objasnjavam sta mi treba i na kraju mi je rekao da nema. I da pozovem za koju nedelju ali ne veruje da ce imati.

 

I meni fali po koja gumica za plastiku tako da i ja dajem na talon ako treba da se udruzimo  za jedno pakovanje(pod uslovom da su iste gumice za 98 i ostala godista). Mozda da narucimo kod tog Dejana i on ce nam brzo poslati. Ako treba jos nesto nekome ajd da se dogovorimo.

 

+1 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Upravo sam zavrsio grunfovanje,TA je dobio Biksenon osvetljenje! :) (i kratko i dugo svetlo je Xe)

Sada je malo kasno da odem u voznju,ali sutra uvece dolazi na red testiranje.Jedva cekam! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja