Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Drugar vili iz NS ima polovan štender za transalp-a, ali izgleda da odgovara samo za 87.godište možda i za 88. mora da se vidi na motoru.

Motor mora da ima nosač za štender u vidu rupa sa donje strane i to dve 12mm sa centralnim razmakom 50mm.

Evo kako izgleda:

 

mCPza_stenderta1.jpg

 

bXktY_stenderta2.jpg

 

Vili je uzeo za svoju Africu ali je u međuvremenu kupio originalni jer je ovaj morao da se prilagođava.

Ja sam danas išao da vidim da li odgovara za mene ali nažalost ne.

Cena je 50eur a sve druge informacije na tel.>0642855050 Vili.

Ja sam samo medijum sve informacije direktno telefonom.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: БГД
  • Motocikl: Варадеро

Evo i mene kod vas

Honda XL600V 89.

 

lo213_ta3.jpg

 

Pozdrav i računam na vašu pomoć oko sređivanja mog doraTA.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Ne bih da se mesam jer nisam u vasoj sekti,  ;D  ali svakako treba proveriti lager u zadnjem lancaniku da nema u njemu lufta.

Dok sam vozio ST zamenio sam sva tri lagera u zadnjem tocku i ne znajuci da postoji i cetvrti za lancanik koji naravno nisam kupio!

Moguce je da zbog tog lezaja ako ima lufta dolazi do lelujanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

gde mogu da nadjem(kupim) gume na kojima stoje stopala prilikom voznje transalpa,jer su moje dosta pokidane.hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Evo i ja konacno pazario TA 98 posle visemesecne potrage. 

Ljudi imam neke sitne probleme, tacnije trebaju mi informacije gde to da nadjem. Ovako, treba mi onaj plasticni prekidac za svetlo (ona kockica sto pomeramo palcem da bi palili i gasili svetlo). To na zapadu kradu kao ludi.  Drugo, treba mi kontra matica odnosno matica ona gumirana koja stoji sa unutrasnje strane oklopa a gde sa spoljasnje ide sraf kako bi se zategao vizir. Ima ih cetiri. Meni ispala jedna kad sam menjao kilometar sajlu. Svaka pomoc bi bila dobrodosla. I da li znate gde moze da se upi vizir onaj duzi i koliko je to para. Neka najjeftinija varijanta.

Inace imam ja jos mnogo pitanja jer se polako upoznajem sa TA ali necu da vas izbombardujem odmah.

pozdrav svima i svaka cast na izboru motora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dobar deo postave Transalpovaca je na Mackovom kamenu :) U medjuvremenu, sto se vizira tice raspitaj se kod Ivana (0642847847), a gumice sa navrtkom mislim da mozes da kupis u Louisu. O obe stvari si mogao da procitas u ovoj temi, na prethodnim stranicama - jeste da ih ima puno, ali ces dosta nauciti o svom motoru.

 

Srecno!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

Imam jedan problem na TA `88 god. Kada upalim Desni zmigavac radi sve normalno , a levi nece da trepce samo sija sta to moze da bude??? HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

jel stalno sijaju obe (leve) sijalice?

Kontra sam napisao,desne sijalice (obe ) kada ukljucim zmigavac sijaju obe ,a leve rade sve normalno trepcu kako treba. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Nisam nasao te gumice sa navrtkom, mozda moze ova ekipa koja se vratila sa voznje da pomogne malo (naravno kad se odmori =)  )

A za plasticno dugme pojma nemam gde da nadjem. Aj ako neko zna neke delove TA ili nesto tako nek mi javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

@AcoHonda zavuci ruku pored volana dole sa unutrashnje strane maske (plastike) gde je kabl koji vodi do migavca.. pomeri malo na kontatku, vidi dal ga dobro (tj fixno) drzhe nosachi... ako je on pomeren ne trepcu migavci vec samo sijaju... probaj pa javi..

 

@stefgi ostavio sam ja broj telefona nekog lika od kog sam poruchio (polovno) stop svetlo na ovoj temi... ne znam kako mu beshe ide broj... pogledaj u rikverc :) a drugo shto mozhesh da uradish je da pozovesh centar s da vidish koliko je nov deo kod njih... imaju oni dosta toga originalnog za TA.. cene su malo :o ali ok.. kad zagusti nema izbora :) ja sam dao 800 din za shraf koji drzhi plochice u kochnici :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Nisam nasao te gumice sa navrtkom, mozda moze ova ekipa koja se vratila sa voznje da pomogne malo (naravno kad se odmori =)  )

A za plasticno dugme pojma nemam gde da nadjem. Aj ako neko zna neke delove TA ili nesto tako nek mi javi.

 

Nove gumice za vizir mogu da se nadju kod Markosa i u Centru S. Za polovni prekidac pobaj da pitas kod Dejana 063 636-156.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Rusicu, prijatelju imao si pravo. 680 din ona mala gumica za vizir. Moracu ili to da kupim ili da nadjem na nekom otpadu. Uopste ne znam da li postoje otpadi motora?! Pokusacu da nadjem u temi broj tog lika (ako nije Dejan sto je TA96 poslao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Rusicu, prijatelju imao si pravo. 680 din ona mala gumica za vizir. Moracu ili to da kupim ili da nadjem na nekom otpadu. Uopste ne znam da li postoje otpadi motora?! Pokusacu da nadjem u temi broj tog lika (ako nije Dejan sto je TA96 poslao).

 

Jeste to je taj tip sto donosi iz Madjarske a sto je Rusic kupio od njega blatobran. Inace je kod nas malo teze pronaci Transalpa u delovima  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

sve sam probao  i prekidac cistio i opet isto levi radi a desni samo sija neprekidno i necuje se onaj karakteristican zvuk releja pre odradjivanja desne strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

aco ta strana koja svetli stalno, jel slabijeg sjaja nego druga kada miga?

čini mi se da je relej migavaca škljocara na bimetal a ako je tako onda pri manjoj potrošnji neće da prekida.

ako je to u pitanju i slabiji sjaj, onda nemaš dobar kontakt na putu od prekidača, kroz sijalice ka masi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

zaboravih, 5 minuta posla:

prebaci sijalice sa jedne strane na drugu. ukoliko problem promeni takođe stranu onda je nešto sa sijalicama po pitanju snage . ako problem ostaje na istoj strani onda je definitivno kontakt ili vodovi od prekidača do sijalica i ka masi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Uradi ovo sto je  guja011 rekao, promeni strane sijalicama. A ono sto je najcesci i najgluplji problem je slab kontakt. Uzmi lepo sve spojeve naspricaj sa wd 40 sacekaj malo i cepaj. Proradice sigurno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Druze,

imao sa isti problem kada sam i ja kupio mog TA. Naime takav je dosao iz Nemacke. Otisao sam u Bolec u Centar S i majstor Zvonko je skinuo ceo sklop, rasturio ga, vratio bakarne kontakte i razne plasticne klackalice i sta ti ja znam, neke sitnice na mesto, sastavio sve i prekidac od tada normalno radi. Dakle, moj ti je savet, ako imas strpljenja otkaci sam buksne sa automata za zmigavce, instrument table i skini ceo prekidac sa guvernala, pazljivo rasturi i vrati ono sto je ispalo iz lezista nazad, sastavi i to ti je to ili idi u Bolec u Centar S.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

boki, aci je Boleč malko predaleko.

u svakom slučaju sijalice vuku oko 4 ampera tako da je neki prelazni otpor kontakata dovoljan da struja bude manja a time da izostane klikanje automata. za većinu stvari samo skidanje i vraćanje kontakata kablaže pročisti spoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

resio sam proablem migavaca na mojoj talpi zahvaljujem se guja011 rusic stefgi boki64 isvima ostalim na velikoj pomoci i dogjite u moj cacak aco honda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja