Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Hvala. ;)

Nema na cemu.

p.s. Ako imaju uzmi i meni jednu, ona na rezervoaru mi je malo iskidana.

 

Da ako ima napisi broj dela i kolko para ovde, i meni fali jedna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

 

 

Nego...potroših skoro ceo WD40 sprej za pranje lanca (poslušao Dexterra)...ne bi verovali koliko smrada, crnila i prljavštine je izašlo??

Posle ga malo dotegao, podmazao i sad se i nečuje, a do juče je kloparao za sve pare ;D

 

Ja moj lanac nikada ne bih prskao WD-om suvise je agresivan i pojede o ringove na lancu, koristim petrolej za lampe ili kerozin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Do sad nije bio "gladan" pa nije pojeo, videćemo ;D...uglavnom, posle sam lanac dobro nauljio i okupao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U pravu si druže, ali sam ih namerno stavio samo da vidim ima li efekta...obavezno stavljaj ako nemaš, bar upola je smanjilo vibracije na upravljaču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

U pravu si druže, ali sam ih namerno stavio samo da vidim ima li efekta...obavezno stavljaj ako nemaš, bar upola je smanjilo vibracije na upravljaču.

Planirao sam da ih ugradim iako nisam primetio bas neke vibracije. Saznacu tek kad ih montiram.

Kolika je realno razlika izmedju duzih i kracih? Iskreno, nikad mi se nije dopadalo kako ti tegici izgledaju (osim na coperima), ali oni kraci, jos ako su crni, su mi diskretniji i manje napadni ali kontam da su ipak efikasniji ti duzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Težina igra najveću ulogu, još nisam izmerio ove moje ali sigurno nisu ispod 200 grama svaki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ima li neko service manual za TA u digitalnom obliku? Ja skinuo 2 i oba su na kraju isti, los sken. Moze da posluzi, ali posto je sve bledo, prilicno zamara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

evo i ja da se prijavim

 

th_web5.jpg

 

radio sam sa zakarus-om na migavcima, stop svetlu i nekim sitnicama...

 

th_web4.jpg

 

nisu crkli migavci vec prekidach... tj nije ni on crkao vec je bio zatrpan mashcu i prljavshtinom... ishao je levo i desno jako teshko a klik po sredini nije radio skoro uopshte.. ochistili i izduvali.. sad je kao nov :) i opet rade svi dugmici...

 

th_web2.jpg

th_web1.jpg

 

ispod sedishta sve ok.. nishta nije oshteceno... polozhaj CDI-a je uspravan.. vidi se na slici.. nije ni malo ogreban pa kapiram da ga sedishte ne dodiruje kad sam ja na njemu..

 

pinjon nikako da odem da kupim pa to i dalje ne radi :) ovih dana jurim lanac, lanchanike, gume i ulje... najveci problem ostaje zadnji blatobran i stop svetlo... zvao sam par otpada itd i nisam nishta za TA nashao.. el ima neko neke ideje?

 

a van ove priche iz "garazhe", avalski put, sunce i sneg na sve strane a put suv... beshe jako lepa vozhnja.. ova kisha danas me ubi :(

 

I kod mene je prekidac zezao a kad sam ga otvorio imao sam sta i da vidim,nekako je usla neka bubica i od blata napravila cauru,iz koje se ko zna kad izlegla pa je to ostalo unutra i zbog vlage iz vazduha i ko zna cega se tako lepo zabetoniralo da nije htelo da se smrvi u prah (ona kosuljica bube je izgleda"armirala") a kad sam to ocistio proradio je,izgleda da su tu malo previse mesta ostavili Japanci?

Sto se CDI-ova tice,veruj mi da tragovi ogrebotina ne znace NISTA,moze da ih nema ali u ovom polozaju propadaju 101% jer ipak primaju pritisak sedista i zato ti je taj i crkao (nekako izgleda uvek prvo crkne taj sto obrce i tahometar,interesantno),nego ako nemas otkud da nabavis (kao ja) onaj izmenjeni soket za njih,uradi sledece (opet kao ja),uzmi skalpel u ruke pa proseci dna lezista CDI-ova,kad ih vratis nazad gurni ih da udju skroz do konektora sto je izmedju 1,5-2cm vise nego"normalno",i resio si problem sa neizbeznim ponovnim crkavanjem u fabrickom lezistu verovatno zauvek! ;)

Pozdrav  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...

Sto se CDI-ova tice,veruj mi da tragovi ogrebotina ne znace NISTA,moze da ih nema ali u ovom polozaju propadaju 101% jer ipak primaju pritisak sedista i zato ti je taj i crkao (nekako izgleda uvek prvo crkne taj sto obrce i tahometar,interesantno),nego ako nemas otkud da nabavis (kao ja) onaj izmenjeni soket za njih,uradi sledece (opet kao ja),uzmi skalpel u ruke pa proseci dna lezista CDI-ova,kad ih vratis nazad gurni ih da udju skroz do konektora sto je izmedju 1,5-2cm vise nego"normalno",i resio si problem sa neizbeznim ponovnim crkavanjem u fabrickom lezistu verovatno zauvek! ;)

Pozdrav  8)

Sad se setih da sam vec procitao za ovaj problem i kad sam skinuo sediste na svom TA video sam da su isto ovako postavljeni. Snaci samo skalpel i zbogom dno. Sto volim takva brza sredjivanja.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sinoć mi IgorXT zamenio lanac i lančanike, onaj stari bio neravnomerno istegnut i kloparao za sve pare, nije mogao da se pravilno zategne.

 

Svaka čast Igoru, sve je zamenio, podesio, naštelovao za manje od pola sata :D, preporuka za dobrog majstora!

 

Sad se čuje samo auspuh i malo motor, moraću da stavim neki trioval, niko me ne čuje već na 10 metara ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

@Arakis

 

Gde si kupio tegice, i koliko para, i je l' ima neki drugi model? :-)

Verovatno pasuju i kod mene, stavio bih...mislim da je to jedino sto mi je ostalo od dodatne opreme :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tegiće sam dobio od našeg Nešketabg, nisu baš za enduro, više su za neče čopere ali odlično "vrše pos'o", možda im samo navučem termobužir da budu crni ;D

 

Razne tegiće sam video u Guevari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Pre bih da ga nazovem "Insis-ArNeCo" - Arakis+Neške+Coolair ;D

 

Sinoć namontirano mazalo na KLEmentine, radi, maže. Lanac mrsan kol`ko treba, pivkana popijena u tu čast ;)

 

Rakiša,  hvala !!!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

...

Sto se CDI-ova tice,veruj mi da tragovi ogrebotina ne znace NISTA,moze da ih nema ali u ovom polozaju propadaju 101% jer ipak primaju pritisak sedista i zato ti je taj i crkao (nekako izgleda uvek prvo crkne taj sto obrce i tahometar,interesantno),nego ako nemas otkud da nabavis (kao ja) onaj izmenjeni soket za njih,uradi sledece (opet kao ja),uzmi skalpel u ruke pa proseci dna lezista CDI-ova,kad ih vratis nazad gurni ih da udju skroz do konektora sto je izmedju 1,5-2cm vise nego"normalno",i resio si problem sa neizbeznim ponovnim crkavanjem u fabrickom lezistu verovatno zauvek! ;)

Pozdrav  8)

Sad se setih da sam vec procitao za ovaj problem i kad sam skinuo sediste na svom TA video sam da su isto ovako postavljeni. Snaci samo skalpel i zbogom dno. Sto volim takva brza sredjivanja.  ;D

 

ista pricha... isekao sam dno i malo ih pogurao na dole.. zavukao sam ruku sa strane, ispod sedishta ima sigurno 2 cm prostora pa ga vishe ne udara.. ali meni svakih nedelju, dve i dalje otkazhe pa skinem bochnu plastiku i pomerim malo prstom kablove i konektor i on proradi... pre ili kasnije cu morati da sredim to trajno... nije da sam nemaran ali posao + drugi posao + useljenje = jedva stizhem bilo shta :(

 

zamenio sam plochice, stavio sam carbon lorraine pa cu videti kakve su u odnosu na nissin... lager u tochku proverite da ne bi imali tupavu situaciju kao ja da se vozite 20 na sat 30ak km... u zadnjem tochku se raspao desni lager... ispale skoro sve kuglice.. tochak je lelujao blago... doshao sam do kuce sa poslednjim atomima snage :) otishao u trishe kaclerovica (preko puta centra s) i uzeo koyo lagere.. neshto ispod 300 din... sad se opet sve okrece :)

 

neki savet za jeftinu nabavku centralnog shtendera? dobicu kilu od dizanja motora na panj :) sw motech varijante od 150 evra su mi malo preskupe u ovom trenutku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ili da sam napraviš podizač, kao što je nekoliko drugara napravilo - Coolair Sale, Miško Kolo...ili da napabirčiš 4500 dinara i u Metrou da kupiš dizalicu za motocikle, kao ja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Nedostaje mi ova gumica na slici. Da li je je to nesto univerzalno ili moram da trazim bas za TA i gde?

 

photo by Arakis

 

 

Fibra sta bi sa onim gumicama, jel si ih nasao negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Nedostaje mi ova gumica na slici. Da li je je to nesto univerzalno ili moram da trazim bas za TA i gde?

 

photo by Arakis

 

 

Fibra sta bi sa onim gumicama, jel si ih nasao negde?

Nisam ih nasao, a ovi iz centra S me nesto odjebali... kao u guzvi su, zvace me... Na kraju mi drugar dao, imao je viska 1 kom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja