Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

...

Sto se CDI-ova tice,veruj mi da tragovi ogrebotina ne znace NISTA,moze da ih nema ali u ovom polozaju propadaju 101% jer ipak primaju pritisak sedista i zato ti je taj i crkao (nekako izgleda uvek prvo crkne taj sto obrce i tahometar,interesantno),nego ako nemas otkud da nabavis (kao ja) onaj izmenjeni soket za njih,uradi sledece (opet kao ja),uzmi skalpel u ruke pa proseci dna lezista CDI-ova,kad ih vratis nazad gurni ih da udju skroz do konektora sto je izmedju 1,5-2cm vise nego"normalno",i resio si problem sa neizbeznim ponovnim crkavanjem u fabrickom lezistu verovatno zauvek! ;)

Pozdrav  8)

 

ista pricha... isekao sam dno i malo ih pogurao na dole.. zavukao sam ruku sa strane, ispod sedishta ima sigurno 2 cm prostora pa ga vishe ne udara.. ali meni svakih nedelju, dve i dalje otkazhe pa skinem bochnu plastiku i pomerim malo prstom kablove i konektor i on proradi... pre ili kasnije cu morati da sredim to trajno... nije da sam nemaran ali posao + drugi posao + useljenje = jedva stizhem bilo shta :(

Nije bas ista prica (samo pocetak tj kvar),provali da sam napisao da se tako resava problem sa PONOVNIM crkavanjem,to na zalost ne popravlja vec osteceni deo,to radi samo Joska sa foruma,ili ako ne uspe,sto bi me cudilo ali eto desilo se i meni sa jednim,onda kupi polovan ALI NE KOD NAS!!

Meni su neki likovi za jedan sa rasturene Afrike trazili 100 eura i to na nevidjeno (posto nisam mogao da teram motor 300km da ga testiram) a"valjda radi"dok nov kosta 150 eura,na kraju sam kupio polovan sa Transalp foruma ako se ne varam,uz pomoc jednog druga koji ima paypall,izasao me $40 CA iliti $38 US iliti 25 eura,plus postarina $10 CA,sve skupa u nasim parama oko 3500 dinkica! :)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

aiii :) za te pare ne bih dva puta razmishljao.. za 100-150 evra se vec grchim...

 

dogovarao sam se joskom pre mesec dva da oteram motorino ali mi se svashta iskomplikovalo u firmi pa nisam imao slobne vikende vec dugo... pa mi nije radio motor, pa sam ishao van bg... uglavnom, moracu da odem do choveka da odradi svoju magiju.... :) ali bih radije da imam i neku rezervu ukoliko propadne operacija... nema motorisanja bez tog glupog CDI-a... i razmishljam dal da zamenim kablove, mozhda je i do njih... moracu da odem do centra s da vidim koliko deru za te kablove... CDI im koshta kao pola mog motora... i na kraju bih morao da kupim onaj gumeni lezhaj za novije modele... shto sve to nema na luisu da skratim sebi muke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Da li je neko montirao dodatni fuse box na TA? Tek mi predstoji elektro budzenje pa bih vise voleo da dodam jos jedan umesto da delim osigurace sa ostalim potrosacima. Od cega ovo da recikliram ili postoji neko univerzalno resenje a da nisu oni osiguraci za na kabal?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 455 postova
  • Lokacija: Vinkovci, Hrvatska
  • Motocikl: KTM 640 Adventure

U mojoj kutiji za osigurace ima mjesta za jos jedan ili mozda cak i dva osiguraca. 1998.godina

...ne mislim na mjesta za rezervne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Gospodo bajkeri,imam probleme sa hondom transalp xl600v,99 god,tip motora pd10. Nov akumulator sam kupio pre pocetka sezone(umesto 12 uzeo sam 14 ampera-exide.Nije bilo problema do prekjuce kada sam vozio ceo dan sa suvozacem i upaljenim svetlima po vrucini. Pri kraju dana akumul. se ispraznio i motor sam palio na gurku.Motor vozim svakog dana,sa upaljenim svetlima ali ne duze od sat-dva u kontinuitetu.Sumnjam na pregrejavanje reglera pa sam skinuo desnu plastiku koja ga prekriva.On se dosta greje?! jer je blizu  auspuh a i platika je crna. Molim za pomoc,sta da radim.Da li je neko imao slicno iskustvo.Akumulator se puni kada su ugasena svetla,a kada se upale ne puni se,ali napominjem da je mereno kada je motor i regler bio vreo.Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Verovatno nesto nije u redu sa reglerom. Ja imam isti taj model isto crni, vozim ga kao i ti pretezno po gradu preko nedelje i nemam takvih problema. Konsultuj Josku sa foruma oko reglera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Nisam ni ja imao problema na kracim relacijama.Tri meseca sam vozio i nije bilo problema.Prvi celodnevni put,sa upaljenim svetlima sve vreme i 8 do 10  paljenja i gasenja motora zbog pauza u toku puta,dovela su do ovoga.Preko noci sam ga napunio i sada radi kao da je sve ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Nisam ni ja imao problema na kracim relacijama.Tri meseca sam vozio i nije bilo problema.Prvi celodnevni put,sa upaljenim svetlima sve vreme i 8 do 10  paljenja i gasenja motora zbog pauza u toku puta,dovela su do ovoga.Preko noci sam ga napunio i sada radi kao da je sve ok.

 

Kazem ti verovatno regler nije ispravan. Konsultuj oko toga Josku. Ja moj vozim preko cele godine od minus temperatura do najvecih vrucina i imam vise potrosaca, grejace rucice, GPS, svetla duga uvek i sl. pa nemam takvih problema. Akumulator punim 2 puta u toku zime i jednom pred pocetak letnje sezone. Sto duzi put to je manja verovatnoca da se aku isprazni jer je najbolje punjnje na 5k obrtaja, sto znaci da ti regler verovatno nije ispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hvala,pisao sam Joski,ocekujem odgovor.Gde bih mogao da nabavim regler(radije polovan),ali nema veze.Daj mi neki broj telefona u Bgd ili okolini ako znas.Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Hvala,pisao sam Joski,ocekujem odgovor.Gde bih mogao da nabavim regler(radije polovan),ali nema veze.Daj mi neki broj telefona u Bgd ili okolini ako znas.Hvala unapred

 

Ne znam stvarno al provrsljaj malo po forumu pa ces videti da to Joska mnogo bolje radi nego da kupujes polovan koji ako se ne razumes opet moze biti macka u dzaku. Ja kad bi radio sigurno bi kod Joske isao. nemoj da mislis da je reklama jer meni ni iz dzepa ni u dzep al kakva su iskustva imali moji drugari koji su kod njega radili ne bih razmisljao uopste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Isti problem sam imao ja sa reglerom, meni je bez svetla punio, sa kratkim jedva, a sa dugackim nije uopste. Problem je bio u regleru, kad sam ga zamenio, sve je funkcionisalo kako treba. Izmeri napon na akumulatoru dok radi motor. treba da puni ne manje od 13,5V-15V sa ukljucenim svetlima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Najverovatnije je regler u pitanju.I ja vozim isti model,samo je 97 godiste.Moj fabricki regler je na 1500 obrtaja punio 15V sto je malo mnogo,a na 4000 vec samo 13.5V Ako zazmurimo na jedno oko,mozemo reci da je to normalno.

Ali ako se sa upaljenim svetlima prazni akumulator u toku voznje,99% je regler u kvaru.A to sto se greje je sasvim normalno.

@ thelord: vec od 2000 obrtaja imas dobro punjenje,ne samo na oko 5k.Stavise,uzmi instrument i prikaci na akumulator i prati napon dok povecavas obrtaje.Iznenadices se :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Najverovatnije je regler u pitanju.I ja vozim isti model,samo je 97 godiste.Moj fabricki regler je na 1500 obrtaja punio 15V sto je malo mnogo,a na 4000 vec samo 13.5V Ako zazmurimo na jedno oko,mozemo reci da je to normalno.

Ali ako se sa upaljenim svetlima prazni akumulator u toku voznje,99% je regler u kvaru.A to sto se greje je sasvim normalno.

@ thelord: vec od 2000 obrtaja imas dobro punjenje,ne samo na oko 5k.Stavise,uzmi instrument i prikaci na akumulator i prati napon dok povecavas obrtaje.Iznenadices se :)

 

Naravno da je i na manjim obrtajima punjenje dobro ja sam samo rekao da je maximalno na 5k. Nisam merio tako kaze manual. To sam rekao jer se covek zalio da mu se prazni posle voznje na otvorenom putu a tu je najcesce broj obrtaja 4-5k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hvala na pomoci.Molim vas,ako znate gde isti  moze da se kupi,napisite mi,a Joski sam pisao,nadam se skorom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Hvala na pomoci.Molim vas,ako znate gde isti  moze da se kupi,napisite mi,a Joski sam pisao,nadam se skorom odgovoru.

Probaj kod Saleta iz Trstenika 063/8359-740

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kolege bajkeri,imam dva pitanja. 1.Koje gorivo da koristim za  hondu transalp xl 600v,99god,tip motora pd10.Neko kaze super,neko kaze bezolovni?!

2. Ima li u Blizini Beograda neko ko ispravlja felne-kada vozim sa obe ruke,nema nikakvih problema,ali kada pustim upravljac,isti se malo ljulja levo desno.Gledao sam ,nije kriva guma nego felna.Cini mi se da to ljuljanje upravljaca zavisi od vrste asfalta i brzine kretanja,jer nekada ljulja a nekada ne. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kolege bajkeri,imam dva pitanja. 1.Koje gorivo da koristim za  hondu transalp xl 600v,99god,tip motora pd10.Neko kaze super,neko kaze bezolovni?!

2. Ima li u Blizini Beograda neko ko ispravlja felne-kada vozim sa obe ruke,nema nikakvih problema,ali kada pustim upravljac,isti se malo ljulja levo desno.Gledao sam ,nije kriva guma nego felna.Cini mi se da to ljuljanje upravljaca zavisi od vrste asfalta i brzine kretanja,jer nekada ljulja a nekada ne. Hvala unapred

 

Sipaj bezolovni jer je boljeg kvaliteta kod nas, mada je u principu sve jedno.

 

Mata16v je nas clan koga konsultuj za ispravljanje felne, ima on jednog drugara koji je meni ispravljao felnu, a posle kod Mate odradis balans. On je u Mladenovcu. Moje preporuke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

aiii :) za te pare ne bih dva puta razmishljao.. za 100-150 evra se vec grchim...

 

dogovarao sam se joskom pre mesec dva da oteram motorino ali mi se svashta iskomplikovalo u firmi pa nisam imao slobne vikende vec dugo... pa mi nije radio motor, pa sam ishao van bg... uglavnom, moracu da odem do choveka da odradi svoju magiju.... :) ali bih radije da imam i neku rezervu ukoliko propadne operacija... nema motorisanja bez tog glupog CDI-a... i razmishljam dal da zamenim kablove, mozhda je i do njih... moracu da odem do centra s da vidim koliko deru za te kablove... CDI im koshta kao pola mog motora... i na kraju bih morao da kupim onaj gumeni lezhaj za novije modele... shto sve to nema na luisu da skratim sebi muke :)

Ne brini,nisu nase stare rage uopste tako lose,i vrede mnogo vise nego par novih CDI-ova,bas zato jer su neunistive,a sto se CDI-a tice idi na Transalp forum i po oglasima ces sigurno naci,ja sam bio nasao jos jedan ili dva kod jednog tipa za po $40 CA ali je tip neki iseljenik iz Rumunije i nije bio nesto za saradnju,mrzelo ga i da salje preko bare... samo pazi na takve i one koji traze novac bilo kojim drugim putem sem preko paypall-a!

Druga opcija ti je eBay ili eventualno neki sajtovi za prodaju moto delova,tamo sam nalazio Hondine CDI-ove za 80-ak US$ sto je tad bilo svega 50 eura,sad je nazalost kurs znatno losiji ali pazi kad i sa 70 eura cene+PTT+carina 10% izadje jeftinije nego POLOVAN kod nas!

Treca opcija je da nadjes nekog preko grane da se cima da ti trazi po garazama i otpadima,tamo se to moze naci isto za smesnu sumu,kupi ti par komada za 40-50 eura pa ce valjda jedan da radi a i ako ne radi bar jedan ce Joska da osposobi i onda imas i taj rezervni,mada koliko sam informisan JEDINI razlog njihovog crkavanja je pritisak sedista koje"cupa"konektore iz ploce i ostecuje lemove a kad se to sredi mogucnost crkavanja jednog je ravna statistickoj greski izgleda,jos su nase stare rage pravljene da traju i dovezu te kuci uvek pa i ako neki crkne onaj drugi ce te odvesti kuci sa pola snage (PD10 ima pak samo jedan CDI a on kosta skoro kao dva za nase PD06,znaci em te ostavi u nedodjiji,em ode plata za popravku) a to je sasvim dovoljno da se dovuces do kuce ili majstora!  ;D

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Nije sediste jedini razlog crkavanja nazalost.Evo imam dva komada koji su crkli zbog neispravnog reglera koji je prepunjavao pa ih je spalio.Jos uvek se trudim da ih povratim u zivot :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

ajd.. i taman da se skupimo i grupno poruchimo jedno 50ak CDI-a :) da napravimo "lager" ove rak rane nashih mazgi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja