Jump to content

Moto Zajednica

MOTUL ulje, fals ili ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Postovanje i dobro vece! 

 

Nikako da dobijem neki konkretan odgovor na pitanje, uglavnom sipam Shell ali rekoh da probam malo i MOTULa, 300v, kazu ljudi da je dobar, medjutim cuo sam od prijatelja iz Srbije da je vecina MOTUL ulja fals i da je tesko naci original ulje, kazu neke bugarske kopije haraju Balkanom....

 

E sad, da li je to istina, ili je samo gomila sranja, ne bi hteo bas bilo sta da sipam u motor, ipak ga teram lepo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
Upravo sada, Jupiter je napisao:

Samo Shell Advance.

Sipam ja prijatelju Shella vec godinama, ali mogao bi malo da promenim, da ne bude kao magarac samo u jedno da se kunem... ne zna covek sta valja dok sve ne proba!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
Upravo sada, Jupiter je napisao:

Onda Bardahl.

Prijatelju, bez da se uvredis, ali nisam pitao koje ulje da sipam, vec da l je MOTUL fals, da l ima istinu u tome ili ne? bez uvrede.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
Upravo sada, Jupiter je napisao:

Zašto bi bilo falš? Nemoj kupovati na buvljaku. :neznam:

Prijatelju ocigledno se ne razumes, ne znam zasto komentarises....  Hvala bogu kupujem samo u radnjama i od proverenih dobavljaca, ali DZABE kad sam cuo neke price da je neki tamo glavni dobavljac goreo skladiste svoje.... da je imao falsa dosta.... itd. itd... interesuje me ko zna da odgovori... a ne neko da se pravi pametan... pozdrav i bez uvrede naravno ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ako ovo nije neko trolovanje....onda odes na sajt motula tamo ce ti na mapi biti prikazani objekti gde se prodaje za Srbiju generalni uvoznik je Mass Company i tesko da oni prodaju fals...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Vec par puta kupujem motul bez Mass nalepnice na ambalazi, prodavac se bas zbunio kada pitah zasto je nema... Hmmmm

Sent from my EML-L09 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ako vec znas da postoji mogucnost da je fals, zasto rizikovati, toliko proizvodjaca ulja ima da mozes da biras. Ja licno nikad nisam sipao Motul, bas iz razloga koji si naveo, jednostavno necu da rizikujem.

Godinama sipam iskljucivo Ipone, posle dosta kilometara sam otvorio glavu da proverim ventile, sve je i dalje kao novo, tako da se meni pokazalo odlicno i nemam potrebe da eksperimentisem nesto.

Promenio član aca-pn
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07

Povremeno se i kod nas (HR) pojavi Motul 4L za 250kn (33-34 eura) kod kojekakvih likova. Bez računa naravno. Nudi se na veliko i to pretežno u Moto klubove. 

Inače u trgovinama je oko 420kn (56-57 eura).

Dečki kupuju i voze. Ja ne.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
Pre 9 sati, dalipopovski je napisao:

Prijatelju ocigledno se ne razumes, ne znam zasto komentarises....  Hvala bogu kupujem samo u radnjama i od proverenih dobavljaca, ali DZABE kad sam cuo neke price da je neki tamo glavni dobavljac goreo skladiste svoje.... da je imao falsa dosta.... itd. itd... interesuje me ko zna da odgovori... a ne neko da se pravi pametan... pozdrav i bez uvrede naravno ;)

Taj pozar je bio pre skoro 10 godina 

 

WWW.EKAPIJA.COM

Magacin carinske robe preduzeća "Mass company", u Ulici...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2630 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

20 godina saradjujem sa MASS i radim Motul. Naravno i koristim .

Svaka flasa ima deklaraciju.

Ne znam ni sam zasto se uplicem u temu.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
20 godina saradjujem sa MASS i radim Motul. Naravno i koristim .
Svaka flasa ima deklaraciju.
Ne znam ni sam zasto se uplicem u temu.
Ako budes imao vremena i volje bas im posalji ovo (Mass-u)... Ako se ne vidi broj sarze je
20.01.22  617522N1

Boce nemaju deklaraciju, kupujem u radnji Kg, izdaju mi fiskal regularno, cene takodje kao i drugde.
(ovo sa slike placano 1930din/L)

7c135decbbd8a27f7bd3e067156df86f.jpg

Sent from my EML-L09 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4881 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

@dalipopovski Ako živiš u Skoplju možda ti je bolja i bliža opcija Motul distributer za Grčku, imaju prodavnicu i u Solunu 

 

 

A što se tiče provere originala

 

 

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
pre 1 minut, MOTOM je napisao:

A što se tiče provere originala

Znam za to, ali do sad nijedan MOTUL nisam video da ima ovo.... Lako bi bilo da ima pa da se proveri.... ali na Balkanu je MOTUL veoma sumljivog porekla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
pre 7 minuta, N.F.S. je napisao:

(ovo sa slike placano 1930din/L)

Ima valjda i u Kragujevcu Intercars koliko znam bese... tamo ti je ako se ne varam 1600-700din po litru.. ali isto nema deklaraciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Bila je ista tema ovde pre par godina, koliko se sećam. Neke manufakture su štancale sve brendove.

Moj utisak je, i ako su original, proizvođači različito mućkaju za Balkan i DE - naravno. Sad koji više koji manje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Mass-ov Motul ako nije original, samo neka nastave sa tim kopijama. :)

 

trošim 7100 za hard enduro motor (4t, u tim uslovima promene ulja mogu da se vide gotovo u realnom vremenu, hoću da kažem odlično se vidi sve, jer se ulje menja na max 15 radnih sati i proverava pred svaku vožnju). Motul 7100 (Mass) i Motorex cross power (Motoland) su dobra ulja i izdržavaju u okviru specificiranih servisnih intervala savršeno. Što se ne može reći baš za sve alternative (ja sam jedan od onih koji za svaki motor voli da proba sve i izvuče svoj zaključak).

 

Nema nikakve potrebe sumnjati u ove izvore, bar po mom iskustvu. Naravno, uvozna deklaracija je obavezna.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
12 minutes ago, mradomir said:

Moj utisak je, i ako su original, proizvođači različito mućkaju za Balkan i DE - naravno. Sad koji više koji manje...

Ovo važi za kompletno tržište svih vrsta robe, pa čak i usluga. Platežno smo nesposobni i dobijamo robu čiji su troškovi proizvodnje niži. I to je tako, nije čak ni tajna. Ko hoće bolje, preseli se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
pre 6 minuta, severian je napisao:

Nema nikakve potrebe sumnjati u ove izvore, bar po mom iskustvu. Naravno, uvozna deklaracija je obavezna.

E to mi je trebalo.... tebe cekam :) Znaci iz MASS-a je sve u redu... vozis i dobro je ulje... u tom slucaju videcu da uzmem kod njih i da sipam ako je dobra situacija sad kod njih... a za ostale ne znam... to bez deklaracije ne bi se igrao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova
Pre 4 sati, dalipopovski je napisao:

E, bas o tome mislim, ti MOTULi bez deklaracije, bez icega... Na primer, ove godine u Crnoj Gori kod Acimica u Podgorici, proverena radnja, MOTUL bez deklaracije, 7100, a kosta 11 eura. DELUJE PREVISE DOBRO da bi bilo istinito, pogotovo na skocene cene ulja!

 

Na taj pozar mislim a price koje sam nauco je da je pozar samonapravljen, jer je valjda magacin bio pun falsa pa nije moglo da se opravda kad se krenulo u kontrole ili sta vec.... e sad sta je istina ili nije, to sam dosao ovde da saznam ako neko zna da l se jos uvek to radi ili ne... ili kakva je situacija, ko vozi MOTUL da li je dobar i tako to...

A i ti da izvinis ako se bavis kuloarskim pricama za dogadjaj od pre 10 godina i odatle pokusavas da izvuces zakljucak onda nemoj ni kupovati ulje.

 

Bila je prica i da je gospodin naplatio osiguranje, i da je ko zna sta uradio i uvek je bilo i uvek ce biti prica. 

 

Licno koristim 300V iz Mass-ovog uvoza godinama. Zbog nacina eksploatacije ulje menjam na oko 1000 km (jednom u sezoni) i kad ispustim i dalje je skoro iste boje kao i kad je sipano

Promenio član dvlns
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

pre dosta godina uđem ja u jednu poznatu radnju autodelova u Novom Sadu.Kad ono reklama preko pola zida onako veliko da se lepo vidi za chammpion fitere i kako raspoznati razliku između originala i kopije.I tako uzmem ja jedan fiter ulja i dok mi trgovac donosi drugi deo izvadim ja iz kutije i upoređujem sa slikama sa reklame i zaključim da je filter čista kopija.

I to u radnji koja kao prodaje smoo original-

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja