Jump to content

Moto Zajednica

Motocikli sa najvecom kilometrazom?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

Znam da ce ovaj komentar zvucati zlonamerno ali zaista nije po meni jedina masina koja traje vecito ako se pravilno odrzava i eksploatise je Honda mozda posle nje neki modeli BMW.a ostalo je manje vise ako se odrzava zahvalno i ima neki vek trajanja ali ni delimicno ko ova dva brenda...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 3 sati, JoeD je napisao:

Ma i da je ovde bio motor.
Kod starudija koje mere do 99999 ko zna koliko je puta obrnuo sat.
Drugo, ja se prosle godine skoro nisam ni vozio, a presao sam oko 4000km. Pomnozi to sa 30 godina :)
A sta da kazemo za one koji ne silaze sa motora.

Просечна километража моториста у Француској је 3’000 км годишње. Они што не силазе са мотора су врло ретки. А иначе је то земља са највећим бројем моториста по глави становника.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Upravo sada, Alekre je napisao:

Negde sam imao sliku TDM900 sa 272,000 km. Isto tako u Francuskoj neki udaren TDM koji je završio u kobasice sa 180,000, na cilindrima se jasno vide tragovi fabričkog honovanja.

Procitao sam negde da TDM 900 hoce da trosi ulje ali ne znam koliko je to tacno. Zanima me da li tvoj trosu ulje? 

 

Honda CBR 1000RR iz 2008 je trosila litar ulja na 1000km. Ljudi iz Honde su rekli da je to normalna potrosnja ulja. U servisnim knjizicama za Toyotina vozila pise takodje da je do litar ulja normalna potrosnja. Ako prebacuje tu granicu treba se obratiti Toyotinom servisu (tako nesto). Medjutim u jednoj FB grupi Motomanijaci. Mnogi smatraju da i 200ml na 1000km nije normalna potrosnja i odma nazivaju motor krsem itd..  

 

Sta vi mislite do koje granice je normalna potrosnja ulja? 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nisi lepo pročitao, TDM850 je imao potrošnju ulja zbog nekih specifičnih rešenja, kasnije TDM900 ima potpuno drugačije unutrašnje komponente pa je potrošnja svedena na toliko da se na meraču i ne vidi koliko god ga vozio.

 

Potrošnja ulja jeste jedan od znakova za lošeg stanje agregata ali kolika je potrošnja zavisi od načina na koji je agregat konstruisan. Ima puno primera trajnih agregata koji troškare ulje. Na stranu one VW prevare sa TSI i TFSI motorima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, Alekre je napisao:

Potrošnja ulja jeste jedan od znakova za lošeg stanje agregata ali kolika je potrošnja zavisi od načina na koji je agregat konstruisan. Ima puno primera trajnih agregata koji troškare ulje. Na stranu one VW prevare sa TSI i TFSI motorima.

Uopšte ne mora da znači da je trošenje ulja znak lošeg agregata.

 

@abarth_maniac bi to mogao detaljnije da pojasni.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Od euro3 motora pa na ovamo, to je redovno stanje :D
Niskofrickioni motori, trose manje benzina od starijih, ali vise ulja :D
A sto se tice motocikala, pa ako trosi litar na 1000, onda ne valja, pogotovo nesto u sta staje 2 litra ulja.
Mada pri toj potrosnji se i vidi po dimu.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
8 minutes ago, Jovan Ristic said:

Uopšte ne mora da znači da je trošenje ulja znak lošeg agregata.

 

@abarth_maniac bi to mogao detaljnije da pojasni.

Napisao sam da zavisi od konstrukcije agregata. Ostavi rakiju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Просечна километража моториста у Француској је 3’000 км годишње. Они што не силазе са мотора су врло ретки. А иначе је то земља са највећим бројем моториста по глави становника.
Evo i ja sam kao Francuzi, za tri ipo godine sam prešao 6000 km, jednostavno radnim danima ne vozim, blizu mi je posao i idem peške. Inače, jedan od izdržljivijih motora je upravo i moj - Honda Pan European

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4592 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 42 minuta, Alekre je napisao:

Napisao sam da zavisi od konstrukcije agregata. Ostavi rakiju :D

Ne pipam je! Eno je stoji već tri godine, omirisao je nisam (i dalje pričam o rakiji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imadoh Suzuki RF 400R model za Japansko tržište, nije se zvanično prodavao u evropi, ali bilo je dosta njih koje su ljudi privatno uvezli, isti agregat su imali Bandit GSF400 i GSXR 400,  prodao sam ga sa 98.000km, motor je prefektno radio, ni reči o potrošnji ulja, izuzetno žilava mašina.

Zanimljivo je da je mali RF jako popularan kod braće Rusa, ima na YouTube-u gomila Ruskih klipova sa njim.

 

 

Photo0577.jpg

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Pre desetak godina je bio tekst sa postarom iz Londona koji je sa svojom VFR800 RC46 presao preko 900000milja , trosi ulje koji njegovi drugari ispuste i stavlja gume koje isti skinu, koristio ga je maksimalno, jedna zamena agregata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

Imadoh Suzuki RF 400R model za Japansko tržište, nije se zvanično prodavao u evropi, ali bilo je dosta njih koje su ljudi privatno uvezli, isti agregat su imali Bandit GSF400 i GSXR 400,  prodao sam ga sa 98.000km, motor je prefektno radio, ni reči o potrošnji ulja, izuzetno žilava mašina.

Zanimljivo je da je mali RF jako popularan kod braće Rusa, ima na YouTube-u gomila Ruskih klipova sa njim.

 

 

Photo0577.jpg

Rusi voze vecinu motora koji su Japansko trziste. CBR 250RR, CBR 400RR, CB 400SF, Hornet 250, Bandit 250, Zeal 250, FZR 400 da ne nabrajam vise. I  mogu se kupiti 5x jeftinije nego sto kostaju u evropi. Posto ti motori nisu za evropsko trziste nego za japansko. Kako to da se mogu registrovati kod nas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bem li ga, ja sam ga kupio 2012-te godine, motor je '99 godiste, i vec je bio nekoliko godina uredno registrovan kod nas, ja sam ga takodje dve godine registrovao bez problema, danas bi mozda jedini realan problem mogli da prave zbog fara, posto braca Japanci voze desnom stranom, znaci promenis far i gotovo, a far i skoro sve ostalo u vezi sasije i plastika je identicno sa vecim modelom RF 600R.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
 
Nema ama baš nikakvog razloga za takvim ograničenjem, to je i dalje isti blok motora, isti ram, isto ogibljenje, plastike i ostale periferije...
Sve dok je isti VIN - to je taj motor. 
 
Sa drugim delom posta ne mogu više da se složim, s' tim što bi dodao "isti"
 
Više se divim čoveku koji je jašio isti motor 1.500.000km    :care:
Jeste to isti motor ali mu je produzen vijek trajanja, znaci da je odradio svoje koliko je mogao sa fabrickim setom.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 8 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Просечна километража моториста у Француској је 3’000 км годишње. Они што не силазе са мотора су врло ретки. А иначе је то земља са највећим бројем моториста по глави становника.

Odjednom se osećam sjajno što sam prešao 1250km za 20 dana od kako vozim motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...tajna dugovečnosti vozila....

1. Jedan vozač a ne njih 10.

2. Mehanička kultura (ovo je sad tema za sebe, ali vožnja je kao je8anje svi misle da su dobri u tome) razumevanje kako šta funkcioniše i šta ga troši i haba...

3.  Održavanje (Tek za ovo, ceo forum da se otvori)... U glavnom ljudi oteraju kod majstora kad stane. Jel pali? Pali. Jel ide? Ide. Pa znači radi. A nije baš...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 15 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

U servisnim knjizicama za Toyotina vozila pise takodje da je do litar ulja normalna 

Pa moraju toliko, jer da nisu stavili tu kolicinu visili bi svi redom po servisima i reklamirali motore.

 

A opet, servis se radi na 20-30.000 i fali ti samo litar. To nije nista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 6 sati, ser je napisao:

Pa moraju toliko, jer da nisu stavili tu kolicinu visili bi svi redom po servisima i reklamirali motore.

 

A opet, servis se radi na 20-30.000 i fali ti samo litar. To nije nista...

Litar ulja na 1.000km a ne na 20-30.000km 

 

image.png.53f7359aba7ac8f9adca384df83ce821.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ako mi neko obezbedi kintu za gorivo delove i generalne(ja cu ih radim) i sve to plati i ako bih mozda izdvojio vreme garantujem da bih presao vise od 3 miliona km minimalno...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, Nemanja Petrovic je napisao:

Litar ulja na 1.000km a ne na 20-30.000km 

 

image.png.53f7359aba7ac8f9adca384df83ce821.png

1l na 1000km? ???

Na svako punjenje rezervoara sipas i litar ulja? ???

Od servisa do servisa burence ulja? ???

 

Ja mislim da je ovo neko lose preveo...

 

Ako nije, onda su se fenomenalno pokrili oko kvarova u garantnom roku!

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Hmmm, ala to purnja...:D

Al realno, kolko moze da ti potraje auto ako dodje do toga da ti trosi 2,5l ulja na 1000km?

Sipaj pun goriva, sipaj AdBlue, sipaj ulje, sipaj tecnost za stakla, sipaj mirisljavu vodicu... Pa na pun rezervoar ti treba jos 30e za pratece tecnosti :)

Fali samo da smisle i neki servo koji trosi ulje... Pa ti teraj po krivinama!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja