Jump to content

Moto Zajednica

Motocikli sa najvecom kilometrazom?

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Moja bivsa Hayabusa (99-to), 

na oglasima sa 30.000km na satu, 

a znam da je presla 250.000 km.

Niti trosi ulje, niti dimi, ide kao da stvarno ima 30k.

I precice jos 100k sigurno.

Ne prave se vise motori u tom kvalitetu. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 22 sati, BokyBoy je napisao:

Moja bivsa Hayabusa (99-to), 

na oglasima sa 30.000km na satu, 

a znam da je presla 250.000 km.

Niti trosi ulje, niti dimi, ide kao da stvarno ima 30k.

I precice jos 100k sigurno.

Ne prave se vise motori u tom kvalitetu. 

Predpostavljam da nece reci buducem vlasniku da ima toliko kilometra i da ga prodaje po punoj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 59 minuta, Nemanja Petrovic je napisao:

Predpostavljam da nece reci buducem vlasniku da ima toliko kilometra i da ga prodaje po punoj ceni.

Nece, ne zna ni on covek, nisam je njemu prodao. A realno, ne moze ni da se provali po motoru koliko je stvarno presao, otisao je od mene u fabrickom stanju, ne bih znao ni ja da je nisam uzeo od najboljeg drugara i znam celu njenu istoriju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4395 postova
MOTO-STATION.COM

Nous sommes allés à la rencontre de Stéphane, gros rouleur qui a fait faire presque cinq tours de compteur à sa VFR 750 RC36. D’accord, la VFR 750 RC36 passe pour être une des...


Ugrubo sa google translate

 

Отишли смо да упознамо Стефана, великог возача који је направио свој ВФР 750 РЦ36 скоро пет кругова.

Слажем се, ВФР 750 РЦ36 се сматра једним од најпоузданијих мотоцикала у производњи. Али дотични овде има скоро 500.000 километара на бројачу!

 

Реч је о моделу 92, који вози Стефан, (веома!) велики возач који нам прича о својој љубавној причи са Хондом В4. Сазнајемо да је променио више од 10 комплета ланаца, 30 гума, 2 квачила, али не и регулатор, препознао је слабост овог бицикла. Блок никада није отваран и још увек ради савршено. Фасцинантна прича која се може наћи у целости у Мото Ревуе бр. 3942.

Ажурирање од 13. марта 2014:
Па, Стефан је 9. марта прешао цифру од 500.000 км, возећи своју Хонду ВФР Царат 92. Ако је овај прелазак од пола милиона километара имао посебан укус за Стефана, он намерава да то искористи да се побрине за своју лепоту пре лепоте годишње доба. Када смо га контактирали, он нам даје свеже вести из свог ВФР...

„Здраво Оливере,

за интервју који сам планирао:

– Интервенција на електричним кабловима да решим проблем са фаровима (2 светле у исто време, али су веома слабе).
– Слободни ход стартера, јер када је у питању поновно покретање када је веома вруће, слободни ход проклизава и више не прелази обртни момент стартера. (па колица)
– 1 мала заптивка која затвара шипку квачила на излазу из кућишта мотора.
– 1 зазор вентила тако што му даје већи зазор, јер има тенденцију да стане када је мотор веома врућ. (могуће опуштање седишта вентила)
– 1 синхро угљикохидрат са можда комплетним чишћењем рампе, али оклевам јер никад није отварана… као и мотор успут :о)
– 3 кочиона диска + 2 комплета предњих плочица
– Течност за кочнице и квачило
– КН чишћење филтера за ваздух
– Замена уља + филтер уља (75., белешка уредника)
– 1 мерење компресије мотора које ће ми дати здравствено стање цилиндара

Гуме се још не мењају упркос пређених 18.000 км, ланац има 60.000, али може још 5 до 10.000, ЕМЦ амортизер има 90.000 али је у реду, сви лежајеви су у реду, виљушка за уље такође и расхладна течност + варница утикачи ок. »

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
Pre 13 sati, BokyBoy je napisao:

Nece, ne zna ni on covek, nisam je njemu prodao. A realno, ne moze ni da se provali po motoru koliko je stvarno presao, otisao je od mene u fabrickom stanju, ne bih znao ni ja da je nisam uzeo od najboljeg drugara i znam celu njenu istoriju. 

Ne zna,pričao sam sa njim.Nedavno ga je kupio.Inače je portir u kompaniji u kojoj radim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Ja sam nov u svetu motociklizma pa ne mogu reci konkretno za motor,ali generalno trajanje nekog vozila zavisi od vise faktora.Nabitnije odrzavanj,pa posle sledi ostalo nacin voznje,grad ili otvoreni put...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 23.9.2022. at 10:10, MatorKonj je napisao:

Ja sam nov u svetu motociklizma pa ne mogu reci konkretno za motor,ali generalno trajanje nekog vozila zavisi od vise faktora.Nabitnije odrzavanj,pa posle sledi ostalo nacin voznje,grad ili otvoreni put...

Zaboravio si da napomenes hladne startove. Oni najvise trose agregat. Zato ovi sto putuju i prelaze velike kilometraze dnevno mogu da predju sa istim modelom i do 5x vise km nego onaj sto vozi po gradu i pali ga 10x dnevno. Onaj agregat koji ima 100.000km i 1000 hladnih startova je u mnogo boljem stanju od onog sto ima 100.000km i 10.000 hladnih startova.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
Pre 1 sat, Nemanja Petrovic je napisao:

Model?

 

Pre sat vremena, СајберГастарбајтер je napisao:

Бееемвејац.. питање само који 850c или 1200с?

1200C,Пропустио сам да наведем модел.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
pre 31 minuta, Vietnamac je napisao:

 

1200C,Пропустио сам да наведем модел.

Masina veoma rasterecenja. 61 ks na 1200 kubika sto mu dodje 51 ks po litri. Manje nego u neka kola.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 14 sati, СајберГастарбајтер je napisao:

Бееемвејац.. питање само који 850c или 1200с?

Tek se razradio... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
Pre 23 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Zaboravio si da napomenes hladne startove. Oni najvise trose agregat. Zato ovi sto putuju i prelaze velike kilometraze dnevno mogu da predju sa istim modelom i do 5x vise km nego onaj sto vozi po gradu i pali ga 10x dnevno. Onaj agregat koji ima 100.000km i 1000 hladnih startova je u mnogo boljem stanju od onog sto ima 100.000km i 10.000 hladnih startova.

kraj posta "grad il otvoren put"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja