Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Stavio sam klip na Sam Svoj Majstor, evo link i ovde



U opisu ima link da se naruce siljci, preko aliexpressa sam ih uzeo, 100 komada 3,5$, dobijaju se i srafovi ali je kratak navoj pa ne moze da probije gumu, pa sam uzeo u gvozdzari duze, navoj M3 duzina 10mm, zadnja je cela uradjena sa 10mm, a na prednjoj sam koristio njih za sredinu, a za spoljnje krampone sam hteo 15mm, ali nije bilo pa sam uzeo 18mm i morao sam da stavljam podloske posto su bili duzi, sve u svemu nije mnogo tesko, najvise stradaju prsti kad se ubacuju srafovi, bar meni posto sam gurao prstima srafove da prodju kroz gumu. A rezultate rada cemo da vidimo kad padne sneg, ako ne prodam motor umedjuvermenu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ovo će ti više pomoći na ledu nego na snegu, mada možda sam u krivu :) Jeste šteta bušiti nove gume ali kapiram da bi mnogo bolja priča bila da su spajkovi ušrafljeni na dobre kros gume :) Mislim da bi ta varijanta bila mnogo bolja i za sneg i za led. Samo da spajkovi izdrže maltretiranje pošto vidim da su za kožu, sumnjam da su nekog kvaliteta. Čekamo snimke! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Evo i od mene nešto sveže od danas  :)

 

 

@Alexa - bravo za tank. Gde si kupio - pošto si platio?

post-14823-0-73696100-1476043612.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Evo i od mene nešto sveže od danas   :)

 

 

@Alexa - bravo za tank. Gde si kupio - pošto si platio?

Hvala, 40e sam platio, dobr ti fotka  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Da ne otvaram novu temu bzvz.pitacu ovde.Moze mi neko reci po cemu se razlikuju modeli 2KF,43F,3TB?Po tezini,godini?

Da po tezini i godini i jos svasta po nesto, najvise se razlikuje 3tb od ova dva navedena zbog kurble..sta te tacno zanima??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

I 3TB ima kurblu jer ima  XT600K i XT600E. K sa kurblom, a E ima elektronsko paljenje. A oba dva su 3TB. A razlika jes pored godiste i tezine je i velicine rezervoara, i plastike su razlicite, i zadnje kocnise. Na novijim tipovima je disk a stare imaju dobos nazad. I nemaju svi modeli obrtomer. Ni ram nije bas ista i blok se razlikuje u sitnim stvarima. Zaci slicne su ali ipak nisu iste. A ja mislim de biraj bilo joji tip dobro ces birati. Ovi motori su neunistivi. :)

 

Ima ii zna li neko plastiku koji ide na rezorvoara kod 3TB?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

I 3TB ima kurblu jer ima  XT600K i XT600E. K sa kurblom, a E ima elektronsko paljenje. A oba dva su 3TB. A razlika jes pored godiste i tezine je i velicine rezervoara, i plastike su razlicite, i zadnje kocnise. Na novijim tipovima je disk a stare imaju dobos nazad. I nemaju svi modeli obrtomer. Ni ram nije bas ista i blok se razlikuje u sitnim stvarima. Zaci slicne su ali ipak nisu iste. A ja mislim de biraj bilo joji tip dobro ces birati. Ovi motori su neunistivi. :)

 

Ima ii zna li neko plastiku koji ide na rezorvoara kod 3TB?

http://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-XT-600-37578028-oglas.htm?filter_id=87663470

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Da ne otvaram novu temu bzvz.pitacu ovde.Moze mi neko reci po cemu se razlikuju modeli 2KF,43F,3TB?Po tezini,godini?

 

43F - kurbla, doboš pozadi, 18-21" felne. Čini mi se da se pravio do 1987.

 

43f-det.gif

2KF - modernizovani, po mom mišljenju mnogo lepši XT sa lepšim plastikama i diskom pozadi. Pravio se do 1990.

 

73f971bd0c8fd4e575197a81a4d8bb92.jpg

3TB - najveća razlika između dve generacije. Izgleda prilično modernije u odnosu na prethodnika. Pozadi umesto 18", dobija 17" felnu, ulje u ramu (43F i 2KF imaju rezervoar za ulje ispod sedišta), anlaser, dvoklipna klešta na prednjoj kočnici i nekih 10kg više u odnosu na prethodnika, po mom mišljenju, lošije točkove i ogibljenje. Nekako je "mekši", nežniji u odnosu na 2KF. 3TB generacija ostaje uskraćena za obrtomer (43F i 2KF su ga imali), 'mesto koga dobija lampicu koja se pali kad je motor u "crvenom polju". Ram je izmenjen u odnosu na prethodnika, izduvni lonac je sastavni deo rama tako da je bitno napraviti kosku ukoliko se ugrađuje aftermarket top. Postoji i verzija XT600K sa kurblom kao što neko reče gore ali jako su retki.

Yamaha%20XT600E%2091.jpg

4PT, poslednji XT600. Vraća se obrtomer, plastike su modernizovane i to je to, koliko sam upućen.

 

xt600e01-01.jpg

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Kad sam jurio da kupim prvog XT-a 2012. godine, želeo sam 3TB ali bio je dosta skuplji od 2KF. Na svu sreću, uzeo sam najbolji mogući motor. Četiri godine kasnije ponovo kupujem 2KF-a jer mi se čini kao najbolja, najsirovija varijanta. U suštini 43F je isto to, s tim što mi je 2KF ozbiljno lepši  :) 3TB je suviše "fin" za mene :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Teslić
  • Motocikl: //

 

Da ne otvaram novu temu bzvz.pitacu ovde.Moze mi neko reci po cemu se razlikuju modeli 2KF,43F,3TB?Po tezini,godini?

 

43F - kurbla, doboš pozadi, 18-21" felne. Čini mi se da se pravio do 1987.

 

43f-det.gif

2KF - modernizovani, po mom mišljenju mnogo lepši XT sa lepšim plastikama i diskom pozadi. Pravio se do 1990.

 

73f971bd0c8fd4e575197a81a4d8bb92.jpg

3TB - najveća razlika između dve generacije. Izgleda prilično modernije u odnosu na prethodnika. Pozadi umesto 18", dobija 17" felnu, ulje u ramu (43F i 2KF imaju rezervoar za ulje ispod sedišta), anlaser, dvoklipna klešta na prednjoj kočnici i nekih 10kg više u odnosu na prethodnika, po mom mišljenju, lošije točkove i ogibljenje. Nekako je "mekši", nežniji u odnosu na 2KF. 3TB generacija ostaje uskraćena za obrtomer (43F i 2KF su ga imali), 'mesto koga dobija lampicu koja se pali kad je motor u "crvenom polju". Ram je izmenjen u odnosu na prethodnika, izduvni lonac je sastavni deo rama tako da je bitno napraviti kosku ukoliko se ugrađuje aftermarket top. Postoji i verzija XT600K sa kurblom kao što neko reče gore ali jako su retki.

Yamaha%20XT600E%2091.jpg

4PT, poslednji XT600. Vraća se obrtomer, plastike su modernizovane i to je to, koliko sam upućen.

 

xt600e01-01.jpg

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Kad sam jurio da kupim prvog XT-a 2012. godine, želeo sam 3TB ali bio je dosta skuplji od 2KF. Na svu sreću, uzeo sam najbolji mogući motor. Četiri godine kasnije ponovo kupujem 2KF-a jer mi se čini kao najbolja, najsirovija varijanta. U suštini 43F je isto to, s tim što mi je 2KF ozbiljno lepši  :) 3TB je suviše "fin" za mene :)

 

E druze svaka ti cast za ovo hvala puno :D,a i ostalima.Planiram ga uzimati cim budem imao novac jer mi je motor bas zapao za oko,i ne prodje ni dan da ne pomislim na njega.Samo kada bi uzimao ne znam koji bi,ali opet zavisi i od situacije koji i kakav bude dostupan :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

 

 

Da ne otvaram novu temu bzvz.pitacu ovde.Moze mi neko reci po cemu se razlikuju modeli 2KF,43F,3TB?Po tezini,godini?

 

43F - kurbla, doboš pozadi, 18-21" felne. Čini mi se da se pravio do 1987.

 

43f-det.gif

2KF - modernizovani, po mom mišljenju mnogo lepši XT sa lepšim plastikama i diskom pozadi. Pravio se do 1990.

 

73f971bd0c8fd4e575197a81a4d8bb92.jpg

3TB - najveća razlika između dve generacije. Izgleda prilično modernije u odnosu na prethodnika. Pozadi umesto 18", dobija 17" felnu, ulje u ramu (43F i 2KF imaju rezervoar za ulje ispod sedišta), anlaser, dvoklipna klešta na prednjoj kočnici i nekih 10kg više u odnosu na prethodnika, po mom mišljenju, lošije točkove i ogibljenje. Nekako je "mekši", nežniji u odnosu na 2KF. 3TB generacija ostaje uskraćena za obrtomer (43F i 2KF su ga imali), 'mesto koga dobija lampicu koja se pali kad je motor u "crvenom polju". Ram je izmenjen u odnosu na prethodnika, izduvni lonac je sastavni deo rama tako da je bitno napraviti kosku ukoliko se ugrađuje aftermarket top. Postoji i verzija XT600K sa kurblom kao što neko reče gore ali jako su retki.

Yamaha%20XT600E%2091.jpg

4PT, poslednji XT600. Vraća se obrtomer, plastike su modernizovane i to je to, koliko sam upućen.

 

xt600e01-01.jpg

 

___________________________________________________________________________________________________

 

Kad sam jurio da kupim prvog XT-a 2012. godine, želeo sam 3TB ali bio je dosta skuplji od 2KF. Na svu sreću, uzeo sam najbolji mogući motor. Četiri godine kasnije ponovo kupujem 2KF-a jer mi se čini kao najbolja, najsirovija varijanta. U suštini 43F je isto to, s tim što mi je 2KF ozbiljno lepši  :) 3TB je suviše "fin" za mene :)

 

E druze svaka ti cast za ovo hvala puno :D,a i ostalima.Planiram ga uzimati cim budem imao novac jer mi je motor bas zapao za oko,i ne prodje ni dan da ne pomislim na njega.Samo kada bi uzimao ne znam koji bi,ali opet zavisi i od situacije koji i kakav bude dostupan :).

 

Ja bi pogledao ove. :)

http://www.polovniautomobili.com/motori/9052174/yamaha-xt-600

http://www.polovniautomobili.com/motori/9054019/yamaha-xt-600-2kf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ova iz Obrenovca je baš povoljna, ako nema neki veći problem, super je varijanta.

2KF iz Kraljeva znam, proputovala boga oca, vozila je dva moja drugara al ne znam u kakvom je tačno stanju motor.

 

______________________________

2KF ekipa, da li je neko radio na poboljšanju podmazivanja menjača? Znamo da peta brzina ima jako slabo podmazivanje kada se vozi u nižim obrtajima iz razloga što se menjač podmazuje uljanom "maglom", tj. zupčanici se ne kupaju u ulju zbog suvog kartera. Dešava se da se zupčanici potroše, sito za ulje ne uspe da zadrži sve opiljke, oni naprave haos u mašini, pumpa za ulje izgubi pritisak zbog riseva i podmazivanje se znatno pogorša...

14455d1421558614-xt600-5th-gear-wear-sol

 

Čitao sam da neki dodaju još jedan vod za ulje ali ne znam da li bih se upuštao za to... Drugi pak, stavljaju magnete ispod kartera i na rezervoaru za ulje, čep za ispuštanje sa magnetićem se podrazumeva...

Budući XT vlasnici, ne plašite se, ne dešava se uvek ali ima slučajeva. Bolje sprečiti nego lečiti, svakako :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

To me i najvise brine, ali mislim da se moze lako rijesiti, nesto sam citao sa H.U. ali oni su se ganjali sa zupcanicima, ma da je po meni lakse sprovesti cijev od filtera ulja do mjesta gdje se nalazi 5 brzina i naravno magnete postaviti na svoja mjesta, cak sto vise promjeniti i prenos..

Ja imam 2 mjenjaca od xt i jedan od tt pa moram pogledati i neku kombinaciju odraditi.post-37184-0-05573500-1477920921.jpg nisu dzabe napravili to i na dakar verziji 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na Teneri 3AJ je to ovako odrađeno kao na ovoj slici što je AlexaEnduro postavio, samo što je izvod na kućištu a ne na poklopcu filtera ulja... Nije teško ubaciti tu cevčicu na modele XT-a koji je nemaju. Ne mora ni biti cevčica, može i crevo (ono za gorivo), ja stavljao wurt-ovo crevo goriva (dok sam vozio Teneru) i radi posao i dan-danas...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@stalker81

 

Ovu iz Kraljeva vozi moj drugar Ilija, a pre njega je vozio takodje moj drugar (Ugac ovde na forumu, mada u zadnje vreme retko svraca).

Vozio sam se sa Ilijom vise puta i motor je odlican, a ima i gomilu opreme. Ako trazis takav motor ovo je dobra prilika.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja