Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Evo imam priliku za malo poredjenje dakle, sa lijeve strane je TT600 59x, a sa desne XT600 2KF ali za svic. trziste.

 

TT600 karburatori jaci(vece dizne), bregasta veca, glava 1JK ventili i portovi na ovoj glavi su manji za milimetar, 

 

za razliku od 1VJ glave sto je na XT su veci, cilindar od XT 34K je tezi i manja rebra za hladjenje ima od TT, 3AJ cilindra, uglavnom sve pase osim dihtunga na glavi ali i on se puno ne razlikuje.

 

Moj plan je da stavim 1VJ glavu sa vecom bregastom i karburatorima, I 34K cilindar posto mi je ovaj drugi ostecen..

post-37184-0-05263100-1470836643.jpg

post-37184-0-16182900-1470836687.jpg

post-37184-0-50464900-1470836736.jpg

post-37184-0-67437800-1470836776.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

AlexaEnduro, sve je to lepo, samo što je možda (verovatno) taj cilindar za švajcarsko tržište uštrojen, možda je TTR cilindar isti kao non-swiss XT cilindar (i glave, ventili, karbovi)? Bilo bi super kada bi mogli da uporedimo sa regularnim XT delovima.

Pastrana, TTR je bruka  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Gilera RX 200 Arizona

Pozdrav kolege

Vec neko vreme posedujem i vozim ttr-a ali je motor odskora poceo da lupka i prestao sam da ga vozim.
Skinuo sam agregat, rastavio glavu, cilindar, medjutim tu nisam naisao na problem iako su svi koji su ga culi rekli da je verovatno radilica prolupala.
Ispostavilo se da je problem u ublazivacu udara na radilici, glavnom zupcaniku i zupcaniku kontra tega. Tacnije najveci problem su kajle koje su se 'pojele' i to je stvorilo luft koji je uzrokovao da se i sami zupcanici pojedu u delu gde nalezu na osovinu. Na nesrecu 'ujela' se malo i osovina radilice, maltene neprimetno, ali jeste.
Treba mi savet iskusnijih sta da radim?
Da li je neko imao slican problem i kako ga je resio?
Da li mozda neko ima te zupcanike pa da se vidi mozda su u boljem stanju od mojih i onda sa dobrom kajlom, to bi mozda moglo da se napravi?

A i savet, da li stavljati nove karike ukoliko su ove dobre? Motor je palio ko mina, vukao ko lud, dima nigde.

Edit:

evo par slika na linku da vidite o cemu se radi: 

https://www.dropbox.com/sh/hr6oohz6bgafoez/AABRwmA3DSAYIljepwzb0GTKa?dl=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

AlexaEnduro, sve je to lepo, samo što je možda (verovatno) taj cilindar za švajcarsko tržište uštrojen, možda je TTR cilindar isti kao non-swiss XT cilindar (i glave, ventili, karbovi)? Bilo bi super kada bi mogli da uporedimo sa regularnim XT delovima.

 

Pastrana, TTR je bruka  :sampion:

Kako mislis cilindar ustrojen, cilindar ko cilindar nema sta jedino moze biti nikasil ili gus sto je mala razlika??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Sale018, moj drugar je imao isti problem na XT-u pa je napravio kajlu, okalio je i ugradio, radi kao satić. Igrom slučaja sam se zadesio kod njega u tom trenutku, sve je završio za maksimum sat vremena. Ali nije došlo do toga da se oštete osovina i zupčanik. Izvadi kajlu, izmeri kolika treba da bude (na zupčaniku meri, kapiram da ne treba da ti napominjem, al ajde) i nek' ti neko napravi novu. Ako je stanje osovinice i zupčanika baš loše, možda može i sam taj "otvor" za kajlu da se proširi malo pa da se kajla napravi po njemu.

 

AlexaEnduro, možda je nekim slučajem cilindar za švajcarsko tržište drugačiji od "normalnog" po pitanju veličine rebara i slično. Nema logike na prvi pogled ali ko zna kako su razmišljali kada su ih sklapali :) Upotrebio sam pogrešnu reč (uštrojen) u prethodnom postu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Sale018, moj drugar je imao isti problem na XT-u pa je napravio kajlu, okalio je i ugradio, radi kao satić. Igrom slučaja sam se zadesio kod njega u tom trenutku, sve je završio za maksimum sat vremena. Ali nije došlo do toga da se oštete osovina i zupčanik. Izvadi kajlu, izmeri kolika treba da bude (na zupčaniku meri, kapiram da ne treba da ti napominjem, al ajde) i nek' ti neko napravi novu. Ako je stanje osovinice i zupčanika baš loše, možda može i sam taj "otvor" za kajlu da se proširi malo pa da se kajla napravi po njemu.

 

AlexaEnduro, možda je nekim slučajem cilindar za švajcarsko tržište drugačiji od "normalnog" po pitanju veličine rebara i slično. Nema logike na prvi pogled ali ko zna kako su razmišljali kada su ih skl

 

Sale018, moj drugar je imao isti problem na XT-u pa je napravio kajlu, okalio je i ugradio, radi kao satić. Igrom slučaja sam se zadesio kod njega u tom trenutku, sve je završio za maksimum sat vremena. Ali nije došlo do toga da se oštete osovina i zupčanik. Izvadi kajlu, izmeri kolika treba da bude (na zupčaniku meri, kapiram da ne treba da ti napominjem, al ajde) i nek' ti neko napravi novu. Ako je stanje osovinice i zupčanika baš loše, možda može i sam taj "otvor" za kajlu da se proširi malo pa da se kajla napravi po njemu.

 

AlexaEnduro, možda je nekim slučajem cilindar za švajcarsko tržište drugačiji od "normalnog" po pitanju veličine rebara i slično. Nema logike na prvi pogled ali ko zna kako su razmišljali kada su ih sklapali :) Upotrebio sam pogrešnu reč (uštrojen) u prethodnom postu...

Razumijem ja tebe i ja koristim takve rijeci, do sad sto sam pronasao je da su karbovi ustrojeni, vjerovatno su zbog toga napravili i manja rebra na cilindru zato sto je manja smjesa tj. manje toplote proizvodi, a zivi bili pa videli  :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Evo i da ovdje potrazim, ako neko ima ili zna gdje se moze nabaviti (osim ebaya) klip za XT 600 treba mi 96 fi posto cu busiti cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Konacno resio stvar koju odlazem vec dve sezone, novi lanac i lancanici, sve zajedno 12000 din :D 
 

Moram ulje da menjam i filtere, i to sve odlazem jer me mrzi  i nemam kad :D A i ne vozim motor, pa mi svejedno, ove godine nisam ni 1000km presao :( .

 

Takodje montiran i izduv koji sam kupio pre pola godine jbt :D Sad se konacno cuje kao pravi motor :D

 

Stigla i registracija, za mesec dana preko 30000 din ulaganja. Skup sport, al' sta ces kad volem :D

 

14047274_10208904049832645_5155830245720

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Evo i da ovdje potrazim, ako neko ima ili zna gdje se moze nabaviti (osim ebaya) klip za XT 600 treba mi 96 fi posto cu busiti cilindar...

Jel vec razbusivan cilindar kad ides na 96,posto specijala ide na 0.5mm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

 

Evo i da ovdje potrazim, ako neko ima ili zna gdje se moze nabaviti (osim ebaya) klip za XT 600 treba mi 96 fi posto cu busiti cilindar...

Jel vec razbusivan cilindar kad ides na 96,posto specijala ide na 0.5mm?

 

Nije, ali cilindar je dobro potrosen tj. klip ima puno lufta u gmt, pa se bojim da ne bi bilo dovoljno na 0.5 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Drugari zna li neko ko ima polovnih delova za xt.....trebace mi verovatno radilica sa klipnjacom i dobar lanac bregaste....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

imam ja radilicu za model sa alnaserom...a trebalo bi da imam i lanac negde

 

Trebalo bi da je ista radilica,samo je razlika u magnetui frajlaufu....kakva je radilica ima li lufta i daje dobra mala pesnica,meni dobila lufta u maloj pesnici,dolenije toliko losa..koliko ti je to para..daj neki tel. da se cujemo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

U principu bi mi najvise odgovaralo samo polovna klipnjaca i bolcna klipa....da napakujem na moju radilicu sa mojim iglicastim lezajem pa koliko izdrzi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

 

Cestitam kolega, neka struju sreca posluzi, za ostalo je lako :)
 
Kolege jel mozda neko zainteresovan za ove kofere i nosace:
 
26.jpg
 
Original givi koferi i givi nosaci, original za 2kf model, za ostale XT-ove nisam siguran, ali verujem da bi se moglo napakovati. 

 

 

 

Moji su sad :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

One koje rade :D :D :D

Salim se, ja koristim ngk neku, pre 5 godina kupljenu, od tad je proferio dva puta, sve kako treba, zazor kako treba, tako da ne pipam nistya :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja