Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja uprkos tome što sam kupio 350e delova razmišljam da odustanem od sređivanja.

 

Do sada me izašao skoro 1200e a treba mi bar još 300-400 minimum da bi to iole valjalo.

 

Nisam pametan šta da radim, zaista, doveo sam sebe u mat poziciju kupivši ovaj motor.

 

Ako misliš da ga zadržiš duže, završi do kraja, ćuti i uživaj (i redovno održavaj posle).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Ja uprkos tome što sam kupio 350e delova razmišljam da odustanem od sređivanja.

 

Do sada me izašao skoro 1200e a treba mi bar još 300-400 minimum da bi to iole valjalo.

 

Nisam pametan šta da radim, zaista, doveo sam sebe u mat poziciju kupivši ovaj motor.

 

Ako misliš da ga zadržiš duže, završi do kraja, ćuti i uživaj (i redovno održavaj posle).

 

Slažem se sa Lord-om... Ja sam sa svojim sadašnjim TDM-om bio u sličnoj situaciji kao ti, ali sam sabrao kockice i rešio da ostavim TDM za sebe. Sada se ne kajem jer je na kraju ispao odlična mašina koja će me lepo služiti...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

 

Ja uprkos tome što sam kupio 350e delova razmišljam da odustanem od sređivanja.

 

Do sada me izašao skoro 1200e a treba mi bar još 300-400 minimum da bi to iole valjalo.

 

Nisam pametan šta da radim, zaista, doveo sam sebe u mat poziciju kupivši ovaj motor.

 

Ako misliš da ga zadržiš duže, završi do kraja, ćuti i uživaj (i redovno održavaj posle).

 

Slažem se sa Lord-om... Ja sam sa svojim sadašnjim TDM-om bio u sličnoj situaciji kao ti, ali sam sabrao kockice i rešio da ostavim TDM za sebe. Sada se ne kajem jer je na kraju ispao odlična mašina koja će me lepo služiti... ;)

 

Ja svaki sredim i onda usrecim nekog drugog po dobroj ceni (za njih) a sebi kupim sledecu patnju :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

A kad je dobar motor na prodaju po realnoj ceni onda se javljaju pametni forumasi da komentarisu cenu, ovaj kupio za toliko, onaj za onoliko. I isto tako nastupaju i kupci.

Druze, pre si u situaciji da to zavrsis, sklopis i vozis se ko covek. Bar znas sta imas. Kad sve to malo potrosis i izgistiras motor formiras neku cenu i prodaja. Sad da odustanes mozda mnogo vise kiksnes. Ono sto zakuvamo to i jedemo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

A kad je dobar motor na prodaju po realnoj ceni onda se javljaju pametni forumasi da komentarisu cenu, ovaj kupio za toliko, onaj za onoliko. I isto tako nastupaju i kupci.

Druze, pre si u situaciji da to zavrsis, sklopis i vozis se ko covek. Bar znas sta imas. Kad sve to malo potrosis i izgistiras motor formiras neku cenu i prodaja. Sad da odustanes mozda mnogo vise kiksnes. Ono sto zakuvamo to i jedemo

Sta znam, ja sam 3 motora prodao na forumu, valjda je bila dobra cena, nije bilo negativnih komentara, sve su kupili prvi kupci koji su dosli da vide i bez spustanja cene. 

 

@Andreja, ako stvarno hoces da vozas 2kf onda ga sredi do kraja i imas motor za sledecih 5 godina. Posto te znam sa FB, mislim da pored off-a bi ti i putovao, pogotovo sto drustvo vozi R i F motore, pa razmisli jel ti vredi da ulazes jos para ili pregrizes ostanes bez para (kao sto je uvek sa motorima koje sredjujes i ulazes pare) i mozda gledas nesto drugo, za tvoju situaciju univerzalnije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Činjenica je da bi u ovom trenutku pukao mnogo više nego što je i što će da uloži.

 

Istina, jedino iole isplativo ili da podseca na isplativo je da ga zavrsi i vozi par godina. Da ga sredi pa da ga prodaje tek onda ce ostati bez para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Ko vas tera da kupujete krseve?Na kraju i kad ga sredis imas motor star 20-25 godina koji te je izasao kao Svetog Petra kajgana

Nisam nikad mogao da razumem tu aritmetiku

Niko, ne mozes da razumijes ako nisi probao ili jednostavno te ne zanima, a ja sam zavolio motore praveci krseve i od pucha dosao do XTa sve kupujuci krseve-sredjivajuci-prodajuci ili mjenjanjem. Tako sam i naucio zanat i sad me to u neku ruku ispunjava, a osjecaj je nevjerovatan kad napravis nesto sam i znas sta se sve nalazi u masini i kako radi samim tim imas vece postovanje prema motoru i mehanici.

Vec kad pricamo o parama i isplativosti mene ce ovaj motor izaci sa registracijom godinu dana oko 1500e, a za te pare ne mozes naci enduro motor da valja bar ovdje kod mene...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

 

 

 

Meni je Elvis pre par dana rasturio agregat na 70.000km

(20.000km je motor već kod mene - kupljen na 50.000km)

 

Načet zupčanik pete, tačnije par zupčanika koji su za petu brzinu, klip i karike luft koliko oćeš, (lupao klip u cilindru siroma još kad sam ga kupio ali me služio samo tako! :care: :care: :care: ) lanac bregaste skroz istegnut, lamele dotrajale, ventili malo pojedeni i još neke sitnice....

 

Inače, s obzirom na moje održavanje motora (ono kad dodje vreme za zamenu ulja negde na 3000km, ja motor isperem sa 2+2 lit jeftinog ulja pa onda sipam šta želim),agregat je u prilično čistom stanju. U unutrašnjim sklopovima bez ikakve gareži i bez ikakvog mulja, te mu je takav tretman sigurno godio da izdrži sve muke :) :) :)

 

Planiram da zamenim pogonsku korpu od TT-a i sve ostalo što bude trebalo, a stublina će morati da se buši na 96mm za novi klip. ;)

 

Ako nekog bude zanimalo - šaljem fotke uskoro. :takoje:

Obzirom koliko si pedantan prilikom radova, slike su i vise nego dobrodosle... ;)

Cudi me da je motor u takvom stanju, a ti si ga barem odrzavao...al' bogme i terao... :D

 

 

Pa...još kad sam kupovao motor on je lupkao. Osim zamene ulja i naravno ostalih modifikacija vezano za samu ciklistiku motora - drugo ništa nisam ulagao u sam agregat. Realno je mogao da pregura još jednu sezonu, možda i dve ali kada poredim zvuk motora mog agregata sa utegnutim XT-om onda je razlika u zvuku jako očigledna i nekako mu je bilo vreme a i meni je bitno da imam pouzdan agregat :)

 

@Alexa - Ima velike razlike u prenosu - XT je dosta duži prenos i trom na ubrzanju jer je pravljen kao putni enduro dok je TT napravljen više za teren, dosta oštriji na gasu baš zbog te razlike u osnovnom prenosu. Verovatno ima razlike u prenosu i izmedju različitih verzija TT-a ali to sada mi je manje bitno jer ne znam kako će ta izmena uticati na moje potrebe dok ne probam ovaj što imam.

 

Nesporazum ali nema veze, shvatam sta hoces reci prenos lancanika jeste drugaciji ali sama korpa ko korpa gdje idu lamele, opruge i potisne ploce sumnjam da su razlicite..i ja prenos ganjam da bude 14 45 od fabrickog 15 39..

Evo vec kad sam kod njega prenos je prvo sto treba uraditi ako se planira tako sa nekim vise cestovnim motorom na off i sta je ovo ima li iko sa ispravnim XTom  :jee:

 

 

:)

 

Da ne bude zabune - mene moj XT služi već 6 sezone gde se većim delom tih 20.000km vozio po raznim off-road vukojebinama i to prilično agresivno u odnosu na njegovu osnovnu namenu (naročito ova E varijanta ) i ne bi ga menjao, jer me lepo služi i jako mi je pouzdan bez obzira na svoje godište   :care:

 

Sa svim svojim manama koje sam uglavnom prepravio prema svojoj potrebi odličan mi je dual-sport kompromis za duže puteve sa prtljagom od 20-25kg na tipa 5-7 dana vožnje po planinama.

 

Ovo sa menjačem i prenosom na korpi je samo dobar razlog da zamenim osnovni prenos sada kad je motor otvoren, jer mi je jako teško da nađem lančanik od 13 zuba napred (trenutno vozim 13-47 i želim da još malo skratim prenos odn. da imam tu mogućnost) jer opet sve preko 47 zuba na zadnjem lančaniku teško da možeš da nađeš za XT-a a da nije budžena varijanta.

 

Kontam da kada budem zamenio osnovni prenos, mogu opušteno da vozim 15-45 ili eventualno 14-45 i da bude ''tu negde'' kao sada 13-47 sa fabričkim osnovnim prenosom.

 

Ne znam, sve su ovo moja nagadjanja, a konačan rezultat videćemo u sledećih mesec-dva.   :)

 

Ma XT je masina i po nego mi zvuci prekratko to 13-47 koja ti je krajnja brzina, mislim jel mozes da vozis 90 100 da ne bude bas u obrtajima?

 

 

Alexa,

 

Sad baš gledam gear ratio commander kakva je razlika u prenosima između TT i XT bar orijentacije radi...

 

Dakle, ako želiš da krajnju brzinu podesiš kao TT (recimo tu negde oko 100km/h pri nešto malo manje od 5000 obrtaja/min) XT treba da ima prenos 13-53

Ja sam i hteo da stavim 52-53 nazad (našao sam lančanik ali mi je kratak lanac), pa me mrzelo da ga nastavljam jer nemam brzu spojnicu.

 

Obzirom da XT 3TB fabrički ima 15-45 onda je jasno koliko je to velika razlika u prenosu (15-45 prema 13-53), a mene napraviše blesavim što sam kratio toliko prenos.  :na_glavi:

Ja sam samo sve vreme želo da to bude što sličnije TT-u sa kratkim brzinama jer je XT 3TB pravljen više za put nego za teren.

 

Dakle, u teoriji bi trebalo da moj XT (sa adaptiranim prenosom od TT-a) na 14-45 bude manje-više isti kao sada sa prenosom 13-47 što upravo i želim zbog lančanika koje mogu lakše da nadjem....

 

Eto čisto da se ima neki osećaj, a videćemo šta kaže praksa  :D

 

Ko hoće može da proveri svoj prenos koji želi na - http://www.gearingcommander.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Joj to je matematika malo veca, i sam TT ima razlicit mjenjac od XT, svaka godina TT ne znam da je ista, a nekako mi je 14 45 idealan omjer posto kod mene je fabrika 15 39, a i planiram na duza putovanja i vise ce motor biti na cesti nego van, taj lancanik od 53 ce vjerovatno smetati slajderu ispod zadnje viljuske, a i obrati paznju na 5 brzinu sa kratkim prenosom ce cesce biti u petoj..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Ko vas tera da kupujete krseve?Na kraju i kad ga sredis imas motor star 20-25 godina koji te je izasao kao Svetog Petra kajgana

Nisam nikad mogao da razumem tu aritmetiku

Moj xt je bio najskupli 3tb u oglasima kada sam kupovao. Otisao sam tamo, motor nije imao ni jednu manu, covek nije hteo dinara da spusti cenu. Vozio sam se 5 godina bez kvarova ,sad sam ga prodao,vozi se i dalje. oko 80 000 ima na satu. Prodao sam ga za iste pare. jer znam kakav je motor i da nece biti problema sa njim. Isto tako je znao i prethodni vlasnik. Kad je nesto odrzavano od pocetka kako valja tu nema greske. 

 

 

 

 

Ko vas tera da kupujete krseve?Na kraju i kad ga sredis imas motor star 20-25 godina koji te je izasao kao Svetog Petra kajgana

Nisam nikad mogao da razumem tu aritmetiku

Niko, ne mozes da razumijes ako nisi probao ili jednostavno te ne zanima, a ja sam zavolio motore praveci krseve i od pucha dosao do XTa sve kupujuci krseve-sredjivajuci-prodajuci ili mjenjanjem. Tako sam i naucio zanat i sad me to u neku ruku ispunjava, a osjecaj je nevjerovatan kad napravis nesto sam i znas sta se sve nalazi u masini i kako radi samim tim imas vece postovanje prema motoru i mehanici.

Vec kad pricamo o parama i isplativosti mene ce ovaj motor izaci sa registracijom godinu dana oko 1500e, a za te pare ne mozes naci enduro motor da valja bar ovdje kod mene...

 

I ovo je tacno. Vise zavolis vozilo koje si svojim rukama od krsa napravio nesto. Ali uglavnom nekako krs uvek ostane krs i niko ne ceni trud sem tebe samog. I neko jednostavno ne zeli to da radi, ne zna ili jednostavnom ga to ne greje. 

Ja sam moj zavoleo jako cak i vise od neceg sto sam pravio bas i razloga sto me nikad nije ostavio na putu. ni blizu nije bio.

 

@baltrekk Moj Xt je imao fabrcki prenos i optimalna brzina za putovanja gde ne trese i ne bruji i da je podnosljiva voznja je izmedju 80 i 100. Na 100 vec krece polako neprijatnosti. Uglavnom sam vozio oko 85-90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Hvala na sugestijama, ljudi. Postoje izvesna dešavanja pa sam rešio da rasprodam delove od XT-a.
 

Što se novih delova tiče, stvari stoje ovako:

Klip ProX 95,50mm za XT/TT600 1984.-1996. sa Riken karikama (naravno da ide i bolcna sa osiguračima) - 105e
Lanac bregaste Prox, na ambalaži piše Yamaha SZR660 1995.-1997. i YFM660R Raptor od 2001.-2005. - 50e
Lamele i opruge kvačila (TourMax i DP Brakes (piše Moose Racing)) - 70e

Semerinzi viljuške Athena 51x53x10,5 - 8e

Ležajevi mašine (2 kom. 6307ZZC3 i 2 kom. 23.6305C3 (ne znam zašto četiri komada, kad sam naručivao, rekoše da mi ti trebaju) - 60e

Set dihtunga, o-ringova i gumica ventila (top end gasket set) ProX - 34e, piše da je za XT od 1990.-1995.

Ovoliko sam platio delove (327e), ni evro iznad ni ispod. Ako bi neko da proverava, u pitanju je MotoMax iz Sremske Mitrovice. Ukoliko se neko odluči da uzme sve, cena bi bila 300e.

Što se polovnih delova tiče, poslikaću sve što imam ovih dana pa kačim.

Moj broj je 064 577 2995.

  • Tužan 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Hvala na sugestijama, ljudi. Postoje izvesna dešavanja pa sam rešio da rasprodam delove od XT-a.

 

Što se novih delova tiče, stvari stoje ovako:

 

Klip ProX 95,50mm za XT/TT600 1984.-1996. sa Riken karikama (naravno da ide i bolcna sa osiguračima) - 105e

Lanac bregaste Prox, na ambalaži piše Yamaha SZR660 1995.-1997. i YFM660R Raptor od 2001.-2005. - 50e

Lamele i opruge kvačila (TourMax i DP Brakes (piše Moose Racing)) - 70e

Semerinzi viljuške Athena 51x53x10,5 - 8e

Ležajevi mašine (2 kom. 6307ZZC3 i 2 kom. 23.6305C3 (ne znam zašto četiri komada, kad sam naručivao, rekoše da mi ti trebaju) - 60e

Set dihtunga, o-ringova i gumica ventila (top end gasket set) ProX - 34e, piše da je za XT od 1990.-1995.

 

Ovoliko sam platio delove (327e), ni evro iznad ni ispod. Ako bi neko da proverava, u pitanju je MotoMax iz Sremske Mitrovice. Ukoliko se neko odluči da uzme sve, cena bi bila 300e.

 

Što se polovnih delova tiče, poslikaću sve što imam ovih dana pa kačim.

 

Moj broj je 064 577 2995.

Šteta što nećeš završiti svoj XT... Srećno sa prodajom delova... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@AleXa - Bravo, Bravo!  :)

 

Javljaj kako napreduju radovi.

 

Ja očekujem moje delove početkom februara, pa da se bacimo na posao  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

MEne opet zeza XT sa strujom, upalim ga, radi par min i pocne da puca, tesko prima gas i ugasi se.

 

Svecica promenjena, isto.

 

Zima mi sad da se zamajavam sa tim, prosle godine stavljen nov regler joskin, nov akumulator. Ne znam da li je moguce da je crkao regler opet, posto ga nisam vozio par meseci, tj od novembra negde. Celo leto radio normalno, jebemliga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

MEne opet zeza XT sa strujom, upalim ga, radi par min i pocne da puca, tesko prima gas i ugasi se.

 

Svecica promenjena, isto.

 

Zima mi sad da se zamajavam sa tim, prosle godine stavljen nov regler joskin, nov akumulator. Ne znam da li je moguce da je crkao regler opet, posto ga nisam vozio par meseci, tj od novembra negde. Celo leto radio normalno, jebemliga...

Ako ti je motor dugo stajao, moguće da se stvorio talog u lončetu karba... Ispusti sadržaj lončeta na onaj saraf ispod lončeta karba i sipaj novo gorivo u rezervoar i onda probaj. Ne verujem da je do struje, mada ne bi bilo loše da i dopuniš aku sa punjačem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

 

MEne opet zeza XT sa strujom, upalim ga, radi par min i pocne da puca, tesko prima gas i ugasi se.

 

Svecica promenjena, isto.

 

Zima mi sad da se zamajavam sa tim, prosle godine stavljen nov regler joskin, nov akumulator. Ne znam da li je moguce da je crkao regler opet, posto ga nisam vozio par meseci, tj od novembra negde. Celo leto radio normalno, jebemliga...

Ako ti je motor dugo stajao, moguće da se stvorio talog u lončetu karba... Ispusti sadržaj lončeta na onaj saraf ispod lončeta karba i sipaj novo gorivo u rezervoar i onda probaj. Ne verujem da je do struje, mada ne bi bilo loše da i dopuniš aku sa punjačem...

 

Moze to da bude sto kaze painkiller, ili ono sto se meni deslio da je magnet zakrenut tj. da je pukla kajla isto je tako pucao, nece da ide, gasi se..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Ja za 5 godina nisam imao ni jedan kvar sem akumulatora. 

Inace motor sam prodao ovog leta, napravio jedan oprostajni video, ko hoce nek pogleda :) 

 

 

Odlican video! Koja je to jakna? :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Stara Moravica
  • Motocikl: Yamaha XT 600K

HAHAH hvala. Nije jakna, fox-ov gladijator.

Od cega si uzeo felne za SM set? I ja bi hteo nabaviti neke felne a nemam ideju koja bi odgovaralo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja