Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Ja sam u Sapcu ubacivao helicoil, 400din je bilo.

A imas na aliexpresu da narucis ceo kit, alat i uloske, za neke smesne pare, 8-9 dolara za jednu velicinu, ako se dobro secam. U paketu dobijes potreban alat i 10 ulozaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Uzeo sam nove stitnike za ruke, levi sam namestio, ali desni kad stavim i zavijem tegic, blokira mi gas, nece da vraca, jel ima neko neku ideju sta da mu radim da ga odvojim malo od rucice?

CIMG5129.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

I meni se to desavalo...nemoj stezati previse.Ja tegice nisam ni stavljao nazad,samo stitnike.

 

Koji mi helicoil treba za imbus sarafe poklopca uljnog filtera? Jel M6?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@JankelA - skrati grip. Iseci gumeni grip na gasu onoliko koliko ti je potrebno da handguard lepo stegnes a da ne koci gas i da moze slobodno rucica da radi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Da li neko zna gde mogu da kupim novu, kvalitetnu bregastu po normalnoj ceni? Takođe mi trebaju i namotaji. Verovatno će mi trebati i zupčanici u menjaču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da li neko zna gde mogu da kupim novu, kvalitetnu bregastu po normalnoj ceni? Takođe mi trebaju i namotaji. Verovatno će mi trebati i zupčanici u menjaču.

Pitaj Nemet Šandora: 063512519. Ja sam od njega uzeo menjač za mog TDM-a po dosta povoljnoj ceni i još neke delove za Teneru dok sam imao. Čovek ide svake nedelje u Mađarsku po delove i šalje ih onda brzom poštom. Vrlo je korektak prodavac i kako ti kaže za stanje delova, tako i jeste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

@JankelA - skrati grip. Iseci gumeni grip na gasu onoliko koliko ti je potrebno da handguard lepo stegnes a da ne koci gas i da moze slobodno rucica da radi.

Skratio sam ga ali se sad oslanja na plastiku gasa i opet blokira, cim se nasloni, ne mora da bude stegnut uopste, cim dodje u kontakt sa rucicom nece da vraca ne znam jel pametno da isecem i plastiku, ovaj crni deo sto viri malo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

 

@JankelA - skrati grip. Iseci gumeni grip na gasu onoliko koliko ti je potrebno da handguard lepo stegnes a da ne koci gas i da moze slobodno rucica da radi.

Skratio sam ga ali se sad oslanja na plastiku gasa i opet blokira, cim se nasloni, ne mora da bude stegnut uopste, cim dodje u kontakt sa rucicom nece da vraca ne znam jel pametno da isecem i plastiku, ovaj crni deo sto viri malo?

 

 

Ako plastika ide preko kraja kormana moras seci, doduse vidim da je ovo samo plasticni protektor nema ALU po sredini, mozda ne bi bilo lose neku vecu podlosku da on sam ne nailazi na korman? Slabo se vidi na slici, pa neznamo gde se zavrsava plastika, gde korman, gde pocinje teg, ali sam stitnik ne treba da se popne na korman, treba da glumi podlosku za tegic bas iz tog razloga. Ako pogledas kako izgleda recimo ovaj http://i.imgur.com/vSsXQH6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Pozz ljudi, juce sa rastavio masinu od TT  u kojoj se sasuo klip, ali mene je zanimao mjenjac kao sto se vidi i on je ostecen( ne od klipa nego od podmazivanja).

 

E ovako u zadnjoj slici je shema podmazivanja lijevo je xt600e desno je xt600z tenere.

Razlika je sto kod 600e podmazivanje iskljucivo ide sa desne strane, a kod tenere sa obe strane (ko ima cijev za podmazivanje), kod mene sto sam rastavio dve masine xt tt nema cijevi ali ulje moze doci sa lijeve strane, a opet su zupcanici osteceni da li je to nedovoljno podmazivanje ili cisto los materijal to samo oni znaju.. 

Ako ima podmazivanja a i dalje su takvi zupcanici onda nema pomoci, a volio bi da mi neko kaze da mu je otisao mjenjac na xt posto svi nesto pricaju, a nigdje dokaza.. >:(

post-37184-0-59609000-1483718922.jpg

post-37184-0-06339700-1483718963.jpg

post-37184-0-89452000-1483718988.jpg

post-37184-0-66600500-1483719713.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Imaj u vidu da te mašine nisu mlade, e sad, zamisli kako je taj TT vožen, nije to baš motor za do pijace. Još jedna stvar koja nepovoljno utiče na radni vek menjača na TTu je nedostatak ublaživača udara u zadnjoj glavčini.

Moja mašina (2kf) je kod ortaka, rasturio ga je komplet, kaže da su mi zupčanici načeti (treća i peta huče). Kupio sam klip 1. spec. (cilindar je malo oštećen, nadam se da nisam omašio klip, nisam trebao napamet da kupujem), lanac bregaste, set dihtunga (nisam dobio za polublokove, samo za cilindar, glavu i gumice ventila), ležajeve u mašini (kad sam naručio, čovek mi reče da treba četiri), opruge kvačila i lamele... Za sad sam na 350e ulaganja a treba da se menja i bregasta, namotaji da se premotaju ili uzmu drugi, da vidim šta ću sa menjačem, hoću i da dodam ono crevo za podmazivanje menjača mada nisam siguran da li će da oslabi podmazivanje glave... Zupčanik na osovini gde je lančanik landara, čaurica na kojoj se vrti se dezintegrisala... Flanšne na karbovima, komplet elektro instalacija da se ispregleda, čaure u zadnjoj viljušci... Servis prednje viljuške, kočnice. Ne da sam se zakopao kupovinom ovog motora, nego mi nije dobro.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Imaj u vidu da te mašine nisu mlade, e sad, zamisli kako je taj TT vožen, nije to baš motor za do pijace. Još jedna stvar koja nepovoljno utiče na radni vek menjača na TTu je nedostatak ublaživača udara u zadnjoj glavčini.

 

Moja mašina (2kf) je kod ortaka, rasturio ga je komplet, kaže da su mi zupčanici načeti (treća i peta huče). Kupio sam klip 1. spec. (cilindar je malo oštećen, nadam se da nisam omašio klip, nisam trebao napamet da kupujem), lanac bregaste, set dihtunga (nisam dobio za polublokove, samo za cilindar, glavu i gumice ventila), ležajeve u mašini (kad sam naručio, čovek mi reče da treba četiri), opruge kvačila i lamele... Za sad sam na 350e ulaganja a treba da se menja i bregasta, namotaji da se premotaju ili uzmu drugi, da vidim šta ću sa menjačem, hoću i da dodam ono crevo za podmazivanje menjača mada nisam siguran da li će da oslabi podmazivanje glave... Zupčanik na osovini gde je lančanik landara, čaurica na kojoj se vrti se dezintegrisala... Flanšne na karbovima, komplet elektro instalacija da se ispregleda, čaure u zadnjoj viljušci... Servis prednje viljuške, kočnice. Ne da sam se zakopao kupovinom ovog motora, nego mi nije dobro.

Ma isto sam i ja uradio u neku ruku sam se zajebao, a i nisam vidicemo kad ga provozam, ulaganja sam prestao racunati od kako sam vise ulozio nego sto sam ga platio magicna cifra se vrti oko 800e da sam ulozio, ali ja sam preradjivao motor, koju marku klipa si uzeo??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Ja za 5 godina nisam imao ni jedan kvar sem akumulatora. 
Inace motor sam prodao ovog leta, napravio jedan oprostajni video, ko hoce nek pogleda :) 

  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Meni je Elvis pre par dana rasturio agregat na 70.000km

(20.000km je motor već kod mene - kupljen na 50.000km)

 

Načet zupčanik pete, tačnije par zupčanika koji su za petu brzinu, klip i karike luft koliko oćeš, (lupao klip u cilindru siroma još kad sam ga kupio ali me služio samo tako!   :care:  :care:  :care: ) lanac bregaste skroz istegnut, lamele dotrajale, ventili malo pojedeni i još neke sitnice....

 

Inače, s obzirom na moje održavanje motora (ono kad dodje vreme za zamenu ulja negde na 3000km, ja motor isperem sa 2+2 lit jeftinog ulja pa onda sipam šta želim),agregat je u prilično čistom stanju. U unutrašnjim sklopovima bez ikakve gareži i bez ikakvog mulja, te mu je takav tretman sigurno godio da izdrži sve muke  :) :) :)

 

Planiram da zamenim pogonsku korpu od TT-a i sve ostalo što bude trebalo, a stublina će morati da se buši na 96mm za novi klip.  ;)

 

Ako nekog bude zanimalo - šaljem fotke uskoro.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Meni je Elvis pre par dana rasturio agregat na 70.000km

(20.000km je motor već kod mene - kupljen na 50.000km)

 

Načet zupčanik pete, tačnije par zupčanika koji su za petu brzinu, klip i karike luft koliko oćeš, (lupao klip u cilindru siroma još kad sam ga kupio ali me služio samo tako! :care::care::care: ) lanac bregaste skroz istegnut, lamele dotrajale, ventili malo pojedeni i još neke sitnice....

 

Inače, s obzirom na moje održavanje motora (ono kad dodje vreme za zamenu ulja negde na 3000km, ja motor isperem sa 2+2 lit jeftinog ulja pa onda sipam šta želim),agregat je u prilično čistom stanju. U unutrašnjim sklopovima bez ikakve gareži i bez ikakvog mulja, te mu je takav tretman sigurno godio da izdrži sve muke :) :) :)

 

Planiram da zamenim pogonsku korpu od TT-a i sve ostalo što bude trebalo, a stublina će morati da se buši na 96mm za novi klip. ;)

 

Ako nekog bude zanimalo - šaljem fotke uskoro. :takoje:

Obzirom koliko si pedantan prilikom radova, slike su i vise nego dobrodosle...;)

Cudi me da je motor u takvom stanju, a ti si ga barem odrzavao...al' bogme i terao...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

Salji slika sto vise, a kad budes uzimao klip ganjaj original, a ne kao ja onaj performanse hi comp pa sam morao i klipnjacu zbog kompresije. I jedno pitanje jel ima razlike u korpama izmedji TT i XT?? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Meni je Elvis pre par dana rasturio agregat na 70.000km

(20.000km je motor već kod mene - kupljen na 50.000km)

 

Načet zupčanik pete, tačnije par zupčanika koji su za petu brzinu, klip i karike luft koliko oćeš, (lupao klip u cilindru siroma još kad sam ga kupio ali me služio samo tako! :care: :care: :care: ) lanac bregaste skroz istegnut, lamele dotrajale, ventili malo pojedeni i još neke sitnice....

 

Inače, s obzirom na moje održavanje motora (ono kad dodje vreme za zamenu ulja negde na 3000km, ja motor isperem sa 2+2 lit jeftinog ulja pa onda sipam šta želim),agregat je u prilično čistom stanju. U unutrašnjim sklopovima bez ikakve gareži i bez ikakvog mulja, te mu je takav tretman sigurno godio da izdrži sve muke :) :) :)

 

Planiram da zamenim pogonsku korpu od TT-a i sve ostalo što bude trebalo, a stublina će morati da se buši na 96mm za novi klip. ;)

 

Ako nekog bude zanimalo - šaljem fotke uskoro. :takoje:

Obzirom koliko si pedantan prilikom radova, slike su i vise nego dobrodosle... ;)

Cudi me da je motor u takvom stanju, a ti si ga barem odrzavao...al' bogme i terao... :D

 

 

Pa...još kad sam kupovao motor on je lupkao. Osim zamene ulja i naravno ostalih modifikacija vezano za samu ciklistiku motora - drugo ništa nisam ulagao u sam agregat. Realno je mogao da pregura još jednu sezonu, možda i dve ali kada poredim zvuk motora mog agregata sa utegnutim XT-om onda je razlika u zvuku jako očigledna i nekako mu je bilo vreme a i meni je bitno da imam pouzdan agregat :)

 

@Alexa - Ima velike razlike u prenosu - XT je dosta duži prenos i trom na ubrzanju jer je pravljen kao putni enduro dok je TT napravljen više za teren, dosta oštriji na gasu baš zbog te razlike u osnovnom prenosu. Verovatno ima razlike u prenosu i izmedju različitih verzija TT-a ali to sada mi je manje bitno jer ne znam kako će ta izmena uticati na moje potrebe dok ne probam ovaj što imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

 

 

Meni je Elvis pre par dana rasturio agregat na 70.000km

(20.000km je motor već kod mene - kupljen na 50.000km)

 

Načet zupčanik pete, tačnije par zupčanika koji su za petu brzinu, klip i karike luft koliko oćeš, (lupao klip u cilindru siroma još kad sam ga kupio ali me služio samo tako! :care: :care: :care: ) lanac bregaste skroz istegnut, lamele dotrajale, ventili malo pojedeni i još neke sitnice....

 

Inače, s obzirom na moje održavanje motora (ono kad dodje vreme za zamenu ulja negde na 3000km, ja motor isperem sa 2+2 lit jeftinog ulja pa onda sipam šta želim),agregat je u prilično čistom stanju. U unutrašnjim sklopovima bez ikakve gareži i bez ikakvog mulja, te mu je takav tretman sigurno godio da izdrži sve muke :) :) :)

 

Planiram da zamenim pogonsku korpu od TT-a i sve ostalo što bude trebalo, a stublina će morati da se buši na 96mm za novi klip. ;)

 

Ako nekog bude zanimalo - šaljem fotke uskoro. :takoje:

Obzirom koliko si pedantan prilikom radova, slike su i vise nego dobrodosle... ;)

Cudi me da je motor u takvom stanju, a ti si ga barem odrzavao...al' bogme i terao... :D

 

 

Pa...još kad sam kupovao motor on je lupkao. Osim zamene ulja i naravno ostalih modifikacija vezano za samu ciklistiku motora - drugo ništa nisam ulagao u sam agregat. Realno je mogao da pregura još jednu sezonu, možda i dve ali kada poredim zvuk motora mog agregata sa utegnutim XT-om onda je razlika u zvuku jako očigledna i nekako mu je bilo vreme a i meni je bitno da imam pouzdan agregat :)

 

@Alexa - Ima velike razlike u prenosu - XT je dosta duži prenos i trom na ubrzanju jer je pravljen kao putni enduro dok je TT napravljen više za teren, dosta oštriji na gasu baš zbog te razlike u osnovnom prenosu. Verovatno ima razlike u prenosu i izmedju različitih verzija TT-a ali to sada mi je manje bitno jer ne znam kako će ta izmena uticati na moje potrebe dok ne probam ovaj što imam.

 

Nesporazum ali nema veze, shvatam sta hoces reci prenos lancanika jeste drugaciji ali sama korpa ko korpa gdje idu lamele, opruge i potisne ploce sumnjam da su razlicite..i ja prenos ganjam da bude 14 45 od fabrickog 15 39..

Evo vec kad sam kod njega prenos je prvo sto treba uraditi ako se planira tako sa nekim vise cestovnim motorom na off i sta je ovo ima li iko sa ispravnim XTom  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

 

 

Meni je Elvis pre par dana rasturio agregat na 70.000km

(20.000km je motor već kod mene - kupljen na 50.000km)

 

Načet zupčanik pete, tačnije par zupčanika koji su za petu brzinu, klip i karike luft koliko oćeš, (lupao klip u cilindru siroma još kad sam ga kupio ali me služio samo tako! :care: :care: :care: ) lanac bregaste skroz istegnut, lamele dotrajale, ventili malo pojedeni i još neke sitnice....

 

Inače, s obzirom na moje održavanje motora (ono kad dodje vreme za zamenu ulja negde na 3000km, ja motor isperem sa 2+2 lit jeftinog ulja pa onda sipam šta želim),agregat je u prilično čistom stanju. U unutrašnjim sklopovima bez ikakve gareži i bez ikakvog mulja, te mu je takav tretman sigurno godio da izdrži sve muke :) :) :)

 

Planiram da zamenim pogonsku korpu od TT-a i sve ostalo što bude trebalo, a stublina će morati da se buši na 96mm za novi klip. ;)

 

Ako nekog bude zanimalo - šaljem fotke uskoro. :takoje:

Obzirom koliko si pedantan prilikom radova, slike su i vise nego dobrodosle... ;)

Cudi me da je motor u takvom stanju, a ti si ga barem odrzavao...al' bogme i terao... :D

 

 

Pa...još kad sam kupovao motor on je lupkao. Osim zamene ulja i naravno ostalih modifikacija vezano za samu ciklistiku motora - drugo ništa nisam ulagao u sam agregat. Realno je mogao da pregura još jednu sezonu, možda i dve ali kada poredim zvuk motora mog agregata sa utegnutim XT-om onda je razlika u zvuku jako očigledna i nekako mu je bilo vreme a i meni je bitno da imam pouzdan agregat :)

 

@Alexa - Ima velike razlike u prenosu - XT je dosta duži prenos i trom na ubrzanju jer je pravljen kao putni enduro dok je TT napravljen više za teren, dosta oštriji na gasu baš zbog te razlike u osnovnom prenosu. Verovatno ima razlike u prenosu i izmedju različitih verzija TT-a ali to sada mi je manje bitno jer ne znam kako će ta izmena uticati na moje potrebe dok ne probam ovaj što imam.

 

Nesporazum ali nema veze, shvatam sta hoces reci prenos lancanika jeste drugaciji ali sama korpa ko korpa gdje idu lamele, opruge i potisne ploce sumnjam da su razlicite..i ja prenos ganjam da bude 14 45 od fabrickog 15 39..

Evo vec kad sam kod njega prenos je prvo sto treba uraditi ako se planira tako sa nekim vise cestovnim motorom na off i sta je ovo ima li iko sa ispravnim XTom  :jee:

 

 

:)

 

Da ne bude zabune - mene moj XT služi već 6 sezone gde se većim delom tih 20.000km vozio po raznim off-road vukojebinama i to prilično agresivno u odnosu na njegovu osnovnu namenu (naročito ova E varijanta ) i ne bi ga menjao, jer me lepo služi i jako mi je pouzdan bez obzira na svoje godište   :care:

 

Sa svim svojim manama koje sam uglavnom prepravio prema svojoj potrebi odličan mi je dual-sport kompromis za duže puteve sa prtljagom od 20-25kg na tipa 5-7 dana vožnje po planinama.

 

Ovo sa menjačem i prenosom na korpi je samo dobar razlog da zamenim osnovni prenos sada kad je motor otvoren, jer mi je jako teško da nađem lančanik od 13 zuba napred (trenutno vozim 13-47 i želim da još malo skratim prenos odn. da imam tu mogućnost) jer opet sve preko 47 zuba na zadnjem lančaniku teško da možeš da nađeš za XT-a a da nije budžena varijanta.

 

Kontam da kada budem zamenio osnovni prenos, mogu opušteno da vozim 15-45 ili eventualno 14-45 i da bude ''tu negde'' kao sada 13-47 sa fabričkim osnovnim prenosom.

 

Ne znam, sve su ovo moja nagadjanja, a konačan rezultat videćemo u sledećih mesec-dva.   :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

 

 

 

 

Meni je Elvis pre par dana rasturio agregat na 70.000km

(20.000km je motor već kod mene - kupljen na 50.000km)

 

Načet zupčanik pete, tačnije par zupčanika koji su za petu brzinu, klip i karike luft koliko oćeš, (lupao klip u cilindru siroma još kad sam ga kupio ali me služio samo tako! :care: :care: :care: ) lanac bregaste skroz istegnut, lamele dotrajale, ventili malo pojedeni i još neke sitnice....

 

Inače, s obzirom na moje održavanje motora (ono kad dodje vreme za zamenu ulja negde na 3000km, ja motor isperem sa 2+2 lit jeftinog ulja pa onda sipam šta želim),agregat je u prilično čistom stanju. U unutrašnjim sklopovima bez ikakve gareži i bez ikakvog mulja, te mu je takav tretman sigurno godio da izdrži sve muke :) :) :)

 

Planiram da zamenim pogonsku korpu od TT-a i sve ostalo što bude trebalo, a stublina će morati da se buši na 96mm za novi klip. ;)

 

Ako nekog bude zanimalo - šaljem fotke uskoro. :takoje:

Obzirom koliko si pedantan prilikom radova, slike su i vise nego dobrodosle... ;)

Cudi me da je motor u takvom stanju, a ti si ga barem odrzavao...al' bogme i terao... :D

 

 

Pa...još kad sam kupovao motor on je lupkao. Osim zamene ulja i naravno ostalih modifikacija vezano za samu ciklistiku motora - drugo ništa nisam ulagao u sam agregat. Realno je mogao da pregura još jednu sezonu, možda i dve ali kada poredim zvuk motora mog agregata sa utegnutim XT-om onda je razlika u zvuku jako očigledna i nekako mu je bilo vreme a i meni je bitno da imam pouzdan agregat :)

 

@Alexa - Ima velike razlike u prenosu - XT je dosta duži prenos i trom na ubrzanju jer je pravljen kao putni enduro dok je TT napravljen više za teren, dosta oštriji na gasu baš zbog te razlike u osnovnom prenosu. Verovatno ima razlike u prenosu i izmedju različitih verzija TT-a ali to sada mi je manje bitno jer ne znam kako će ta izmena uticati na moje potrebe dok ne probam ovaj što imam.

 

Nesporazum ali nema veze, shvatam sta hoces reci prenos lancanika jeste drugaciji ali sama korpa ko korpa gdje idu lamele, opruge i potisne ploce sumnjam da su razlicite..i ja prenos ganjam da bude 14 45 od fabrickog 15 39..

Evo vec kad sam kod njega prenos je prvo sto treba uraditi ako se planira tako sa nekim vise cestovnim motorom na off i sta je ovo ima li iko sa ispravnim XTom  :jee:

 

 

:)

 

Da ne bude zabune - mene moj XT služi već 6 sezone gde se većim delom tih 20.000km vozio po raznim off-road vukojebinama i to prilično agresivno u odnosu na njegovu osnovnu namenu (naročito ova E varijanta ) i ne bi ga menjao, jer me lepo služi i jako mi je pouzdan bez obzira na svoje godište   :care:

 

Sa svim svojim manama koje sam uglavnom prepravio prema svojoj potrebi odličan mi je dual-sport kompromis za duže puteve sa prtljagom od 20-25kg na tipa 5-7 dana vožnje po planinama.

 

Ovo sa menjačem i prenosom na korpi je samo dobar razlog da zamenim osnovni prenos sada kad je motor otvoren, jer mi je jako teško da nađem lančanik od 13 zuba napred (trenutno vozim 13-47 i želim da još malo skratim prenos odn. da imam tu mogućnost) jer opet sve preko 47 zuba na zadnjem lančaniku teško da možeš da nađeš za XT-a a da nije budžena varijanta.

 

Kontam da kada budem zamenio osnovni prenos, mogu opušteno da vozim 15-45 ili eventualno 14-45 i da bude ''tu negde'' kao sada 13-47 sa fabričkim osnovnim prenosom.

 

Ne znam, sve su ovo moja nagadjanja, a konačan rezultat videćemo u sledećih mesec-dva.   :)

 

Ma XT je masina i po nego mi zvuci prekratko to 13-47 koja ti je krajnja brzina, mislim jel mozes da vozis 90 100 da ne bude bas u obrtajima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@Alexa - taman toliko (oko 100km/h)  :)

Ipak, to je prenos namenski za teren - nije za duži put.

 

14-47 već može da se vozi 90-100km/h kao cruising speed.

Sa tim prenosom sam pre godinu dana išao na Kepojebinu - 5 dana 1500km

 

Evo i kraćeg montiranog vidoja sa te vožnje da vidiš terene (Tara, Romanija, Jahorina, Bjelasica, Sinjajevina, Uvac)

 

Montaža special thanks @Bocca :)  http://www.dailymotion.com/video/x4yn9uj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 188 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha XT 600R Honda CT110 (trail)

@Alexa - taman toliko (oko 100km/h)   :)

Ipak, to je prenos namenski za teren - nije za duži put.

 

14-47 već može da se vozi 90-100km/h kao cruising speed.

Sa tim prenosom sam pre godinu dana išao na Kepojebinu - 5 dana 1500km

 

Evo i kraćeg montiranog vidoja sa te vožnje da vidiš terene (Tara, Romanija, Jahorina, Bjelasica, Sinjajevina, Uvac)

 

Montaža special thanks @Bocca :)  http://www.dailymotion.com/video/x4yn9uj

E da kepijada pregledao sam temu od 2015 stvarno je dozivljaj, ove godine su trebalo ici par ljudi iz enduro kluba BL ali nisu znali kad...jednog dana bih i ja volio otici putevi i pogledi su extra  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ja uprkos tome što sam kupio 350e delova razmišljam da odustanem od sređivanja.

Do sada me izašao skoro 1200e a treba mi bar još 300-400 minimum da bi to iole valjalo.

Nisam pametan šta da radim, zaista, doveo sam sebe u mat poziciju kupivši ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Ko vas tera da kupujete krseve?Na kraju i kad ga sredis imas motor star 20-25 godina koji te je izasao kao Svetog Petra kajgana

Nisam nikad mogao da razumem tu aritmetiku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja