Jump to content

Moto Zajednica

Vaša iskustva sa KTM-om

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Nismo uvredljive prirode, nego se porede stvari koje nisu za poredjenje.

 

@vidakn ventil je jedini vanredni kvar koji sam imao, i to je zato sto sam preskocio jedan servisni interval. Ogibljenje mora da se servisira i na putnom motoru, a  ne na ovom sto se dusmanski aka po offu

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Оригинал су за упореџење, Кинез је бар јефтин па у име тога опростиш дечје болести а за КТМ је она стара пословица: "платио сам те па пенио се или не има да те једем". Односно у преводу - у име тркачког духа све ти је опроштено као да Хонда ЦРФ и остали су бицикли за КТМ.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
pre 16 minuta, Krokodilo je napisao:

Оригинал су за упореџење, Кинез је бар јефтин па у име тога опростиш дечје болести а за КТМ је она стара пословица: "платио сам те па пенио се или не има да те једем". Односно у преводу - у име тркачког духа све ти је опроштено као да Хонда ЦРФ и остали су бицикли за КТМ.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Bravo! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 2 sati, Krokodilo je napisao:

Оригинал су за упореџење, Кинез је бар јефтин па у име тога опростиш дечје болести а за КТМ је она стара пословица: "платио сам те па пенио се или не има да те једем". Односно у преводу - у име тркачког духа све ти је опроштено као да Хонда ЦРФ и остали су бицикли за КТМ.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

"Penjal, ne penjal, pari sum dal, ke te jadam", poslovica za sapun.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Тако је колега Мрле, пословица је за сапун. Знате, познајем моторциклисте који су перфекционисти и ето купе KTM, и одједном ништа им не смета, легну на брашно и прихватају све што их очекује и сналази. И ово око сапуна паше оригинал

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
On 2.5.2022. at 7:59, mrgud je napisao:

Akao sam 640 adventure 5 godina, nisam imao nijedan problem.

Koliko si prelazio godisnje sa njim pa nisi imao kvar? 5km?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Čemu svo ovo pljuvanje? Ljubomora? Sujeta? 

Iskustvo nije sigurno...

 

Krokodilko, kao majstor i serviser, iznosi neke opšte činjenice koje su de facto tačne ali i opšte poznate. "Japanska četvorka će bolje i duže da radi bez problema i bez održavanja". Da hoće, znamo svi da hoće. Zato što je sve uprosečeno, razvijeno skroro do savršenstva i nije navijeno do krajnjih granica. Kome to treba, ko to hoće, ima najpouzdaniju opciju u moto svetu - japance. Tačka. Ali to znaju i vrapci na grani, otkrivamo toplu vodu i rupu na saksiji. 

 

Italijani pogotovo, ali ni austrijanac, ni šveđanin nije takav. KTM ima (ili je bar imao, pričam o malo starijim generacijama pošto ove nove ne pratim - nisu mi dostupni) u fabričkoj opciji opremu, kočnice, ogibljenje i performanse koje japanci mogu da sanjaju. 

Hajde da lepo poredimo generacijski iste motocikle. 

 

Moje iskustvo: 

IMG_20220513_185343.jpg

 

Upalio ga jutros posle tri nedelje, 350km pun gas, točkarenje gde god sam mogao, puna kočnica kad god sam mogao, došao na vrelo Mlave i ugasio ga. Spreman čeka sutra nastavak u istom ritmu. Prešao 68.000km a ima još uvek kvačilo iz prve ugradnje. Fabričko. 

Promenio član PremieRacing
  • Sviđa mi se 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Postoji nešto što se zove estetika, ktm je po meni, operisan od iste. Decenijama pravi ogavne motore po izgledu.

 

Postoji neki lik u KG-u tera neki ktm 1290, rekao bih da je onaj superduke, lik ga redovno vozi u trenerci, majici, nekom prsluku i drečavo šarenim patikama, obilazi sve automobile (bez obzira bila gužva ili ne) i turira isti pod kvačilom, a ima neki otvoren auspuh. Pritom, on na tom motoru, izgleda kao sise na piletu. Ništa odvratnije i iritantnije odavno nisam video. A još ja i volim motocikle, šta li tek "civili" misle o ovakvoj pojavi...

 

Da im je jak "fun factor", to verujem, i meni deluju divljački, naročito one SM izvedbe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 403 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
23 hours ago, PremieRacing said:

opremu, kočnice, ogibljenje i performanse koje japanci mogu da sanjaju

Ma ajde, a cena? Pa naravno da za 1 cilindar sa" loodilo opremom "dajes vise para no za 4 "klot". Sad ako poredis TA sa KTM LC , pa I nije poredjenje. Sto neko rece, Nemci(Astrijanci) su operisani od estetike, al zato za biznis.... I da se nadovezem- kad bi vlasnici japanaca davali toliko para I cucali u servisima prolazili bi glat 1 mil km

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne može KTM tako da se posmatra. To su mašine sa potpuno drugom filozofijom i namenom. Nisam ljubitelj KTMa ali je npr. Rotax u 950 i 990 izuzetno kvalitetan sklop. Ko je imao kontakt sa Rotaxom zna koliko je to pedantno spakovano. Druga stvar je oslanjanje. Teško je posle KTM skrasiti se na nešto drugo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Moje iskreno iskustvo sa LC4 640 je bilo ovakvo : oduševljenje i to beskrajjno kada sam ga uzeo, ali i kada sam ga prodao. Što kažu iskuskni dva puta se radovao. Ide jako dobro , ali voli pizda da izda. Možda zbog gremlina u enžinu. Talijanska struja tanke žice ... loši kontakti je ono što me namučilo.

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Drug uzeo 1290 Super adventure 2021- crkao amortizer- cekao nekoliko meseci i na kraju skinuli sa novog.

Drug drugi vozi 1290 Super adventure 2022- crkao neki softver oko tempomata

Treci uzeo 1290 Super adventure 2019 god- zakovao motor zbog uljne pumpe- bio u garanciji

Cetvrti 1290 Super adventure 2018- crkao anlaser.

Sve njih znam, cesto se i vozam sa njima...

FB_IMG_1652592485359.thumb.jpg.22783c0cf3da9664fea4eb14bc79a5b9.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 9 minuta, Skyrunner je napisao:

Zaključak je da tvoji drugari dele savete oko tog modela i da akaju te motore.

 

A može biti i da tvoji drugari imaju $$$ 

Los ti zakljucak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1097 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Loša tema...

 

Zaključak ove teme, kao i svake druge o bilo kom proizvođaču je - „Kad teraš pevca da nosi jaja, nerviraš i sebe i pevca.“

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Moglo bi se zaključiti da je ktm vrh vrhova u svojoj klasi, ali nije baš izdržljiv. Otprilike da je samo za prave mazohiste.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 7 sati, milomir22 je napisao:

Moglo bi se zaključiti da je ktm vrh vrhova u svojoj klasi, ali nije baš izdržljiv. Otprilike da je samo za prave mazohiste.

Kako koji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@DjoleLO

 

Vrlo dobra fotka, baš mi je interesantna.:takoje:

 

Ajde samo pojasni, 9 motora, 10 senki osoba, jedan već samo što nije otrčao do svoje makine, to poput one igre sa stolicom manje uz muziku?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 4 sati, Nimmin je napisao:

@DjoleLO

 

Vrlo dobra fotka, baš mi je interesantna.:takoje:

 

Ajde samo pojasni, 9 motora, 10 senki osoba, jedan već samo što nije otrčao do svoje makine, to poput one igre sa stolicom manje uz muziku?:neznam:

Najbrzi ne vozi KTM ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 5/15/2022 at 7:28 AM, DjoleLO said:

Drug uzeo 1290 Super adventure 2021- crkao amortizer- cekao nekoliko meseci i na kraju skinuli sa novog.

Drug drugi vozi 1290 Super adventure 2022- crkao neki softver oko tempomata

Treci uzeo 1290 Super adventure 2019 god- zakovao motor zbog uljne pumpe- bio u garanciji

Cetvrti 1290 Super adventure 2018- crkao anlaser.

Sve njih znam, cesto se i vozam sa njima...

FB_IMG_1652592485359.thumb.jpg.22783c0cf3da9664fea4eb14bc79a5b9.jpg

Uf kako mi je drago sto sam dodzovao KTMa posle ovoga.
Toliko sam se zaleteo i naprzio da ga uzmem  1290 SAS da sam otisao prosle god u aprilu  u neku subotu i momak koji je menjao prodavca mi pred sam kraj vremena kaze da izlozeni crni primerak  nije prodat, da moze odmah isporuka. Dodjem u ponedeljak da kupim, motor prodat u stvari i morao bih da cekam 3 nedelje isporuku i papire (novi u Dobanovcima na carini/lageru) i to u narandzastoj boji samo imaju. Tu sam popizdeo i otisao da vijam MS/GSA... Dosta stvari me odbilo od KTMa, prvi novi model (to se zna da uvek treba izbegavati), samo 2 godine garancije u odnosu na konkurenciju, nije bilo test vozilo jos uvek, delove dodatne opreme bih morao da cekam dugo da sam ga uzeo...

Meni je licno 1290 SAS brutalan, kao dete sam se zalepio za njega u prvi mah, ali jednostavno sam znao da u tom trenutku nije pametna kupovina i da ce da me boli glava zbog njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 19 sati, gavrela je napisao:

Uf kako mi je drago sto sam dodzovao KTMa posle ovoga.
Toliko sam se zaleteo i naprzio da ga uzmem  1290 SAS da sam otisao prosle god u aprilu  u neku subotu i momak koji je menjao prodavca mi pred sam kraj vremena kaze da izlozeni crni primerak  nije prodat, da moze odmah isporuka. Dodjem u ponedeljak da kupim, motor prodat u stvari i morao bih da cekam 3 nedelje isporuku i papire (novi u Dobanovcima na carini/lageru) i to u narandzastoj boji samo imaju. Tu sam popizdeo i otisao da vijam MS/GSA... Dosta stvari me odbilo od KTMa, prvi novi model (to se zna da uvek treba izbegavati), samo 2 godine garancije u odnosu na konkurenciju, nije bilo test vozilo jos uvek, delove dodatne opreme bih morao da cekam dugo da sam ga uzeo...

Meni je licno 1290 SAS brutalan, kao dete sam se zalepio za njega u prvi mah, ali jednostavno sam znao da u tom trenutku nije pametna kupovina i da ce da me boli glava zbog njega.

I ja sam jurio taj SAS ili Super duke GT. Ali me odvuklo to sto su svi ljudi koje znam imali problema, a pri tom voze nove motore. KTM ima vrhunske komponente i zadovoljstvo ih voziti dok ne krenu problemi, a onda te mozak zaboli...

Kupis u Tehnomaniji kineske slusalice za 600 din i imas 2 godine garancije i das 20 000€ za KTM sa isto toliko garancije.

Kazu od sledece godine bice 4 godine, pa cu opet razmisliti o ta dva modela, a moguce da se srediti te decije bolesti sa pocetka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure
On 5/17/2022 at 12:34 PM, gavrela said:

Uf kako mi je drago sto sam dodzovao KTMa posle ovoga.
Toliko sam se zaleteo i naprzio da ga uzmem  1290 SAS da sam otisao prosle god u aprilu  u neku subotu i momak koji je menjao prodavca mi pred sam kraj vremena kaze da izlozeni crni primerak  nije prodat, da moze odmah isporuka. Dodjem u ponedeljak da kupim, motor prodat u stvari i morao bih da cekam 3 nedelje isporuku i papire (novi u Dobanovcima na carini/lageru) i to u narandzastoj boji samo imaju. Tu sam popizdeo i otisao da vijam MS/GSA... Dosta stvari me odbilo od KTMa, prvi novi model (to se zna da uvek treba izbegavati), samo 2 godine garancije u odnosu na konkurenciju, nije bilo test vozilo jos uvek, delove dodatne opreme bih morao da cekam dugo da sam ga uzeo...

Meni je licno 1290 SAS brutalan, kao dete sam se zalepio za njega u prvi mah, ali jednostavno sam znao da u tom trenutku nije pametna kupovina i da ce da me boli glava zbog njega.

A zasto nisi kaparisao motor kad ti je covek rekao da nije prodat ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja