Jump to content

Moto Zajednica

Vaša iskustva sa KTM-om

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
1 minute ago, halfman said:

A zasto nisi kaparisao motor kad ti je covek rekao da nije prodat ? 

Nisi razumeo dobro, otisao sam u subotu u 14:45 u salon na NBG cisto da ga vidim uzivo i to, i naravno dopao mi se i kao klinac se nalozio odmah. Vec vidim sebe kako ga vozim :D Tu je bio momak koji je menjao kolegu koji radi motore ( on valjda radi samo kola) i kad sam ga pitao da li je prodat ovaj izlozeni on mi rekao da nije, da mogu u ponedeljak da dodjem platim i taj dan da dobijem papire za registraciju.
Ja dosao u ponedeljak, radi momak koji nije bio tu u subotu (taj sto radi  KTM motore) i dosao da dogovorimo sve, on kaze da je motor odavno prodat, kolega taj sto ga je menjao nije upucen dobro i pomesao je loncice.

Nit ovaj sto je bio u subotu radi prodaju, samo je bio tu u salonu, niti bih ga kaparisao svakako jer sam bio u subotu poslednji, nedeljom ne rade, u pon ujutru sam bio u salonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
2 minutes ago, halfman said:

Aaa izvini,ne razumeh dobro ... Mogu misliti kakvo je razocarenje bilo kod tebe.. ;/

Iskreno, drago mi je sto je tako ispalo, zaleteo sam se jako, nestrpljiv sam inace i hocu odmah sad odmah...
Posle kad sam se malo ohladio i sagledao jos neke stvari nisam ni usao u salon vise. 
Zvali su me posle, naravno, da mogu ranije iz lagera da ga srede, jer kao taj je trebao test vozilo da bude, ali ce oni zbog nesporazuma da ustupe taj model meni odmah. Bili su stvarno korektni, i popust su lep dali, ali sam razmislio lepo i pogledao ostale kad nije bio KTM odmah sad odmah i vise se nisam vracao u salon kod njih.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Cesto se prica o kvarovima KTM masina kao da se jedino oni kvare. Pa GS koji je prakticno jedan od najskupljih motora ima toliko propusta i kvarova da bi se svaka tema zatrpala ocas posla, ali je i dalje najprodavaniji motor.

KTM je sa godinama sazreo u ozbiljnu firmu i pravi jako dobre sprave. Propusta ima, ali vecina radi dobro inace bi odavno propali, ovako su sve jaci i jaci. Slabiji modeli do 390cc se prave u Indiji i kao najjeftiniji modeli verujem da imaju najvise propusta, ali garancija je tu da to resi.
O motorima koji su stari vise od 10 godina, presli sito i reseto, sredjivao ih neki dundjer je glupo pricati. To je kao i sa svakim matorim vozilom, ako imas sreca bice sve okej neko vreme.
Ja kao sto se vidi u potpisu imam 3 KTM, a pre njih jos par. Nit imam problema nit se plasim. Prelazim finu kilometrazi i svaki se vozi strogo agresivno, kako asfalt, tako i offroad i pruzaju toliko zadovoljstvo da bih im oprostio da se svaki dan kvare. KTM nije za svakoga, to je motor koji moze mnoge da iznenadi i uplasi u nekom momentu. Ja sam oba velika ADV modela kupio od ljudi koji su ih uzeli jer im se dopao na izgled, a prodali veoma brzo zbog straha. Voze sad japance koji su upeglani i zadovoljni su 1000%, a meni osmeh od uveta do uveta svaki put kad stisnem taster, i nema tog motora, a probao sam ih mnoogo, koji mi daje taj osecaj napaljenosti :D :D 


 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Једини прави савет могу да дају људи који су имали тај мотор.

Сви остали прочитали нешто, начули од некога да је неко итд. су ирелевантни.

А 60,000 не значе ништа ако не знаш како је (не)одржаван мотор. 

Има их са већом километражом без проблема, ако су редовно одржавани. Има их и који су на много мањим пустили душу.

Зато је битно да знаш из какве куће долази млада.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 65 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 1200

U načelu,

rekao bih da je taj 990 LC8 pouzdana mašina a koliko je konkretan model dobar ili loš zavisi od toga kako je održavan i vožen.

 

Prilično za sam zainteresovan za kupovinu tog modela, pa će samo stanje motora odlučiti da li ću ga uzeti ili ne.
Javim ovde šta sam uradio.

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

950/990 su jako izdrzljivi agregati, gledaj da bude u sto bokjem stanju i neces pogresiti. Kad budes kupovao obrati paznju na ogibljenje, treba svi steleri da rade, posebno na zadnjem amortizeru u donjoj peti u suprotnom remont ce te kostati poprilicno. Servisni interval im je na 7500km, svaki drugi servis se rade i ventili i vodena pumpa na 50.000. Kad se menja ulje u kocnicama obavezno i u kvacilo. Sta te jos zanima pitaj. Daj i link od motora koji merkas, mozda ga i znamo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

..ako nisi nikad vozio off mišljenja sam da bolje kreneš s nečim lakšim i slabijim. Ulica i off nemaju veze jedno s drugim. Drugo, opet, to je moje mišljenje, kupiti taj motor a ne voziti off je isto što i platiti kurvu da se ljubite... 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ono što ne pratite u poslednje vreme, je da je KTM grupacija (KTM, GASGAS, Husqvarna) poslednju godinu - dve pokidala sa prodajnim rezultatima u globalu.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Street Triple RS '24

Želeo sam Duke 890R da pazarim, međutim kolega sa foruma se pobrinuo za tog lepotana :)

Iako nije u klasi koja mene interesuje odem da probam 790 jer 890 nema test vozilo, svestan da to nije 890 i da nije merodavno al dobro, utisci su sledeći:

 

  • Sedište i položaj tela tokom vožnje jako prijatno i udobno (170/70 su mi mere pa eto)
  • Snaga i obrtni moment - mašina nije namenjena da se vozi penzionerski (jeste, staviš ti njega u rain mode, al nemojmo se zajebavati)
  • Quickshifter sasvim prosečan, nije baš glatko al opet kažem, prosek
  • Položaj poluge kočnice i brzina su mi ostavljale utisak kao da su kratke
  • Kočnice dobre
  • Završna obrada jeftina, dugmići kao da su izrađeni od jeftine plastike, i sami delovi oklopa ostavljaju utisak jeftine plastike
  • Instrument tabla jako lepo dizajnirana, jednostavno se navigira kroz meni, vidljivost odlična, u sred bela dana i sunca, sve se jasno vidi
  • Zvuk sa fabričkim sistemom je zaista lep

Sve u svemu 7/10

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Samo da se zna da je taj moj narucen pre vise od mesec dana za mene, samo sam hteo da odustanem u jednom momentu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Street Triple RS '24
10 hours ago, VladoGrcic said:

Samo da se zna da je taj moj narucen pre vise od mesec dana emoji23.png za mene, samo sam hteo da odustanem u jednom momentu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nadam se samo da je bilo vredno cekanja, i da je bolji od 790 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Plastikaner jeste ali je bolji u svakom pogledu. Platforma 790 je ogranicena dosta, losije kocnice, amorti..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Evo ti nesto po ceni 790:

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

KTM Duke 890 R, 2022. godište, Naked, vozilo prešlo 6989 km, Zemun. Cena 11.000 € - Motori - Polovni Automobili



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja