Jump to content

Moto Zajednica

Ljubitelji masina iz 90-ih , slike i komentari

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50
On 2/14/2024 at 4:34 PM, ironhorse said:

Da li je iko od prisutnih vozio ovo, čuo sam da su to bili đavli od motora?

Tamo davne 87-88 probao Gamu od drugara. Prica i klasa za sebe, tesko objasniti. MAGIJA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Tamo davne 87-88 probao Gamu od drugara. Prica i klasa za sebe, tesko objasniti. MAGIJA...
Cvaje su najlepši deo moto istorije. I dan danas sa 65 radije bih kupio neku yamahu RD 350 ili RD500 nego ove današnje frankeštajne sa elektronikom, ubrizgavanjem, abs om i ostalim pomagalima.FB_IMG_1673802226612.jpg
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Ja bih tako rado posedovao jednu NSR 500 V4 cvaju...

130 kila i 200 konja...brutalna sila...:motopad:

 

6f4d5d959c264accc90b1c334f05c775.jpg

 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4885 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

 PRORAČUN TROŠKOVA CARINE I POREZA – procena vrednosti vozila na osnovu koje se izračunava carina (od 0 do 12,5%) i porez (20%). Troškovi carine i poreza se okvirno kreću od 20 do 35% za putnicka vozila u zavisnosti od zemlje izvoza i porekla vozila.

 

 

REGISTRACIJA-VOZILA.RS

Kalkulacija troškova prilikom uvoza i carine vozila. U troškove uvoza i carine spadaju porez od 20%, carina i špediterski torškovi. Popunjavanjem forme u roku od 48 sati dobićete na...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
On 2/15/2024 at 2:53 PM, bajker71 said:

424672860_790905339746110_7663865008674294336_n.jpg

Nisam znao da postoji Kawa KR-1R. Bile su dve verzije KR-1 starija do 1990 i KR-1S posle.

Prvi je imao drukciji ram, topove izduva, mozda viljusku i kocnice. I 5ks manje, ukupno 55ks. 123kg.

Imao sam duze vreme S verziju, islo je to lepo.

 

Posto je dosta KR-1 prodato u SFRJ preko Jeklotehne iz Maribora, organizovana je posebna trkacka klasa 250cc. Mislim da su svi takmicari vozili KR-1. Kratko je to trajalo,  zbog kratkog veka motocikla i drzave.

Sto se tice poredjenja dva takta i 4T ovako je izgledalo.

Sa F modelima od 600 i starijim GPXZ,R egal. Ne moze da se poredi sa novijim R verzijama vec od 600cc. Slovima prva do 90km/h , druga do 130, treca do 160 ....

Interesantno je da su imali problem sa drugom brzinom. Znala je da iskace i uskace u toku silovitih ubrzanja. To sam resio podbacivanjem podloski izmedju zupcanika, gde je bilo potrebno. Menjac tj snopovi su se izvlacili sa strane. Mala dekla sa tri vijka , cini mi se. I hop, napolju je .

 

RGV 250 sam takodje probao kao i RS250 Apriliu.Oni su bili za 2 ili 3 ks jaci od Kawe ali nesto tezi.

Imao je u hrvatskom moto casopisu , ne secam se imena, test ove trojke. Mozda je cak i Honda 2t ili Yamaha bila u tom testu.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je legendarna mašina!

Dotičnog baš i ne mirišem preterano, pa o njemu ne bih....a sprava je bila sigurno jedno 10ak puta prvak(inja) sveta...ispod d'izvinete, raznih guzica. Nosila je razne oznake, zbog određenih modifikacija, čak su je preimenovali u Gilera jedared. Tada je sa sa njom Sic58 bio prvak sveta. Aprilia je definitivno kuća ozbiljnih majstora trkanja. Ovo što se danas događa rezultat je ozbiljnog znanja i posvećenosti...naročito kada je moto sport u pitanju.

Čovek za kojeg sam nekada radio u Italiji, a bio je proizvođač motornih testera, dobio je u par navrata "tip" jednog Aprilijinog inženjera, kako da reši neke stvari u svom motoru. Zbog tih informacija, počeli su da ugrađuju u veliku pesnicu klipnjače, igličaste ležajeve sa posrebrenom košuljicom (zbog odvođenja toplote), a jedna od karika, ona bliža čelu klipa, imala je konusni profil svoje unutrašnjosti kako se ne bi, isto tako zbog velike temperature, "lepila" u kanalu (ne na svim modelima). To rešenje može da se sretne i na klipovima nekih skutera. Za izradu klipova i karika obratili su se čuvenoj kući, Asso Werke i više nikada nisu imali problema.

Znanje i mogućnost da se ideja sprovede u delo, odlike su uspešnih proizvođača..pa i trkača. Aprilia to svakako jeste.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To beše zlatna era 125ica. To nisu bili jednostavno jeftine bezveze 125ice kao sada, već rasne mašine sa trkačkim pedigreom kao što je bila RS125. Ram, ogibljenje, kočnice, to nema ni danas da se kupi u toj klasi. 

 

Tu je bila i Cagiva Mito 125, Suzuki Gamma, itd. Zaboravio sam i onu Gileru koja je imala prednju i zadnju mono viljušku... Prelepo vreme. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo je 250...ali nije bitno, jasno je šta kažeš.

To je svakako bila "labudova pesma" dvotaktne ere. Naročito te fabrički nabrijane 125ice..koje su kasnije prvo uštrojene, pa potpuno zabranjene (neke su imale i 35KS)..bile su prvi oooozbiljan korak u svetu na dva točka, za mlade naraštaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Nista lepse nego kada se cvaja ''zavrti'' i kada osetis miris mesavine u vazduhu...😍

...odmah me vrati u detinjstvo...išla Hondica NSR125 180 km/h, samo zviždi...ooozbiljna sprava bila.:care:

Elem, pre neki dan ja prelazim pešački kod Plavog mosta, na semaforu stoji neki zuti kros,

ne mogu da provalim sta je i koliko kubika, ogroman je gabaritno ali ima samo broj napred...i tandrče svaja...turira ga na sitno, da se ne ugasi...

pali se zeleno...kad ga je lik raspalio po gasu...leptijebem koji je to bio start, koji zvuk, kako to puni...

pa ja mislim da bih ga tesko stigao mojom 14-icom od semafora do semafora...perverzija!

Imao sam narednih sat vremena osmeh na licu, kao da sam ja vozio...

 

NSR125 🥰

 

76652268-2441017959472034-86462769866012

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zaista su mehanički to bili sjajni motocikli. Bez ikakvih modifikacija (mnogi su ih naravno radili) moglo je da se struže kolenom kroz krivinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja