Jump to content

Moto Zajednica

Koju opremu nosite na 35+

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ko bi rekao.. Odlično.. I drago mi je da se završilo bez većih posledica..

Ništa, onda da se kupuju i neke meš pantalone..

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Na kraćim vožnjama (do pedesetak kilometara u jednom pravcu), leti uglavnom košulja (ili duks), kožni prsluk, rukavice (bez prstiju), civilne pantalone (uglavnom "Enter), i patike.

U vožnji po gradu (i okolini od par kilometara), često vozim u majici, šortsu i sandalama (kaciga i rukavice uvek obavezni).

Na dužim vožnjama aktivni veš, kožne pantalone i kožna jakna, čizme, kaciga, rukavice.

Sve protektore iz jakni i pantalona sam poskidao (znam da nije ispravno i svestan sam rizika), ali mi je neprijatno da budem u oklopu.

Pre nekoliko godina sam imao prilično težak pad, imao kacigu i rukavice, majicu, šorts i sandale, zaradio ukupno 14 preloma (rebra, lopatična kost, prst na nozi, ...), a nije bilo ni jedne jedine ogrebotine.

Da sam imao kompletnu opremu sigurno bih prošao mnogo bolje, ali mi bilo glupo a i sada mi glupo) da se kompletiram za desetak kilometara vožnje.

A bez obzira na sve, ljudima (posebno mlađima) savetujem da se što bolje osiguraju tokom bilo koje vožnje.

A za nas matorce je već kasno da bilo šta čuvamo.

Promenio član zika56
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2324 postova
  • Motocikl: Motora bez

Mesh pantalone merkam i ja, i od LS2 nisam video jeftinije. Nove. 

Svakako mislim da kada bih se ozbiljnije bavio vožnjom motocikla,mislim na turing pravi i asfalt, investirao bi u kožu, mislim na jakne u kombinaciji koža tekstil, sa nekim perforacijama. Kožne pantalone ne znam dal bi mogao leti da otrpim. 

Ovako se provlacim i na gladijator, jer sam uglavnom po zemljanom putu, i on ima ozbiljnu zaštitu ramena, laktova, ledja, grudne kosti i rebaraca. Za asfalt ne,ona fetish mrežica je samo da drži protektore na mestu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Ako i dalje pričamo o vožnji na 35+, mislim da je koža jednostavno nepodnošljva, pa i ona sa perforacijama kao što moja ima na rukama.

Meni kožna jakna sa protektorima pruža taj osećaj zaštićenosti a to mi onda i daje samopouzdanje i opuštenost u vožnji, pa sam i bolji na motoru u svemu. Zato je volim. Ali, prema dosadašnjem iskustvu, tu jaknu nosim kratak period u proleće i isto tako u jesen. Sa prvim jačim suncem vruće je, sa prvim ozbilnijim jesenjim danima - hladno..

Tekstil lakše podešavam prema temperaturama.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Izgleda da se ovog ljeta baš nećemo mnogo sekirati oko toga šta odjenuti na plus 35
 
 
viber_image_2023-05-16_16-57-39-909.jpg.6b08440b082ef3f1343a95cabd539d12.jpg
Danas ogrejalo sunce, upržilo me ko da je avgust. Bojim se da smo samo izgubili proleće a čim se ovi oblaci raziđu eto 35+

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 28 minuta, Blaza je napisao:

Hoće li više tih 35+ °C ... :stabre:

I ja jedva cekam, da pokazem svoju novu opremu, evo jedna spijunska fotka, sa testiranja iste...:jee:

 

0-02-03-de112a649dabbb5fb3f2ba824bef9dc2

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Ja sam uzeo ovo za voznju na Intruderu po toplijem vremenu: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?channable=02097869640031303836353837333239c6&ObjectPath=/Shops/10207048/Products/RST-Lumberjack-Motorcycle-Shirt/SubProducts/RST-Lumberjack-Motorcycle-Shirt-0010&Locale=de_DE&gclid=Cj0KCQjwtamlBhD3ARIsAARoaExSM-1H8dv1YxHWlRBbn73GxuOURl3ZOF_Pa_Ei6TOIx_0PzXFs4tgaAm47EALw_wcB
Postava je kevlar i ima sve protektore, tako da je sigurno koliko toliko, ali svejedno prevruce iznad 30. Da li je u mesh jakni ugodnije?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Nemam vizira na Intruderu, a na Versysu je mali originalni u najnizem polozaju.
Ok, probati cu sa mesh jaknom. Hvala :)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Ja imam Mesh (Dianese hydralux), meni je uvek toplo, pa mi je ova za sve temp. I na 15-16 stepeni mi je ok u Mesh jakni (sa unutrasnjim slojem), druge i ne nosim. Uvek se moze nesto ispod obuci ako je bas hladno jako.

A na 35+ ni mesh nije skroz sjajna, jer greje topao vazduh, ali je podnosljivo i nema nista bolje ako hocete neku zastitu. Kratke i sporije voznje, kratki rukavi ili potkosulja najvise prija :)

Promenio član Blackened

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1100XX

Preko 36c vazduh vise ne moze da te ohladi, jedino sto meni uspeva je da pokvasim majicu ispod jakne. Meni je jako bitna jakna jer lako izgorim ako su mi ruke otkrivene a voznja malo duza.

 

Skontao sam da ima razlicitih mesh jakni, u smislu da neke imaju vise povrsine pod "meshom" od drugih. Ova moja je PGS (prilicno jeftin brend) i prilicno je "hladna", na 20c je meni u njoj hladno a nisam nesto zimogrozljiv. Sa druge strane smara me sto ima neko platno iza rajfeslusa koje stalno kacim, i protektore svaki put kad obucem jaknu moram da namestim.

 

Razmisljam da kupim ovu u motolandu, drugar je ima i zadovoljan je.

WWW.MOTOLAND.RS

Urbana 3/4 dugačka jakna napravljena od poliestera i prozračnog mrežastog materijala. Dizajnirana za uahtevnije
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

I moje iskustvo je,

da je PGS mesh mnogo hladnija tj provetrenija od IXS-a koji sam nosio pre nje, ujutru na 20C hladno,

u podne na +30C taman, u majici nikako, em mi izgore ruke, em projektili od kojekakvih bubetina...

Dole vojne pantalone, imam neke legionarske, lud materijal skroz, hladno u njima na +25C,

na nogama obavezno duboke patike, preko zgloba.

I rukavice obavezno, mesh, letnje, sa protektorima, nikako goloruk.

I zbog pada nedajboze a i zbog, ako zatreba, lomljenje retrovizora pesnicom...

Sve ovo za po gradu, za dalji put skroz druga priča. 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Imam Apro evo 4, kad se sve skine ostane pola rukava, napred, cela ledja u onom rupicastom materijalu, vozio sam se ovih dana po Bg-u i nije bilo haos, zato dole mokar, nemam nista tanko, nosim to sto imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Djeronimo je napisao:

Razmisljam da kupim ovu u motolandu, drugar je ima i zadovoljan je.

Uzeo je ja nedavno. Lepo luftira, dobra je za vrućinu. Ali obrati pažnju da su im prilično mali brojevi. Ja kupio 2XL, i dođe mi kao neka kratka jakna, a ne 3/4. Skinuo sam i protektore za ramena :)

 

sd.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Koh Phangan
  • Motocikl: '23. CB500X (prethodno '98. Transalp xl600v)

Treba pogledati povrsinu mesh delova- moja je skoro skroz mesh, svuda ide vazduh, samo protektori blokiraju vazduh i par strafti na rukavima, savovima. Jako dobro hladi.

Jedino se oznojim na 30+ offroad kada vozim, ili ako bas dugo stojim u mestu. Ali cim se krene, i na 40kmh struji vazduh svuda, uzivanje. Jos lepse ako se ustane, ceo se rashladim. A ima dodatni sloj koji se brzo stavi, blokira vetar i kisu, a i dalje solidno dise (d-dry). Nisam jos duze vozio  na nizim temp, samo krace relacije na  16tak C, verovatno nesto ispod dugackih rukava uz taj sloj i bice ok i za hladnije. 

Jos jedna prednost mesh jakni je velika pokretljivost i udobnost, ne osetim da ista nosim, lagana. Probao sam razne jakne, i mesh sa protektorima mi najvise prija (level 1 protektori su). Tako da mi je to nekako najuniverzalnije, jedna za sve.
 

Screenshot 2023-07-09 at 22.22.40.png

Promenio član Blackened
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Ja nosim Acerbis X-tour, nije losa dok se krecem u njoj. Ima dva ogromna panela na grudima koji se otvore skroz i na ledjima veliki. Uzeo sam je za hladnije vreme ali prezivljavam i ovo toplije. 

Dole imam moto farke koje nisu mnogo deblje od redovnih. I patike Revit delta H2O. One su skroz ok ako se ne nose neke carape losijeg kvaliteta.

 

Rukavice nosim krace, kozne sa rupicama. Knox proizvodjac. Mada one su ok i do 13-15°.  S tim da nemam vizir na motoru pa zna da mi bude i hladno u jutarnjim casovima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Nasao odmah jucer na XLMoto na nekoj ponudi Course mesh jakne po 59€ i odmah narucio i meni i zeni. Vidjet cemo kakve su kad stignu. :)
https://www.xlmoto.de/product/motorradjacke-course-vento-mesh-olivgrun_pid-PM-4920733
https://www.xlmoto.de/product/motorradjacke-course-vento-mesh-olivgrun-damen_pid-PM-4920736

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S
WWW.X-MOTO.EU

Kurtka motocyklowa PROBIKER PR-19 wyposażone w ochraniacze na łokcie z regulacją wysokości, co daje możliwość dostosowania ich indywidualnie. Posiadają wentylację dzięki...

 

Ja kupio u Louisu pre dve godine... odlična za vrele dane...

Vruće bude samo ispod leđnog štinika jer kroz njega ne propušta vazduh (ali ko hoće može i bez njega, pošto se kupuje dodatno).

Malte ne možeš da stojiš na suncu u njoj a da ti nije prevruće.

 

p.s. prodaje se samo tako, bez uloška i sl.

Promenio član DonToni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja