Jump to content

Moto Zajednica

Koju opremu nosite na 35+

Recommended Posts

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja leti za duze ture na +35  bermude sa bocnim dzepovima,majica aktivna dugih rukava da ne izgore ruke od sunca jer ne osecas kako przi,kozne kratke rukavice i kaciga bez potkape. Dole patike plitke. U bocnim koferima spakujem svoj kozni kombinezon i cizme to obucem kad dodjem pod planine. Po gradu sorc,majica ,gilje. Kratke voznje tipa kosmaj moto farmerke,aktivna majica dugih rukava. No me interesa full oprema na +35c

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Kymco Downtown

Imam već neko vreme Knox urbane pro mk2, može da se nosi ispod regularne jakne ili sama za sebe. Fantastična je za toplije dane pošto ima milion malih perforacija, pored toga lvl 2 zaštita u celini i back protector. Što se tiče ventilacije u kombinaciji sa zaštitom mislim da nema konkurenciju, e sad ja sam je kupio u toku zime a za vožnju po gradu mi je malo previše, ali za nekog ko vozi duže ture mislim da je sjajna stvar što po zimi a posebno leti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: Kymco Downtown
pre 54 minuta, Bojan82 je napisao:

A to lvl 2 bolje od lvl 1 ili je obrnuto?

Konkretno urbane pro je AA, mislim da imaju model koji je AAA ali je dosta skuplji. Mogu da kažem da je fantastična ideja proizvoda, ali za moje potrebe tačnije vožnju maxi skutera po gradu i okolini mislim da je nepraktična, osim ako je ne nosim samu za sebe, kada je hladno stavljati više slojeva na sebe za kratne relacije nije baš lagano. Zato i gledam da je se otarasim pošto ne planiram još neko vreme da se upustim u sve ozbiljnih motora putovanja itd.:) Ali kada dođe taj dan ozbiljno ću razmisliti opet o Knoxu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Nosim full opremu nevezano za vreme:

 

Gauntlet rukavice, kožna jakna, podkapa, kaciga, moto jeans, pojas, moto čizme i aktivni veš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Kaciga, potkapa, mesh jakna, rukavice, moto patike za dalje... po gradu sve isto samo obicne patike, kad naucis stvari na tezi nacin onda ti nije vise vruce :lol3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1908 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Iskreno ,vozio sam skutere 125-300ccm godinama,na 35+ trenerka, patike,majca i full kaciga.

Znam da nesmem da padnem i od starta se prilagodjavam nekoj sigurici.Sto bi rekli normalna voznja bez kuresanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Danas sam uzeo mesh jaknu LS2. 

14800 dinara. 

Zbog ulice, u gladijajatoru izgledam kao neki sado-mazo manijak,i malo se tupavo osećam kad udjem u neku radnju pa svi zastanu i gledaju šta je bre ovo. 

 

20230504_161058.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660
Pre 1 sat, Bojan82 je napisao:

malo se tupavo osećam kad udjem u neku radnju pa svi zastanu i gledaju šta je bre ovo. 

 

Samo kažeš: "ovo je pljačka"! 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 19 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: BMW F800ST

Za leto samo mesh.

A kupovina iskljucivo zimi,kad mesh nije na ceni.

Cim krenu prvi zraci sunca tad cene skacu u nebesa.

Uzeo sam zimus FURIGAN jaknu u maxmomentu za 11000 i odlicna je a pre neki dan svratim i vidim da je ista 16 soma,skoro 50% skuplja.

Ugl bez opreme nigde i u sortsu nikad,ne dao Bog da saznas zasto!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Da vas pitam..

Imate li vi poverenja u taj meš?

Jer, meš nešto ne doživljavam kao pravu opremu i zaštitu. Nosim ga samo u gradu kao kompromis iz nužde.. Čim sam napolju onda jakna i pantalone koje nosim i u jesen odnosno zimu, na Dedamrazijadi, samo skinem sve slojeve koje mogu da skinem i pootvaram sve luftere. Jeste vruće ali magistale ne vozim u mešu.. Nekako mi ta jakna izgleda samo kao nosač protektora a sama po sebi kao i da nije neki materijal za zaštitu.

???



Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ne vidim je kao baš vrh zaštitu. 

Kompromis. U pravoj moto jakni na 30c ja bi odustao od vožnje. 

Meni smeta vrućina, leto ne podnosim i sve preko 25 smatram paklom, subjektivni osećaj. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1283 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Na temperaturi od +35 stepeni, 4-tog Jula 2021. god, imao sam udes vraćajući se iz NS. Na sebi sam imao meš jaknu ili kako kolega reče "nosač protektora". Prilikom pada, a pre udara u poprečeni auto, klizao sam po asfaltu levim ramenom, leđima... desetak metara. Kožne rukavice su mi se raspale od trenja dok sam pokušavao da ne pređem u suprotnu traku... Pantalone malo progledale pored protektora pa sam imao ogrebotinicu na kolenu, stopalo stradalo pošto mi je motor pao na nogu ali bez većih posledica. Kaciga i deo vizira ogrebani od kontakta sa podlogom... Sve u svemu bez većih posledica, ponajviše zahvaljujući opremi.

Od sve opreme najbolje me zaštitila meš jakna!!!  Hvala joj što postoji.  :care:

I dalje je nosim. I ako imam i kožnu, koja je toplija, meš nosim i zimi samo preko obučem prsluk da vazduh ne prolazi kroz nju. 

 

IMG_2933.jpeg

 

IMG_2936.jpeg

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Ohrabrujuć podatak svakako. 

Eto, iskustvo iz prve ruke, nažalost. Ali neprocenjivo iskustvo! 

Ja sam ocenio na pipanje rukom samo:)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja