Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /
Pre 14 sati, Alekre je napisao:

Ja gledao E270 CDI :D Ohladio sam se odmah.

Ja za vikend hteo da idem do V. Gradista nekog Marinera da pogledam od 130ks... Dvotaktnog :klovn:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
14 hours ago, Alekre said:

Ja gledao E270 CDI :D Ohladio sam se odmah.

Jako dobar motor, sto bi se reklo cekic i nakovanj fazon :) Ali dobro otvori oci i bas pazljivo gledaj i slusaj rad motora. Prosle nedelje sam gledao CLK (W209) sa tim motorom i skoro nisam cuo dizel koji tako dobro radi - upaljen prvi put posle ko zna kad, miran i tih uz vrlo ugladjen rad. Fora je u tome sto je motor pomesao vodu i ulje ko zna kad jer je imao dva prsta skamenjene emulzije u posudi za antifriz... I ako primetis bilo kakav trag ulja na glavi/bloku insistiraj da skinu ukrasni poklopac (dva srafa E-Torx) jer drugacije mogu da te ubedjuju da je dihtung ventil dekle oslinavio, a bez skidanja ako ne znas odakle da gledas tesko da ces biti siguran odakle izbacuje ulje.

Potrosnja u odnosu na 2.2 CDI u gradskim uslovima ako ga potapas maksimalno litra vise, normalna voznja ispod pola litre razlike.

Prijatelj je njegov prodao sa 650k km na satu taksisti u Beogradu koji ga je vozio jos par godina.

I jedan savet oko odrzavanja - ako je auto u gradu 90% vremena ulje menjaj na 2/3 preporucenog intervala i bices miran godinama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 12 minuta, Sveti Atila je napisao:

Misliš, kapitalizam?

Demokratija,al na srpski način = kapitalizam

...

pre 11 minuta, Arakis je napisao:

 

Znam coveka, TV majstora koji je za dolazak i zamenu baterija u daljinskom uzimao 4500 dinara. 

Beograd je čudo.... 

Nije Bg čudo nego u Bg zive ovce. I po neki ovan.

 

Poznanik letos platio 25000 dinara jer mu se odvod iz lavaboa zapusio.

Lupanje 3 plocice na zidu + nivi sifon i ruke 25000 dinara.

 

A sajla za odpušavanje 500 din kod kineza.

 

Široka pŕiča, bio je nekad predmet OTO u skoli pa je ukinut, ukinuta vojska, danas je sramota biti domaćin čovek a još gore biti domaćica kad je tu ketering.

 

Ti što daju 4500 za zamenu baterije sigurno daju i 10000 dinara za šišanje čivave.

 

Ovo je ladno moglo u temu sta me iznerviralo, idem da drmnem zaječarca dok jos i to mogu.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Problem je u strucnom obrazovanju, svi hrle u skolu za direktore, upravnike (menadzere, kako se sad zovu) a za bilo kakav praktican rad imaju dve leve ruke. Zato nek' placaju kada nisu sposobni sami da urade. 

Ne daj boze u Nemackama da ti se zapusi sifon ili kanalizacija, odrace te k'o macku. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 919 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Svi bi da rade sa tastaturom ili telefonom a zanatske poslove niko,čak je i godinama bilo sramota to raditi.E pa došlo vreme da se to plati i kukaju svi na cenu ali kukaju još više jer nema ko da to odradi i mnogo se čeka termin.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1715 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ma ovo sam sliku racuna ovde stavio kao odgovor na prethodnih dva-tri posta..Nije me nesto posebno ni iznerviralo,gazda ce odbiti od kirije.Prvo sam pomislio dve devojci e studentkinje pa sisanje sa cenomal kad je dao racun onda je to redovna cena.Izvinjavam se za off,a preCednik rece da ce gorivo da stoji narednih mesec i po na 179 na NIS-u (valjda nafta)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1903 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

A onda dodao da je drzava ( nase pare) dala Nis-u i Srbijagasu 150 miliona evra od kad su ogranicili cene. 

Promenio član bopk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 15 minuta, Arakis je napisao:

 

Ne daj boze u Nemackama da ti se zapusi sifon ili kanalizacija, odrace te k'o 

Pa pre par godina je bila tema da je nekom kolegi iz Srbije na pasat b6 blokirao zadnji tocak u nemackoj, dosao šlep i oterao ga u servis a ovi ga tamo odrali ko pavijana.

 

Pošto je gorivo u CG, cisto informativno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1679 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

U BiH je trenutno "ratno profiterstvo u praksi"

 

Kao nikad ranije, dizel je postao skuplji od benzina - verovatno je jedini razlog to sto su iz Srbije počeli da dolaze više nego ikad, i velika većina sipa dizel.

Medjutim, taman toliko su preterali da su počeli i da spuštaju cene - na nekim pograničnin pumpama je bilo doguralo do 2,9km, ali neki već vraćaju na 2.75-2.80.

Zbog ograničenja cene kod nas, razlika nije kao ranije, a cena nafte je skočila pa ni oni ne mogu baš toliko da spuste da bude velika razlika u odnosu na ograničenje.

 

Inače, paradoks, ali, tradicionalno najskuplji NIS trenutno drži najniže cene - 2.70KM za G-drive! (preračunato bi bilo 162din, ali ako plaćate dinarima/karticom, verovatno dinar-dva više)

 

image.thumb.png.0e6e0b4a60bf4c062b01edbac7a2819e.png

 

(Slika od preksinoć, Pavlovića most, nije moja slika)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Deci propisala voda ispod tus kabine,pozvale vodoinstalatera i eto racun.Sta da radim,nisam bio u mogucnosti da odem iz VA da to sredim

Bez obzira ko će da plati, ovo je čist bezobrazluk !!!

Isto što je i @Arakis napisao za baterije, nemam reči !

Gde će im duša...to sve alavo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Kao što programeri, advokati, knjigovodje i ostali deru, mogu vala i zanatlije. Kome se ne sviđa, uvek može sam da otpuši, predihtuje, zameni...

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6914 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
1 hour ago, Thaedass said:

Jako dobar motor, sto bi se reklo cekic i nakovanj fazon :) Ali dobro otvori oci i bas pazljivo gledaj i slusaj rad motora. Prosle nedelje sam gledao CLK (W209) sa tim motorom i skoro nisam cuo dizel koji tako dobro radi - upaljen prvi put posle ko zna kad, miran i tih uz vrlo ugladjen rad. Fora je u tome sto je motor pomesao vodu i ulje ko zna kad jer je imao dva prsta skamenjene emulzije u posudi za antifriz... I ako primetis bilo kakav trag ulja na glavi/bloku insistiraj da skinu ukrasni poklopac (dva srafa E-Torx) jer drugacije mogu da te ubedjuju da je dihtung ventil dekle oslinavio, a bez skidanja ako ne znas odakle da gledas tesko da ces biti siguran odakle izbacuje ulje.

Potrosnja u odnosu na 2.2 CDI u gradskim uslovima ako ga potapas maksimalno litra vise, normalna voznja ispod pola litre razlike.

Prijatelj je njegov prodao sa 650k km na satu taksisti u Beogradu koji ga je vozio jos par godina.

I jedan savet oko odrzavanja - ako je auto u gradu 90% vremena ulje menjaj na 2/3 preporucenog intervala i bices miran godinama

Malo ih ima u karavan verziji a da su dobri. Trebaće nam uskoro veći auto a izbor karavana i nije neki. Možda probam sa nekim manjim karavanom tipa Clio 4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1285 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 5 minuta, milomir22 je napisao:

Kao što programeri, advokati, knjigovodje i ostali deru, mogu vala i zanatlije. Kome se ne sviđa, uvek može sam da otpuši, predihtuje, zameni...

Bas tako, nemam ja nista protiv ovih sto enormno naplaćuju svoje usluge.

 

Davno reče jedan doktor, nije derpe onaj sto hefta nego je derpe onaj sto prima :ph34r: ...

 

I znaci benzin u bih 162 din.

 

Doooobrooooo ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



A onda dodao da je drzava ( nase pare) dala Nis-u i Srbijagasu 150 miliona evra od kad su ogranicili cene. 


Pa neće valjda da posluju sa gubitkom zbog bolesnih akciza...


Ma ovo sam sliku racuna ovde stavio kao odgovor na prethodnih dva-tri posta..Nije me nesto posebno ni


Eto postaviš i objasniš šta je, a ljudi se malo oduševljavaju, malo zgražavaju ali obavezno i porede ko je pavijan, a ko majmun, ko peder, a ko derpe i ostale standardne nebuloze...
Inače, odavno je intervencija vodoinstalatera 50e po priključnim mestu bez materijala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ili da javimo pokretaču teme da menja naslov, ili da otvara novu temu. Odavno smo zagazili u 2022.godinu...

 

IMG_20220309_154756.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1321 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
4 hours ago, milomir22 said:

Kao što programeri, advokati, knjigovodje i ostali deru, mogu vala i zanatlije. Kome se ne sviđa, uvek može sam da otpuši, predihtuje, zameni...

Hoces da kazes da programeri i osobe sa visokim obrazovanjem treba da zaradjuju manje od zanatlija i prostih radnika.

Ok potraznja je velika, ljudi su alavi, ali mi nije jasno kako zanatlije ostaju u pausalu sa tolikim primanjima, a vecina ne placa nikakav porez nikome.

IT strucnjake odrase od poreza i kazni, isterase ih iz zemlje. Ali to je i cilj. Obrazovani ljudi su vecinom svesni i savesni, pa im nije samo novac tema kad beze odavde.

Dok zanatlijama odgovara ovakva vlast, stanje, dranje.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3546 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Što se goriva tiče, kod nas ga ima dovoljno na pumpama (za sada), nema gužvi (za sada) i jeftinije je nego u okruženju (za sada). 

Ajde da ne čačkamo mečku po p....  dok je tako, (mada razumem da ima i onih kojii smatraju da je bolje ako je gore). 

Promenio član zika56

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Rado bih dosao zemljace prekogranicni da zivim po tim cenama, nego mi treba nostrifikacija diploma, a muka mi je vise od ucenja :) To je vama EU žiteljima  kao da je kod nas 90 din/l.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1691 postova
  • Motocikl: /

Cek bre, ovaj hoce da placa 20% akcize drzavnim parama?

Znaci drzava iz svoje kase uzima 20% vrednosti akcize i uplacuje ih u tu istu kasu?? :D

Ili 20% vrednosti akcize uplati NIS-u unapred, da obrnu neku kombinaciju?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja