Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4405 postova
3 hours ago, kockica55 said:

Mene vise brine cena goriva kad skinu to granicenje , citaj posle izbora pa bude 250 din /l 

Pa moze da se ide do neke granice ne mozes da dizes cenu odjednom u nebesa tipa na 500dinara i ocekujes da ces da imas veci prihod nego da je cena 200dinara, bez obzira sto gorivo nije supstitutivno dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 3 sati, DjoleLO je napisao:

(Zakon o poreskom postupku i poreskoj administraciji)

Iskreno, meni kao laiku je ovo još veći nonsens nego da pišu nešto vezano sa zapaljivim materijama. Tom logikom može da piše svakome ko vozi auto, šta policajac zna gde sam točio, napiše da sumnja da sam utajio porez jer sam uzeo švercovano gorivo. Kad se @Skyrunnerveć javio, ako smem da malo gnjavim... Jel se ovo obara na sudu, pisanje po ovom članu? Dostavim račun, to što policija ne priznaje je nebitnost, na sudu dokazujem sudiji, policija je podnela prijavu već, prema njima nemam više "obaveze"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 6 minuta, nafetS je napisao:

Iskreno, meni kao laiku je ovo još veći nonsens nego da pišu nešto vezano sa zapaljivim materijama. Tom logikom može da piše svakome ko vozi auto, šta policajac zna gde sam točio, napiše da sumnja da sam utajio porez jer sam uzeo švercovano gorivo. Kad se @Skyrunnerveć javio, ako smem da malo gnjavim... Jel se ovo obara na sudu, pisanje po ovom članu? Dostavim račun, to što policija ne priznaje je nebitnost, na sudu dokazujem sudiji, policija je podnela prijavu već, prema njima nemam više "obaveze"?

Druze, nema sta da priznaje policija, vec tuzilac, a kasnije sud.

Sa lica mesta nazoves tuzioca, kazes sta je nadjeno na licu mesta i tuzilac se izjasni...

Znas koliko policiju boli ona stvar da se cima za 70 lit ili 100tinak litara vise?

Pa to je jedan rezervoar goriva nekog auta ili poljoprivredne masine.

Vec se tu glumi neko pravo i pravda...

 

Eto, natoci par kanistera goriva ili onih kantica par postova iznad i reci na granici da imas u autu, pa posle vidi hoce li se oboriti na sudu i sta ce reci carinik i ostali (naravno ako nemas stelu)...

Licno sam gledao kako nekog klinca u Fiesti 35 god staroj njakaju bas zbog kantice od 5 lit, oduzimaju, pisu...

A svi vrlo dobro znamo sta sve prodje na granicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ponavljam se, da, mi je jasno da na granici ne smeš imati kanister i gorivo van rezervoara i to je ok. Baš bih voleo da vidim da mi piše zbog flaše od koka kole u šupi što mi stoji, ili ostale primere koje sam naveo (majstori, kosačica...), ako sam uredno platio to gorivo. Ako me neko prijavi, opet, da li ima osnova da mi se piše za 2 litra, gde će to posle proći... Teča se bavi hortikulturom, održava neke nenormalne površine travnjaka, hipodrom u bg, čak mislim i jedan golf klub.. Potpisujem da u kombiju uvek ima kanister, spuca 10 litara goriva ko ništa, doslovno mogu da mu pišu jer radi svoj posao? Po ovom pisaniju, on nema način da "legalno" natoči u te mašine gorivo, ljudi koji imaju dizel agregate... Pa kod mene u firmi, malo malo nas isključuju sa mreže, elektrovojvodina radi nešto na mreži, a imamo servere i sisteme koji ne smeju da se ugase, u podrumu je ogroman dizel agregat. Nikad nisam video da je došla cisterna da ga dopuni.

Pa ima, policija ako "prizna" tvoje objašnjenje, ako ubediš postupajuće OSL, neće ništa pisati, ako ne priznaje tvoju priču, vidi da ima elemenata prekršaja, krivičnog dela, onda ti piše, po tvojim rečima, po ZPPA, tužilac podiže optužni predlog na osnovu te prijave. Moje pitanje je bilo da li sudija može da te osudi, jesi li ti prekršio ZPPA (a gorivo si platio, imaš račun)...

Msm ovo je kako mali Milojica (ja) zamišlja svet... mada gde živimo, ne bi me čudilo da ovo prođe. Đole, ja se za ovo sad zakačio, ti si sasvim slučajno na drugom kraju diskusije, nit ti oponiram nit nešto lično ili ovako/onako, nemoj me loše shvatiti, rekao si primer gde si lično bio akter, poštujem. Samo se čudim i isčuđavam. Razumem da mi ti pričaš kako jeste, a meni samo padaju kontra primeri, zato i pitah Skyrunera za njegovo viđenje kao pravnika.
---------
Mislim da smo (sam) ovde sad udavili(o) sve žive. Eto, kad budem u Lo (a biću, da vozam Drinu), ja se javljam da popijemo piće da ti se odužim za ovo moje psihičko silovanje i tvrdoglavljenje, ako želiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 625 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 4 minuta, nafetS je napisao:

Ponavljam se, da, mi je jasno da na granici ne smeš imati kanister i gorivo van rezervoara i to je ok. Baš bih voleo da vidim da mi piše zbog flaše od koka kole u šupi što mi stoji, ili ostale primere koje sam naveo (majstori, kosačica...), ako sam uredno platio to gorivo. Ako me neko prijavi, opet, da li ima osnova da mi se piše za 2 litra, gde će to posle proći... Teča se bavi hortikulturom, održava neke nenormalne površine travnjaka, hipodrom u bg, čak mislim i jedan golf klub.. Potpisujem da u kombiju uvek ima kanister, spuca 10 litara goriva ko ništa, doslovno mogu da mu pišu jer radi svoj posao? Po ovom pisaniju, on nema način da "legalno" natoči u te mašine gorivo, ljudi koji imaju dizel agregate... Pa kod mene u firmi, malo malo nas isključuju sa mreže, elektrovojvodina radi nešto na mreži, a imamo servere i sisteme koji ne smeju da se ugase, u podrumu je ogroman dizel agregat. Nikad nisam video da je došla cisterna da ga dopuni.

Pa ima, policija ako "prizna" tvoje objašnjenje, ako ubediš postupajuće OSL, neće ništa pisati, ako ne priznaje tvoju priču, vidi da ima elemenata prekršaja, krivičnog dela, onda ti piše, po tvojim rečima, po ZPPA, tužilac podiže optužni predlog na osnovu te prijave. Moje pitanje je bilo da li sudija može da te osudi, jesi li ti prekršio ZPPA (a gorivo si platio, imaš račun)...

Msm ovo je kako mali Milojica (ja) zamišlja svet... mada gde živimo, ne bi me čudilo da ovo prođe. Đole, ja se za ovo sad zakačio, ti si sasvim slučajno na drugom kraju diskusije, nit ti oponiram nit nešto lično ili ovako/onako, nemoj me loše shvatiti, rekao si primer gde si lično bio akter, poštujem. Samo se čudim i isčuđavam. Razumem da mi ti pričaš kako jeste, a meni samo padaju kontra primeri, zato i pitah Skyrunera za njegovo viđenje kao pravnika.
---------
Mislim da smo (sam) ovde sad udavili(o) sve žive. Eto, kad budem u Lo (a biću, da vozam Drinu), ja se javljam da popijemo piće da ti se odužim za ovo moje psihičko silovanje i tvrdoglavljenje, ako želiš.

Ma meni nije cilj da se dokazujemo oko flase goriva, nego objasnjavam dokle ide to izigravanje drzave.

Na granici ni litra, a kod kuce znam za tih smesnih 70 litara.

To funkcionise npr. ovako...

Postupis po prijavi komsije koji ne podnosi drugog komsiju (ili familija u pitanju).

Izvadi se naredba u tuzilastvu za pretres i ides u pretres.

U pretresu nadjes neku kolicinu i sa lica mesta zoves tuzioca, objasnis koliko ima goriva, gde si nasao, u cemu je gorivo i on ti u 99% slucajeva kaze da oduzmes gorivo, izdas potvrdu da si oduzeo, posaljes to na vestacenje da se utvrdi da li je to zaista gorivo i po dobijenom vestacenju pises prijavu i dostavljas tuzilastvu.

Ni jednu, ali ni jednu krivicnu prijavu ne pises dok se ne konsultujes sa tuziocem, pa cak u prijavi i napises kad i kada si se konsultovao i ime tuzioca.

Opet ponavljam, bas miliciju zaboli da ide po selima i cima se za par kanti nafte i molis se da ne nadjes ili da tuzilac kaze da nema dela, ali u 99% kaze da ima.

Udavih i ja sa tim.

Taman posla da teram inat, vec pokusavam da objasnim ovu glupost. 

Ilegalnu prodaju nafte, tzv iz kante u kantu i da kaznjavas, ali ovo nema veze sa mozgom, pogotovo sto su ljudi to platili, neko negde izdao fiskalni za to.

 

P. S. Naleti u LO na pice, pa da popeglamo Veliku nagradu Valjeva (LO- VA) put :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Poređenje cena kod nas, u Sloveniji, Austriji i Hrvatskoj (1€ = 7,5HRK). U Italiji je 95 oktana i dalje retko gde ispod 1.7€ i to za nijansu.

 

1644535513924.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2840 postova
Pre 9 sati, Motorcyclist je napisao:

Ma to je zakon koji niko ne jebe 2%... Ko bre nema kod kuce goriva i ko jos kome ide po supama i gleda buradi,kante...

mom komšiji su upali panduri sve sa kamerama tv ns 1980 kad je bio par nepar i bonovi.Pozadina politička jer je ćale bio visoko funkcioner za kojeg je nekoodlučio da to više ne treba da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

Taj komsija iz Loznice je verovatno snimljen kako istace ili pretace, pa je popio prijavu za skladistenje, a racun nije imao ili je imao onaj iz Bosne koji mu nista ne znaci kod nas, jer to znaci da je prosvercovao gorivo.

 

Inace skladistenje i drzanje dva razlicita pojma. 

 

 

Uslovi držanja

Član 23

Zapaljive i gorive tečnosti i zapaljivi gasovi mogu se držati u objektima, delovima objekata ili prostorijama koji nisu namenjeni za skladištenje ili promet zapaljivih i gorivih tečnosti i zapaljivih gasova samo pod propisanim uslovima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2032 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 16 minuta, Motorcyclist je napisao:

Zar ne ide to ofranicenje nakon objave u Sluzbenom glasniku?

pa ide ogranicenje...al na 200 <_<

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 30 minuta, Motorcyclist je napisao:

Zar ne ide to ofranicenje nakon objave u Sluzbenom glasniku?

 

Verovatno se ograničenje odnosi na standardni Eurodizel i benzin 95 oktana, pa ovo aditivirano ne podleže ograničenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1031 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre 4 sati, ser je napisao:

Inace skladistenje i drzanje dva razlicita pojma

Ja sad nemam pojma da li komšija može da me prijavi što imam rezervnu plinsku bocu (punu)?

 

Ako već ne može da se drži gorivo u metalnim kanisterima ili buretu za potrebe domaćinstva ili poljoprivrednog gazdinstva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1823 postova
  • Lokacija: Beograd

Takve gluposti za gorivo i u takvim količinama u Beogradu ne pišu niti znam da su ikad pisali.

Baš sam sa tome razgovarao i sa tužiocem.

Dokon pop i jariće krsti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 5 sati, bopk je napisao:

On topic:

Skuplji dizel jutros 191.9 din!

 

A ja se tu kao pravim pametan...
 

Pre 3 sati, zaludan je napisao:

 

Verovatno se ograničenje odnosi na standardni Eurodizel i benzin 95 oktana, pa ovo aditivirano ne podleže ograničenju.

 

 

Kad ono -  malopre pored dve pumpe prodjoh, i na totemima pise 184.90 za ono što je vlada kao ograničila na 179.

 

Nisam sipao/proverio, ali ovo je baš ono o ludom i zbunjenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja